С мартеница на ръчичка,НОЕМВРИЙЧЕ тропа ръченичка

  • 14 921
  • 297
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 205
Между другото когато ходих на лекар /преди около 2-3 години май  newsm78/ каза, че късогледството се засилва, когато се сложат очила и с годините диоптрите се вдигат.
ГлЮпости, с извинение. Късогледството намалява с годините, далекогледството се увеличава. Обикновено силно късогледите изпадат в едно положение, когат осе нуждаят от бифокални очила, защото стават едновременно късогледи и далекогледи и не виждат нито наблизо, нито надалеч. Очилата не засилват късогледството, иначе никой нямаше да ги носи, като се замислиш...

Ванилия, Тобрадексът е антибиотик. Активната му съставка е изключително мощна.

# 16
  • София
  • Мнения: 614
Я да се запиша да следя темата, че не мога да ви хвана края. Вие като отвързани сте писали бе, мами  #Crazy

Лилчо, честита добра вест! Желая ти лека бременност, по-малко тревоги и здраво бебче наесен!  bouquet

Медхен, честита ви племенница! Да е здраво детенце и след време да бъдат най-добри приятелки с кака си Лена! А как ще я кръстят?

Явно няма да мога да се включа адекватно сега. Приятна вечер!



P.S. Гласувах с втората опция, защото само тогава нямам ангажимент със сестра ми. Но това е засега,  дотогава не се знае дали няма да изскочи някоя сватба... Тъй че моят глас може и да не се брои  Peace

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 17:56 от Цецето

# 17
  • Мнения: 1 100
Ванилия, Тобрадексът е антибиотик. Активната му съставка е изключително мощна.
В смисъл да внимавам ли? Да, пишеше, че съдържа антибиотик и стероид. Стероидът не е ли по-страшното? /Или само кортикостероидите, или много питам?  Laughing / Призля ми като чух, че това му предписват, но все пак е по-добре, отколкото да го упояват и "оперират".

# 18
  • Мнения: 3 205
Ами не, не в смисъл да внимаваш. Просто го отбелязвам. Кортикостероидът не е по-страшното, защото не е само кортикостероид в кремчето, т.е. той действително тушира проблема - намалява зачервяването и отока по-бързо, но антибиотикът го лекува едновременно с това. Така че аз поне не виждам проблем.

Между другото капки за очи Тобрекс използвах сега, за да излекувам зелената хрема на Иво и Дани (тук лекарите го изписват не само за очи, но и за нос), затова ти казах, че е доста силно лекарство. Не се плаши, а го ползвай, при това го ползвай като антибиотик. Имам предвид да не го спреш като видиш ефекта, а го мажи по предписанието, което би трябвало да е минимум пет дни по определена схема (колко пъти на ден). Иначе бактериите ще станат резистентни и към това. 

# 19
  • Мнения: 1 100
Благодаря, Юлче! Златна си!  bouquet

# 20
  • от Луната
  • Мнения: 1 752
Дес, благодаря за темата Hug
Лилчо, честито!Пожелавам ти леко бременеене, а накрая здраво и пухкаво бебче newsm51 newsm51 newsm51
Медхен, да ти е жива и здрава племеницата  bouquet  bouquet  bouquet
Рали, добре дошла Hug
Щлябада, още не съм гласувала, че Християн още се дърпа, но ако го навия, когато и да решите няма проблеми

# 21
  • Мнения: 33
Лилчо, Честита блага вест!
Изключително съм щастлива за теб и цялото ти семейство! Това е страхотно щастие!
Пожелавам ти лека бременност, още по-леко раждане и независимо дали ще е момче или момиче/а, защо не и двете Wink/ да ти е живо и здраво!



Целувки от мен!  Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 22
  • Мнения: 24
 Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower
Гласувах за 30 с/у 31 май. Най-вероятно ще съм сама с двете деца! Но както винаги аз и така си прекарвам супер! Mr. Green Ще бъде странно само ако всеки е с мъжа си, а аз не. Embarassed

И този Ларедут, като ви чета, ще взема и аз да му обърна внимание!!! Laughing
Цеце, аз само да ти кажа, че направих три от твоите ястия в рамките на една седмица и на всичкото отгоре - сполучливо! Може би възвръщам формата си Joy
Някой да напише в препоръчвам, МОЛЯ: хубав филм..... , ако е и комедия, ще бъде супер:  love001  love001  love001 Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts
Рали, здрасти! Ноемврийската дружина пълни се с още дами сладурани, както и с дечица - мили ноеврийчета засмяни!  bouquet

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 20:15 от TOTONTO

# 23
  • Мнения: 324
Медхен, честита племенница! Да расте жива и здрава, да радва всички ви!
Гласувах за 30/31 май. Гласувах за тези дати, от гледна точка на това, че края на май ще е по-топло. 24 е празник, голямата може да има някои училищни ангажименти, затова 30/31 ми се стори по-подходящо. Не знам дали беше редно обаче да гласувам, защото и за трите дати не съм сигурна, че ще успеем да дойдем.
Мъжът ми има някои неясноти в работата, а сама не ми се идва много. А и транспорт няма да имам.
Ако гласът ми се окаже решаващ, може да го пренебрегнете.
юлче, как стои въпроса с резервацията - искат ли предварително заплащане и колко време по-рано?

Последна редакция: чт, 26 фев 2009, 20:54 от арабела

# 24
  • Мнения: 199
Милички страхотни сте! Много ме развълнувахте, поревах си от щастие! Благодаря ви за пожеланията Hug Heart Eyes

Ще гласувам за 30-ти и 31-ви, освен за това, че ще е по-топло, около 24-ти има рождени дни на близки роднини , та за всеки случай. Уж сме сигурни, така че живот и здраве сме на линия.

