С мартеница на ръчичка,НОЕМВРИЙЧЕ тропа ръченичка

  • 14 922
  • 297
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 205
Ванилия, това е метафора. Сложих си го вчера, защото бях в добра фаза  Mr. Green Толкова неща си спомних и то без дълбоко замисляне.
Лещите ми в момента са едномесечни на Bausch and Lomb, защото изпробвам как ще се чувствам с по-нисък диоптър. Самите лещи са леко tinted - сини, но не за смяна на цвета на окото, а за по-лесно намиране в контейнера  newsm78 Като че ли мога да не ги намеря, ако са безцветни  newsm78 Странни неща измислят хората. Цветни лещи в истинския смисъл на думата не съм пробвала, те са за по-светлооки хора, моите очи са тъмнокафяви и едва лище им се промен ицвета драстично.
Видовете лещи са според срока, след който трябва да ги изхвърлиш - еднодневни, за един месец, за три месеца, за една година. Тримесечните са най-добри за дългосрочна употреба и излизат най-разумни като цена. Според това колк одълго могат да стоят в окото - имат някакъв процент на газопропускливост, който не помня, но се делят на такива, които задължително трябва да сваляш след носене 13-14 часа, такива, които можеш да носиш няколко дни и такива, които можеш да не сваляш цял месец мисля. Аз ползвам такива, които може да не се свалят всеки ден, но с оглед на безопасността на очите ми, ги свалям ежедневно и ги оставям да нощуват в разтвор. Опасността идва най-вече от гъбични инфекции, които може да увредят ретината. Има разтвори all inclusive, т.е. те служат за съхранение, промиване и почистване на лещите  и не се нуждаеш от нищо друго, както и обикновени разтвори, които се ползват за съхранение и промиване, а за почистване добавяш специални таблетки веднъж на няколко дни. Аз ползвам първия вид разтвори, на Опти Фрии (Opti Free). BAusch and Lomb също иамт такъв разтвор, но аз не го харесвам. Има и био разтвори, от естествен иматериали за алергични хора, още не съм ползвала.
Аз нося лещи от 8 клас и толкова мразя очила, че съм съгласна на каквото и да е, само да не ми се налага да нося. Но ми се налага веднъж на няколко години лещи да нося очила за 1-2 години, за да си почине ретината на окото. Свалянето и слагането на лещата ми е рутина, която отнема не повече от минута. Самата леща, ако всичко е наред, не би трябвало да се усеща въобще. При първоначално носене на лещи се слагат за 1 час, на следващия ден за 2 часа и така постепенно се увеличава, за да привикне окото. Проверката дали не я слагаш наобратно също е лесна, кривината на лещата е по-различна, ако е наобратно. Самите лещи са малко по-големи от ириса, виждат се, ако се вгледаш и знаеш какво да търсиш. Досега за дългогодишния ми опит с лещи не ми се е случвало да си надраскам окото  newsm78 Ако лещата не улучи ириса, се намества с леко потъркване отгоре на клепача, те са толкова меки , че не може по никакъв начин да ти навредят на ретината. С нокти също няма как да се одраскаш, освен ако нямаш 2-сантиметров маникюр, което, както разбрах, не важи за теб  Mr. Green


# 61
  • Мнения: 1 100
Благодаря за подробната информация. Hug Както разбирам, лещите не са за мързелани като мен. Ще умувам още. С очила е по-лесно, но пък много умна изглеждам, нищо че съм тъмноруса. Mr. Green
В едно списание бях видяла снимка на мацка с недобре поставени бледосини лещи - отстрани се виждаше голяма част от черните й очи. Laughing

# 62
  • Мнения: 528
Еее, Канелка, моля те изчакай поне да навърши 10 години, преди да го накараш да ти сготви  Joy
Лилия също е много изпълнителна, но вече само, когато си иска  Crazy
Надявам се, че при Рони нещата ще се разминат и няма да се наложи операция  #Crazy Не мога да си представя такова нещо. Да не дава Господ  Praynig

Дианче, и аз съм супер доволна от резултата при зъболекара - 4 малки кариеса 6 години след последните интервении по зъбите ми , прекарали 2 бременности  Joy
Благодаря за препоръката   bouquet И една друга мама ми го беше препоръчала, но не успях да го открия в Свиленград, та затова награбих Себамед. Имам и Лактацид, ама същата работа. Много ми е капризна  Sick  Joy
Лилия също изучава методите за повръщане на Павчето  Joy

Тотонто, абсолютно същият цирк ни изнасят вкъщи и моите хубостници  Crazy То не е тичане, гонене, въргаляне, въртене в кръг, пляскане, хапане, мучене, квичене, тутуткане,..ужас, ужас  Joy Баща им полудява, а аз се кефя изключително много на тяхното щастие  Heart Eyes Много се обичат двамата и са неразделни в игрите си. Дано винаги и в живота да бъдат така!!!

