Отговори
  • Мнения: 657



Ние сме 162 щастливи майчета и си имаме 164 малки съкровища -

78 красиви малки госпожици и 86-ма прекрасни малки господа!





22 март





30 април





11 май





16 май





17 май





18 май





20 май





21 май





22 май





23 май





25 май





26 май





29 май



Магдалена на mu6oron



30 май




Милена на mimma



31 май



Борис на colibri



1 юни





2 юни



Христо на michala



3 юни



Айла на Г-жа Броненосец
Александър на вероник



4 юни






5 юни



Дивна на ra4ola
Елена на Агли



6 юни



Виан на Bili
Димана на Lazy_Lady
Виктория на пуканка
Пламена на ati123



7 юни





8 юни





9 юни




Ния на nino4ka78



10 юни




Мирела на miona
Ивайло на mamutche



11 юни



Жанина на shumii



12 юни





Ивайла на bables
Светозар на MaLe



13 юни




Андреа на indijanche
Цветина на jasena
Виктор на Faith



14 юни



Весислава на sevi_84
Велина на tanjuk



15 юни



Борис на moni740



16 юни




Йоханна на tiramisu75



17 юни







18 юни






19 юни



Мариета на ivelina80
Сияна на zlob4o
Калоян на kaka



20 юни






21 юни





22 юни





23 юни






24 юни



Емилиян на емко08



25 юни




Калина на savig
Михаил на калинката



26 юни




Магдалена на мариса



27 юни



Филип на Бубачко



28 юни



Валентина Жозеан на dari7



29 юни



30 юни





01 юли



Симеон на geritooo
Мартин на Kia



03 юли





04 юли





За съжаление имаме едно ангелче - Ивайло на мама Билка.. Flowers Rose Flowers Rose Почивай в мир, мъничко детенце! Прегръщаме те силно, мило момиче!



Кой е по- по- най!

Най-нетърпеливо бебе - Любослав на мама anialeks - родил се цели 73 дни преди термин
Най-мързеливо бебе - Борислав на мама s_mama - родил се е 13 дни след термина си
Най-точни бебета, родени на термин - Йоханна на мама Tiramisu75, Диляна на мама Gali80, Виктория на мама Quagga, Мариана на мама бебешор, Божидар на мама In4oka и Светломир на мама maichenceto
Най-леко бебе - Любослав на мама anialeks - тежал е само 1450 гр.
Най-тежко бебе - Виктория на мама rozi_ozi - родила се е цели 4640 гр.
Най-късо бебе - Любослав на мама anialeks - само 40 см.
Най-дълго бебе - Емма-Екатерина на мама Меган79 - цели 56 см.
Най-плодоносен ден - 12 юни, когато са се родили 9 бебочета
Най-предпочитано име за момиче - 4 принцеси се казват Виктория
Най-предпочитано име за момче - 5 бебока се казват Александър

Нашата гордост - Мартин на мама vesi21 вече направи първите си самостоятелни крачки на 9 месеца!



Нашето Албумче
потребител: uni2008
парола: ****



Търсачка
Добавяне на картинка в пост или профил
Качете снимка за колажа тук

Относно колажа:
За паролата на албумчето, пишете на мен или някой друг от редовните в темата. Ако срещате трудности при надписването на снимката, пишете на лични на mimchence, за да ви я надпиша. Ако срещате трудности при качването, можете да изпратите линк към друг сайт, където е качена снимката, или да я изпратите на mimchence@yahoo.com. Впишете и актуални данни за ръст и тегло на бебешока. Моля, подберете снимка, на която главата на бебето се вижда цялата и не е съвсем на преден план, за да избегнем отрязани косички или ушенца. Wink Усмивките са за предпочитане, ако успеете да уловите такава. Grinning Размерът ИМА значение - колкото по-голяма снимката, толкова по-добре ще се вижда след обработката на колажа. Снимките ще се обновяват преди всяка нова тема, затова моля ви имайте търпение!Peace



