Проблем с детската градина!

  • 1 709
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 26
Здравейте мамчета,
имам проблем и реших, че е най добре да се обърна към вас! Та моят син е на 2г. и 2 м. и понеже е контактен и няма проблем с общуването с деца, го заведох на майтап в детската градина. На работа съм тръгнала когато той беше на 9м., от тогава за него се грижи свекърва ми. Четири дена ходи без никакви оплаквания е първите три вечери, като се прибираше беше някак нервен, припрян и залепен за мен, на четвъртия вече всичко беше спокойно. Но на петия две деца са се разплакали  (брат и сестра и те от скоро там), започнали да си блъскат главите в пода, масите и в резултат всички деца ревнали. Обадиха ми се, че Иван плаче и не може да се успокои, отидох и човека млъкна, заигра се, а аз излязох, но до там! След мен рев до заспиване, а като се събудил пак също и аз пак тичам, но този път го взех, а той няма отлепване от мен. На следващия ден го оставих в къщи. А днес пак на ДГ, но към 11 часа ми се обаждат, че пак ревем, взех го и с баба си уж тръгнаха към вкъщи, но ефекта е бил тръшкане и ревове по улицата за мен.
Та моля ви дайте ми съвет, как да продължим посещенията си в ДГ, дали да спрем да ходим за известно време или да я стои докато ревне! Направо ще се спукам от мислене и не знам как да постъпя. А той няма отлепване от мене и все да се носим и гушкаме като се прибера от работа.

# 1
  • Мнения: 9 814
Първо да питам за ясла или за детска градина става въпрос?
Щом има кой да гледа детето защо не го спреш от ясла/дг?
Малко са децата, които свикват от за ден-два. Повечето плачат поне седмица. За това, ако искаш да продължи да ходи му дай малко време.
Лично аз не бих травмирала детето повече, защото когато наистина ще му дойде времето да тръгне на ДГ и едва ли ще го направи с желание.

# 2
  • Мнения: 26
Става на въпрос за ДГ, децата са 7 до 10 за ден понеже е сезона на тружениците не е започнал и те не си пускат децата, а той в къщи издивясва и тръгна с огромно желание. И днес го питах ще ходи ли на ДГ и той се строи пред вратата готов за тръгване.

# 3
  • Мнения: 38
 моят син тръгна на ясла 1,6м.,дотогава го гледах само аз и като тръгна УЖАС, ревеше много , около месец ходеше само за час, два после до обяд и сега вече цял ден,  но при нас много помогна за адаптацията това че сутрин започна да го носи баща му, т.е. аз от вкъщи му казвам Чао, обяснявам че отива да играе с децата и мама ще дойде да го взема после. Е свикна, мисля че няма дете което да не е плакало когато е тръгвало на ясла или градина. Да не би персонала да не се отнася добре с него, защото аз така смятах но впоследствие се убедих, че го гледат жените, просто му е било нужно време, да приеме, че мама неможе да бъде вече цял ден с него. Решението да го спреш или да продължи да ходи е Изцяло твое Naughty води се от детето

# 4
  • Мнения: 26
За гледане съм сигурна, че го правят, днес са го разнасяли на ръце всичките, само и само да спре да реве. Но да знаеш, че ще опитам да го води баба му.

# 5
  • Мнения: 3 092
Мисля че детето много се е уплашило. Tired
Дай му малко време и вероятно ще свикне .
Неприятно , наистина.

# 6
  • Мнения: 377
Ох, ужас! И на нас ни предстои и ми се къса сърцето!

# 7
  • Мнения: 5 955
моят Иван го записах на ясла на 1 и 7 и ходихме с желание и малко мрънкане но само когато е едната лелка,след това го отписах защото се местихме в друг град но се наложи да се върнем и отново го записах и тогава видях каво е рев,от сутрин до вечер мрънкане а и децата познава и лелките но 5 месеца в Карлово му се отразиха и така 1-месец,сега отново ходим с желание,попитай го дали му е приятно там аз на моито дете му казвах че само добрите деца ходят и тои казва че е добър

# 8
  • Мнения: 4 555
Какво има да се пукаш от мислене? То не е много трудно да се досетиш, че щом реве и то толкова неуспокоимо, та чак да се налага да те викат, значи нещо не е наред. Явно детето се е уплашило, стресирало се е и вече не се чувства добре и сигурно там. Явно все още го е страх и не може да преодолее това, което е преживял. За децата и много обезобидни неща могат да са стресиращи.

