Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-292 от 292 отговора

Кръстница на темата е  ssillvvi  Love 

НАШИТЕ РОДЕНИ БЕБЧОВЦИ:
19.02>Венцислава и Валентина  /1490 гр. и1420гр / на betybo,София / термин 21.04/

24.02>Тина и Таня /2кг/ на Didka_132 ,Бургас/термин 03.04/

Имаме 5 двойки близнаци

До тук са се показали:

>66<>65<

Все още се крият:

>26<

Мамите ни с определени дати за секцио:
>>31.03<<asia_nikaпърва бременност, София,Вита,д-р Велкова /термин 10.04/ stork-girl
>>31.03<<Kafenceto - първа бременност,Токуда ,д-р Димитров,/термин 10.04/   stork-girl

30.03

Elq - първа бременност гр. София  stork-girl   
tai - първа бременност, Пловдив stork-girl

01.04

Мария - втора бременност, Бургас stork-girl:
VANYA86 - втора бременност, София
Io io - първа бременност  , "Майчин дом"София-д-р Хранов stork-boy
galina1231977 - втора бременност, Сливен stork-girl
MMariana - първа бременност, Пловдив stork-boy
A_L_E_g_R_I_A_ - трета бременност, София
dudulinka - първа бременност, София  stork-boy
k@lin@ - Ямбол/London
gab4o - втора бременност, Сoфия, "Вита"  stork-boy
aleni_cvetya - първа бременност, София

02.04

Just a girl - втора бременност, Rixensart, Belgium
iliana2 - втора бременност, София     stork-girl
rrivanova - София      stork-boy
dena_klv - втора бременност, Димитровград  stork-boy
03.04

jianfen
- първа бременност , София
radost_mk - първа бременност, Бургас  stork-boy
04.04

sisely - първа бременност, Варна , АГ-Варна, ВИП етаж, д-р Кателия Александров stork-girl
roli-lia - първа бременност, Пловдив stork-boy

05.04

magdalena.savova - първа бременност гр.София , 1 АГ"Св.София"-д-р Гергов stork-boy
wazse - първа бременност, Плевен
sexy mamma - първа бременност  stork-girl

06.04
sunshine_74 - втора бременност, Варна  stork-boy
Olimpias - първа бременност  stork-boy

07.04

ELLE* - първа бременност
viki-miki - първа бременност, Стара Загора
petiana - втора бременност, Габрово
kambichka - първа бременност stork-boy
Didi Bojinova - първа бременност, София ,1АГ "Света София" stork-girl
pypy - втора бременност stork-boy
kate-rinaпърва бременност, Бургас МБАЛ Бургас    stork-boy

08.04

Pininka - първа бременност, Горна Оряховица  stork-boy
qnika - втора бременност, Русе  stork-girl
Little-Big Girl - първа бременност  stork-girl
маги 1978 - втора бременност,София

09.04

TANITA77 - първа бременност, Варна  ,Майчин дом - Варна, stork-boy
rosi_745 - трета бременност, Бургас 

10.04

no_name - първа бременност, София stork-boy
renka79 - първа бременност, Бургас ,"Майчин дом" Варна-д-р Георгиев stork-girl
atlantica - втора бременност stork-boy
shushi 10 - първа бременност, София  stork-boy
desi054224 - втора бременност, Бургас stork-boy
des-bes - втора бременност, Бургас stork-boy
kapriz84 - първа бременност stork-boy
mimeto80 - първа бременност, Дес Плейнс (US)   stork-girl
tedi_vas - първа бременност, Велико Търново stork-girl
djreni - трета бременност, София stork-boy
Jylieta - първа бременност, Варна stork-boy

11.04

petia 12091 - трета бременност
Дея` - втора бременност, Карнобат  stork-girl ,Сливен АГ"ЕВА" д-р Дичева
ани4ka - втора бременност, Русе  stork-girl

12.04

law- втора бременност гр.София  1АГ "Св.София" stork-girl
Eli-G - втора бременност гр.София  stork-boy
tiya - втора бременност
ola - втора бременност, София  stork-boy
emanuela88 - първа бременност, Сърбия  stork-boy
maria-01 stork-boy

anel23-първа бременност, Тина Киркова,София  stork-girl [/b]

13.04

Rastina - първа бременност, Варна    stork-girl
caffi - първа бременност, София stork-girl
ben78- първа бременност, Бургас  stork-girl

14.04

Golden apple -първа бременност,Кърджали stork-boy

Petiafs  -  втора бременност
Rdimitrova - първа бременност  stork-girl
TANITAFRESH - първа бременност  stork-boy
*dessi* - втора бременност, Русе  stork-girl
Vili Shildarova - първа бременност, Русе  stork-boy
Nadeto_K  първа бременност, Дряново,МБАЛ"д-р Тота Венкова"Габрово, д-р Ангелов stork-girl
furf - първа бременност, София
Sapfira 1 - София  stork-girl
malkata_iv - - София  stork-girl
Stelavi - първа бременност,Русе  stork-boy

15.04

pepia - втора бременност, София  stork-girl
sisi 82 - първа бременност, Ст. Загора
sunny 777 - втора бременност, Варнa,АГ Варна,д-р Георги Георгиев stork-boy
самодива - първа бременност, Свищов
Жабче - първа бременност
Tanya_B - първа бременност, София  stork-boy
Slyn4o - втора бременност, Враца,София  stork-girl
Мамочка - втора бременност-Пловдив stork-girl
Р*Е*Н*И - първа бременност, Варна
Галя86 - втора бременност stork-girl
Abrikotin - първа бременност stork-girl
very_nice -втора бременност, Варнa,МБАЛ "Св.Анна" Варна stork-girl
denni_law -София,"Лозенец" stork-girl
stefiart

16.04

dream-wish - трета бременност, 1АГ "Св.София"stork-girl
poem - първа бременност,Варна  stork-boy
Nadeto26 - първа бременност,Пловдив   stork-girl

17.04

Gaja - първа бременност,София   stork-girl
vladiniki - трета бременност, София  stork-boy
ssillvvi - първа бременност, Варна  stork-girl

18.04

eli_cat -първа бременност  stork-boy
Naasoq  - втора бременност, София
Mисис T. - първа бременност, Германия/Варна  stork-boy
sunshain smile - първа бременност, София  stork-boy

19.04

Nanny - втора бременност, София  stork-boy
neni - първа бременност, Хисар   stork-girl
petjoff - първа бременност, София  stork-boy
brawneye - първа бременност, Пловдив   stork-girl

20.04

thea.- София 
kotkaaa -  втора бременност  stork-girl
princessa raia - първа бременност, София  stork-girl
neobiatna - първа бременност, Пловдив  stork-boy
Mара Подробната - първа бременност stork-girl
maimunka07 - първа бременност stork-boy
suny78 -  първа бременност, София   stork-girl
Имамама - втора бременност, Бургас  stork-boy
Arvven - София stork-boy
sharlot - първа бременност, София. stork-girl
nadir4eto - първа бременност stork-girl

21.04

brilliantine - първа бременност,Токуда, София  stork-girl
Mama Rossie - София,Майчин дом, София stork-boy

22.04

рони - първа бременност, София   stork-girl
Ji_Ji_Ji - първа бременност  stork-girl
Salvi - трета бременност

23.04

zinaida  -  първа бременност, Пловдив  stork-girl
ol4eto - втора бременност, София stork-girl
ANI.F - втора бременност,София,1АГ "Св.София", др. Ралица Василева:stork-girl:
Enigma - втора бременност,АГ Шейново, д-р Чалманов:stork-boy:
Shoshkata - първа бременност  stork-boy

24.04

madlena - втора бременност,Бургас  stork-girl
vivita1 - втора бременност,Бургас,МБАЛ Бургас stork-girl
keli_f - първа бременност, Бургас,МБАЛ Бургас stork-girl
darling1981 - първа бременност, Монтана  stork-boy

25.04

the_empress - втора бременност  stork-boy
katti79 - втора бременност, Германия  stork-boy
пухчо - втора бременност, Бургас
Mai4e_na_zai4e - втора бременност, София,1АГ "Св.София", д-р Ралица Василева stork-boy

26.04

Раличка - втора бременност,Шумен
rea1 - трета бременност,Майчин дом-София stork-girl
zelenoto oko - първа бременност,Бургас stork-girl
takuzi - Атина stork-girl

27.04

pipi66  -  първа бременност
Velvet_s - първа бременност, Бургас УМБАЛ "Св.Георги" Пловдив
Bebe   stork-boy

28.04

bebka5547 -  първа бременност, София
yana kuncheva - втора бременност, Бургас  stork-girl

29.04

Desi_D - втора бременност, Бургас  stork-boy
presssi -  втора бременност, Шумен stork-boy
mara casy -  първа бременност, София stork-boy

asja-втора бременност,Пловдив:stork-boy:

30.04

chockolina  - втора бременност, Варна  stork-boy
genobori - първа бременност, Варна stork-boy
pystroo4ka - втора бременност, Добрич  stork-girl
Pellini - втора бременност, София stork-boy
zeratulka1 - първа бременност, Пловдив  stork-girl
marinasto - първа бременност stork-boy

Нашите ангелчета
kenga_ - мама на две ангелчета   Rose Rose
tolinka - мама на ангелче  Rose Rose
ksd_g - мама на ангелчето Сиянна  Rose Rose

Майчинство, Обезщетения, НОИ и др.
Списък за мама и бебе

Постъпване в родилното
Списък за бебето
>>Раждане<<
Таймер на контракциите
Раждане и контракции
Раждането и как да се подготвим за него
Разпознай началото на истинското раждане
ЗА КЪРМЕНЕТО
Нашето албумче
>username: aprilki2009
>password: на лични
PR агенти:
emanuela 88-София-Глобул
enigma-София-Mтел
ани4ка-Русе-Глобул

Който иска телефоните им, да им пише на лични или на very_nice[/b]!

Предложения за заглавия:
Баба Марта с мартенички ще ни украси, Дидка вече първите АПРИЛчета роди!>chockolina
Мартенички на ръчица, връзват мами на АПРИЛските дечица!>Abrikotin

« Последна редакция: Ср., 04 Март 2009, 14:54 от Дея` »
Цитирай

ХАЙДЕ НА НОВАТА ТЕМИЧКА!!!НЕКА Е ИЗПЪЛНЕНА САМО С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ!!!И ПРЕДВАРИТЕЛНО ЧЕСТИТА БАБА МАРТА НА ВСИЧКИ БЪДЕЩИ МАМЧЕТА!!! bouquet bouquet bouquet
Цитирай

Много сте продуктивни днес Crossing Arms Със сигурност ще забравя да напиша нещо,което съм искала да кажа. Вече ще трябва да си водя записки Mr. Green

Ssillvi,вярваш ли ми,че съм се смяла с глас на поста  HugИ мене ме гони безсъние. А сега дори е по гадно. Заспивам вечер нормално и към 5,6 сутринта като се ококоря,та така до 8,9 и после спя до 11 и ми мине половината ден. Ужасно е! Още повече ме е яд,като се замисля,че това са последните дни,когато ще можем да се наспиваме като хората. После,дори и да искаме,няма,кой да ни даде!

