Мами на по 15-16 години

  • 23 206
  • 391
  •   1
Отговори
Здравейте на всички мами,
реших да пъсна тази тема защото такива момичета вече не са рядкост.Но повечето 15-16 годишни щом разберат че са бременни решават веднага да правят аборт но има и доста изключения.Аз познавам няколко такива момичета който решиха да задържат децата си но за съжаление явно повечето хора не взимат присърце тийн майките.Много убиди и нападки се изсипаха върху тези момичета от приятели, познати и дори от роднини в период в който имаха най-голяма нужда от подкрепа.След толкова перипети две от тези момичета отидоха да живеят по села а едно даже направи аборт в последния момент, защото не можа да издаржи на постоянните коментари и убиди.Приятелите на тези момичета ги изоставят,а хората говорят лошо по тяхен адрес.
Как Вие бихте се държали с едно такова момиче?
Как бихте оценили решението да задържиш дете на тъкава възраст?
Как трябва да се държат хората с тези момичета според Вас?
Познавате ли момичета в такова положение?
Вие бихте ли общували с такова момиче?

# 1
  • Мнения: 2 960
ти едно  тези момичета ли си???
От това ,което / и как/си написала оставам с впечатлението,че си пряко обвързана с нещата.
Не е срамно да си майка-на каквато и да била възраст.Условиято е-да можеш да се грижиш добре за себе си и за бебето си,да осъзнаваш отговорността да си родител!!!!
Ама много рано е за бебета -на тази възраст ooooh!!!!Остават толкова неизживяни моменти.

А на въпросите ти:
аз бих се държала приятелски и с разбиране с такова момиче.
Зависи с какви мотиви е взела решението си-дали осъзнато или притиснато от обстоятелствата.
Хората-да се държат цивилизовано  Peace
Не,не познавам толкова"малки"майки-деца Naughty

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 13:08 от daninka

# 2
  • Мнения: 498
Извинявай,но имам чувството ,че говориш за себе си Naughty
Майка съм на две дечица,и честно да ти кажа,ако дъщеря ми ме сюрпризира ,че е бременна на 15 или 16 години може би ще я посъветвам да направи аборт.Та тя ще е дете още.Но това до голяма степен ще зависи и от мен,ако това се случи,значи аз не съм се справила като майка.

# 3
  • Мнения: 9 973
познавам момиче на 20г. с 3г. дъщеря.Мисли само за момчета,алкохол,цигари,пиене.Всяка нощ се събират под нас и дискотеката е налице....Като докопа някой лев и си поръчва трева.Нейните родители работят за да издържат и нея,и детето.Тя не работи.Бащата на детето се е уплашил и не си е признал,а и е било секс за една нощ....Контактувам с нея като с комшийка,която познавам отдалеч.Рядко се застоявам повече от 3мин. в нейната компания в нашата градинка,но това,което виждам ми стига

Ако видя по-различна тийнка с бебе(противополжна) много ще се радвам за нея,но все пак 15-16г. си е дете още,не е за бебе,а по-скоро за училище

# 4
  • Мнения: 9 429
1.Не бих се държала лошо.Това,че е забременяла на 16 години не означава,че е лош човек.
2.Твърдо против абортите съм.Ще я подкрепя.
3.Както се държат с тези,които забременяват по на 20-25 години.
4.Да,познавам!За съжаление развитието не беше добро,зощото се омъжи на 16години,а на 20 вече разведена с дете на 4 години.
5.Както казах вече,това че е забременяла не означава,че е лоша или прокажена.
 bowuu

# 5
  • Мнения: 165
На 15 години майка?? Дете да гледа дете?? Не бих позволила, разбира се. А какъв ще бъде живота в последствие на това " дете"? Аборт!

# 6
  • Мнения: 438
На 15-16 години човек не е достатъчно зрял, за да стане родител.Просто нищо не е видял от живота, смята, че нещата са лесни и розови.
Не подкрепям такива момичета!Не знам с какви средства ще се издържат, при положение, че нямат абсолютно никакъв трудов стаж...
Родителството ще навреди не само на тях, но и на децата им (не само във финансов, но и в психологичен аспект).

