оставам сама...

  • 4 569
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
А хубав ли беше животът ви, преди да забременееш? Все пак това са 9-10 години...
Понякога е бил хубав, понякога не толкова, въпросът е в това, защо един мъж пожелава да има дете и след като това стане факт, се оказва че той не е в състояние да се грижи и да промени живота си заради него.
Не съм родила бебе за да сбъдвам неговото желание, но се надявах, че един мъж щом иска бебе знае с колко грижа и промяна е съпроводено то.
10 години не са малко и е много трудно да видиш истината след толкова споделено време, но по един или друг начин аз като майка съм длъжна да реагирам адекватно в полза на детето си.!
желая на всички успех в решенията и дествията си!

# 16
  • Мнения: 1 588
Според мен на него му е харесвало как е било преди и не си е давал сметка как ще стане после, като се роди детето. Мъжете обикновено не си дават сметка за това. Бащите нямат развит бащин инстинкт, както имат майките, когато родят детето си. Онова с целуването на корема и прочие не го брой - то е от умиление по-скоро към теб, а не от бащин инстинкт. Скоро бях чела (мисля, че беше тук) една мама, която пишеше, че тя товари мъжа си с колкото се може повече задачи за бебето, понеже бащиният инстинкт се създава по време на грижата за бебето и контакта с него... Разбери един път завинаги, че майката е едно, бащата е друго (т.е. не очаквай той да стане втора майка), и пътят на бащата към детето минава през теб, през твоето желание дипломатично да го въвлечеш в грижите...

но се надявах, че един мъж щом иска бебе знае с колко грижа и промяна е съпроводено то.

Ами не, повечето мъже не знаят... Тези, които си играят с кукли и бебета, са момиченцата... Момченцата си играят с коли, камиончета и автомати... Дълга тема е това... с какво трябва да си играят децата в днешно време, когато и от бащите се очаква да помагат повече за отглеждането на децата...

# 17
  • София
  • Мнения: 1 338
С моя мъж /нямаме брак/ сме заедно от близо 2 години. Забременях рано.. на 6ия месец от връзката ни и сега имаме прекрасен син на 7ем месеца. Аз съм на 18ет години и тази година завъшвам като частна ученичка.
От известно време имаме много проблеми с мъжа ми. Той започна да лъже за всички, уфолнен е от работа заради провинение, има забрана да влиза в съответната сграда, дължи някакви пари на разни фирми заради измами, посяга ми, обижда ме, изневерявл ми е.. нещата се задълбочиха. Него вълнува мнението на никои, дори майка си не слуша.
Аз взех решение, че няма да живея с този човек, че няма да допусна да получи възпитание от такъв човек, било то и баща му.
С моя баща решихме /по скоро баща ми реши/ да изчакам още една седмица да видим дали след всичко ще се вразуми, което съм сигурна, че няма да стане и се прибирам вкъщи при него и сестра ми.
И на мен ми е много болно най вече заради детето.. исках да расте в здраво и стабилно семейство, с майка си и баща си, но съм живяла в илюзии явно.. Не беше такъв или явно аз не съм го познавала достатъчно добре.. незнам. Има въпроси, на които нямам отговор и най-вероятно и никога няма да намеря.. сега трябва да мисля само и единствено за сина си, и за себе си. Трябва с съм силна за него, защото зависи единствено от мен.
Много ми е мъчно, че нещата се стекоха по този начин, но.. трябва да устроя живота си и ако това не е човека за мен да действам сега, а не след години, когато ще съм си съсипала живота си и този на детето.
Надявам се при вас да намеря сила и покрепа, за да мога да преодолея този така труден и мъчителен период в живота си..

# 18
  • София
  • Мнения: 4 493
IntRiGa_GirL извини ме ако те обиждам, но ти какво правиш там - как така още една седмица - за да те обижда и бие ли, ами ако посегне на детето
Махай се от там - имаш подкрепата на баща си - изчезвай от този човек докато не ти е промил мозакът и не ти е дошло на ум, че всъщност ти си виновна за цялата ситуация /това е основен похват на хората които физически се самоналагат/.

# 19
  • София
  • Мнения: 4 493
Според мен на него му е харесвало как е било преди и не си е давал сметка как ще стане после, като се роди детето. Мъжете обикновено не си дават сметка за това. Бащите нямат развит бащин инстинкт, както имат майките, когато родят детето си. Онова с целуването на корема и прочие не го брой - то е от умиление по-скоро към теб, а не от бащин инстинкт. Скоро бях чела (мисля, че беше тук) една мама, която пишеше, че тя товари мъжа си с колкото се може повече задачи за бебето, понеже бащиният инстинкт се създава по време на грижата за бебето и контакта с него... Разбери един път завинаги, че майката е едно, бащата е друго (т.е. не очаквай той да стане втора майка), и пътят на бащата към детето минава през теб, през твоето желание дипломатично да го въвлечеш в грижите...