Катюшче, браво, мацко  Hug Щом не ти носи удовлетворение работата, по-добре така  Peace
Ще си намериш по-добра, като Еличка  Flutter

Деска
, какви са тези екшъни, дето се разиграват при вас  #Crazy
Заключвайте се хубави и очите на 8  Hug

Сладурче, как си? Минават ли ти неразположенията? Надявам се  Hug
Звучиш ми сякаш по-добре напоследък  Heart Eyes Дано наистина е така  Hug

Таш, ами честито  Laughing

Рали, добре дошла при нас  Hug Ако си по-редовна, със сигурност ще ти хареса  Heart Eyes

Абе, Юле, след вчерашния ни разговор, малко се постреснах  Rolling Eyes На Ицко му се насълзяват очичките, когато се втренчва по-дълго време в нещо. Това много ли е притеснително? Иначе пак го изпитвах - вижда по-добре от мен детето  Rolling Eyes

Имам още, ама по-късно  Laughing

# 63
  • София
  • Мнения: 2 437
....Аз нося лещи от 8 клас и толкова мразя очила, че съм съгласна на каквото и да е, само да не ми се налага да нося. Но ми се налага веднъж на няколко години лещи да нося очила за 1-2 години, за да си почине ретината на окото. .....

 Joy Joy Joy и аз така  Joy Лятото преди 8-ми клас ги сложих, а очила имам от 4-ти някъде.

Само че при мен се получи нещо и вече не мога да нося Sad Както и да е, свикнах и с очила...

И цветни съм имала, много е гот. Преди години едно гадже ми донесе от Франция, тук още нямаше и понеже бяха без диоп ги носех заедно с моите си. Луда работа  Crazy Бяха ето такова зелено  Sick (вижте само цвета, мнението ми е супер!) и много се харесвах...с дългта руса коса, много и черен грим...но имах вид на фатална жена...пък бях само 10клас
А скоро си бях купила сини- също стоят добре. Но пак не ми понасят...окото ми става алено червено, въпреки дългият адаптивен период, който правя. Със зелените очи нямам снимка, но имам със сините Simple Smile eto  За съжаление нямам друга...се оказа. Имам, но не се виждат очите.

Росинко, поръчай си го. И тук го няма навсякъде, но си го изчаквам. Заслужава си. Единственият, който ми понася и е адски икономичен, затова е скъп.

# 64
  • Мнения: 3 205
Аз ще спра вече да говоря на медицински теми  Crossing Arms
Я да те видя ти ако се втренчиш в нещо и не мигаш дълго време, колко сухи ще ти останат очите!

И аз имах вчера стресова ситуация. Звънби се на вратата. Отивам ,поглеждам - някакъв изсулен, с качулка на главата, брадясал, на видима възраст 20-ина години. Питах три пъти кой е и по-ясен отговор от "искам да питам нещо" не получих. Въх. През това време децата около мен се прескачат, щото беше точно време да се прибира МЛаден. Добре че удържах Иво да не скочи да отвори. Подбрах ги - и в хола, а през това време оня стои отвън и от време на време потропва на вратата  Shocked Аз уж съм смела, ама като знам ,че вратата ни е на един ритник живот, сърцето ми слезе в петичките. Седя си аз, оня си тропа на вратата, а аз обмислям как ако чуя някакво посегателство над нея, ще грабна децата, ще изляза на балкона и ще опищя квартала. Обаче, нали вчера бях тъмноруса, ми хрумна да звънна на Младен, дали ще се прибере скоро. Отворих вратата оня да чува и набрах. Вдига Младен, разбрахме се че е долу, ама ми вика -аз след 5 минути ще дойда. Аз - не, качи се веднага  Crossing Arms Той се поразсърди, сигурно вече си е бил запалил цигарата, но каза че ще дойде. След малко бръмня асансьора, дойде, питах го дали е срещанал някой пред вратата - не. Обясних му какво се е случило и той тръгна наобратно. А на мен ми се изправи косата, хванах го за якето и го заплаших, че ще излезе само през трупа ми. ЩЯл бил да провери надолу по етажите. Викам му - ми оня ако е някой наркоман, да извади нож и да те наръга  Shocked  и не го пуснах. Аз държа да имам баща на децата си още дълго, дълго време.
То не че от нас може да се открадне нещо, най-ценното сам идецата, ама вечерта като си представих как по принцип отварям смело и безрасъдно и оня ако ме беше тупнал и вътре двете бебета беззащитни... И сега ми се насълзяват очите, като си го помисля.