Дея, благодаря ти,че се грижиш за нас bouquet
Ние също се бяхме спрели на Константин. Дори го казахме на всички роднини и приятели. Не сме го кръщавали на никого,освен,че това е буквичката на нашия тати. Да,ама после нали се разбра,че нямаме вече пишка и сега сме в начална позиция. Мъжът ми също предложи Констанс. Макар,че и двамата искаме българско интернационално име. На мен по принцип ми харесва,само дето  при нас ,в комбинация с фамилията звучи адски тъпо. И този вариант го отхвърлихме. Иначе хубавото е,че нашите всички роднини са много разбрани и никой няма претенции за нищо. На мен иначе ми харесва Карла,Лора,Лаура, Сара, Калия,Карина, Калина, Бианка. И още доста де. Всички изброени варианти обаче ( без Лора) бяха категорично отхвърлени. И сме доникъде.

Днес бях на офталмолог. Бях ви писала,че още моята гинеколожка директно беше отхвърлила късогледството като причина за секцио. Въпреки това ми даде направление. И днес като бях,на момент направо съжалих,че съм отишла. Докторът такава лекция ми изнесе. Сега пиша само това,което запомних. Та значи,в Германия наистина преди време е излязло едно проучване,че по време на раждане,рискът от отлепване на ретината е изключително висок. Но в много кратък период след това,е излязло друго проучване,което опровергава напълно тази теория. Обясни ми,че разбира се имало риск,но най вече при жени,които са си правили лазерни операции. В цялата му практика досега виждал само 4 случаи на отлепване на ретината и то при възрастни хора. В процеса на разказа почна дори да се ядосва на колегите си гинеколози,които гледали на нормалното раждане като болест и предпочитали да режат. Здравните каси между другото вече не поемат прегледа на ретината при бременни,точно защото нямало причина затова. Предложи ми,ако все пак настоявам,срещу съответно заплащане ,да ме прегледа. Но беше 100% категоричен,че е напълно излишно. И аз реших все пак да му се доверя. По принцип думите му много ме радват даже,защото аз се надявах да родя нормално. Но той сякаш ме накара да се почувствам неудобно,защо изобщо съм питала Sick

Момичета,искам да си сверя часовника. Вчера си купих Лансинокс (Lansinoh),кремчето за зърна.Я кажете,колко струва в България? Защото само на мене ли ми се струва безбожно скъпо за 75 гр крем, 16 Евро Shocked
Цитирай

Хайде и аз в новата темичка, за което да благодаря първо на Дея bouquet и относно името Константин е хубаво обаче аз повече харесвам Калоян Peace
Относно Lansinoh кремчето за гърдите и при нас и скъпо $10 за 50гр. но пък съм доволна от него.
За имената ние с таткото имахме преди времи много големи спорове, но в крайна сметка се спряме на едно обаче не искаме да го казваме още и като ни попитат казваме че имаме 3 имена и като я видим ще решим макар че ние вече си и викаме по име 35 а те са Даниела, Елена и София.
Цитирай

Дея, благодаря ти,че се грижиш за нас bouquet
Ние също се бяхме спрели на Константин. Дори го казахме на всички роднини и приятели. Не сме го кръщавали на никого,освен,че това е буквичката на нашия тати. Да,ама после нали се разбра,че нямаме вече пишка и сега сме в начална позиция. Мъжът ми също предложи Констанс. Макар,че и двамата искаме българско интернационално име. На мен по принцип ми харесва,само дето  при нас ,в комбинация с фамилията звучи адски тъпо. И този вариант го отхвърлихме. Иначе хубавото е,че нашите всички роднини са много разбрани и никой няма претенции за нищо. На мен иначе ми харесва Карла,Лора,Лаура, Сара, Калия,Карина, Калина, Бианка. И още доста де. Всички изброени варианти обаче ( без Лора) бяха категорично отхвърлени. И сме доникъде.

За момиче аз много харесвам  Констанс,а иначе ще ти предложа и моите фаворити-Киара,Клара,Каролин,    Кристин...
  Hug
След малко ще ти пусна линк за часовника  Very Happy
Цитирай

Ех ,тези гинеколози и офталмолози. И в БГ преди време са смятали, че при висок диоптер и/или при корекция на зрението е задължително секцио. Сега, обаче не е така. За това тези дни се чувствам ужасно объркана. До сега смятах, че поради тези причини ще съм секцио, обаче се оказва точно обратното. Както писах преди дни, офталмоложката ме прегледа обстойно и заключи, че мога да раждам нормално. А аз се бях настроила за секцио. Дори разпитах всички мои близки, които са минали по този път и зная всичко с подробности. Сега, щом ми се дава зелена светлина за нормално, е най-добре да се ориентирам към нормалното, тъй като всеки и всичко казва, че нормалното раждане е най-добро за майката и за бебето. За съжаление лекарят, който смятах, че ще ме изражда, отказа да ме изражда нормално, а за секцио също не е категоричен, понеже е много зает с програмите Ин-витро. Лекарката ми по ЖК ми препоръча други двама от АГ-то и се надявам някой от тях да ме поеме.
 #Cussing out Защо повечето свестни лекари са навити на планово секцио и не гарантират, че ще водят нормално раждане, а ти казват да разчиташ на дежурен лекар??? Аааама-ха!
Дано да успея да се уговоря с някой от лекарите, защото все пак няма гаранция, че няма да се наложи да приложат секцио, поради което искам да разчитам на опитен лекар. Ето защо търся точно определен лекар и не смея да се доверя просто на дежурния.
Иначе днес бях на ЖК. Бебка се развива добре. Към 2,900кг е въпреки, че лекарката се зачуди на малкото ми коремче. Пуснах и последните си изследвания и след 2 седмици съм отново на ЖК. А дотогава се налага да увелича дозата на магнерича 4*1 + но-шпа 3*1, поради тежест и натиск в таза, който имам от две седмици. Според лекарката трябва да устискам до 37г.с.
mimeto80, трите имена са много хубави. Даниела-Дани, Елена-Ели и София-Софи.
Дея`, на мен ми допада Каролина-Кари. Мислите ли как ще й викат галено, ако е Констанс, Киара и Клара? Не, че и тези имена не са хубави, но аз гледам да може името да звучи и добре в съкратен вариянт, тъй като доста често хората/децата се обръщат на галено/съкратено име.
Цитирай

Хайде честита нова темичка bouquet

Кога успяхте да изпишете старата Shocked,хем писах днес по-рано Whistling

*Деси*, вече значи си имате градска кола. Поздравления.  Hug Обаче ще трябва да ни поздравяваш на испански. Леки тренировки.  Wink   
Само в мечтите ми,Рони Rolling Eyes.Ако стане реалност не само ще ви поздравявам на испански,ами и вестник ще ви чета Mr. Green

wazse,ssilvy,dena klv,Никол също ми е много любимо име,но каквито бяха причините да отхвърлим Викториякакто писах по-назад на very nice,такива са и за Никол-баща ми е Николай,но името е много хубаво,както и Мадлен(wazse Wink) Flutter.Дано по-скоро приключите с ремонтните дейности Wink.

Дея,пу и аз за Константин Very Happy,и за Констанс

Desi D,сгъваемо креватче ще си вземем за бебка,само съм го харесала засега,а причината да не съм го купила още е че не го намирам тук в Русе(гледах го в Търново,а тогава нямах излишни пари в себе си Rolling Eyes).Значи легълцето е люлеещо,има две нива на матрачето,отстрани ''вратичка'' с цип бебчето да излиза от там като порастне Very Happy,и играчки отгоре.Влюбих се когато го видях,че и розово беше Crazy

Олче,Кенгуру е количката,да  Flutter
А това за нагласата за раждането което си написала е много вярно Peace Hug.

magdalena.savova,голям твоя бебчо бе,добре го храниш миличкия Wink

Aз тапата не знам какво е,както и изтичането на водите,и епизиотомията Blush,само каквото съм чела...

Nadeto K, Hug Love

« Последна редакция: Пет., 27 Февр. 2009, 20:24 от *dessi* »
Цитирай

mara casy Веледа я знам от Швейцария. Сестра ми е ползваше преди 4 години за нейната бебка, и сега ми е донесла 2-3 мостри. Смятам да ги пробвам, преди да купя все пак. Имам малко мостри и от бебемания 08 на Хип. И ще видя кое ми харесва. Нивеа няма да купувам, защото аз се обривам от кремовете им. И Бюбхен четох, че били добри. и мисля да ги пробвам.  

Desi_D, и ние сме със сгъваемо креватче. Оранжево. Много е красиво. http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-7992.html

princessa raia на мен Велкова ми каза, само чехли, джапанки и тоалетни принадлежности да си нося за Вита. На 20 ще отида пак на отворените врати и да питам пак. За операцията си носех и куп излишни неща Smile а  дори си бях забравила снимките на кистата преди операцията точно Smile но ме погледнаха пак Smile

А ако знаете какъв пророчески сън имах сутринта! Точно преди последния си работен ден Smile Съжалявам, че не мога да го разкажа, свързано е с работата. Аз, която на нищо не вярвам без доказателства  35
Изобщо днес беше страхотен ден Smile, само хубави новини!
Определиха ми и дата за секциото, на 31 март Smile

Цитирай

Също така не харесвам чуждоземните имена, ама никак! С поставени след тях презиме и фамилия на -ов и -ев чвучи някак изкуствено. Пък и един от начините да съхраним българщината, е като продължим да кръщаваме с български имена.
 По принцип харесвам традицията да се кръщава на родители, ако, разбира се, името е хубаво и Ви се харесва .

Peace И аз мисля така.  Love Нашият син ще се казва Христо, на дядо си. Сами си го избрахме, никой не ни е карал. Мъжът ми споменава да се казва Ивайло като него, но на мен не ми се иска. Хич не ми дреме, че живеем в чужбина и на местните ще им е евентуално странно името на детето ни. Twisted Evil Ще свикнат. То си е българче отвсякъде.  Love
За кръщаването на децата в БГ с чужди имена по-добре да не казвам нищо, че може да обидя някой, а си е мое мнение.
Вери-Найс, и моето бебче така се местеше до преди 2-3 дни, много хубаво усещане е като е толкова активно! Често се изпъваше и протягаше целия напреки на корема ми.  35 Сега като се обърна окончателно, движенията му са по-различни - само си мести дупето насам-натам и ритка с краченца. Понякога ме гъделичка и с ръчички ниско долу.  Laughing На мен не ми казва доки размерите на главата и крачето, нито дали изостава или напредва спрямо термина.  Rolling Eyes Само теглото ми казва и че е добре.  newsm78
За амбулантното раждане май се отказвам окончателно след разговор с майка ми. За първо бебе си е по-добре няколко дни да сме под наблюдение и двамата, ще ми е по-спокойно. Иначе нямаше да ни държат по 3 дни в болницата по принцип.  Thinking
Деси, количката е страхона! Много харесвам колички в светли бебешки цветове и това е едно от важните ми условия при избора на нашата. Затова не сме и избрали още окончателно.  Crazy Но последно сме се върнали пак на Чико трио в синьо. Дея, вие купихте ли вече Чико? Името Константин много ми харесва и на мен, за момиче с К - Каролина.  Hug Розовия комплект за изписване не можеш ли да го смениш с друг цвят, ако не си го изпрала вече, де?
Сисели, Пресияна също много ми харесва. Това ми е името за второ детенце, ЖЗ.
Олимпиас, при нас го няма този прах Нурит.  Crossing Arms
Мара Подробната, те доста майки и в БГ ползват Персил сензитив за бебешки и аз мислех него да купувам, но не пише екстра, че е подходящ за бебе. Затова реших да взема Тео бебе поне за първите месеци. Тук специален за бебешки дрешки няма. Имало е преди на Фрош, но не се произвежда вече. В немски форум четох, че повечето си перат бебешките дрешки с праха, който си ползват по принцип, че и с техните дрехи заедно.  newsm78 На теб ще идват ли да ти помагат за бебчето и за колко време?

