Раждане на породено дете

  • 4 149
  • 24
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 579
А каква разлика най-много трябва да имат 2 деца,за да се считат за породени?1 г. или 2 г.?Защото има разлика да вдигаш 7-8 килограмово бебе и 12-15 килограмово дете.

# 16
  • Мнения: 750
Второто ми дете се роди 1 месец по-рано, именно заради носенето на другото. Още в 6-ти месец беше паднало ниско в таза. Ограничавай все пак вдигането на тежко.

# 17
  • Мнения: 57
Второто се роди месец и половина преди термин, при това бях лежала 10 дни за задържане (с изтекли води). Но имаше други прични за това, не смятам че е заради носенето на голямото дете.

# 18
  • Мнения: 394
Второто се роди две седмици по-рано. Аз носех Нинката (15 кг.) през цялото време, въпреки че от осмия месец имах разкритие. Не знам дали има връзка носенето с разкритието обаче.

# 19
Разликата между двете ми дъщери е 2 год./без 15 дни/. Голямата беше голяма глезорана и постоянно беше на ръце. До последно я бутах с количката или дърпах с шейната по чукарите на Бистрица. Нямах никакви проблеми. Проблема дойде, когато се разболя и влезе в болница, а мен не пожелаха да ме вземат с нея. Е, тогава вече от притеснения родих. Обаче като родиш, живи и здрави, забрави да вдигаш голямото дете за известо време. Ще имаш определено проблеми.

# 20
  • Мнения: 579
. Обаче като родиш, живи и здрави, забрави да вдигаш голямото дете за известо време. Ще имаш определено проблеми.

защо?

# 21
  • Мнения: 718
. Обаче като родиш, живи и здрави, забрави да вдигаш голямото дете за известо време. Ще имаш определено проблеми.

защо?
Не  е хубаво, (говорим за нормално раждане, за секцио се подразбира естествено). Мен лекарката ме предупреди най-тежкото, което вдигам да е бебето (3 кг).
Иначе и мен много ме блазни идеята за второ бебе  Blush, въпреки че синът ми не е от най-лесните за гледане бебета - иска 100% внимание. Ще поизчакам обаче, че ми се иска да го кърмя дълго време, а при нова бременност няма да може да стане както съм го запланувала.

# 22
  • Мнения: 9 973
А каква разлика най-много трябва да имат 2 деца,за да се считат за породени?1 г. или 2 г.?Защото има разлика да вдигаш 7-8 килограмово бебе и 12-15 килограмово дете.
2г. се смята разликата за породени деца

# 23
  • Мнения: 1 632
Аз пък вторият път преносих с 1 седмица, и ако бях родила на термина, щяха да бъдат на една дата.

# 24
  • Мнения: 123
На мен докторът ми забрани изобщо да вдигам детето.
Това не предизвиквало контракции, но може да доведе до разкритие на шийката, което не е никак  добре.
Ако може се пазете повече и не вдигайте тежко.

Общи условия

Активация на акаунт