# 65
  • Мнения: 1 100
...окото ми става алено червено, въпреки дългият адаптивен период, който правя.
Уф, значи не съм за лещи - дясното ми око нон-стоп е с кръвоизливи. Преди се оправяше с изкуствени сълзи, но вече от тях ми става по-зле. Само ако съм се наспала здраво, за 1-2 часа сутрин са ми бистри очите.
Много ти отиват сините очи.

Юлче, ужас. И аз вече не отварям дори по домофона. Преди по инерция, ако звъни някой привечер, си мисля, че е мъжа ми, отварям вратата на входа и директно отключвам и апартамента.  ooooh! Сега сам си отключва.
Постоянно звънят агенти да предлагат нещо. Един път една ромка ми предлагаше китеник. Ей така, като ми звънне на вратата и аз спонтанно ще реша, че искам да си купя точно един китеник и точно такъв цвят. Как я мислят тая работа?! Иначе я съжалих, че е бъхтила 4 етажа, но нейна си работа.

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 13:38 от Ванилия Канелска

# 66
  • Мнения: 528
Уфф, ама Юле, и ти премеждие си имала  Confused Изтръпвам цялата при такива мисли. Бррр! Добре, че нищо не се е случило, ама направо се притеснявам за вас в тази София  Confused Не ме питайте, как съм се качвала на такситата през Лятото  Confused Докато не слязох от тях, дъхът ми все беше спрян  Rolling Eyes И до кварталния магазин сама ме беше страх да ходя  Rolling Eyes Може би малко се престаравам в притесненията си, но като се има педваид, че живея в тихо и китно градче...

Дианче,  ми те направо почти като моите очи, бе. Имам предвид като истински  Laughing

Канелка,
и моите очи са все червени. Т.е лявото ми око е все червено от вътрешната страна  Rolling Eyes

Мами, най-накрая една добра новина и от нашата къща  Party Баща ми намерил свърдело . Та тези дни ще засяваме черешите  Heart Eyes
Пък сестра ми подари телефон - давали и го безплатно при подновяването на договора. Оказа се същият като моя - Нокия 3120, ама нали е на аванта  Laughing

# 67
  • Мнения: 324
Привет от мен!
юлче, ми как ще ги намериш като са безцветни лещите, нали не виждаш на близо  Mr. Green
Променя се цвета и на тъмните очи с цветни лещи. На мен, обаче, ми е много странно да гледам в очите човек, за когото знам, че по принцип, естествения цвят на очите му е друг. Направо избягвам очен контакт  Laughing

Не ги гризе, но изучава методите за повръщане  Sick Навира цялата ръка или само показалеца, получава неуспешен напън да повърне и после пак...очите му се насълзяват чак  Crazy Така се повтаря няколко пъти и после пак  Laughing
Ей, такава е и Елица, същата  Shocked

Манюкюра го гледам с изпънати пръсти. Но и аз отдавна съм забравила какво е това.
Козметиката - в тази връзка, вчера ви зададох един въпрос, но никой не ме "отрази"  Mr. Green
Дълго време ползвах Клоран. От известно време Веледа, но колкото и да е хвалена и колкото и да е странно, имам чувството, че на Елица точно тя не й се отразява добре. Може и да си внушавам, не знам.
Вчера купих А-Дерма, да видя дали ще се повлияят обривите й. Ако минат от нея, ще ви питам допълнително, нещо за продуктите им.
А инт.гел на Себамед си е супер  Joy

