Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Гледане на деца и помощ в домакинството
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 580 отговора

Живея- на пук на всичко:)

Здравейте! Налага ми се да взема жена за гледане на Роси- на 2 г и 3 месеца, за два или три дни от седмицата. Имам някого предвид, но ми е приятелка и незнам как вървят цените и колко да й предложа.
Засега се уговаряме за два дни от седмицата, от сутрин, докъм 14 часа- значи на половин ден. След около месец- месец и половина, ще е за два дни в седмицата, по цял ден.
Моля,дайте инфо...
Цитирай

Живея- на пук на всичко:)

Никой ли не знае? Моля, пишете на лични!
Цитирай
Ако държиш да наемеш качествен човек, цената за 6 часа на ден е 600лв месечно. Всеки уважаващ себе си човек, не би се съгласил да отговаря за живота и здравето на чуждо дете за по-малка сума. За сравнение - чистачките искат по 8-10лв на час.
Цитирай

София

Ако държиш да наемеш качествен човек, цената за 6 часа на ден е 600лв месечно

това изобщо не е вярно. не подвеждайте жената.
Цитирай

София

Здравей,
Преди време и аз търсих детегледачка. Обявих следното заплащане:
2 часа - 8 лв
4 часа - 12 лв
6 часа - 14 лв
20 лв - 20 лв
Това беше в началото на март. Става въпрос за 1-годишно момченце за гр. София. Доста жени се свързаха с мен. Вследствие си намерихме много добра жена, която Алекс прие без проблем от раз. Мисля, че това е разумно заплащане съобразно моите/нашите доходи.
Успех Very Happy
Цитирай

Мисля си следното: не бих си доверила детето на жена, с която съм се пазарила и съм й изпилила цените. Просто не знам на каква ще налетя за ниски суми. Понеже може да ми се наложи да търся жена за детето си следващата година, ей такива мисли ми се въртят из главата... Така че заставам зад мнението с 600-те лева за 6-часова заетост.
Цитирай

Цената 600 лв за 6 часа изобщо не отговаря на истината. В момента цените за 3-4 лв за почасово заплащане  и по ниски за по - голяма заетост на ден. Тези цени като горната си ги пишат жени, които искат нарочно да създадат грешна представа за заплащането на детегледачки.
Да не говорим колко от тях изобщо са такива, трудно говорим за професионална детегледачка. Нагледах се на какво ли не, покрай интервютата с "детегледачки", които проведох.
Цитирай

София

firelady, не става дума за пазарлък и "изпилване" на цените. просто няма такива цени като 10 лв на час за дългосрочна заетост! може да има единични случаи и на по-високи цени (не знам колко плащат на бавачките си баровците от Бояна и Драгалевци), но средната цена е тази, написана от principna.
и честно казано, очаквам да спадне.
Цитирай

Не знам какви са цените, но ме притеснява дали ако се пазаря, детегледачката няма да си каже наум: щом цената падна, така и така родителите ги няма да ме наблюдават, отрязвам част от услугите, които мислех да предоставя на това дете. Ще повторя отново, не знам какви са цените; естествено, ще направя бесен кастинг, преди да си доверя детето на някого изобщо, но съм склонна да дам малко повече, за да мога да наема човек, който ми е допаднал повече.
Цитирай

Jam, бъди сигурна, че ще спадне. В момента хората масово търсят работа и има голямо предлагане. Казвам го, поради факта, че търсих и дом. помощница и този път ми се обадиха 3 пъти повече хора, съгласни с всичките ми условия/ заплащане около средното/. За съжаление детегледачка така и не намерих и то не поради финансовите ми условия, просто претенциите ми към човека, на който ще поверя живота на детето ми са много големи, а предлагащите се детегледачки нещо не можаха да ме убедят в квалификацията си.
Firelady уверявам те, че и много и малко да даваш на детегледачката, тя ако не става, няма да работи по-добре за повече пари, нито ще заобича деца, ако по принцип не ги обича. А аз се нагледах на такива, не ти поглеждат детето/ горкото оръдие на труда/, но много подробно и пресметливо преценяват кое колко струва в дома ти....
Цитирай

ух не е ли страшно да дадеш на някой да ти гледа детето.. как може да се предпазиш от някакво посегателство?
Цитирай

последна надежда

За моят син първокласник се грижи една млада пенсионерка от съседен вход. Плащаме по около 2лв на час. Взима го от занималнята, води го на тренировки, уроци и зъболекар. Помага му с домашните и се разбират по добре от колкото с родната му баба. Тази баба обича детето като свое! За момента нямаме възможност да и даваме повече парички, въпреки че заслужава.
Цитирай

София

Плащам по 3 лева на час за 10 часов работен ден - тоест 30 лева на ден, при 5дневна работна седмица. Имам 2 жени /пенсионерки/, преди работеха на 1/2 ден всеки ден, но заради дългото пътуване решиха да се сменят всеки ден - един ден е едната, на другия - другата.
Според мен това е нормална цена.
Може би при полудневна заетост цената би била 3.50 лева, но повече от това ми се струва над средните нива.
Цитирай

София

Аз плащам 4лв. на час като средната заетост е 4 часа дневно, когато сме болни 8-10 часа. За 24 часа ако пътуваме и бавачката е с нас плащам 50лв., купувам и карта за градски транспорт.
Цитирай

Аз и друг път съм писала, ама пак да се включа. На моята детегледачка давам 500 лева/месечно. Месечно, месечно- от понеделник до четвъртък. Петък, събота и неделя са й почивни. Отделно давам и 50 лева карта за транспорт. А плащам и осигуровки, които са ми още 100 и нещо си лева на месец и става.... много. Освен това принципно е време и да актуализирам заплатата, ама се ослушвам още (макар да не е правилно ..  Whistling ) .
Обаче пак да завърша с това, че има детегледачки и детегледачки.  На ум за сравнение ми идват чанта Салваторе ФЕРЕГАМО и чанта "Илиянци". Не че втората е лоша, ама първата се е доказала като марка, очакваното качество е друго и съвсем логично цената е друга....... Егати примера  Thinking
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 580 отговора