На каква възраст бебето ви каза първите си срички,думички

  • 18 186
  • 123
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Още нещо, Маги, вероятно си го чела, почти във всяка книга го пише- пробърборването на разни срички не е проговаряне, децата започват да "сричкосват" по на няколко месеца, но това не е говорене. За говорене става въпрос, когато детето наименова по един и същи начин едно и също нещо, а не еднократно изричане на някоя и друга сричка.
Не се притеснявай въобще, още сте съвсем мънички. Нали реагира, когато го повикаш /т.е. сигурна си че чува добре/?

# 16
  • Мнения: 534
Цитат
Не се притеснявай въобще, още сте съвсем мънички. Нали реагира, когато го повикаш /т.е. сигурна си че чува добре/?
Да в това отношение сме  добре,обръща си се на името,на различни шумове също  ,и в двигателните умения мисля че сме доста напред Peace

# 17
  • Мнения: 2 478
На 10 м и 10 дни синът ми каза та-та.По-късно каза баба,мама...
Сега е почти на 2,но използва много малко думички,което не ме притеснява особено Wink

# 18
  • Стара Загора
  • Мнения: 6 391
синът ми на 6м каза ма-ма,дъщеря ми на 7м

# 19
  • Мнения: 1 546
На около 9 месеца каза първото смислено "мама", като обръщение към мен, а не като случайно произнесени срички. Иначе си го намилаше от 8мия месец някъде. Mr. Green На 10 месеца казваше - ня-ня за котката, баба, тати. По това време започна много да учи и да попива. Wink

# 20
  • Мнения: 2 960
Малко след навършени 9 месеца -се обърна конкретно  към мен с едно "ма-ми".После много бързо започна та-ти ,ка-ка ,ба-ба.

# 21
  • Мнения: 30
Около деветият месец каза ба-ба и та-та, но май неосъзнато, към единадесетият месец казваше осъзнато "ало" с телефон в ръка и "па-па" с пистолет. Мама започна по-късно да вика, за сметка на това сега не спира. Това е което си спомням Peace

# 22
  • Мнения: 1 447
И двете ми деца на 6 месеца казаха първите си срички като та-та,ба-ба,ма-ма/неосъзнати разбира се/
Но всяко дете е различно.

# 23
  • Мнения: 387
синът ми на 6м каза ма-ма,дъщеря ми на 7м

това не са думи, а бръщолевене, което правят всички деца, дори и глухите...това е подготовка на гласовите функции...проговарянето става на по-късен етап...но към 5-6 месец почва бръщолевенето когато бебета могат да казват различни срички, които много пъти родителите бъркат с първите думи като мама, тата, баба и прочие...

# 24
  • Мнения: 9 814
синът ми на 6м каза ма-ма,дъщеря ми на 7м

това не са думи, а бръщолевене, което правят всички деца, дори и глухите...това е подготовка на гласовите функции...проговарянето става на по-късен етап...но към 5-6 месец почва бръщолевенето когато бебета могат да казват различни срички, които много пъти родителите бъркат с първите думи като мама, тата, баба и прочие...

Мисля, че темата е точно за това, кога децата ни са започнали да повтарят първите си неосъзнати срички.  Peace

# 25
  • Мнения: 8 999
Моите деца проговориха около годинката.

# 26
  • Плевен
  • Мнения: 238
На 6 месеца каза ма-ма ,ба-ба ,но по скоро неосъзнато.Обаче вече е на годинка и 3 месеца и освен тате,баба,мама,хайде и как викат няколко животни друго не може да каже(поне не смислено иначе бръщолеви).Иначе разбира мога да кажа почти всичко което и казвам,като я накарам да ми донесе нещо или да отиде някъде го прави,като и покажа нещо го повтаря,но думички не и не ,направо и аз се притеснявам вече  Rolling Eyes Rolling Eyes

# 27
  • Мнения: 534
Благодаря на всички за отговорите  Hug Hug Hug

# 28
  • Мнения: 1 372
Дъщеря ми на около 7 месеца започна да си бърмчи и да казва разни срички. На 10 месеца вече казваше целенасочено мама.

# 29
  • Мнения: 9 973
на 7-8м.

Общи условия

Активация на акаунт