Менюто за днес: закуска - попара със сирене, обяд - пилешко с картофи, броколи и зелен лук, следобед - кисело мляко с пюре от боровинки, вечеря - бананова каша+АМ  Crazy
Ванилия, междудругото, мяркала съм подобна тема в "Хранене с млека за кърмачета и преходни млека, захранване", ако ти трябват идеи  Crazy.
Аз много не ровя там, но веднъж я бях отворила и паднах от смях. Имаше постинги от рода на "закуска - успа се  Crazy /демек пропуснало я поради несъбуждане навреме. Аз много се чудих в първия момент каква е тази закуска "успа се"  Mr. Green/ , обяд - изяде си закуската   hahaha, следобед- половин банан и вечеря - другата половина на банана+АМ"  Laughing Нещо подобно, в този дух.  Joy
Кате,  Hug  Не си споменавала нищо обаче. Бях останала с впечатление, че ти се отразява положително работата  Sad  Но вярвам, че решението ти ще е за добро!
Блокира ми нещо мисълта. Ще си направя едно кафе и пак ще ви следя, докато госпожицата спи  bowuu
  

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 14:14 от арабела

# 68
  • Хасково
  • Мнения: 79
Ехоооо как сте момичета  bouquet

Говорите си за малките имитатори, аз да не остана по-назад, да докладвам, че и Стела копира абсолютно всичко от братовчед си. Много са сладки. Само дето баткото е тук през уикендите, и нямат много време да се свикнат. Стела много му се радва, когато минаваме през тяхната врата не пропуска да отбележи с тъжен поглед и жест, че "Тити няма". Тити е малко агресивен спрямо нея, но когато е в настроение скачат, пищят, целуват се и се гушкат двамата сладури Heart Eyes Heart Eyes
Комшийката шеговито нарича братовчедчето "панта", а той се обръща към нея с "ей пантоооо".
Онзи ден си говорим по скайпа с въпросната комшийка, а Стела нещо си играеше покрай мен. По едно време дотича, погледна монитора и се разкрещя "Паноооо"  Joy Не съм я учила да я нарича така, просто е чула братовчед си.  Heart Eyes

Ванилия, как е Рони  Hug дано има подобрение Praynig.

За рубриката днес - маникюр нямам от както забременях Crazy Поддържам ниско изрязани нокти, просто от липса на време Crazy Преди това също не обръщах особено внимание на ноктите си. Ходех веднъж в седмицата на маникюр, мацваха ми някакъв лак и просто го търпях до следващото посещение  Mr. Green

Козметика, ползвам сега на Хипп за глава и тяло. Харесва ми Peace  Имам и олиото, шампоана и кремчето против подсичане. Преди съм ползвала какво ли не.

Айде, ще ходим до Кауфланд малко на разходка (като си нямаме МОЛ Crazy). После пак ще надникна Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 69
  • Мнения: 1 100
Арабела, въпроса за обрива ли? Аз хич не съм в час.
Хареса ми идеята ти за обяд, такава комбинация не бях правила. Crazy
В споменатия подфорум намерих една тема с рецепти, по-лесните съм ги пробвала. Ще се огледам повече. Grinning

Весе, по-добре, поне не е червено, но има още топченце за пукане. Мъжът ми довечера ще донесе да пробваме и сребърна вода.

# 70
  • Мнения: 324
юлче, ама и ти една случка си имала  Shocked
И мен ме е страх от подобни същества. Хайде, аз вкъщи не отварям на сляпо. Но на улицата, още повече ме е страх. Все съм се чудила какво ще правя, ако нямам дребни пари в себе си, че на такива с блудкав поглед ме е страх да отказвам, особено, ако няма други хора наоколо  Confused Доколкото съм чувала разни случки, направо ги избива на агресия. Абе, мани...
Дианче, аз винаги съм си мислела, че си със светли очи  Rolling Eyes Е, теб няма да ми е странно да те погледна с лещите, значи  Mr. Green Laughing
Роси, сега ако обясниш и какво е сърдело  Whistling Аз и картуна не знам какво е  Mr. Green, но направих някаква асоциация и си мисля, че е определен сорт, но дали не греша  Blush
Успех с реколтата! И честито ново телефонче!
Ванилия, то е моя измислица яденето и то в процеса на готвене  Crazy Първо мислих да правя някаква стандартна комбинация с картофи, моркови, домат, чушка и т.н. После се сетих, че броколи скоро не е яла. Като извадих броколите, видях, че имам и замразен зелен лук и ме домързя да слагам друго, че бързах за разходка  Blush Добре се получи, поне на миризма  Mr. Green Но и се изяде, така че и на вкус е бивало.
Кой какво ще хапва днес  Simple Smile
За обрива ставаше въпрос, да. Майтапих се, ясно че като няма отговор, просто никой не е наясно и не смее да дава съвет.

