«абравена парола?
или
–егистрирай се јктиваци€ на акаунт

≈л. поща с ко€то се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

ƒа ѕопълнете формата за регистраци€ Ќе ѕродължете с Facebook регистраци€та

«дравословни проблеми и профилактика
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 68 отговора

ћнени€: 1 054
«др.искам да ви попитам, имам посто€нно разтройство или запек ужас вече,и болки  в дупето пон€кога,реших да отида на доктор и той ми предложи изследване на дебелото черво,нещо като оглеждане с микроскоп,каза да пи€ очестително ден преди самото изследване ’-Prep,изследването траело около 2,3 минути,н€кой правел ли е такова,какво очестително сте пили,от кога не б€хте хапвали преди изследването,и да попитам дали боли много ме е страх Sad ще чакам с нетърпение да ми отговорите.Ѕлагодар€ ви много
÷итирай

ћнени€: 399
«дравей! » не се притесн€вай, не е болка за умиране. ≈, н€ма да те лъжа, че не боли, все пак ти вкърват тръбичка, но се издържа. Ќа мен ми биха н€каква инжекци€ в дупето, нещо като обезбол€ващо. Ќаистина изследването е не повече от 5- 10 минути. ќпределено е непри€тно. ѕосле усещането е като от мускулна треска заради съкращаването на мускулите. јз предни€ ден пих очистително, н€какви 3 прахчета ги ратворих последователно в н€колко литра вода и ги изпих за определено време, но вече не си спомн€м подробности. ѕредни€т ден преди изследването май можех да си хапна н€каква закуска, но не съм сигурна. ∆ела€ ти успех! ƒано всичко е наред!
÷итирай

мерси мила дано мине добре и да не боли много че ужас
÷итирай

ћнени€: 2 096
—тискам ти палци миличка !  Praynig
÷итирай

—офи€

ћнени€: 163
аз си правих минали€т месец , но със пълна упойка.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 703
» аз съм си правила такова, наистина не е особено при€тно, но се понас€.

ƒобре че са ти дали х преп, на мен ми дадоха едно дето се разтвар€ в литър и половина вода, и аз тр€бваше да го изпи€ ц€лото, а само като го помиришех и тръгвах да повръщам.

стискам ти палци всичко да е наред.
÷итирай

—ънчо нищо ли не €де предни€ ден,искам да те попитам в легнало положение ли се прави,много ли боли Sadколко време отнема
÷итирай

н€ма ли друг начин за изследване освен този бе да ти слагат такава тръбичка,сигурно има н€коий знае ли?
÷итирай

—офи€

ћнени€: 163
—ънчо нищо ли не €де предни€ ден,искам да те попитам в легнало положение ли се прави,много ли боли Sadколко време отнема
нищо не се вечер€ предни€т ден, на сутринта може 1 кафе. ѕрави се във легнало положение, но аз б€х със упойка и не зна€ подробности. “рае около 5-10 минути.
÷итирай

ѕловдив

ћнени€: 97
¬ ден€ преди изледването ще пиеш очистително така, че абсоютно никакъв проблем н€ма предишни€ ден да си вечер€ш, та даже и да закусиш, очиститеното е много добро. јко имаш хемороиди ще те заболи когато се достигне с тръбичката до т€х, непри€тно, но минава и е по-важно да разбереш проблема си, да го лекуваш, защото ако отлагаш може да стане по-сериозно. ј и в ден€ когато пиеш очистителното по-добре не планувай излизани€. ”спех, дано мине бързо и безболезнено.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 7 057
«а ректоскопи€ ли става въпрос, защото на мен са ми правили 2 пъти. ƒоста е непри€тно, но не е болезнено.
÷итирай

—офи€

ћнени€: 1 703
Ќе е ректоскопи€. –ектоскопи€та е с нещо метално и по-късо. » това са ми правили на мен  Mr. Green
 азва се долна ендоскопи€ или гастроскопи€ май (за второто наименование не съм много сигурна, че е точно).

Ќе помн€ нищо за не€дене предната вечер.  акто ти каже доктора.
—поред мо€ доктор хикс препа не изчиствал така добре като фортранса, който аз пих, но поне е 100 пъти по-вкусно.

“о не е точно тръбичка, ами е по-скоро като маркуч (поне според мен), на върха на който е монтирана камера.
Ќа мен ми го прави един доктор в лора, много внимателен беше, както и сестрата.

«а съжаление н€ма друг начин, може да ти прав€т снимка на червата, но сигурно се виждат други неща, но според мен то е по-гадно.
»ма и вариант през устата, но не знам дали чрез него пък се вижда всичко, което се вижда на долната ендоскопи€ (това през дупето).

ƒано се поуспокоиш до манипулаци€та, т€ кога ти е?
÷итирай

Ќарни€

ћнени€: 58
ћомичета, казва се колоноскопи€. ѕрегледът е болезнен. «атова мо€ съвет е да се издейства
упойка. —лед като заспиш нищо не се усеща и прегледът е направен, диагнозота е уточнена,
следва лечение. ”спех.
÷итирай

там, дето буки сплитат върхари

ћнени€: 1 742
»май предвид, че има вирус с подобни оплаквани€ /аз го изкарах/. ƒобре, че ми мина бързо, че и мен щ€ха да ме "скопират" Laughing “ака, че ако са ти от скоро оплаквани€та, изчакай още ден-два. Ќо ако са отдавна, не отлагай Peace
÷итирай

гр. ѕлевен

ћнени€: 102
ѕо добре искай да е с анестези€
ƒъщер€ ми е на 4 години и минали€ месец и правиха иригографи€ с пълна упойка ,след това и н€маше абсолютно нищо
Ќо задължително си направи изследването за да знаеш има ли причина за запека или не
”спех!
÷итирай
0 ѕотребители и 1 √ост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 68 отговора