Сега като се замисля, може и да не е толкова очевидно, де да знам. Такива теми обикновено се пускат с цел да ти кажат, че ще му мине и не е нужно да го спираш, всичко ще е наред и на детето нищо му няма, за да продължиш да го водиш с чиста съвест.

# 9
  • Мнения: 999
Моята голяма дъщеря също плачеше доста дълго време. Не искаше да ходи, тъкмо започваше да свиква и се разболяваше и пак в къщи и така 4м. Сега вече няма проблеми ходи си с кеф, сутрин за да тръгва на градина и дори не иска да почива събота и неделя.
Аз мисля че е по добре да си ходи докато свикне, защото ако почива по няколко дни след като всеки път реве, ще си свикне така и ще ви е по трудно.

# 10
  • Мнения: 4 491
И аз мисля, че кратките почивки (освен когато са по болест, разбира се) само объркват още повече детето. Или го пуснете една седмица да си ходи редовно, или го спрете изцяло, защото инак само го обърквате - ще ходя ли на градина, няма ли...

# 11
  • Мнения: 26
На мен ми е ясно, че е стресиран. Не съм и мислила да пиша във форума за да получа лично успокоение. Исках да се поуча от вашия опит. Не ме разбирайте погрешно. Всяка майка може да знае, че е нормално при започване на посещения в ДГ да има стрес и различна форма на вълнение във всяко едно дете. Въпросът е как да постъпя да го спра и да изчакам определено време, да го взимам като ми се обадят, че реве и не се успокоява, или да си го оставям там ревящ докато свикне (да реве по-силно Rolling Eyes)?

# 12
  • Мнения: 4 491
Не мисля, че вземането на детето, когато реве, по средата на деня, е добро решение. Той ще разбере, че това е начинът мама да дойде и ще започне да манипулира персонала. А ти не можеш да си зарежеш работата, за да му угаждаш на капризите, нали? Ако детето е истински стресирано, по-добре е да го спреш окончателно и да търсиш други варианти за отглеждането му. Щом преди се е чувствал добре с баба си, върнете се на този вариант. АКо мислиш, че поведението му е преходно и има шанс да свикне, оставяй го за цял ден, макар и да реве. В групата на сина ми има такова детенце, то си е направо бебе още, но майката е преценила, че ще свикне.
Аз лично голям опит нямам - големият ми син плака само първата седмица, след това започна да се храни там, което за мен беше знак, че започва да свиква. Сега ходи с удоволствие. малкият ми пък е някакво дете-чудо - не само, че никога не е плакал, но и няма търпение да ходи на ясла. Но ако го имах този проблем, така бих постъпила. Естествено, ти си познаваш детето и само ти би могла да решиш как е всъщност е най-добре за детето ти. Успех, дано да свикне бързо!  Praynig

# 13
  • Мнения: 2 331
Въпросът е как да постъпя да го спра и да изчакам определено време, да го взимам като ми се обадят, че реве и не се успокоява, или да си го оставям там ревящ докато свикне (да реве по-силно Rolling Eyes)?
Ако го вземаш всеки път, когато плаче, той ще разбере връзката и ще плаче винаги, когато реши, че иска да си до него.Аз бих спряла детето от градина/щом има кой да се грижи за него/ и като навърши три години бих опитала пак да ходи на ДГ.

# 14
  • Мнения: 38
Оф незнам... и да го вземаш постоянно като реве според мен не е вариант - по този начин свиква и се научава че щом ревне мама идва, ей тези малките големи хитреци са Grinning моя хубавец като посвикна малко т.е. не ревеше постоянно, а спира почва и така до обяд. И аз отивам да го взимам, вкарват ме вътре и го наблюдавам през стъклото 5, 10м. без да ме види, ама гледаше големите деца как нареждат едни кубчета, спокоен,  даже се опитваше да се включва в играта, НО в момента в който застана на вратата и му кажат "Хайде Дани мама е тук", като се затича към мене и рев, навън кто тръгнем пак реве.

Общи условия

Активация на акаунт