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 14:13 от арабела

# 71
  • Мнения: 528
АрабелкаJoy свърдел е приспособление/машина за правене на дупки в случая в земята Peace А картуната е вид тиква май  Rolling Eyes Правим присадка на нея. Т.е използваме по-здравата коренова система на картуната, за да се храни по-добре растението , а и е по-устойчива на студ и всякакви видове болести  Peace Където не я сееш , там никне. А присадка знаеш ли какво е? Да обяснявам ли  Hug
Кои са тези с блудкавия поглед и защо им даваш пари? Ти си на ред да обясняваш  Mr. Green

На Лили пъпчиците бяха такива като тези първите, които описа  Peace Обаче май не са били от фъстъците, а от бълхи  Sick И мен вчера цял ден ме лази една гадинка, в резултата днес съм цялата в пъпки  ooooh! Така силно се надявах, че поне тя ще прилича на баща си дебелокожа  Mr. Green
Но за Елица не мога да кажа от какво може да са  Rolling Eyes
След малко ще ти пусна снимки на картуните/кратуните / незнам как е по-правилно да се изписва  Rolling Eyes/

Последна редакция: пт, 27 фев 2009, 14:21 от Роси_

# 72
  • Мнения: 1 100
Свърдел е приспособление/машина за правене на дупки в случая в земята Peace
И аз за същото си мислех, но по нашия край го наричат свредел. А присадката е калем /вероятно на турски/, доколкото си спомням от уроците на "Опитното поле". Wink А другото  - кратуни. Използва се и като нарицателно за хора с "дебели" глави,  т.е. такива, които винаги правят каквото си искат и не се вслушват в никого.

# 73
  • Мнения: 324
Роси, не знам какво е присадка   Crazy
Виж ти, аз реших, че картуната е вид диня  Joy Ако беше кратуна, а не картуна, можеше и  да се сетя за тиква   hahaha
Е, то си имало разни чалъми. Аз мислих, че се прави разсад, бучкаш после динята в земята и толкова.  Blush
Наркомани има предвид  Sad Наистина са непредвидими в действията си, когато се нуждаят от всяка една стотинка, за поредната доза  Confused Идва до теб и най-смирено те моли за левче, което му трябвало, примерно, за автобус. Или за лекарства, или нещо подобно  Confused Ако си на оживено място, не знам, вероятно нищо няма да направи, ако му откажеш. Но, примерно, моя приятелка ми разказваше, как някакакъв почнал да рита и блъска нейна позната, защото не му дала парички /уточнявам, че не става въпрос за голяма сума, но просто, за да се отървеш му даваш някоя стотинка/. И това през деня, ужас  Shocked
А на баща ми колега, го бяха пребили с метален прът  Sad, но много късно вечерта и по принцип на наистина пусто място и известно сборище на наркомани. Става въпрос за вълнолома около Морска гара, ако на някой му е любопитно. Въобще и не са му искали нещо, просто го виждат, че е с багаж и бам...добре, че все пак оцеля човека, без трайни последствия  Confused
Ей и Канела писала за кратуните  hahaha Калем знам какво е  bowuu

# 74
  • Мнения: 13
Роси, доста трудно ще ми е да ви догоня - много пишете  Simple Smile не мога да смогна да ви изчета, а и както нещо напоследък съм за Гинко билоба,няма да мога и никовете да ви запомня Confused
Много страшни случки разказвате. Но иаз така отварях вратата без да поглеждам кой е, докато като бях вече в 9-я месец не ме стресна някакъв циганин дето порсеше и от тогава не отварям на никой. Мъжа ми си има ключ така че да си влиза .Напоследък му е много забавно да влиза тихичко,за да ни наблюдава идилията с малкия  Laughing
А относно картуните и кратуните  Grinning с мъжа ми сме така, понякога използва думи характерни за неговия край и аз го гледам като теле в железница - нищо не му разбирам.В момента не се сещам нещо конкретно ,но като ми мине някоя мисъл ще пиша ( дано да я уловя ,а не само да си мине ей така напразно Wink
За обрива - Криси имаше такъв подобен - по-малките пъпчици си минаха от сами,а по големите ги мазахме с Адвантен гел, лекарката ни изписа такъв и те отшумяха за няколко дни
Отивам да пия кафе,че вече едва гледам.Малкото диване заспа и сега е и мой ред ( надявам се Grinning )

Сетих се разни думи от рода на - карпуза,желва и подобни  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт