Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Извънкласни занимания
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 207 отговора

София

Извинявам се предварително, ако скоро е имало подобна тема
Дъщеря ми е в 6 клас и от известно време насам се замислям за въпросните езикови ваканции
Питам се- достатъчно голяма ли е да я изпратя на такава и струва ли си немалката сума?
Цитирай

Не, дъщеря ти не е малка /но ти  си я познаваш най-добре/. Тези езикови ваканции са наистина много полезни, стига да можеш да си позволиш да платиш сумата.
Цитирай

Записвам се да следя темата,въпреки че моите деца са много малки!
Според мен език се учи именно така- в средата.Нали имате предвид ваканция в чужбина,в приемно семейство или организирано като на лагер?! newsm78
Някой знае ли подробности за цени,условия...Школите по езици ли ги предлагат?
Моя син е предучилищна и учи по малко английски.Това лято, живот и здраве ще изкара един месец при брат ми в Англия.Надявам се да мога да го пращам така всяка година,а по нататъка и малкия и той да ходи.
Всъщност при това положение не ми трябват езикови ваканции, но пък всяка информация е полезна!
Цитирай

София

Дъщеря ми ходи два пъти на езикова ваканция (лагер), но тук, в България. Един път на море с фирма Оксиния след 4 клас, втория път с Британика на планина след 6 клас. И двата пъти бяхме много доволни и от организацията и от езиковите занимания. Може би трябва да започнете от такова пътуване, ако детето ви не се е делило за дълго време от вас. Иначе потапянето в езиковата среда е най-добрия вариант. Такива езикови ваканции организира фирма Интеграл. Племеницата ми пътува три пъти с тях до Англия - останаха много доволни от организацията и от постигнатото за 20 дни там.
Пожелавам ви успех!
Цитирай
Ползвала съм услугите на Интеграл няколко пъти. За първи път детето беше на 10. От Интеграл съм доволна, но те нямат отношение към самото пребиваване на детето, а само от организация, документи, пътуване, информация, варианти за лагери - това е! Какъв лагер ще избереш, поне според мен е въпрос на късмет. За малките деца е много важно приятелчетата, там... ще може ли да завърже някакъв контакт, да се чувства добре с децата в стаята - тогава курса се оказва по-полезен. За мен не е вариант да пътува с приятелчета от тук.

Не очаквай да научи езика! В общи линии, колкото повече го знае толкова по-полезно ще му бъде, защото започва да ползва което знае. При големия ефект имаше след второто ходене, при малкия и толкова не мога да се похваля.

Ефекта е, че децата просто се отпускат. И въпреки всичко мисля че е хубаво! Peace
Цитирай

А какви са условията за ходене с такъв лагер в България?
А в чужбина?
Цените какви са? Peace
Цитирай

София

Аз знам за два варианта. Оксиния http://oksinia-bg.com/kidcenter6.html организираха летен лагер на морето, предполагам, че в сайта им има нещо по въпроса, или трябва да звъннете в офиса. Програмата беше европейски ценности - създай държава. Разделят ги на групи и всяка група създава своя държава, избира си президент и министри, всички тези занимамия са на английски. Всяка вечер имаше някакви тематични вечери - мис и мистър, ромео и жулиета (в собствена трактовка), дискотеки, всякакви игри - всичко на английски.
Британика последните години правят лагера на планина - моята дъщеря беше на Белмекен. Програмата е свързана с екологията и нещо като скаутска програма - походи в планината, оцеляване, ориентиране и т.н. Ако не учите английски в Британика, детето се явява на тест за ниво, за да могат да го разпределят в подходяща група . Цената преди две години беше около 500 лева за 10 дни пълен пансион и транспорт. Колко е сега не зная, трябва да ги питате.
Цитирай

в офиса

Има ли минимална възраст за посещението на тези лагери в БГ.За чужбина знам,че има
Цитирай

София

В Оксиния май имаше, за Британика не съм сигурна, трябва да питате.
Цитирай
Също проучвам езиковите ваканции. Дъщеря ми има голяма желание, но аз се притеснявам да я пусна сама в друга държава. Все пак друго е да е наблизо. Ще се радвам ако някой сподели лични впечатления.
Цитирай
Преди 3 години ходихме с Британика.Не оправдаха очакванията ми . Дали провеждат още летни лагери незнам.
Цитирай

www.ef.com
Препоръчвам :http://www.ef.com/master/ils/destinations/mt/
Цитирай

София

www.ef.com
Препоръчвам :http://www.ef.com/master/ils/destinations/mt/
Благодаря!Много хубав сайт- има чудесни тестове и статии!
Цитирай

София

Аз също се интересувам от езиковите ваканции, но не виждам особена полза от посочения линк. Доколкото разбирам, фирмата не е българска. Проучвайки българските фирми, се спрях на няколко, които изглеждат най-опитни и вдъхващи доверие. Останах с впечатление, че трябва да си приготвя поне 1500 евро за всичко. Вие какво бихте избрали? Приемно семейство или общежитие?
Цитирай

Аз тази това лято бях на езикова ваканция с Ориндж,който в действителност представлява EF в България  Very Happy
http://orange.bg/<--това е сайта
Дестинацията беше Санта Барбара,Калифорния и наистина си заслужаваше  Wink
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 207 отговора