но се надявах, че един мъж щом иска бебе знае с колко грижа и промяна е съпроводено то.

Ами не, повечето мъже не знаят... Тези, които си играят с кукли и бебета, са момиченцата... Момченцата си играят с коли, камиончета и автомати... Дълга тема е това... с какво трябва да си играят децата в днешно време, когато и от бащите се очаква да помагат повече за отглеждането на децата...
Абсолютно си права -  Peace Peace Peace даже затова се препоръчва бащите да ходят на видеозон с майката, да присъстват на раждането и след това първите дни само те да се грижат за новороденото, докато майката се възстанови от раждането - това е предлог за създаване на връзката между баща - дете.
Не съм съгласна, че тази връзка минава през майката - просто майката трябва да му даде шанс и да му помогне в началото.


999 - опитай да натовариш таткото с някакъв ангажимен по бебето, а след като заспи бебчо, намери начин да му благодариш за помоща, определи дни които да са само за вас двамата /нека и двамата да го знаете/.
Опитай - може да се получи

# 20
Моят мъж присъства на раждането - и според него било много лесно да се роди бебе.
на видеозони е идвал,  с доста подканване и е гледал тъпо...
и колкото и да се навивам че трябва АЗ да го "привързвам"  към синът ни мисля, че
 не е нормално, да се тръшкаш колко искаш бебе и после да си биеш камшика с приятели.
Самият факт, че ще загуби семейството си трябва да е достатъчен подтик за промяна.

# 21
Моят мъж си тръгна, защото аз бях затънала в "битовизми", а той обичал екстремни спортове, концерти.... въобще аз съм "пенсионера", така ме нарече.... Но пенсионерът трябва да гледа детенце.....

# 22
  • Мнения: 1 226
dobi1 защо ли ми е познато  newsm78 Моя живот бил свършил с раждането на малката. А неговият започнал. То не бяха купони, то не бе чудо, че и приятелка си намерихме, щот е свободна. Няма дете и може да обикаля с него.  #2gunfire
Не се ядосвай. Това което научих е, че няма сми. Не ми се пада на неговото ниво, нито пък бих си оставила детето, което чаках толкова дълго.

# 23
Stell, от в4ера разбрах 4е има и жена замесена. Той си мисли че съм много слаба - само че аз НЯМА да оставя така лесно да се измъкне. Защото той няма право да си играе с мен и детето. Приключих със сълзичките и молбичките - когато си сгафил, ще си плащаш. Всъщност сега разбрах колко съм силна - и че той е слабият във връзката. Усещам Stell, че ситуацията ти е доста сходна с мойта, така че ще се подкрепяме - то какво ли друго ни е останало!

# 24
  • Мнения: 1 226
dobi1 освен, че ще се пождкрепяме, ще и успеем и ще оцелеем.. Защото има за какво  Heart Eyes А жената, и при нас я има. Някакво малко момиченце. В редките случаи когато е у дома, са едни смс-и едни чудеса, чак се чудя да се смея ли, да плача ли.  Hug

# 25
  • София
  • Мнения: 430
dobi1 В редките случаи когато е у дома, са едни смс-и едни чудеса, чак се чудя да се смея ли, да плача ли.  Hug
Мила, ама ти защо го пускаш да влиза през вратата изобщо? Вън! Като му омръзне малкото момиченце, ще лае като кученце да го прибереш обратно. И тогава само ти и инстинкта ти ще действате.

Когато родих нашия син, мъжът ми също беше натоварен да се справя с детето. Аз казвах "не мога да го изкъпя, страх ме е". И той действаше. Казвах "Не знам как да сложа памперс" - мъжът ми се научи. "Изцедена съм от нощните ставания" - мъжът ми оставаше да спи в стаята на детето понякога. До ден днешен практикувам така, че да е съпричастен с отглеждането. Е, разбира се, не забравям, че АЗ не работя, но това няма значение, когато той си е вкъщи. Мисля, че много важно за пресните татковци е жената да е нещо като "хамелеон". През деня си с анцуг, вечер обаче задължително трябва да си приведена във вид. А уикенда намираш начин да оставиш детенцето при баба и излизате да пийнете и да си припомните как е било преди година/две.

Сега някой ще каже, че детето е най-важно. ДА, най-важно е, но и ние сме важни. И именно защото бащиния инстинкт не е като майчиния, ние сме тези, които трябва да управляват семейството в посока, угодна всеки му. Поне аз действам на този принцип.

# 26
  • Мнения: 1 226
Enti  той се прибира у дома си. Не мога да го изгоня. А що се отнася до малката - 6ти месец се опитвам да го приобщя, но не се получава. Той работел и не можел да я гледа. Не знаел как. А през уйкендите си почива - но не с нас, а с какичката.  Tired

# 27
  • Луната ни пази
  • Мнения: 3 008
Момичета, като ви чета направо ми се плаче. Мъжа ми беше някакво невероятно чудо и направо подивявам като си помисля, че го загубих. Не е страшен факта, че си сам, страшно е, че съм загубила стойностен човек, човек, когото обичам и който ни обичаше! Иначе, ако бях на ваше място, до сега да съм ги разкарала тези типове. Какички, липса на време......  newsm78 ясно е колко им пука за собственото им семейство!

# 28
  • Мнения: 903
999, напълно ще подкрепя вече написаното от Мария и dioni , че бащинското чувство трябва да се "отглежда" с времето. Мисля че ти твърде се вторачваш в това което той не прави за детето, укоряваш го за това, вместо да търсиш варианти да го стимулираш от една страна, а от друга - да пробваш да видиш нещата през неговите очи. Ето какво имам предвид:
1) връзката ви и преди наличие на дете е продължила 9-10г. - т.е. независимо от трудните моменти /каквито има всяка двойка/, отношенията по между ви са явно достатъчно здрави за да се задържите толкова време заедно - имам предвид че не е като да сте устисквали в "името на децата" /което е много чест мотив на брачните партньори да не се разделят/;
2) той, казваш, че е бил инициатор /или поне достатъчно настоятелен/ да имате дете - т.е. желаел го е и е съвсем отделен въпрос, че сега като го имате той не знае какво да прави и се държи неадекватно;
3) ето я и предполаганата от мен причина за настоящото му поведение -----> в течение на 10г. за теб той се е усещал единствен и на първо място - само към него си имала ангажимент, грижа, изява на внимание и чувства. За това време той е развил един специфичен егоизъм спрямо теб... и въпреки че е искал да имате дете, сега когато то е част от семейството ви, той те ревнува от него. Мисля че това е в основата - мъжът ти просто се чувства изместен от към внимание, грижа, нежност, които сега си концентрирала върху детето - чиста проба ревност! И това го доказва фактът, че той иска от теб  заедно да излизате, да се събирате с приятели и т.н., а не го е ударил на "лайф-из-лайф" самосиндикално, хеле пък да е тръгнал по чуждо..

Ако трябва дадам някакъв съвет, той е, даже и хич да не ти е до събирания, заведения и прочие, поне веднъж-дваж седмично оставяйте бебо на грижите на някоя от бабите за броени часове, в които мъжът ти да чувства че отделяш време единствено за него, по-точно само за вас двамата. Усещайки, че ти го даряваш с внимание, че отделяш време което да посветиш на вас двамата като двойка, вътрешният му комфорт ще започне да се възвръща... А това може да доведе до по-голяма охота, с която да се включва в грижите към бебо /но за целта ти трябва да го ангажираш с конкретни задачи, както са ти казали вече - от самосебе си надали ще му дойде музата/.

Според мен хормоните ти са все още разбутани след раждането и до голяма степен затова си така раздразнителна спрямо мъжа си, яд те е на него и неговото поведение/липса на такова...
Мисля че има за какво да положиш усилия. Иначе винаги можеш да приключиш...

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 19:03 от blond_time-out

# 29
blond_time_out- благодаря за съветите ти, наистина има логика в това, което казваш, но съм малко скептична. В моя случай мъжът ми е решил, че е достатъчно да бъде баща носейки парите вкъщи, което не е никак малко за едно семейство, но все пак не означава "АЗ СЪМ ДОТУК"...
Разбрах за себе си, че не съм човек който може да направи поредния компромис, както е било  винаги. В този момент чувствам, че се нуждая най-много от спокойствие и

и помощ, (каквато и доколкото е възможна) а не от постоянно напрежение, че ТРЯБВА да излизам всяка вечер, и да се чудя, къде да си дяна бебето, за да задоволя капризите на мъжът ми.
Не мислите ли, че както ние ставаме майки, след едни 8 месеца бебе вкъщи, един баща трябва да  е осъзнал , какво се случва в семейството му?

Общи условия

Активация на акаунт