НАШИТЕ ПРЕДИШНИ ТЕМИ

Последната тема "Бебета ЮНИ" в Очакващи
Месец юни веч отмина, мама гушка свойта рожба свидна - 1
Малко Юнче вече се кокори и опитва да бърбори - 2
Юнчетата на разходки ходят, навънка с мама обичат те да бродят - 3
Всяка Юнска мама е щастливка - бебчо й дарява усмивка след усмивка! - 4
Юнският бебок обича да го гушка мама, за него радост по- голяма няма! - 5
Ей го Юнското дете - иска вече на море! - 6
Юнските бебоци шарения свят откриват и все по-рядко те заспиват! - 7
На мъничкото юнче май му зъбките растат - все юмруче смуче и му лигички текат! - 8
Навън студено става вече, но на разходка пак да ходи иска Юнското човече - 9
Бебе Юнче май с играчките скучае и иска с мама и тати да играе! - 10
Есента дойде, валят дъждовете, а във къщи малко Юнско слънце свети! - 11
Юнската мама мечтае за сън и почивка - бебчо пак е нервен, плачка и не спинка... - 12
Топло слънчице пече и ето - на разходка пак излиза на Юнската мама детето! - 13
Първо зъбче украсява вече усмивчицата сладка на Юнското бебче - 14
Малката Юнска душичка учи се да хапва пюренце със лъжичка! - 15
Слънчеви лъчи през облаци надничат и нежно галят Юнските мъници - 16
Малък Юнчо по пижама вече спинка нощем и не буди мама - 17
Студена зима вече наближава, премяната на Юнчето все по-дебела става - 18
Картофче, морковче и тиква Юнският мъник опитва - 19
Тихо се сипе първият сняг, учудено гледа Юнският юнак - 20
Честита половин годинка на сговорната Юнска дружинка! - 21
С шапка, шал и ръкавици закичиха се вече Юнските мъници - 22
Под елхата украсена вече, безброй подаръци очаква Юнското човече - 23
Нови номерца научи Юнчо-дребосъка - седи, пълзи, изправя се или пък с паяк щъка - 24
На тази Коледа свята, нека с щастие, любов и доброта да тупкат на Юнки сърцата! - 25
Сурва, сурва весела година, да е здрава, радостна, щастлива цялата Юнска дружина - 26
Юнското мъниче първи думички изрича и "та-та", "ба-ба", "ма-ма" вече срича - 27
Като мънички прекрасни гъбки, растат на Юнчо здрави бели зъбки - 28
На деня на любовта всяко Юнско сладурче ще бъде на мама и тати малкото амурче! - 29
Хайде, пролет, идвай вече, че навънка иска да лудува Юнското човече! - 30



Първа общонационална среща на Юнки 2008
Всеки, който има желание и възможност да присъства нека се включи в гласуването, а също и със собствени предложения.
Peace





ХАПВАНЕ И ПИЙВАНЕ

Чаят на miloni(с чаени лъжички)
Козунакът на Sleeping Beauty
Тиквена вкусотия от Вери
Рецепти за зърнени храни - предоставен от Вери





КЪРМЕНЕ






ЗА ДЕТЕТО

Торенти за детски филмчета
Направете си бебешки дневник!
Детски песнички
Детски стихчета
Приказки
Па-Па Бебе
Развитие на детето
Развитие на бебето
Рожба - от 1 ден до 1 година
Гимнастика за бебето
Масаж и гимнастика на бебето
Имунизационен календар
Двигателно развитие на кърмачето
Развитие, режим, хигиена!
Болести при детето
Какво да правя, когато бебето плаче?
Способностите на детето 1-18 месеца
Сетивата на вашето бебе
От 1 ден до 1 година
Развитие на детето в норма
Гимнастика на бебето от 1 до 6 месеца
Таблица за ръстта при момчетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за ръстта при момичетата от 0 месеца до 2 години
Таблица за теглото при момчетата от 0 месеца до 5 години
Таблица за теглото при момичетата от 0 до 5 години
Д-р Спок - Грижи за бебето и детето
Съвети за бъдещи мами за бебета от 0 до 6 месеца
Месечни разходи за мама и бебе
Първи грижи за бебето
Естествено - родителство в хармония с природата
Статия относно задължителните прегледи при ортопед
Дневна нужда от сън при бебетата
Референтни стойности при кръвните изследвания на деца
Пелени за многократна употреба




ЗАХРАНВАНЕ

Книга с рецепти за детски ястия
Запичащи и разхлабващи храни
За захранването
Схема за захранване на Hipp
Готово ли е детето за захранване?
Основи на захранването
Кои храни да избягваме?
За соковете
Въвеждане на млечни продукти и прясно мляко
Педагогическо захранване от блога на Бу
Педагогическо захранване от БГ-Мамма




ON-LINE SHOPPING

Пакостник     Данет     VIP Baby     Малчо     Туити     Мони     Кикиморско царство     Адриа 2001     Ванеса     Пaпагал     Пумпал     Играчките      Family-bg     Комсед     Штъркел     Стефи      Дечица       Мишел     Мони Трейд     Best.bg    Вега     МегаШоп     Базар     Crazy Kids     Get.bg     Пумпелина     Нани     911     Веланас     За Детето     Тара     Marsel Toys  Бг-Базар     С Мен За Мен      ВисВиталис      Хиполенд      Бебе Маркет      Детски свят     Касида      Рошко   La Redoute  BabiesRUs      EON Entertainment


Последна редакция: пт, 06 мар 2009, 00:44 от mimchence

# 1
  • Мнения: 657
Мацки, колкото и да се опитвах, не успях да завърша новите колажчета и да ги пусна тази тема. Много пишете! Mr. Green За следващата вече със сигурност ще се радваме на повече пролетно настроение, обещавам! Hug

Масълце аз купувам Президент, слагам мъничко в пюретата на Йойо, наистина придава много хубав вкус. Peace
А за памперсите, преди време бях решила да пробвам новите Пъфис, които рекламират. След тях взех пакет Хъгис, обаче и двете марки не могат да се опрат на Либерото. Crossing Arms Точно както казва Цвета, и аз имам чувството, че бодито на детето е мокро, сменям ги на 2 часа, за да не се препълват, имам усещането, че ще прокапят още малко. Tired Сега се върнахме на Либеро и повече такива отклонения няма да правим. Grinning

Ето го и нашето чувалче. Heart Eyes Тука Йойо е още на 5 месеца и малко се губи из него, сега повече си го изпълва. Party

# 2
  • И аз не знам къде...
  • Мнения: 718
mimchence Hug!

# 3
  • Мнения: 12
  Никой да не се предрежда Simple Smile пу съм 3
Мимче супер си... едно голямо благодаря и от нас с Вики  !

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 15:18 от petiu6a

# 4
  • София/Севлиево
  • Мнения: 11 003
mimchence   bouquet за новата тема.

И ние имаме 2 чувалчета-тънко с цип отстрани и отдолу , и дебело с цип отпред.Ползвам си ги и двете, че малкия често се случва да повръща вечер след хранене, особено сега като е болничък.

Пак за памперсите-само аз ли съм доволна от Pampers?!Досега не съм имала проблеми с тях и не съм и опитвала с други.

Масло не съм купувала, но когато почна ще е Президент, поне знам че ще е нещо хубаво и качествено.

В събота пак потегляме на път с малкия.Този път никъде не ми се ходи, ама се налага-сама с бебе в София за 2 седмици-не мерси  Stop  

Ще взема и аз да кача нова снимка на Станислав за новия колаж.Само дето незнам дали ще се види как седи сам без да е облегнат никъде.

Хайде отивам да го храня и после да поспим малко, че тази нощ не успяхме много добре.

Хубав ден!

# 5
  • София
  • Мнения: 1 535
Мимченце, нямай грижи  Hug

Да се отчетем от днешната консултация. Любчо вече е 9500кг и 73см. Минаваме малко на диета, заради коремчето. Изписаха му и Био гая. Май му е по-чувствително коремчето и ще трябва по-внимателно с храните. Ама то на кого ли да се метне  Whistling

Чувалче и Любчо си има и си спи с него - едното е с ципче отпред, другото отстрани. Нещо не можах да намеря снимка иначе и аз щях да го изтипосам  Crazy

Памперси си ползвам на Памперс. Опитвах и други, но нещо не ми харесаха и си карам с тях. Атина - не си само ти Wink

Сирене и аз се чудя какво да започвам да му давам. Като оправим коремчето мисля да започвам да му давам сутрин овесени ядки със сиренце и масло. Пробвах ги и много ми харесаха, и той намаза малко, но колкото да опита и май ги одобри. Мира, благодарности за рецептата  Hug
А иначе засега имаме изместено само обедното хранене със зеленчуково или местно пюре. Плодови пюрета и каши давам по малко между кърменията.

Очите и на Криси и на Любчо са кафеви, т.е. приличат на мен. Тъмния ген си каза думата Wink. А имам някакви спомени от биологията, дето съм я учила преди 100 години, че родители с тъмни очи могат да имат дете със светли, обаче ако и двамата са синеоки нямаше как да са тъмни. Дано не бъркам  Thinking.

Аз да ви питам кога миете зъбките? След последното хранене е мисия невъзможна - той си заспива на цица. Да не говорим, че се разбужда и нощем и пак с цица си заспива...

Хайде стига, че пак се разписах  Crazy

# 6
  • Мнения: 638
Мимченце благодаря за новата темичка  Hug  bouquet

Ето една усмивка и от нас



ееее най накрая успях да я кача тази снимка

Последна редакция: ср, 25 фев 2009, 15:06 от julielm

# 7
  • Мнения: 51
Мимч4енце много си бърза!!! Peace Имаш поща Wink
А някой дали е пробвал EVY BABY -ние с тях изобщо не се подмокряме, ама й взимам на моята дебеланка до 25кг, 4е ина4е по малките ни се врязват в пуфкавите/както й казва кака/ гънки WinkПоследният й го слагам около 22:00, 23:00 и е с него до 10:00 на сл. сутрин, а понякога ако заспи веднага след сутрешното кърмене и разбира се преди това преценя 4е е още празен, отива до към обяд   Embarassed
Имаме едни приятели, -тя е с кафеви очи, той със сини и двете им момченца са със светло сини очи -сладурковци големи:))))
Но цвета не е най важния в крайна сметка Wink
Ние си нямаме чувал4е Sad, ама и не се отвиваме много или поне засега, а и в стаята е приятно и топло -около 21 -до 23 градуса понякога.
Уж нямаше да пиша много, а само да поздравя Мим4енце  Hug

# 8
  • Miami
  • Мнения: 412
Мимче  Hug мерсаж за темичката   bouquet

За маслото - вземам или Президент или Бутер на Милрам пак е немско и съдържанието е 1 към 1 с Президента, но е малко по-евтино. Зехтин още не съм слагала.

Благодаря на всички мами за комплиментите към Жорко  Hug

# 9
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
Привет!
Мимченце   bouquet за темичката. А за царевицата, както няколко пьте сьм писала, аз я давам под формата на качамак(малко по едро от нишестето), става за попара, каша, както и за сгьстител на зеленчуковите пюрета.  Peace

Снощи по нощите писах, писах за очите и точно преди да публикувам, тока спря  Crazy Накратко, и двамата синковеца са сьс сини очи, на баща си, аз сьм с кафяви.  Peace


Atina_Eli, InaD и аз сьм привьрженик на Памперс(дори и на Слип енд Плей), но от скоро, от икономична гледна точка, Blush минах на Молфикс, сьщо сьм много доволна.  Peace


miona аз ги пробвах тези EVY BABY , не ми харесаха,  много са дебели за моя вкус и миришат гадно, а и не са толкова ефтини, че да си заслужава. Мое мнение.  Hug

За спането не сьм ползвала чувалче, но Коки още си спи по очи и не се отвива.  Laughing


Кори остави сините очи, аз сьм влюбена в устенцата му.  Heart Eyes

# 10
  • Мнения: 4
Здравейте и от нас!
Мимченце,
Поздравления за новата тема  Hug !

Чувалчета имаме две, но не ги използваме, защото Василена не ги понася  Mr. Green.
Банан й давам от 6 месец под всякаква форма - сок, пюре, каша, напоследък и с АМ, мн. го харесва, а съм чувала, че на няккои деца действа разхлабващо.
Все още се кърмим, но това не й пречи да похапва всичко. Давам попара в 10.30 ч., 1-2 седмично /4 сухара, малко сирене, задължително го обезсолявам, 1 ч.л. масло Президент, преварена вода, в зависимост от предпочитаната гъстота, захар не слагам/, Василена си умира за нея, понякога това количество не й стига и чака за още  #Crazy!
Памперси използвам на Pampers, но без Sleep&Play, имах проблеми с тях в началото, когато буба беше малко бебче. Пробвала съм Молфикс - не стават, Хъджиис - горе-долу. А и Pampers в повечето случаи успявам да си ги купувам от Турция на мн. по - ниска цена, при това всички размери са с ластици на лепките  Hug, за разлика от тези, които се продават на нашия пазар!
Май се поувляках, оставям ви за сега. Отивам да сложа едно пиленце да се готви, че тати ще си дойде изгладнял  Grinning!

# 11
  • Мнения: 194
Записчеееее  Mr. Green mimchence, страхотно заглавие както винаги   bouquet

Инче, ЧЕСТИТА ПОБЕДА! Чакам с нетърпение да видя малкия бонбон на корицата  Hug

ALISA, много се дразня на такива доктори. Направо да ти иде да я убиеш  #2gunfire Не й се връзвай. Марти като си въртеше главичката, нашият педи ми каза, че било просто вреден навик и с времето ще отмине. Наистина вече отдавна не го е правила. Аз също я оставям да се занимава самичка, защото ми се иска да я уча на малко самостоятелност. И не мисля, че това й вреди, защото като е самичка си играе с играчките. Ако се разплаче, тогава отивам при нея.

За памперсите – отдавна сме на Либеро. Най-доволна съм от тях. Преди 2 седмици взехме един пакет Памперс, че нещо се беше подсекла и се чудехме дали не е от Либерото, обаче как миришеха тези на Памперс  Sick И дори стана по-лошо, та се върнахме на Либеро  Peace

Аз пресен банан давам от седмия месец. Само го намачквам с вилица и така го яде, много й харесва  Laughing

И ние сме все още предимно на кърма. Заместила съм едно хранене с зеленчуково / месно-зеленчуково пюре. Днес следобед ще й дам за първи път каша. Как мислите, дали е по-добре да има 2 кърмения сутрин (в 7 и 11ч) преди пюрето и кашата и 1 вечерта (към 23ч) или 1 кърмене сутрин (7 ч), пюре (11ч), каша (15ч) и 2 кърмения (19 и 23ч)? Май е по-хубаво първия вариант... Какво е вашето мнение?

И още нещо. На мен още не ми е дошло, а другата седмица Марти става на 8 месеца. Вече започнах малко да се притеснявам, не дали съм бременна, а дали нещо не са ми се омешали хормоните. Колко време е хубаво да изкачам според вас преди да се консултирам с лекар? Понаболява ме напоследък корема все едно ще ми идва, обаче нищо.

Марти от вчера започна да опитва да се катери по решетките, обаче при единия си опит падна назад и малко си удари главичката. Нищо й няма, слава богу, обаче се чудех... айде като съм до нея, ще мога да я пазя, обаче ако започне да се катери, докато ме няма в стаята, няма как да предотвратя паданията. Вашите бебоци имаха ли проблем с това?

На Марти очите са й кафяви, но на цялата рода (с изключение на баща ми, който е с пъстри) са кафяви, така че не се учудвам изобщо  Laughing

Аз май много въпроси зададох и много дълго стана. Хайде за сега чао от нас   bouquet

# 12
  • Стара Загора
  • Мнения: 347
 Упс, пак аз.  Embarassed Сега намачках банана с кисело мляко, досега само с АМ сьм пробвала. Стана божествено, то едва ли откривам топлата вода, ама..... Mr. Green

# 13
  • Мнения: 6
Здравейте юнски мами,
Не съм писала отдавна, но пък ви следя. Налага ми се да работя по малко и сядам колкото да ви прочета  и хайде някой ме вика!

 Много са пораснали всички бебоци наистина! Краси на 8 мес. вече е 8740 и 70,5 см. Нисичък е като мама и тати, но пък късите крачета само искат да ходят. И той не пълзи, но напоследък докато се търкаля по пода  Joy застава по корем и се мъчи да се изтласка с крачета.  Иначе не се изправя, въпреки че се опитва , но само пъшка , пъшка и се отказва  Party

  ALISA, и Краси много си върти главата, и понякога я криви само на една стана, което изглежда доста странно и смешно. Но чак пък ти да си виновна звучи глупаво!
  Памперси ползваме на памперс от раждането и колкото пъти съм купувала други, толкова пъти съм съжалявала. Нито Молфикс , нито Хъджис ми харесват!

  Моето чувалче ми върши идеална работа, добре ,че е то иначе Краси щеше да е постоянно развит и с юрганче в устата- толкова му е сладко , че не го пуска въобще  Crazy

  За храненето моят хубавец яде около 4 сутринта, след това към 8, 12 (зеленчуково/ месно пюре) , 3-4(каша с плод), 6-7 и последно към 8.30-9 всичко останало е AM. И в тази връзка да ви питам  какво да му давам да яде сутрин в 8? Опитах с овесени ядки- плюе всичко, добавих плодово пюре-пак. Пробвах с АМ и бисквити, попара, кисело мляко с банан, е, няма такива гримаси и няма такова плюене!  Може би трябва да изчакам още. Какво ще ми препоръчате?
 
Благодаря и аз на mimchence за темичките. А заглавията нямат равни на себе си !   bouquet

# 14
  • Мнения: 256
Хайде да не остана по-назад и аз да се запиша!
 Hug

БЛАГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ЗА ПОЗДРАВИТЕ! И аз чакам с нетърпение да го видя на корица, ноооо.... май ще си остана с чакането. Поне така ми подшушват от няколко места вече, а от списанието само повтарят, че снимките са лятото.  Confused

В попарката на Бобича слагам чисто масло, не съм му купувала Президент, въпреки, че май наистина е най-хубавото към момента. Вчера в магазина се зачетох в етикетите и от тези, които се продаваха само "Елена" се прави с естествени, така да кажем продукти. Без растителни мазнини и неразбираеми Е-та. Аз пък се чудех от кога мога да му давам печено месце. Да опека добре едно бутче и да му го дам да си гризе, трябва да се разровя в библиотеката. Там имаше и някакви готини рецепри за храни с пръсти си спомням, гледах ги още като бях бременна, май ни е време вече за палачинки с банан.   chef

Шило в торба не седи. Има една приказка. Та и моето момче в чувал не спи. Върти се усуква го и резултата е сълзи, сополи и още по-дълги нощи. Но за кротко бебе е супер удобно! Как ми се спииии!

Танитка в блога на хедра четох, че може и с години да не ти дойде МЦ. Не се притеснявай, нормално е щом кърмиш. Относно храненията съвет не се наемам да ти дам, защото вече и аз се обърках тотално. Май както решиш - така е отговора. Хахахаха. Лудница, нито схемите на педиатрите, нито на някой вече отгледан бебок могат да ти допаднат на 100%. Аз имам 3 заместени почти хранения. Давам пюре, каша или каквото е, колкото иска, после ако иска давам да суче. Сутрин, вечер и по цяла нощ кърмя.
Колкото до паданията... Уф... Ами и ние сме така, дядото само ми звъни по телефона да ме пита дали съм му купила каска и наколенници на малкия. Mr. Green Е, не съм. Уж все има някой край него, но... като реши да пада, пада. И занапред ще е още по-опасно май. Сега поне не се катери много.

Общи условия

Активация на акаунт