Madchen аз и по телефона ти честитих, но и тук да го направя-да ти е честита, жива и здрава племенничката-тя може да е красавица, но пък и страхотна леля и се е паднала Heart Eyes

# 25
  • Мнения: 528
Маминки, ей така просто искам да споделя с вас, че съм ужасно много тъжна в този момент  Tired
Не мога да си позволя да споделя в откритото пространство, понеже е прекалено лично и засяга доста хора.
Денят ми бе чудесен до преди половин час, когато се сринаха куп мои надежди Tired

Благодаря на Бог, че по някакво стечение на обстоятелствата съм ви открила и в един такъв момент мога да споделя тъгата си с някой!

Съжалявам и се надявам, че няма да помръча ведрото настроение в темичката ни!

# 26
  • някъде там
  • Мнения: 1 698
щях да пиша подобаващо, но нещо очетата ми се затварят хем днес Ема беше благосклонна към мен и спахме до 10 Wink /напоследък спим на пуснати външни щори и това май я заблуждава/

# 27
  • Мнения: 27
Лили, просто нямам думи.  Hug Hug Hug. Много се радвам за теб, миличка. Щастливо бременеене и наесен батко Васко да гушка едно прекрасно, пухкаво бебче.
Еличке, честита племенница. Айде, утре ще почерпиш  Heart Eyes  

Роси, какво да кажа?!!! Каквото и да е станало, не си го слагай на сърцето. Важното е да сте здрави, всичко останало е достойно за една голяма м***а.

Предстоят ми два много тежки дни. Ще ходя на един курс за подновяване на лиценз  bowuu, а на всичкото отгоре утре започвам и следващото ниво по английски. Значи първо от 10 до 17, после от 18:30 до 21:00. Ако оживея ще гледам да се обадя.
И да не забравя да се похваля. Днес видях, че е пробило второто зъбче на Дара, пак е странично, този път отгоре. И още едно е на косъм. Предните още никви ги няма.  #Crazy Много е смешна. ЕЙ, скоро ще ви настигнем.

# 28
  • Мнения: 421
Здравейте мами!
Благодаря ви за поздравленията!  Милото също ви благодари,понеже му четох:) Simple Smile
По въпроса за срещата - говорих с него и май и ние ще присъстваме...само да се уточни датата и се надявам да потвърдим от рано Simple Smile  Познавам - не познавам никой - какво да се прави - ще ме приобщавате!

Искам да ме извините,че нямам време да чета всичко! Както и няма да имам такова в близките 2седмици,поради предстоящите ми изпити,непрестанния поток от майстори и естествено - познатия на всички синдром "лудо бебе" Simple Smile  Ще гледам колкото мога да съм актуална,та да не ме отсвирите Simple Smile
Юлче - твоите постове както винаги чета с удоволствие! Много ти благодаря за ценната,подбрана информация! Да си призная точно по въпроса с вдигането на ръце след 30мин рев имам жестоки проблеми с майка ми и ... май окончателно ще се октажа от помощта и (временно де) след изпитите,та да мога да упражнявам малко родителски контрол. По 2ч и ситга на ден Simple Smile
Ядки на Ная съм и давала (по 1-2)  Дъвче си ги детето без проблем. Също и смучещи бонбони - някой ме беше питал дали ... не ме е страх (арабелче - май ти беше Simple Smile ) Та... не не ме е страх,понеже виждам колко внимателно го прави и винаги ми е пред очите. (а и аз и давам малки парченца,освен ако не е близалка с пръчка)  Не знам дали е правилно от моя страна,но някак имам усещането,че всичко е ок.
Ползваме пелени Либеро 5,като преди ползвах Памперс,но на нас ни пропускаха...


Лилчоооо Честито!!!    HugТака ми трепна сърцето от кеф,като прочетох!  Толкова е хубаво!  Всичко ще бъде наред!
И аз нямам търпение,но сме го планували по-нататък...как ще издържа не знам! 

П.П....сега виждам,че тук има анкета - утре на спокойствие ще обсъдим кога можем,но май не ни бърка особено  (ако не ни бърка да гласувам ли? - май не)  И...да кажа,че рубриките много ми харесват - ще се вкл и по тях!!!
....не съм прочела доста,но милото се прибира,а днес ще празнуваме РД-то му...насаме  Heart Eyes

# 29
  • Мнения: 24
  Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower bouquetРоси, като не зная конкретно какъв е проблема не бих могла да ти дам адекватен съвет. Но едно е сигурно, че едва ли е толкова безвъзвратно загубено, недостижимо или отчайващо. Когато на мен ми е тежко винаги се сещам за по-тежки моменти, които са минавали през главата ми  и си казвам, че не е толкова страшно И в крайна сметка целия живот е един огромен низ от изпитания, просто трябва да минаваме достойно през тях - с добра дума и опора към приятели, близки, просто познати, а защо не и към самите нас. Hug Поглеждай  newsm10 Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflower Flowers Sunflowerпо-често личицата на децата ти. Това връща мигновенно всякаква надежда и винаги е по-добро от шепа успокоителни.
Знаеш ли, питала съм духовни лица, защо трудностите спохождат силни като характери хора, а те са ми отговаряли, че именно изпитанията се пращат от Бог на хора, които могат да ги преудолеят и продължат нататък. Hug Те не са за слабите хора. Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts Two Hearts

Общи условия

Активация на акаунт