Kак се преодолява болката?!

  • 4 218
  • 49
  •   1
Отговори
Знам, че няма конкретен отговор въпросът ми! Знам, че няма и лек...Но толкова боли! Въздухът ми не стига, буца в гърлото, сълзи в очите, а сърцето ми ще се пръсне от болка, бие толкова силно, че го чувам...Днес се разделяме. Нямаме брак и дете, но съжителството ни беше дълго. Имахме страхотни моменти, всъщност до самия край...Няма изневери, няма глупости. Просто още една двойка, която "подхваната" от живота и битовизма, започна само да се обича, но не и да се желае. Голям проблем няма, само дребни натрупани "камъчета", които ни препъват, отдалечават един от друг...безвъзвратно.
Раздялата е в общи линии по взаимно съгласие. Искам с хубаво поне аз да запомня тази връзка, а не до последния момент тя да "крета" едва и да се намразим....Но пак ужасно ме боли. И имам чувството, че няма да преживея тази нощ.  Cry Само времето ли лекува?  Confused
Просто исках да споделя, простете ми...

# 1
  • Мнения: 1 844
не знам какво мога да ти кажа,освен че съжалявам за болката ти в момента и че те уверявам,че тя ще бъде излекувана наистина с времето и с откриването на нова,щастлива,страстна и вечна любов.. Simple Smileопределено те очаква един период,в който ще ти бъде тежко и ще се чувстваш сякаш част от теб я няма.но вярвай,че с всеки край идва ново,по-добро начало.може би сега тези думи ти звучат само като глупаво успокоение и клише,но са самата истина,животът го е показал неведнъж.
желая ти щастие и усмивки! Simple Smile

# 2
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Изясни за себе си, откъде идва това чувство за безвъзвратност.
Камъчета и битовизми винаги има...всичко е до настройка и усещане.
Или някъде дълбоко се  е скрил друг проблем, или просто се отказвате без достатъчно борба.
Вярвай ми, гъвкавост трябва и в тези отношения.
Ако не я притежавах, до сега да съм избягала със син пламък от връзката си, която е почти 13-годишна (от невръстна 18 годишна възраст съм с този дзвер  Mr. Green)
почти 5 години брак, и бая разтърсващи катаклизми.
Постарайте се още, щом казваш, че се обичате!
Периоди на нежелание винаги има. Нали за секс говориш?
Ако така разсъждаваш, за съжаление, е възможно всяка връзка да завършва по този начин за теб.
Инаме времето лекува, да.

# 3
  • Мнения: 289

Хич и не мисли, всички сме го преживели и сега сме по-щастливи от преди ,радвай се на свободата ,защото не се знае до кога.

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
Как се преодолява болката ?

1) С времето
2) С разнообразяване: пътуване, срещи с приятели, интересни занимания
3) И най-вече с намиране на нова любов, което ти пожелавам от сърце  bouquet

# 5
Толкова сте мили, веднага се отзовахте  Cry
LemonDesi, и аз съм(бях) с този мъж от 18-годишната си възраст...8 години не са никак малко, затова толкова ме боли. Разделяли сме се доста пъти, но винаги вътрешно и двамата сме знаели, че ще има пак "нас". Този път не е така...Чувствам го! Мисля, че сме изчерпали взаимоотношенията си, въпреки че знам, има още обич. Просто понякога тя не стига. Материалното убива всичко!!!
Искам само малко подкрепа от вас. И съм инкогнито, за да ми е по-спокойно, не искам съжаление, защото познавам доста от вас. Само малко стимул. Просто съм ужасно чувствителна....Как не можах да се родя непукист  ooooh!

# 6
  • Мнения: 301
Нормално е да боли след 8 години с този човек. LemonDesi  го е казала идеално, даже и опитът ми по години и продължителност се покрива с нейния. Ако още го обичаш, не се предавайте на битовизмите без борба. Еднообразието понякога създава усещането за нещо безвъзвратно загубено в отношенията. Ако все пак си сигурна в края, ясно е, че не може да е безболезнен. Приеми го като ново начало, начисто и с поглед към нова любов. Намери си развлечения и не се затваряй вкъщи.
Пожелавам ти скоро да забравиш болката  Hug

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 2 492
И да си родена непукист, емоциите ти в момента са напълно обясними и нормални ! Трябва да мине време, за да преболи, а явно изпитваш що е раздяла след сериозна връзка за първи път, което утежнява усещането за безнадеждност.

# 8
  • Somewhere...over the rainbow - where troubles melt like lemon drops
  • Мнения: 2 660
Момиче, дайте си пак почивка...
Деца имате ли?
Материалното никак не е маловажно, но по дяволите, трябва да се опитаме да го омаловажим,
колкото и да е трудно при условията, в които живеем -
освен на трудности, също и на масова комерсиализация.
Опитайте с консултант, не се отказвайте толкова лесно.
Ако пък не става, ще го преболедувате.
Това е едно от нещата, които времето в повечето случаи лекува.  

# 9
  • Мнения: 1 844
аз също съм на мнение,че на любовта трябва да се дават шансове,трябва да се борим за нея.винаги съм следвала това в живота си и винаги съм съветвала и хората да го правят.
но има ли смисъл да се насилва връзката,когато вече се е изчерпала?понякога просто така се случва-любовта,желанието,страстта си отиват.тогава,още повече когато двойката не е обвързана със семейство,когато няма деца,когато хората са още много млади-по-добре е всеки да поеме пътя си и да търси нещо друго.все пак авторката по мои изчисления е на около 26 години,ако още от сега връзката им не върви,а крета,и се основава само на борбата да съществува,какво ще стане след 5,след 10 години?!
самата тя казва,че всичко е изчерпано-разбира се,има останала обич-та те са били заедно дълго,израснали са заедно,споделили са толкова неща.но може би е вече обич като към близък,като към приятел.може би вече не е Любов.

# 10
  • Мнения: 64
Ако още го обичаш, не се предавайте на битовизмите без борба.

абсолютно подкрепям това мнение!!! 
Любовта е най-сладка и най-силна когато човек се пребори за нея

времето не лекува такива рани но помага да се забрави, ако искаш да го забравиш се остави по
течението - любови много , ако  найстина го обичаш не се предавай и се бори за любота си сега
за да не съжаляваш по късно че не си направила нищо!!!

# 11
Благодаря ви за съветите, страшно сте мили.  Hug
В момента съм много объркана и не искам да предприемам нищо повече - предпочитам да оставя нещата така. Ако ми мине бързо, значи вече е било просто навик, не искам да бъркам любовта с навика  Sad Ако ли не - значи съм направила най-голямата грешка да се разделя с този човек....Времето ще покаже. Преди години бяхме разделени за месеци и само за една среща осъзнахме, че не можем един без друг.  Tired Такава голяма любов беше... Сега сме малко изморени, малко озлобени..Много несвързано и несериозно звучат постовете ми, защото липсват подробности, точни проблеми и т.н. Но не искам да изпадам в обяснения кога, какво и защо. Наистина търся приятелско рамо, защото знам, че много ще ме боли

# 12
  • Мнения: 830
Това което не ни убива ни правело по-силни, така казват хората, лошото е, че само ти си знаеш какво ти е в сърцето.
Лесно е да обърнеш гръб, трудното е да намериш пътя обратно към сърцето му...
Оф, в едно настроение съм днес, по-добре да спра със съветите  ooooh!

пп. иначе болката не можеш да я преодолееш, все ще те боли, особенно ако си обичала.

# 13
  • Мнения: 3 794
тъжно_момиче, прегръщам те силно ! Аз от 4 месеца се каня да пусна такава тема...Толкова ми е мъчно понякога и наистина си мисля, че сърцето ми ще спре да бие. Толкова сълзи изплаках, толкова безсъни нощи, празния ми поглед...празнотата отвътре. И улиците ми напомнят за нас, и въздуха и слънцето...Не знам и аз как се държа още! Ако не са майка ми и най-добрата ми приятелка (а и темите тук в бг-мамма,където чета коментарите по повод подобни случки)...Да, и аз мисля, че това което не ни убива ни прави по-силни. Но истината е,че ми е адски трудно  Cry
Аз правя всичко, което ме съветват - хоби си имам, и страхотна работа, записах се на шоф. и езиков курс , излизам с приятели....но, вечер само аз мога да си помогна, а често не се получава...
Моят извод е, че сама трябва да намериш сили в себе си да продължиш. Думите мога да ти ги кажа, защото вече 1 милион пъти ги изговорих, но решението трябва да дойде отвътре...Има дни, в които се чувствам много добре, надявам се да стават все повече
 Hug

# 14
  • Мнения: 52
здравей,тъжно момиче.
знам че те боли,но моето лично мнение е да се опиташ да спасиш тази обич.
всичко друго е маловажно и незначително..материалните неща днес ги има,утре-не..но обичта е тази която дава сили в трудните ни дни.а те и без друго са достатачно трудни..
спаси я..
това е моят съвет..но решението е само твое..
 Hug

Общи условия

Активация на акаунт