Поем, разбирам те.  Hug И аз съм в подобно състояние.  Sad Бях споделила, ме имаме известни проблеми и с времето усещам, че ни се отразяват и на отношенията. На моменти и аз не виждам изход, плача, после се успокоявам, че все ще се наредят нещата някак, нали поне сме здрави... и така. Много е трудно в такива моменти да се запази отностелно спокойствие заради бебенцето. Стискам ти силно палци да се справиш с положението и всичко да се нареди. Hug Love

Жабче, мерси за успокоението Love
Надето-К,  Hug
« Последна редакция: Пет., 27 Февр. 2009, 20:29 от Mисис T. »
Цитирай

В този линк видях маслото на Веледа за масаж на перинеума http://www.framar.bg/veleda-maslo-za-perineum-50-ml.-pid30013528.html
Не се сещам тук ли сме го коментирали или съм чела за него някъде в нета. Пише че се ползва от 34 г.с. Мисля да го пробвам че тия "шев и кройка" направо ме плашат.
Цитирай

sisely, magdalena.savova, на какъв видеозон гледаха бебчетата ви, като казаха, че са толкова големи-2900 и 3200гр?
Ако е на обикновен, въобще не вярвам. Там се гледа р-ри и по тях хипотетично колко би било теглото. Никак не са точни.
Предния път Габи в края на 8 месец я изкараха 3200гр., а 1 месец по-късно се роди 2кг.

suny78 , четох тема за това масло. Имаше описан точен начин за масаж на перинеума, доста неприятен. Имам го запомнен, ако искаш ще го пусна. Аз смятам да ползвам обикновено неарамотизирано бадемово масло за тази цел и да се пробвам с описания начин. Четох някъде и за бадемово+лавандулово масло за масаж, но трябва да намеря как беше съотношението.
Цитирай

Дея, благодаря за новата тема мила - само да кажа, че девойките на Дидка123 са Тина и Таня, доколкото разбрах аз...
asia_nika - сигурно и аз така ще направя - ще взема да си купя първо някаква друга козметика - не съм решила още каква и тогава на Веледа... макар че напоследък взимам доста спонтанни решения... незнам, ако ми изпаднат мострички ще е чудесно...
suny78 - сподели после... егати чудесата - не бях чувала за такова мазило..../аз по принцип съм на вие с козметиката/
сигурно някъде продават и кремче за ошпяването на втора фаланга на малкото пръстче...
« Последна редакция: Пет., 27 Февр. 2009, 20:41 от mara casy »
Цитирай

Дея`, на мен ми допада Каролина-Кари. Мислите ли как ще й викат галено, ако е Констанс, Киара и Клара? Не, че и тези имена не са хубави, но аз гледам да може името да звучи и добре в съкратен вариянт, тъй като доста често хората/децата се обръщат на галено/съкратено име.

Тези предложения бяха за Mара Подробната  Wink Примерно за Клара-то по галено от това не зная  Laughing ,за Киара или Констанс ми идва на ум Кика на галено,но може и по други начини.
Затова и дъщеря ми е Дея-Мария,всички и казват на галено Дея,а иначе като я питат нея как се казва си казва Мими  Mr. Green
Обръща се и на Дея и на Мими и на Дея-Мария,научи се и да си казва името
Ако е пак момиченце при мен ще е Тея-Констанс,на галено Тея /Тея и Дея  Mr. Green/

mimeto80 ,аз съм пристрастна за Даниела съм  Mr. Green

Mисис T.,аз се оглеждам още  Blush Искам този път да е чико,исках и да е S3,но се чудя примерно лятото като зачезнем на някъде както обикновенно как ще я събирам тази количка в багажника на колата,ще остане място само за още един куфар,не че е малък  багажника,ама като сметнеш куфар за нас,куфар за каката +играчките и край  ooooh!
Ти към кое чико се насочи  Hug

mara casy ,мерси    bouquet

Момичета,вижте откривате ли се в списъка на темата,понеже без да искам съм объркала няколко символа и всички ви има по списък,но на някой не им излизат никовете и данните,за да мога да поправя,извинявам се предварително  Blush  bouquet
« Последна редакция: Пет., 27 Февр. 2009, 20:55 от Дея` »
Цитирай

VERY NICE  моля те сподели за този масаж, аз с триста зора си го набавих и почнах да се мажа ама както си знам така че ще ми е от полза, а между другото това олио мирише неприятно, но дано да има ефект Peace
Мерси Дея за Даниела !
Аз също харесвам Дея-Мария както и Тея-Констанс мисля че са много готини!
Цитирай

very_nice и аз открих малко инфо. ето тук -  http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.30
Това с разтягането ми звучи логично, ако ще ме спаси от епизиотомия  Praynig съм "ЗА" . Ако ти имаш още информация, моля те пусни.
Цитирай

Дея  благодаря за щъркелчето,само дано се запази така докрая  Laughing да не се налага да купувам друг комплект за изписването 35 .И темичката е страхотна bouquet

Момичета много съм доволна вчера вече ми пристигна количката на живо изглежда  още по добре .На АБС дизайн черно с червено  .Вече  почти съм готова  с приготовленията .Само чантата за родилно остава ,че не съм питала какво ще ми искат,но на 05.03  ще ходя за запис на тоновете и ще  питам.И с имената сме готови  и за двата варианта ,че не се знае знае ли се 35
Чета ,че повечето се оплаквате от болки  в ставите и аз се присъединявам към вас  ,като се застоя на едно място и няма надигане  ,ходя  newsm27 ама така ще е не остана.И като се замисля  започва да ме хваща страшолата,че  вече  знам какво ме очаква.

Цитирай

suny78, предполагам, че това е темата, за която говори very_nice. И аз точно нея съм чела - смятам да опитам с масажите, като му дойде времето.

Това е и описанието как се прави масажа:

Ето го обещаното описание.  Laughing Превеждала съм го мо-та-мо от немски.

Масаж на перинеума

Цел
- Чрез масаж да се подобри кръвообращението на родовите пътища, тъканта да стане по-мека и да се разтяга по-лесно.

Помощни средства
Бадемово масло, масло от пшеничен зародиш, масло от жожоба, масло от магарешки бодил (първите 2 са за предпочитане) или специално масло за масаж на перинеума от Weleda.

Подготовка
-   Отпуснете се
-   Изберете подходяща позиция
-   Можете да използвате огледало, за да виждате добре перинеума
-   Определете си даден час от деня, например вечер
-   Желателно е преди масажа да се направи интимен душ с топла вода

Масаж   
-   Начало: около 6 седмици преди термина
-   Много е важно масажът да се прави редовно, всекидневно, по 5-10 мин.
-   Ръцете се измиват добре
-   Слага се малко масло в дланта и се разтриват ръцете, за да се затоплят
-   Перинеумът се разтрива (намазва) с масло
-   Двата палеца се вкарват във влагалището на около 3-4 см и се насочват в посока ануса и стените, като този натиск трябва да води до леко разтягане
-   Перинеумът се натиска отвътре навън
-   Избягвайте допирът с пикочния канал
-   Влагалището трябва да се разтегне с пръстите внимателно, докато се усети съвсем лека болка или изтръпване
-   Разтягането трявба да се задържи така в продължение на около 2 мин
-   Ако имате предишни шевове, насочете масажът и към тях.

Масаж, направен от партньора
-   Партньорът може да ви направи гореописаният масаж с двата показалеца или с палците
-   След няколко седмици перинеумът може да стане толкова разтеглив, че партньорът да ви масажира с два или три пръста на двете ръце заедно.

ВНИМАНИЕ: Масажът е забранен при възпаления или инфекции (херпеси) в областта на влагалището!
След като приключите с масажа, премахнете с тоал. хартия съвсем леко част от маслото, което е стигнало до ануса. Така ще се прекрати евентуалното идване на бактерии от там Wink
Цитирай

Изключително красива тема  bouquet  bouquet  bouquet  !

Благодарности   на авторката   Hug !

За  имената - цял живот съм искала да  имам момиченце и да се казва Каролина  Love . Обсъждахме и още  Карина  и  другото което  много харесвам - Клементина  или  КлемЕнта . Мъжа  ми пък загина да  настоява да го кръстим  Габриела (на мен ). Заради  това ,което означава и  " да го кръстел на  най-любимия  си човек " Embarassed  .
Много харесвам  имената ,които сте изброили - Мадлен ,Аврора,Елена ,Констанс  и  другите  Peace .
Само да отбележа (сигурно  го знаете,де   Smile )  , че  името  Теодор  е синоним на Божидар - със  едно и също значение са  Peace .

За  сгъваемите кошарки  -  ние купихме и дървено легло  и  сгъваема кошарка ,защото  сме в мезонет  и  през деня  ще я  сваляме долу ,където ще е  сгъваемото легло,пък нощем  ще си спи в дървеното легло . И  ние сме купили  това http://www.kasidabg.com/product_info_products_id-7992.html  ,но в червено  Peace !

Датата  ми  за секцио   е 31 март .  Ще раждам  в  болница Токуда  при д-р Димитров .
 asia_nika  , мноого съвпадения   rolleyes 

Днес бях много дейна .
Готвене   food002 , гости , после обиколих половин София - ходихме да гледаме колички в Малечко  ,после в  Чико на Централна гара  и после  в Пигис  хаус . Харесах  доста колички - ама пък как само скъпи  Crossing Arms ,как пък една евтина  не видях . Всичко над  1200 лв  Confused . Та още  се мисля...
« Последна редакция: Съб., 28 Февр. 2009, 00:55 от Kafenceto »
Цитирай

Mara Casy,вчера ходих специално да гледам за бебешки прах и омекотител.  Повечето марки имат омекотители,обикновено в бяла опаковка,на която са изобразени майка с дете. Но никъде не видях да пише,че е специално за бебета,а точно както ти казваш,пише,че е за чувствителна кожа.Мисис Т,без да искам съм се объркала. Бях ти писала за омекотителя на Персил,а всъщност имах на предвид Ленор. Но и той не е направен специално за бебета. А прах видях пак само за чувствителна кожа. Чудя се и аz дали да не си поръчам от България newsm78 А иначе сме се разбрали с моите родители да дойдат,след като родя. Баща ми те остане около една седмица,а мама към един месец. А за амбулантното раждане,ти можеш да останеш в болницата,колкото прецениш.Никой няма да те изхвърли на другия ден. Но в понеделник ше науча повече и ше ти пита!

Серията на Веледа е наистина много добра и повечето педиатри я препоръчват,но определено е доста скъпа. А какво ше кажете за Себа Мед? Виждам,че доста мами я препоръчват,но на мен ми се стори малко странно,че не пише,че е подходящо за бебета,а пак само за чувствителна кожа.

