На каква възраст бебето ви каза първите си срички,думички

  • 18 183
  • 123
  •   1
Отговори
  • Мнения: 534
Ние сме на 10 м. и все още нищо неказва беба ,само си бръмчи с уста и издава някакви звуци.Аз всеки ден и говоря и повтарям разни думички  като мама,показвам едно патенце и казвам па па и тем подобни други ,но малката само ме гледа .Искам да разбера на каква възраст горе доло започват да приказват  повечето дечица.Трябва ли да се притеснявам или все още е много рано ?Благодаря ви предварително  Hug

# 1
  • Мнения: 498
При всяко дете е индивидуално.
Нашите деца примерно проходиха много рано/10 месец/,съответно при тях бяха по развити двигателните умения,започнаха да говорят след годинката.Имам приятелка,на която дъщерята проходи на 1,2 месеца ,за сметка на това започна да казва думички много малка.Не се притеснявай

# 2
  • София
  • Мнения: 17 591
Ами много е различно.
Синът ми към 7 месечен повтаряше "ето", "опа" - но никак не мисля, че е разбирал думите,особено първата.

# 3
  • Мнения: 250
Моето момиченце за пръв път каза "та та", после "ба ба", на 4 месеца и половина, но напълно неосъзнато, макар че всеки ден я тренирах да каже "мама".Това пак си е до детето.

# 4
  • Мнения: 8 242
1г.3-4м. започна да плямпа няколко думички смислено и разбираемо.. половин година по-късно вече правеше изречения.. и вече не можеш да му затвориш устата.. че и на философстване го избива  Joy
Обикновено ако до 3г. не казва много смислени думички трябва да се посети логопед. Много ви е рано още да се притесняваш Simple Smile

Айде сега ще се наслушаме как от раждането си са започнали да мама-т и баба-т  Joy

# 5
  • София
  • Мнения: 537
 Joy и мойта дъщеря я уча всеки ден да каже МАМА, обаче си върти езика и казва ТА  hahaha е явно нема да е мама първата думичка Joy

# 6
  • Мнения: 534
Цитат
Обикновено ако до 3г. не казва много смислени думички трябва да се посети логопед. Много ви е рано още да се притесняваш 
И аз съм го чувала това до 3 г. и после на д-р ,но все пак малко се притеснявам,знам че всяко дете е различно и различно се развива ,но пусти му черни мисли дето ми идват на ума  #Cussing out Също и като прочета нещо такова
Цитат
Моето момиченце за пръв път каза "та та", после "ба ба", на 4 месеца и половина
още повече се чудя защо ние все още нищо неказва ме  Peace

# 7
  • Мнения: 2 110
m_a_g_i_vs  не се притеснявай и не се сравнявай с другите деца. Нещата са много индивидуални . Моя син също късно проговори,а сега не мога да му затворя устата.

# 8
  • Мнения: 336
На 9 м., но може би неосъзнато започна да казва ма-ма. Но е на периоди. Има дни, в които само си бърбори на негов език и не казва и 1 дума.

# 9
  • Мнения: 7 201
На 6мес. каза ба-ба.След месец мисля беше,каза ма-ма.Но:
m_a_g_i_vs  не се притеснявай и не се сравнявай с другите деца. Нещата са много индивидуални.
Hug

# 10
  • Мнения: 24 467
Осъзнати срички, за тях думи, на 10 месеца, с дежурните "мама", "тата", "маумау", баубау", "папа" /това е важно  Laughing, толкова, колкото мама и тати/. До тогава само бърботевини без смисъл, но тези си ги ползваха за наименования на конкретни неща.
Та 10 месеца е само едно възможно, не задължително, начало.

# 11
  • Мнения: 68
Моята щерка сега на 6месеца започна да казва първите си срички,но всичко се върти около бля,бла,ба ба.Една сутри даже си поиска да яде и каза ам.

# 12
  • Мнения: 9 814
На 6 м. каза та-та.

# 13
  • Мнения: 822
Около 7 месеца каза ба-ба

# 14
  • Мнения: 610
Аз също смятам че всяко детенце си е индивидуално.На 6мес. каза "ма ма"-2пъти на 9мес."та та".

Общи условия

Активация на акаунт