# 7
  • Мнения: 9 973
нека темата не се превръща в поредния спор `за`или `против`` майките на 15г.,а нека кажем на девойките колко е трудно дете да гледа дете,как всяка вечер ще си ляга до един единствен мъж,през 1-2часа ще реве бебе,по цял ден ще се влачи в една ръка бебето,как ще има освен разходка с количка-0насрани гащи,оповръщани дрехи,сополи,хрема,Т и т.н.
Нека момичетата на 15г. да прочетат и преценят готови ли са да си посветят живота на едно бебе-бременност,раждане,кърмене,кърмене,колики, 20-30 кила отгоре......Но разбира се,преди да си го изпитал няма как да знаеш какво те очаква!

# 8
Аз не съм в такова положение, просто исках да видя вашето мнение.Несъмнено да си майка на 15-16 е много рано но като е станала грешката  редно ли е тези момичета да се изолират и хората да се държат с тях се едно са престъпници.

# 9
  • Мнения: 498
Ами Деси ти е описала нейната комшийка,какво ще кажеш не мислиш ли ,че това е престъпление. Лошото е ,че повечето на тази възраст млади майки  са с такова отношение.

# 10
  • Мнения: 9 814
Когато родих дъщеря си в болницата се запознах с едно 15 годишно момиче, бременно в 8-мия месец,таткото беше на 22 г. Не виждам защо е трябвало да имам лоши чувства към нея или към която и да е било друга майка-тинейджърка. Момичето беше отговорно и наистина искаше бебето, двамата с таткото бяха страшно щастливи. За разлика от повечето "по-възрастни" майки това момиче не пушеше и доста сериозно се отнасяше към бременността си. Родителите и на двамата млади бъдещи такива също имат важна роля и в повечето случаи е тяхно решението дали това дете да се роди или абортира и ако се роди дали да бъде дадено за осиновяване.
Тогава беше щастлива, дали сега е не знам. Надявам се, че е и с таткото все още се обичат.

Познавам и момиче, което също забременява на 15 г., крие до началото на 5-ия месец от родителите си. Двамата с 18 годишния татко искат това бебе, но решението на родителите е друго. Понеже е било късно за аборт, решението е било бебето да се даде за осиновяване.
Така е и станало въпреки молбите на младата майка.
Сега тя вече има съпруг и дете, а бебето й отдавна е осиновено.
Е, кой от двата случая разбива повече живота на едно младо момиче- дали ранния брак и отговорността по отглеждането на едно дете или отнемането на детето й?

# 11
  • Мнения: 9 973
като е станала грешката  редно ли е тези момичета да се изолират и хората да се държат с тях се едно са престъпници.
не е редно да са майки на тази възраст.До 18г. родителите взимат решения за децата си.
Редно ли е ако едно 15г. момиче пребие или убие някой да не излежава присъда,защото е непълнолетен?
Ако 15г. момиче е пълноценно,щеше да има право и да гласува.
Няма да коментирам повече.Според мен момиче на 15г. не трябва да става майка.Не твърдя,че всички са като моята комшийка,но пак казвам-това си е дете-непълнолетно

# 12
  • Мнения: 199
Не съм съгласна,че едно момиче на 15-16 години е готово да бъде пълноценна майка. Но щом се е стигнало до там и е решила,че не може да направи аборт(което е достойно за уважение), мисля че близките й трябва да я подкрепят(както и обикновено става,защото те ще се грижат и за двете). А колкото до познатите, които я обиждат... еми пък не мисля,че и без основание щом е забременяла на 15...
Не считам,че тия случай са зачестили (изключвам ромската група), дори по мой наблюдения все повече майки стават на по 30.

# 13
  • Мнения: 2 556
Аз самата на тази възраст бях извън всякаква подобна опасност. Секс на 15 години - бих умряла от страх просто.

Но в болницата, когато раждах, до мен лежеше едно 15 год. момиче, на което майка й подписа документите да оставят бебето за осиновяване. Пред подобна перспектива, ако става дума за моята дъщеря и тя е в тази ситуация, бих й предложила ние с баща й да изгледаме детето, а тя да има възможност да се изучи и да си подреди живота както реши, поне детето ще й е в сигурни ръце. Ако мога да й повлияя, бих я подкрепила да не прави аборт, защото едно бебе със сигурност ще го изгледаме.

# 14
Съгласна съм че повечето не биха били отговорни, но все пак има и такива момичета които поемат тази толкова голяма отговорност (детето) и се справят. Аз говоря точно за тези момичета, защо със тях хората са държат така и ги изолират,как мислите?

Общи условия

Активация на акаунт