Дея,благодаря ти за предложенията  :bouquet: Тези и аз съм ги предлагала на моя мъж. ( то вече какво ли не съм му предлагала де!То имена не останаха,мисля дори,че е време да погледна китайските Thinking) Но и тези бяха отхвърлени. Аз вече бях писала,че обмислям детето да се казва Найн. Напоследък само това чувам hahaha

А темата за маслото на Веледа за перинеума съм я чела. Дори си спомням авторката,Rbaby. Звучи интересно,ама аз не съм сигурна,дали ще мога да си го прилагам. Все си мисля,че няма да го правя правилно!  
« Последна редакция: Пет., 27 Февр. 2009, 23:09 от Mара Подробната »
Цитирай

здравейте и от мен в новата тема Hug
 bouquetза авторката и кръсницата на темата  bouquet
относно имената-отдавна сме решили да не кръщаваме на никого и родителите ни отдавна са се примирили,ама то при такова категорично отсичане къде да ходят?просто един ден им казахме "на никой няма да кръщаваме,не искаме сърдити,каквото име изберем това ще е,а пък вие пак ще си го обичате внучето!!!" и точка.иначе име сме избрали и то с един голяяям замисъл,ама живот и здраве като се роди ще кажа Mr. Green даже и резервно за цветница имаме,ама на никой не сме казвали.
имам и една молба с леко отклонение от темата:някой ако знае как се прави банер или има познат,който знае,моля да ми помогне!!!участвам в дбм-русе и искаме да си направим за пролетния благотворителен карнавал.моля ако можете да помогнете  Praynig
Цитирай

Момичета, да се похваля, че не мога да се стърпя - днес очния лекар ми разреши да раждам нормално  newsm44  Толкова съм доволна, че ще избегна операция, че просто нямам думи да опиша как окрилена излетях от кабинета  Laughing

Една мама беше писала, че Констанс й харесва, но не се връзва с фамилията. Ами предлагам Констанца - много хубав вариант според мен и ще се връзва сигурно по-добре  Peace

Записала съм се за всички лекции на 9 мес. през март - ако някоя от вас ходи - ще се виждаме там Smile

Мазилото за перинеума си го поръчах преди малко - нали се ентусиазирах сега от нормалното раждане и ми е мерак. Че досега все за статии и теми за секциото се ослушвах...А, ще ходя и на йога за бременни от 9 март, там също ще ни подготвят за раждането - и психически, не само физически. Въобще като си погледнах днес календара за март и ахнах - че аз съвсем съм го запълнила  Laughing

Утре заминаваме на дълъг път - в Сливенския балкан малко да подишаме свестен въздух, че ми писна от тая мръсна София. Няма да мога да ви чета цели 3 дена, но като се върна - ще наваксам Wink

На всички мами - хубави празници и нека болежките да са минимални!  bouquet

Цитирай

Предишна бременност доста книги съм изчела, обаче като ми почна да се отделят парченца от тапа (мисля че това беше) с кръв, така се паникьосах!  Laughing
За епизиотомия мога да кажа, че рязано не скъсано. Това ,че на мен направиха тази манипулация прочетох след два дни в картона Very Happy Имах страшно много други шевове, в сравнение с тях епизиотомия е нищо.

В този пост с упътване за масаж на пирениума пише, че ако вече рязано, пак може да се прави масаж.. Но ,честно казано, не виждам изобщо как може да се направи масаж на шев? И мисля, че където е зашито ,вече не се разтяга. поне аз така се чувствам.
Цитирай

Моето мнение за масажите на перинеума е същото като за стриите,не става само с мазане.Ето какво споделя авторката на тази тема след като роди http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=342924.60   Моята свекърва има трима сина не знае какво е шев,без масажи.Моята майка има две дъщери и двата пъти има по-няколко да не е без хич и тя без масажи.Аз също имам 3 след епизиотомия  обясниха ми ,че се е наложило заради гъбични проблеми през бременноста ,които са довели тъканта до кофти състояние.Наистина ме поизчакаха и в момента в които сряза бебето излезе .За тези които не са го преживели не боли,зверската болка е при шиенето.Уж слагат упойки ,но доколкото съм чувала само при епидурална нали така беше и пълна не се усеща.

Цитат
Това си е мое мнение, но смятам, че не е хубаво да кръщаваме децата си на име без имен ден, тоест на име, което не е на светец. Едно, че детето ще е лишено от един празник, второ, че няма да си има светец-закрилник.
asja ако всички сме кръстени на светци ще има само Мария,Николай,Георги,Иван,Петър има още няколко ,но ми се струват твърде малко.
Моята дъщеря е родена на много хубав ден ,който сама си избра и го изчака цели 8 дни-Кръстовден.Не е кръстена на светец и на празника ,но аз смятам ,че се раждя под закрилата на този празник така или иначе.
Аз също не съм против кръщаването на баби и дядовци ,но не на всяка цена.А много ми хареса ситуацията при Жабче ама не се получва навсякъде,или при обща буква.Аз не бих могла да дам предимство, нито на моята нито на другата страна.
Дано поспите тази нощ повече.
Цитирай

Добро утро коремчета bouquet
 newsm51 за Дея

Аз сън не спах, ей сега вдигам милото за закуска  newsm64 и после отиваме на бебешко пазаруване  newsm44
Виждам сте се заговорили за маслото на Веледа и аз съм мераклийка да го пробвам, само да си го намеря по аптеките в региона, но четох някъде че масажа би намалил риска от разкъсване с 9%, не е много но си струва да се пробва нищо не губи човек Thinking

Някой писа (извинявам се забравих кой Embarassed ) за козметиката на Себа Мед, аз съм се спряла на нея, има си серия за бебешка грижа, разглеждах я в една аптека и реших че нея ще ползвам, все пак е медицинска козметика. В началото си мислех за Мустела, но и Себа Мед е добре, а и е по-евтина  Peace

Днес май е мрачно, но дано това не ви пречи да се усмихвате Love bouquet
Цитирай

Добро утро момичета!!! Hug

Много  Hug и  bouquet за Дея и кръсницата на темичката. Много хубава и празнична е станала.

Аз не смея да си правя този масаж на перинеума, тъй като се притеснявам да не получа някакво течение в последствие. Crying or Very sad

Относно имената се двуомя, триомя и т.н. Като го родя ще мисля окончателно.С първото дете всички познати и роднини, включително и мъжът ми знаеха за едно име, но като застанах пред сестрата и тя като ме попита "Име на детето?", еми изведнъж името, което бяхме избрали ми се стори неподходящо и го промених на секундата. Можете да си представите, какво беше изумлението в къщи. #Crazy

galia1231977 и аз чакам моята АВС Дизайн с нетърпение да пристигне. Wink
Цитирай

Добро утро,коремчета!

Момичета,искам да си сверя часовника. Вчера си купих Лансинокс (Lansinoh),кремчето за зърна.Я кажете,колко струва в България? Защото само на мене ли ми се струва безбожно скъпо за 75 гр крем, 16 Евро Shocked
Aми тук тубичка 10гр. е 13.49 лв,така че при теб е тънкаж направо Wink.Лансинох

atlantica,представям си изумлението на родата 35,аз имам известни опасения че при нас може да се получи същото този път Laughing,както се двоумя,и триумя Crazy

Nadeto K,приятен шопинг newsm71!Ще чакаме да се отчетеш с негледни материали в албумчето Party.

brilliantine ,честито разрешение за естествено раждане Hug,и приятно изкарване на балкана,да си починеш хубаво там и да се надишаш на чист въздух и заради нас Very Happy.

За теглото на бебчетата,и аз съм на мнение че ако се гледа на обикновен видеозон не е сигурно и точно,а напротив-в повечето случаи доста се разминава очакваното с реалното(от приятелки съм чувала Whistling),иначе моята лекарка никога не ми е казвала колко тежи бебчето-нито първият път,нито сега.Само ми казва колко е обиколката на главичката и как отговаря това на седмиците Peace
Цитирай

Добре е, че си имаме неуморно другарче, което да се грижи за хубавите ни априлски теми. Дея,  bouquet!
#Cussing out Защо повечето свестни лекари са навити на планово секцио и не гарантират, че ще водят нормално раждане, а ти казват да разчиташ на дежурен лекар??? Аааама-ха!
Защото добрите доработват с частна (и не само една) практика. Защото в загубената здравна система при определяне на възнагражденията на персонала в болниците, трябва да участва и пациентът. Така скатавките (повечето са едни, водени за ръчичка от някой покровител, но и средния и нисш персонал) няма да броят само колко леглодни е имал някой пациент, на който очите не са му виждали, а ще си напъват пърдюгите да полагат достатъчно грижи и добро отношение. Не става въпрос да бършат носове и да четат приказки за лека нощ. Сега всички взимат еднакво малко - и тези, които трябва да бъдат позлатени, и другите, които трябва да бъдат уволнени. Първите няма как да се клонират, за да огреят навсякъде. За да не правят грешки, е нужно и да почиват. Така се стига до лесното за присъствие и организиране секцио.
*Деси*, че бебевоза не е ли малка градска кола? Ти ще я караш, а друг ще се вози.  Laughing Пожелавам ти да се сдобиеш скоро и с нов мама-дечковоз.  Hug
Жабче, лежанка и стискане. Още поне 2 седмици удържай фронта.  
Хора, гледам вече едни лентички на по 35 г.с.

Цитирай

Oлеее,рони,изобщо не съм вдянала за че за бебешката кола ми честитиш Mr. Green,нали по-назад бях писала как си мечтая за ''малка,маневрена, и едикаква си...кола'',или както ти я определи:мама-дечковоз Very Happy,много ми хареса определението Hug.А мислех че не си ме разбрала,пък то аз съм била отвеяната Embarassed
« Последна редакция: Съб., 28 Февр. 2009, 10:23 от *dessi* »
Цитирай

Здравейте,щастливи коремчета!!!
Пиша в новата тема,с огромната надежда и вяра,че в нея ще има само добри новини и щастливи постове от вас!!!Надявам се в нея да прочетем,че нашите талисманчета са вече изписани и се радват на прегръдките на мама и тате!Да са ни живи и здрави,те са нашата гордост!Двете мами ще помоля да си ги гушнат силно и да ги нацелуват от мен!
На останалите бебчета им желая да си постоят още малко в топлите коремчета на мама,има време и те да изпълнят с радост сърцата ни,но засега е по-добре да си чакат  Laughing
Относно имената-така ме радва вашия ентусиазъм,обичта и трепета,с който ги подбирате...Мнения относно имената няма да давам,защото мисля,че както няма грозно бебе,така няма и грозно име.Всяко бебе е уникално и най-красиво,за родителите си и името му ще е най-хубавото и милото за тях.Да се родят живи и здрави бебчетата ви,а аз съм сигурна,че те ще носят най-красивите и звучни имена!!!
Мили,приятелки,прегръщам силно всяка от вас!Желая ви спокойствие и щастливо изживяване на последните прекрасни дни от бременността ви!Радвайте се на всяка минутка с коремчетата си,независимо от болежките,защото след това ви предстои най-великото и щастливо събитие в живота ви!!!Обичам ви с цялото си сърце и също с трепет очаквам появата на вашите съкровища,защото появата на всяко едно от тях ще изпълни с радост и моето сърце!!!
Обичам ви!!!
Цитирай

Добро утро!

Мара Подробната, Лансинох и тук е скъпичък.  Confused Аз си взех кремче на Авент, то също не се измива преди кърмене - 30 мл, 22,50 лв. С Ланолин, алое вера и кокосово олио. През цялата бременност се мажа с крема на Авент за бременни и понеже ми допада, реших да взема пак от същата марка и за гърдите. Чудя се сега за подготовката само дали да не си взема Гармастан, че по-евтинко, докато не кърмя няма нужда така или иначе да е от тези, които не се мият.

За имената - както казах вече ще уважим дядовците, едното име е просто женския вариант на дядовото име, а другото е всъщност старобългарския и църковен вариант на името на моя баща, не ни допадна женския му вариант. Държахме и двете имена да са български и да си подхождат поне малко по звучене. Интересното е, че на няколко места видях, че може да празнуват именния си ден на една и съща дата, което ми е странно.  Thinking Майка ми е традиционалист и продължава да настоява, че и двете мацки трябва да бъдат кръстени на свекъра и свекървата, защото щели да се сърдят и не знам какво си. На нас обаче не ни допада нейното име, а и все пак предпочитаме "равния резултат". Само ми е странно как ще реша кое име на коя да дам... Веднага ли искат да се кажат имената или може да се изчака, като ми ги дадат и си ги погледна добре, за да реша кое име на коя ще подхожда повече.  Blush

Мен вчера цял ден ме боля кръста и имах редки контракции. Пих Гинипрал, защото се уплаших да не правя разкритие, но не мина от него. Звънях на Док и той ме поуспокои, че ако нямам и постоянни контракции, не би трябвало да е страшно. За всеки случай каза да пусна днес ПКК и обикновена урина, за да изключим бъбречна криза и после ще видим. Обаче късно снощи и контракции имах, макар и безболезнени. Днес се чувствам по-добре уж, но коремът пак се стяга. Ако трябва и в болница ще влизам, ще видим днес какво ще каже Докът... Поне още седмица трябва да устискам, за да не се търкалят много по кувьози бебките и да бера страх.  Confused
Обаче сериозно се стресирах вече, че моментът наближава, д-р Сигридов явно неслучайно ми каза да си имам подготвена чантичка вече...

И понеже не съм в състояние да ида да избера мартенички, вижте какво си сътворих в леглото:
http://media.snimka.bg/2274/010803065-big.jpg
http://media.snimka.bg/2274/010803061-big.jpg
« Последна редакция: Съб., 28 Февр. 2009, 10:47 от Жабче »
Цитирай

Здравейте,щастливи коремчета!!!
Пиша в новата тема,с огромната надежда и вяра,че в нея ще има само добри новини и щастливи постове от вас!!!Надявам се в нея да прочетем,че нашите талисманчета са вече изписани и се радват на прегръдките на мама и тате!Да са ни живи и здрави,те са нашата гордост!Двете мами ще помоля да си ги гушнат силно и да ги нацелуват от мен!
На останалите бебчета им желая да си постоят още малко в топлите коремчета на мама,има време и те да изпълнят с радост сърцата ни,но засега е по-добре да си чакат  Laughing
Относно имената-така ме радва вашия ентусиазъм,обичта и трепета,с който ги подбирате...Мнения относно имената няма да давам,защото мисля,че както няма грозно бебе,така няма и грозно име.Всяко бебе е уникално и най-красиво,за родителите си и името му ще е най-хубавото и милото за тях.Да се родят живи и здрави бебчетата ви,а аз съм сигурна,че те ще носят най-красивите и звучни имена!!!
Мили,приятелки,прегръщам силно всяка от вас!Желая ви спокойствие и щастливо изживяване на последните прекрасни дни от бременността ви!Радвайте се на всяка минутка с коремчетата си,независимо от болежките,защото след това ви предстои най-великото и щастливо събитие в живота ви!!!Обичам ви с цялото си сърце и също с трепет очаквам появата на вашите съкровища,защото появата на всяко едно от тях ще изпълни с радост и моето сърце!!!
Обичам ви!!!

Няма какво да кажа,след този велик пост.
Мила,ksd_g , като те чета понякога се чуствам толкова малка.Ти си истински силна жена,достойна за пример.
Адски много ме разчуства  newsm45
Заслужаваш много щастие и любов и силно вярвам,че Бог скоро ще те възнагради за преживяната мъка...
Не знам какво да напиша,много се развълнувах.
Цитирай

За имената кой беше писал - Калоян , на мен също много ми харесва едно от любимите ми имена, но какво галено на Калоян ? Кала  Rolling Eyes друго не се сещам  newsm78 .
Снощи на вечеря пак стана въпрос за името , на шега и на майтап приятеля ми обяви , че няма да се казва Атанас . 
А и много се чудя какво да е името понеже таткото се казва Светослав следователно презимето на детето ще е Светославов  #Crazy хубаво име , но за презиме нещо много не звучи добре  Rolling Eyes
Засега друго не се сещам да пиша , като се присетя пак .
Цитирай

Добър ден на всички и весело изкарване на празниците.

Дано само с хубави неща да се похвалим.

newsm51 smile3525 bigdance2
Цитирай

Jylieta ,аз бях писала че единия ми брат е Калоян,казваме му КокоКоки Very Happy Peace

Жабче,картичките ти са много хубави smile3501!

ksd_g,чувствата са взаимни .
Благодарим ти за силните думи,и хубавите пожелания Hug.Нека ти се връщат стократно Clover Clover Clover!
Цитирай

Добро утро момичета!
Аз поспах пак обилно.И сега ставам и с вас ще си пия еликсира ,майка ми прави всеки ден фреш от-червено цвекло,моркови,лимон и ябълка Smile
*dessi* аз не мисля ,че техниката е проблем ,а специалиста.Дори в нета съм чела ,че за добра ФМ не е нужен 3Д или 4Д ,а добър специалист.А добрите имат повече пациенти ,от там повече средства и по-добра апаратура Smile
рони да все по-често се вижда числото.Аз другата седмица влизам в 9-ти ,а нали казват ,че като го прекрачиш и вече си в очакване.Уж вървим по-едрички и можело по-рано от термин та да видим,дали момъка ще е по-бърз от кака си или ще си трае.
ksd_g благодаря ти за благородството и милите думи към нас .За да ги притежаваш в този труденмомент значи наистина си изключително силен и позитивен човек .Благодаря ти!
Жабче още веднъж идеята ви е супер.Майка ти може да е традиционалист ама каква е тази традиция и двете на мъжката страна тук по-нашия край се смята ,че първото  само.Мартеничките са страхотни ,аз винаги съм ценяла повече собственоръчно направените неща,но в момента съм се нагърбила да шия снимка на мъжо и правя разни нещица за благотворителния базар ,и затова мартеничките ги купих.
Jylieta на Калоян му казват галено  и Коки Smile
Хубав ден и усмивки Wink
Цитирай

Ksd_d,поклон мила bouquet Толкова хубаво си го написала Love Love Love

Атлантика,ти верно си им хвърлила супеееер бомба Mr. Green Не знам за родата,но мъжо,как реагира?

Жабче
,страхотни картички,браво на теб bouquet Мен ме върнаха във времето на детската градина,когато там правехме подобни Love Сещате ли се? И сега някак си ,си представих,когато моята дъщеря ЖЗ порасне,ще правим заедно такива картички,ще рисуваме,боядисваме,печем сладкиши....... Ох,много ми стана хубаво Love
а Жабче,много пъти съм чувала да казват,че като видиш детето,ше знаеш,кое име му пасва!Мисля,че и при вас ше стане съшито!

Кремчето на Авент
за съжаление, не го намерих по тукашните аптеки. Благодаря на всички за информация bouquet Аз сега пак погледнах опаковката. Оказа се,че не е 75,а 56 гр   Shocked (къде пак съм гледала ooooh!) Както и да е! Важното е да свърши работа!

Не знаех,че Себа Мед си имат баш бебешка серия. Досега съм виждала само "нормалната". Трябва значи да я потърся! Сега съм в голяма чуденка,коя козметика да ползвам?   Бюбхен,Себа Мед,Хипп или Веледа newsm78 А от мокрите кърпички,кои бихте ми препоръчали?

И още един въпрос! В албумчето за покупки видях,че доста мами са купили въртящата се играчка за легло на Фишер Прайс с мечетата-пеперудки. Вчера и аз взех. Знаете ли,дали може да се направи да работи на ток? Ходих да купувам батерии,защото нали не са вътре и за батерии дадох почти на половината на играчката. А то е ясно,че тези батерии не са вечни и ще трябва да се купуват нови!

« Последна редакция: Съб., 28 Февр. 2009, 13:39 от Mара Подробната »
Цитирай

Здравейте и от нас с бебината Very Happy Ние сме добре, преди два дни ходихме на преглед и всичко ни е наред Peace само, където не можах да разбера колко тежи, но лекарката претупа прегледа заради натоварения си график и на въпроса ми дали може да каже колко е голямо бебчето, тя ми отговори, че с обикновения апарат не може... Thinking Иначе много ми е притеснено, момичета, дали ще успеем с ремонта... ooooh! уж имам време, ама знам ли... като ми даде списъка за болницата лекарката и аз доста се стреснах, дори тя забеляза, че съм "угрижена" и "посърнала" ooooh!
Цитирай

Здравейте пак и от нас !
Дея  bouquet ,страхотна темичка с много насторение.
very nice, много си права за обикновените ехографи.И аз им нямам вяра.А и наистина смятам,че тези размери са много относителни.Последната инфо ми е точно от такъв апарат, но по принцип през цялата ми бременност ,и на ФМ и на всякъде се потвърждава,че си вървим по-големи.Аз уж гледам да не се настройвам много ,защото може би ще се окаже едно нормално бебе.

Имам една чуденка Smile навсякъде ли се продаватсамо  много ярки и адски орнаментирани бебешки чаршафчета.
Не ми се иска да купувам изцяло бели ,че  ми е малко като в болница, но освен тях се натъквам само на ярки щампи.
Някак ми се струват агресивни и много напргащи.Още повече,като се има предвид,че бебче вижда на не повече от 20 см,ми се струва не много добра идея да го натоварвам всекидневно с тази гледка.Ще ми се да мога да намеря нежни цветове ,без щампи - най-много бих се зарадвала на  много светла резида  или бледо жълто.
Ако някоя мама може да ми подскаже къде мога да намеря ще съм много благодарна и щастлива.
Предварително благодаря.

Относно имената - разбира се ,това е много отговорна задача.То остава за цял живот.
Аз също не одобрявам чуждите имена в коминация с БГ презимена и фамилии.
Има много красиви и адекватни на времето ни БГ имена .но пък всеки си решава SmileSmileSmileSmile:
Хубав и усмихнат ден:)

Цитирай

Здравейте априлски мами  Hug
Аз съм от майските ,но съм в началото и затова и вас си ви следя  Love
Надявам се да бъда полезна на magdalena.savova, тук има малко по-добри цветове!
http://www.zabebeto.com/shop/product_info.php?cPath=100&products_id=1358
Лек ден на всички и много  Very Happy
Цитирай

Атлантика,ти верно си им хвърлила супеееер бомба Mr. Green Не знам за родата,но мъжо,как реагира?

Mара Подробната  не питай . smile3515 Той добре, че се съобразява с моето мнение и не е придирчив. И сега ми казва, каквото име измислиш. Аз мисля да ползвам козметиката на Бюбхен.

Здравей plami213, пък и нищо не се знае, може и април да родиш детенцето. Живо и здраво да е. bouquet
Цитирай

magdalena.savova , преди време купувах спален комплект в "Вис виталис", много нежен и ненатрапчив. Имаше тогава в розово и светло-синьо. Иначе ,имам късмет с майка и свекърва ми, и двете са супер-шивачки, затова те ми шият какво-то пожелая. Love

ksd_g, много ме разчуства! Hug

За имената повече не повдигаме вопроса, ако е момче (случайно), то на баща ми Александър, ако е момиче ще имаме тогава диалог, живот и здраве! Вярвам, че името ще дойде на мястото си, веднага като си гушна мъничето ми!!!

Между другото, много ми харесва Сиянна! Никога не съм чувала преди това име.  Love
Цитирай

Здравейте коремчета Hug

Дея, благодарности за страхотната темичка bouquet
Ksd_g Hug

Отбивам се само да кажа, че аз и бебка сме добре.
Пожелавам ви хубави почивни дни, изпълнени с много любов и положителни емоции Smile
Цитирай

Магдалена, виж тези на бертони: http://www.bertoni-bg.com/8.php Има ги почти по всички бебешки магазини, в Комо съм ги виждала по 20 лв. От хасе са, на мен лично ми е рехаво като плат, но пък може на теб да ти хареса.  Hug Може да погледнеш и в магазина на Чиполино, както и в Дибо и в Айко.

Аз днес съм по-добре, ходих и до Дока по спешност, че се изпопритесних. Той ме успокои, че не съм тръгнала да раждам още.  Mr. Green
Цитирай

plami213,Мамочка,Жабче, много ви благодаря.
Със сигурност ще отскоча до Чипилино ,там ми се виждат най-ненатрапчиви.

Hug Hug Hug благодаря момичета!
Жабче, стискай още малко ....раничко е още:) радвам се ,че е било фалшива тревога.
Цитирай

ksd_gHug благодаря ти за силата, надеждата и позитивизма, които ни даваш  bouquet Надявам се, че и ние ти ги даваме  Hug

Благодаря на авторката и кръстницата на темата  bouquet Страхотни сте маминки Smile

Бебо вчера почти не се обади през деня..., но от снощи до сега е много активен  Love Много ми е миличко.... Hug Love

Маминки, сега са прошки, знаете ли за някакъв по-специален обичай за случая... Те свършват утре всъщност, но все пак, ако мога да направя нещо ще се радвам... Няма как да отида на прошки..., майка нали тя дойде, но... има ли нещо, което мога да направя?... Все пак да я уважа...

Минаваме с нея тези дни през бебишорски магазини и е много зареждащо...  Love
Малко ми е притеснено, че все още не съм си осигурила нещата от списъка (списъците  Crazy), но за съжаление няма какво да направя... дано устискаме до към средата на март поне за тогава съм решила всичко да съм си набавила... независимо какво ми говорят нон-стоп  Mr. Green

Маминки, не казахте нищо за моите именца... не ви ли харесват?  Blush

Zelenoto oko, би ли пуснала списъка за болницата, тук или в нашата си темичка ( на мамите от Бс) или е същия като на Деси?

ЖабчеPraynig Hug

Мислите ли, че е нормално срамната кост да ви боли непрекъснато... хайде като сме прави.. гравитация, бебо... нормално е, но да лежиш и пак да е така...чудя се...

При мен започна да надделява секциото..., колкото и да ми се щеше, май сама се убеждавам, че ще е по-добре така... каквато съм грацилна и немощна (все ме проверяват за анемия), бързо се уморявам... пък и при майка ми не са били силни контракциите и ми се струва, че и при мен може да е така и да не мога сама да си родя бебо... в чуденка съм...

Много  Hug и за талисманчетата ни и техните мами... си мисля доста за тях...  Hug Love
Цитирай

Здравейте мамчета  Hug

Току що се прибираме от едноседмичното гости  Laughing и съм много радостна че пак съм при вас  Love
Виждам че имаме нова мама Да са и живи и здрави бебките да пораснат големи и много да я слушкат  Hug

Аз да ви се похваля вече си иамем креватче когато го сглобим ще му направя малко снимчици и ще ги кача Hug Обурудвахме се също и с доста дрешки, стерилизатор и т.н.  Wink Но да ви кажа че като почнах да пазаря за бебка и немога да се спра всеки ден когато излизахме по центара аз трябваше да купя нещо че иначе неможех да се прибера обратно в къщи  Mr. Green Даже единия ден си казах че този ден ще си купя на мен нещо и зълва ми като ме чу и ми вика "ти и да искаш в бебешки магазин няма да те пусна да влезеш- днеска за тебе ще гледаме" Е да ама не нищо не си взех и накрая ми се обадиха да отивам за креватчето и като влозох пак в бебешкия магазин взех едни ръкавички викам айде днеска с тва ще мина само  Cool
А да ви попитам багажа за родилното вече приготвихте ли го че аз нищо не съм приготвила  newsm78
ksd_g благодаря ти мила за хубавите изпълнени с надежда и любов думи  Hug
ben78 можеш ли да ми пуснеш списъка за нашето родилно на лични (ако го имаш де  FlutterHug
Айде да се върна  да ви изчета че много сте ми бързички колко много сте изписали,а  ако се  сетя нещо ще пиша пак  Hug
Лека от нас с бебка  Love
Цитирай

Момичета, аз съм от февруарките, здравейте!

Позволявам си да ви пиша за една люлка, която продавам, защото тя е страшно полезна покупка за първите месеци на бебето:

http://www.prodavalnik.com/ppc/showproduct.php?product=463647

Нашият юнак вече много шава и му купихме голямо легълце. Спеше като къпан в люлката и можех да си го местя, където си поискам - в кухната, в хола... И щом заплачеше, само го полюшвах малко и заспиваше.

Поздрави и ви чакаме в "Родени"!!! Hug
Цитирай

Здравейте мами,
Mисис T. , да ти кажа поста ти от първа страниза доста ме успокои - става въпрос за позицията на бебчо. В предната темичка писах, че моето още е седалищно и това много ме притеснява. Тези дни по препоръка на акушерка правя едно упражнение. В резултат бебо почна да се върти доста и най-вече напречно, както пишеш ти и да ми разпъва корема  Crazy Също така понякога се обръща и с главичката надолу, после се връща с отново горе и така. Гледам, че термина ти е точно с 1 седмица преди моят и се надявам и моето скоро да заеме окончателна позиция т.е. с главата накъдето трябва.  Crossing Arms  Теглото на бебето,  се преценява точно по съотношението  между обиколката на главата, коремчето и дължината на бедрото. Щом е добре теглото, значи и тези размери съответствет. Пишеш за праха - наскоро се сблъсках с истината - тук няма прах за бебета  Shocked И още по изумена останах, когато поразпитах и разбрах, че перат не със Сензитив (както предположих) ами с нормален прах  Rolling Eyes Thinking Луда работа. Засега съм изпрала бебешките дрешки и чаршафки с Персил сензитив. Майка ми ще идва за 1 месец да помага и мога по нея да поръчам Тео бебе поне за първите дни.

Гледам, че темичката за имената отново е повдигната. Наш Убавец вече си има име - Самуил  Mr. Green Беше ми предложено тук в една от Априлските темички, като добра алтернатива на име с буквата С, което хем да е българско, хем да не е много странно в Германия по звучене. Не си спомням точно кой ми даде идеята  Blush но има моите благодарности  bouquet Каката хареса името от първо слушане и малко по-късно бе прието на семейният съвет ( на татито му трябваше малко време)
Мара Подробната като вариант на женско име с К - мога да ти предложа моето  Blush Blush Blush Катя - никому тук не му е странно това име... а също така и по-красивите варианти като Катерина, Катрин и т.н. За крема Лансинокс - купих си от Бг по Коледа. Бих казала, че даже в Германия е по-ефтино, което доста ме радва де  Laughing - 56гр опаковка я взех за 25 лв. от България.

Аз вече се записах в болницата, където ще раждам. Посъветваха ме да се въздържа от амбулаторно раждане, защото после за всичките васкинации и изследвания на бебчо ще трябва да тичаме и да го мъкнеме насам натам. А иначе за да се осъществи - искат да имаш угоровени акушерка и педиатър, които веднага да поемат бебето. Акушерката идва през първите 10 дни в дома да помага, като това се поема от застраховката. Аз ще раждам живот и здраве във вана - тук в болницата я поддържат тази екстра и то отново без допълнително доплащане. Записаха това ми желание в картона и ако всичко е наред и раждането напредва нормално ще се гушнем с бебо във водна среда  newsm37  Най-хубавото е, че политиката на болницата позволява докторът, който ми ръководи бременността да ми изроди бебето. Естественно докторът е от екипа на болницата и идва за последният час, ако всичко е наред.
Жабче, картичките ти са наистина страхотни - поздравления за труда!!!  smile3501 Радвам се, че тревогата се е оказала фалшива. Ще почакат момите още малко, има време.
« Последна редакция: Съб., 28 Февр. 2009, 20:33 от katti79 »
Цитирай

Здравейте и от нас пак!
Виждам ,че днес не сме много активни ,може би повечето мами са забегнали за почивните дни някъде.
Е,аз не смея да пътувам и се опитвам да кръстосвам из улиците с цел покупки Smile
Аз ли съм нещо крива , хормони ли е Smile ,ама нищо не успявам да харесам.Все ми се струват прекалено натруфени бебешките дрешки ,все ми се струват твърде шарени.
Аз лично предпочитам да купувам БГ производство .Но не мога да скрия колко много ме дразни като видя ,че всички дрешки са с надписи на английски.Нищо против ,но предпочитам БГ компания ,произвеждаща за Бг пазар и за БГ бебета да слага надписи на български език.хахахха както и да е явно за мен само няма  угодия :0:)SmileSmileSmileSmileSmileSmileSmile

И понеже вашите покупки са толкова хубави пак ги преглеждам , а и разни идеи за пропуснати от мен неща ми изкачат.
В този ред на мисли,Жабче, от къде си купила възлгавницата за кърмене.Знам,че е отдавна,но ще съм ти благодарна ,ако си спомниш.Аз никъде не я виждам.
Предварително благодаря
Хубава и спокойна вечер от нас:)
Цитирай

Цитирай

Честита Баба Марта  и от мен  мили  момичета  cvete !

Да сте живи и здрави ,румени и засмени  винаги  bouquet ! Да  родите здрави и хубави  бебета и  щастието  да ви  спохожда  непрекъснато  Hug !

Аз  имам скъпи  гости  newsm76 . Майчицата ми  е при мен  за уикенда  hug . Донесе ми куп  подаръци  и много радост  girluu . Утре  ще ме поглези  Embarassed . И аз  ще съм детенце с майка  newsm68
Цитирай

Честита баба Марта!
                                                                       Пожелавам ви
                                                                            БЕЛИ небесни МЕЧТИ,
                                                                                  ЧЕРВЕНИ блестящи ЛЪЧИ
                                                                                       Утринно СЛЪНЦЕ ИЗГРЯВА,
                                                                                              НОВО НАЧАЛО ви ДАВА!

Цитирай

Честита баба Марта,момичета![
Ние имаме гости от далече и не бях ви чела,че сега едвам успях!
Бен и мен ме боли като съм легнала срамната кост,но не постоянно,един ден ме боли на другия ден спре и ме почва друго!
Приятен ден на всички !
Цитирай

Мили приятелки,бъдете живи,здрави,бели и червени!
       И напролет със дечица румени,засмени!

Цитирай

Честита Баба Марта, момичета! Да сте бели и червени, румени засмени!   Very Happy

Магдалена, от магазин Штъркел я взех възглавницата. За изчистени дрешки виж в магазина на Захитекс, намира се на Бигла 4. Дрешките са български и има и едноцветни, а освен това са качествени. Иначе съм на мнение, че повечето БГ производители правят дрешките ужасни като дизайн - много натрапчиво шарени и с грозновати картинки... Имам много такива от племенницата, дотук само няколко дрешки на Вис Виталис са ми харесали. От Захи аз взех предимно бодита, но са едноцветни и от хубаво трико. До него се намира още един бебешки магазин, може да надникнеш и там - виждала съм дрешки на Комес вътре. В магазина на Чиполино ходила ли си? Там има дрешки на Вис Виталис, на Сали - също имат хубави.
За надписите на български - последният път мъжът ми си умря от кеф като видя в Хиполенд лигавници с надписи на български за дните на седмицата.  Mr. Green

За болежките - то какво ли не ме боли вече, имам чувството, че се разпадам направо.  Confused От вчера започнах пак прием на желязо и умрях от болки в стомаха.  Sick

Бен, хубави са ти имената. Далина го чувам за първи път, но звучи добре.  Hug

Мисис Т, моят мъж си беше харесал твоето име за една от бебките, но в крайна сметка не се спряхме на него.  Laughing Самуил е страхотно име, на мен ми беше един от вариантите за мъжко име - ако бяха момчета, щяха да са кръстени на бабите, нали все съм наобратно - Петър и Самуил. Браво за раждането, по европейски ще е твоето. Ще чакаме после да разказваш впечатления.  Hug

Някой беше питал за музикалната играчка за креватче на Фишер Прайс... май Мара подробната... Според мъжа ми може да се направи да работи на ток, с адаптор, ама как става хич не мога да обясня. Трябва ти някой, който разбира от жици.  Mr. Green
« Последна редакция: Нед., 01 Март 2009, 10:01 от Жабче »
Цитирай

Цитирай

Честита Баба Марта и от мен, отбор юначки!  bouquet

Бен, за прошката от мама е задължително да правиш нещо трогателно и умопромачително. Възрастните се посещават от по-младите родственици. Носи се плод и нещо сладичко и се целува ръка на по-възръстния (според традицията). При нас едните прошки се искат по телефона, защото свекърите живеят доста далече, а и сякаш традицията там не я е имало. Май аз я вкарах. Ходим само при моите родители. Едно време свързвах този ден с куп щуротии. Беше едно грандиозно мъкнене на дърва. Това беше и перфектния ден да се изчистят старите автомобилни губи (кой е мислил за екология и вредни неща Embarassed). Всичко в името на детската радост. После и с два часа накисване не можеха да свалят сажди и миризми от милите наследници. Но си беше част от традицията. Блазя им на децата със села.
За праховете за пране - все си мисля, че на опаковката могат да си пишат каквото си искат. Все си е химия. Иначе любимите ми рекламни трикове, че при изследвания сред еди-колко-си човека еди-колко-си процента били възхитени и овлажнени .... Така че, прави са чужбинците да си перат на общо основание. Когато през `85 се роди племеницата ми си спомням колко вървежен беше бръснарския сапун. С него къпеха бебетата масово. Тези дни се бях сетила за това изобретение бръснарски сапун.
Пак за имената - преди известно време една позната кръсти детенцето си според традициите на етноса, от който произхожда. В превод името беше "моя светлина" или нещо от сорта. После се сетих за разни турски/арабски/еврейски имена. Тези, които съм се опитвала да разбера какво значат. С такъв положителен заряд са. Те нашите традиционни имена повечето са с някакъв чужд произход. Я гръцки, я еврейски.
Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА! ДА СТЕ ЖИВИ ЗДРАВИ, БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, РУМЕНИ- ЗАСМЕНИ!
Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!!!!
ДА СТЕ БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ, РУМЕНИ, ЗАСМЕНИ
  bouquet

Нека Април щъркелчето донесе на всяка по едно (две) румени вързопчета, да озарят домовете ни и да стоплят сърцата ни!
Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА, МОМИЧЕТА! ПРЕЗ ЦЕЛИЯ МАРТ ДА СЕ ЗАРЕЖДАМЕ САМО С ПОЛОЖИТЕЛНИ ЕМОЦИИ И САМО ХУБАВИ НОВИНИ ДА НИ НОСЯТ ЩЪРКЕЛИТЕ!

Четох, че март ще е доста топъл месец, така че ще можем да се разхождаме на воля Smile

Ние вчера и онзи ден обиколихме родителите и събрахме всички покупки за бебо. Държахме ги при тях, че вкъщи е тесничко и да не ни заемат място. Та снощи до късно "нанасяхме" бебо с всичките му партекешки...направо се хванах за главата, много антураж,много нещо!  Party Освен това количката и двата коша много място заемат-вие къде ще ги държите?
Установий,. че много съм се уляла с пазаруването-само за пример бебо има 17 бодида с къс ръкав за първите 6 месеца, 8 панталончета и 7 пижамки, въобяе не броя бодидата с дълъг ръкав, блузките и ританките....мани,мани, тези дни голямо пране и гладене ще падне.

От другата седмица ще подготвя и чантите за родилния дом. Той док каза, че не очаква да родя по-рано,но аз да съм си готова  Blush

Много хубав и слънчев ден от мен!
Цитирай

Здравейте момичета, Честита Баба Марта на всички. Да сте бели и червени и румени и засмени! Аз не пиша много, но ви чета редовно, все още ми е трудно да ви насмогвам, тъй като си ходя на работа и остават само събота и неделя  и докато се реша да пиша, вие пак сте изписали сума ти страници. Като ви гледам колко сте напред с покупките и започвам да се плаша. Ние все още нищо не сме купили на бебка    Crying or Very sad Все още правим ремонти по вкъщи, но напредваме значително.  Аз все се успокоявам че има време, от 18 ти излизам в майчинство и смятам тогава да се активирам набързо с покупките. Иначе ходя и гледам, събирам впечатления. Болежки има всякакви, но се оправяме  с нашата беболинка, а тя вече е много активна. Като чета вашите бебета са много големи, нашата госпожичка на последната консултация в понеделник, докторката каза че е около 1200 гр. стори ми се мъничка, но доки каза че е добре и си върви нормално, иначе се е обърнала надолу и си чака момента. Аз също съм с голям диоптър над - 6, но доки каза че ще ме прати на офталмолог като излезна в майчинство и тогава ще решим как ще раждаме, но според нея няма проблем да е нормално (а аз винаги съм си мислила че ще раждам секцио). Ей какъв голям ферман стана.  Smile Прегръдки и целувки за всички и хубави празници  Hug bouquet
Цитирай

Честита Баба Марта!!!!
Бъдете живи и здрави, румени, засмени!
При нас също всичко е наред, моята бебина продължава с гимнастиката, много е активна, направо на моменти ще ми пробие корема!
От тази нощ и аз си имам коластра, на мъжа ми му е много интересно, зяпнал ме е като извънземно, много се вълнува милия, не стига че така или иначе го беше страх от гърдите ми, че те са станали много големи и ареолите са огромни, почти колкото самата гърда, ами сега и с коластрата е направо в потрес!Много е смешен! Mr. Green
Иначе вече окончателно съм с премазани кокали, не знам как ще търпя до края!А моя мъж сутринта след като се беше наспал сладко, сладко, със ставането ми казва: Оооохххх, как съм се схванал, всичко ме болииии!, а аз:  smile3511 smile3515
Теб ли те боли?!Не стига че спа като къпан цяла нощ, докато аз виех от болка и се чудех на коя страна ме боли по-малко, а и сега не съм знаела какво му било!Аааамаааха!Ще го лази баба меца да види какво е болка! smile3516
Ние също правим ремонт - страшен шум е вкъщи, а навън е толкова хубаво, така ми се излиза, ама не сама да скитам!
Красив и усмихнат ден, момичета!  :bouquet:
Цитирай

Честита Баба Марта! Да сте живи, здрави и много усмихнати.
Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА !!!!  и от мен!
Нека всички бъдем бели и червени,
румени, засмени,
и скоро с чудесни дечица възнаградени!!!

Аз имам едно питане. По едно време в 5, 6 месец имах често контракцийки, от онези подготвителните Smile)) После лека полека постепенно намаляха.....  А сега нямам изооообщо! Дали е нормално сега когато уж наближава да раждам ама хич да нямам контракции.
Предполагам някои ще кажете: "Е, това да ти е проблема...." ама знам ли! то който каквото си има/няма това го тревожи.... Smile

Желая на всички приятна неделя Smile))
Цитирай

Чесита баба Марта, момичета!!! Hug Да сте живи и здрави, бебчовците ви също!!! Love
Тази вечер и аз усетих коментираното от вас схващане на крака...беше много гадно, дано не се повтаря Praynig
Пускам списъка за родилното в Бургас, който лекарката ми даде, но според мен е доста непълен

ЗА РОДИЛКАТА

2 нощници
чаршафи/ за ВИП-А не/
чехли
еднократни чаршафи/ за ВИП-А не/
лична карта
кръвна група
направление за раждане
1/2 кг лигнин

ЗА БЕБЕТО
памперси по 4 бр. за ден/ за ВИП-А не/
пелени 3 комплекта
бебешко олио
бебешщи сапун
хавлийка
клечки за уши
дрешки
к-т за изписване

Цитирай

Честита баба Марта , с пожелание всички да сме живи , здрави и много щастливи мами
Момичета много бързо пишите едвам ви насмогвам да ви изчета и тумбака ме заболява, така че ме извинете че не пиша редовно. На всички вече ни е по трудничко , но ще се справим
Жабче не отпускай фронта  Mr. Green поне още 2 седмици. Аз другата седмица влизам в 36 г.с.
и каквото савя покаже  Crazy
Приятен ден на всички  Hug Hug Hug
Цитирай

wazse, стискам аз, ама все по-трудно става това пусто стискане. Докът вчера каза, че ще гоним 37ма седмица.  Mr. Green Хич и да не си мисля да раждам по-рано... Това ще рече, че трябва още 3 седмици да устискам. Ти си по-напред от мен с материала щом в 36та ще влизаш, аз още кретам да избутам пустата 34та, която всички ми повтарят, че трябва на всяка цена да мине. В четвъртък съм при Доки и направо ще го питам колко още ми дава, казват, че много познавал та да видим.  Laughing
Олимпиас, пиеш ли магнезий? Май най-много контракции през бременността има точно в 5-6 месец, после като се започне с магнезия и се поуталожват. Не мисля, че е нещо нередно, напротив - радвай се, че ти е спестена тази екстра.  Hug
Цитирай

Честита Баба Марта! Нека щъркелът ни донесе здрави и красиви бебчета!

Цитирай

Честита Баба Марта  Smile
Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА СКЪПИ МОМИЧЕТА!
ДА СМЕ ЖИВИ И ЗДРАВИ!

Цитирай

Честита Баба Марта и от мен тумбачета!Бъдете много здрави,румени,засмени и най-хубавите бебчета!

Минавам само да поздравя всички ви по-късно може да пиша пак.
Днес е страхотен пролетен ден nature016

Цитирай

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА!
ДА СТЕ МИ ЖИВИ И ЗДРАВИ ВСИЧКИ,БЕЛИ И ЧЕРВЕНИ И ВЕЧНО ЗАСМЕНИ!
[/size]
Мили мамета,а зсе опитвам да пиша от 26.02 ,но все не успявам,защото сте писали доста и докато Ви изчета и то ми минава свободното време.
Минавам да се разпиша за моя преглед при Д-р Марков.
Въх много ме впечатли. Very Happy
Отиваме със сестра ми-тя в 19г.с. за първа морфология,аз в 32г.с. с последния влак за втора ФМ(нали е до 32 г.с. Wink),но си признавам,че отидох повече заради записа и за да си имаме малкия принц на снимка от преди раждането,че то време не остана.
Определени бяхме за 17:40 и 18:00.Като влязохме то една лудница едни дечурлига и доста майки преди нас.Оказа се,че доктора изостава с графика,но аз нали съм си свикнала от моя доки и това не ме учуди.Като заформихме една приказка не е за разправяне. 35 35 35
Почнахме да се хилим,бая шум вдигнахме,а че сме на преглед разбирахме само по шума от доплера,защото само той се чуваше от кабинета.
Минаха всички майчета и дойде нашия ред.Влизаме ние  със сестра ми и аз помолих да осъана да гледам и после сестра ми мен да гледа.Ми момичета то си е направено като кино.Голяма плазма,няколко стола аз викам жалко, че не взехме цялата рода. hahaha
Д-р Марков един свеж,млад пуска майтапи само,а бе супер е.
За сестра ми не беше сигурно какво е бебето,но бързо се разбра,че и тя момченце ще има,а така се надяваше и тя като мене на втора мома. Mr. Green
но нищо сега ще са си двамата братовчеди като братя,с разлика от два три месеца ще им е върха.Направо като близнаци.
 twin_neutral
Ударихме му един бъзик с доктора и той вика:
-уж пола на детето не е лоша новина, а откакто съм дошъл първо двама татковци се тюхкат че моми ще имат,сега вие две майки се тюхкате за момчета,явно днеска не ми е ден. rotfImao rotfImao rotfImao
Голям хилеж падна.
та при сестра ми всичко мина ок и легнах аз.
Че като се показа моя грамаден мъж и д-р марков ми вика:
-Ма ти защо си дошла,трябва да си вече в родилния дом. Mr. GreenНищо то тази седмица вече израждахме едно бебе с размери 5.100кг,ма като гледам твойто един Господ знае колко голямо ще стане до термин.
Аз нали си знам че ще сме едри и си се хиля Laughing,а той леко шокиран:
-Ми ето имаш си води,имаш си добра плацента,верно няма да го раждаш сега оше ако не стане нещо извънредно.
Прегледа мина супер и си направих диск с филмчета и снимки и даже мъжкото достойнство на момъка се видя 35 35 35
Доктора вика:
-А тая снимка специално за мъжа ти. hahaha
Деси май на мъжо ще прилича Crazy,нали ти ми писа да се похваля на кого мяза. newsm47
За размерите ми каза д-р Марков,че оценката е комплексна между бедрената кост,главичката и коремчето и понеже на мене по крачето е ясно видно,че е към 33г.с-т.е. само една напред вървя,а главичката ни е 9.6см, коремчето-9см. и ми сметна апарат 2.548кг., но според него било на 3кг като бебе на термин.
Е това вече малко си ме постресна #Shocked #Shocked #Shocked,но живо и здраво колкото излезе толкова.
дано не съм Ви досадила с моя ферман.
Благодаря на ГАЯ и на МАРА КАСИ за информацията преди прегледа,бяхте много мили и отзивчиви.
Целувам Ви много всички и все такива хубави новини да ни заливат както са почнали от миналата тема.
Надявам се да се вреждам по-честичко да пиша.  :bouquet:  :bouquet:  :bouquet:
Цитирай

Честита Баба Марта момичета! Желая Ви много здраве, късмет, любов и всички да гушнем своите здрави и красиви бебчета през април!!!
Цитирай

Честита Баба Марта момичета  Hug
Да сте живи, здрави весели и засмени  Hug и нека априлските щъркелчета донесат на всяка от нас най- скъпия подарък - най - сладките и здрави Бебчета 
Hug  Hug
Цитирай

Здравейте мамчета,

ЧЕСТИТА БАБА МАРТА. И НЕКА ЩЪРКЕЛЧЕТО ПРЕЗ АПРИЛ НИ ДОНЕСЕ НАЙ ХУБАВИЯ ДАР.

Вчера си правих изследвания за албомин в урината и резултата е Опалесценция и до колкото разбрах е белтък в урината. Много се притеснявам от това но едва утре имам час при докторката ми за преглед. Подуват ми се краката и ръцете и пия хапчета за кръвно абе общо взето ужас. Моля ако някой е имал такъв проблем нека сподели как се е отървал от албомина защота аз четох само за безсолна диета и пълен покой.

Моля Ви отново някой да ми прати парола за албумчето.
Цитирай

Честита баба Марта на всички с пожелание за много здраве и живот!

А на всички именници,много любов и щастие  :bouquet:

Енигма,да ти е честит племенника  :bouquet: Брадчетчетата верно ще израснат като братя и това е страхотно!

Рони,много си права за праховете Peace Това,че не са ги надписали,че са бебешки,изобщо нищо не означава. Точно това си писахме с Катя. Как пък иначе за тези 82 милиона потребители,никой досега не е открил тази пазарна ниша и не е направил бебешки прах? И как пък всичките тези хора си перат дрешките на децата си с праха за чувствителна кожа и нищо им няма! Поне аз досега не съм чула да предизвикват алергии по децата или не дай се боже,да се е случило  с някое нещо по лошо. А тук са царе по търсенето на сензации и щеше да се чуе,ако има нещо нередно!
Цитирай

Честита баба Марта мили бремелинки!!!   Hug  на всички ви желая здраве, много слънчеви дни в душата и радост най-голяма на финалната права на 9-ет месечното ни пътуване през невероятното чувство наречено бременност!!!   kiss
Цитирай

Честита Баба Марта и от нас Peace
Да сте живи, здрави румени и засмени и Април нека ви донесе най-хубавите пухкави, здрави бебчета  smile3504 easter
Цитирай

Честита ви баба Марта! Догодина да връзваме мартенички на здрави, румени и засмени бебчета!

Вчера си правих изследвания за албумин в урината и резултата е Опалесценция
....
 Моля ако някой е имал такъв проблем нека сподели как се е отървал от албумина защота аз четох само за безсолна диета и пълен покой.

Аз имах белтък в урината от началото на миналия месец, бяха започнали и леки отоци. По принцип ям безсолно, така че единствената промяна беше покой (за което помогна и престой в болница). Последното изследване от четвъртък вече показа абсолютен "-" белтък и нямам и следи от отоци! С предишната бременност имах огромни отоци къде ли не, но док го считаше за нещо нормално, съжалявам, че го слушах тогава!!! Не подценявай почивката! Ако ходиш още на работа, задължително си поискай болничен. Дано твоя док да е печен и да обърне внимание на проблема! А най-добре да няма проблем, повтори ли изследванията си, понякога се грешат?
Опалесценцията е относително малко количество белтък в урината. Най-добре е да се пуска 24-часова диуреза (не се покрива от здравната каса), за да се види точно какво количество белтък губи организма на ден. Радвам се, че следиш кръвно, защото е кофти комбинацията белтък+кръвно+отоци

Мами, преди време обсъждахме един проблем, някой беше го нарекъл "сутрешна хрема"  35 При мен проблема си остана - по принцип нямам хрема, но към края на нощта вече едва дишам, усещам носа си запушен. Като се изсекна, секрета е целия кървав. Но пък кръв не ми тече от носа. Някой друг има ли още този проблем и съветвал ли се е лекар?
Цитирай

Честита Баба Марта мили бременелки!!! От здраве да не се отървем  Laughing
От доста време се опитвам да ви изчета, много сте продуктивни.  Crazy
За пет дни съм изхвърлила от организма си 3 излишни литра вода. Гледам да изпивам по литър течности дневно, спазвам безсолна диета, пия си хапченцата, но пустото кръвно не мърда от 130/85. Заветната цел е 120/80 поне. От цялата работа спя като пън  Mr. Green  и определено ми е по-добре.
Мамите от Варна, които ще раждат в Окръжна-споделете списък за родилното, моля.
На 06.03 ще ми пишат болничния, до тогава и легълцето на бебо ще е вкъщи, та от единия край ще се започва с разместването.
За името-от кал да е Иван да е-казал народа  Peace Но докато не се роди няма да го наричам така-за сега си е Тумбачко  Love
Цитирай

maimunka07, аз имам запаметен този списък за Окръжна:

- ЛК, направление за раждане , обменна карта
- памперси – по 5 бр. на ден
- мокри кърпи
- чехли и джапанки
- нощници - 2 бр.
- тоалетни принадлежности
- вилица, лъжица, купичка и чашка
- лигнин - 500 гр.
- дам.превръзки - 2 пакета
- къси чорапки
- 3 - 4 блузки за бебчо
- хавлия
- бельо

Мами, преди време обсъждахме един проблем, някой беше го нарекъл "сутрешна хрема"  35 При мен проблема си остана - по принцип нямам хрема, но към края на нощта вече едва дишам, усещам носа си запушен. Като се изсекна, секрета е целия кървав. Но пък кръв не ми тече от носа. Някой друг има ли още този проблем и съветвал ли се е лекар?

Аз също продължавам да го имам този проблем, докторката каза, че няма нищо обезпокоително и е често явление при бременност.
Цитирай

Благодаря ти Rea1 за съвета и аз за това четох, но с моя бандит в къщи нещо не ми се получава почивката въпреки че от 4 мес. съм в болнични. А на теб в болницата подлагахали те на някъкво лечение за албумина освен изключване на солта. и колко време те държаха в болница.
maimunka07 и моето кръвно с 3х1 Допегит стига до 130/85 и не мога да стигна по нормални стойности.
а за хремата и аз съм почти 3 мес така и сутрешни секрети от гърлото, от което ми се гади и после в банята пов....не сякаш съм в първите месеци.
Цитирай

real1 аз също я имам тази тн сутрешна хрема и моя док каза че е нормално, обаче аз установих че като си пусна овлажнителя през нощта и на другата сутрин съм по-добре, пробвай Peace
Цитирай

Добро утро момичета,

real1 тази моя нощна и сутрешна хрема съм я намразила до болка. Ако не дай си боже стана през нощта до тоалетна, после започва едно кихане и сополивене. Отива 1 час докато се успокоя. На сутринта същата работа. Отвратително.
Цитирай

Хайде и аз в отбора със запушения нос през нощта.  Confused От около месец ми е тази екстра, случва се само нощем, едва дишам.

Напоследък и въобще не мога да спя - будя се на всеки час, ставам да пишкам по 3-4 пъти, будя се от контракции, от болки в таза. Ама така е като вече съм категория кит.  Mr. Green

Голямо пране и гладене пада у нас тия дни, изморих се направо, толкова много джаджи.  Shocked

Цитирай

Хайде и аз в отбора със запушения нос през нощта.  Confused От около месец ми е тази екстра, случва се само нощем, едва дишам.

Напоследък и въобще не мога да спя - будя се на всеки час, ставам да пишкам по 3-4 пъти, будя се от контракции, от болки в таза. Ама така е като вече съм категория кит.  Mr. Green
И аз съм така.
Последните 2 нощи бяха кошмарни. към запушения нос и болките в таза, прибавих и изтръпване на лявата ръка (върху която спя наляво) и подуване на 2-те ръце. Като освен, че се подуват и страшно болят всички костички по тях.
Запушения нос леко се облекчава (временно) от пръскане със Стеримар.

vivita1, ако задържиш така 130/85 не е зле. Освен солта, трябва пълно избягване на сладко и кисело. Аз засега с 2х1/2 допегит поддържам фронта. Казаха ми и 3 пъти да пия Магнерич/Магнерот-то е съдоразширяващо и е добре за кръвното. Също така валериан-вечер по 2 или по половин лексотан. Много почивка и никакви нерви. Аз поне само на нервна основа вдигам кръвно.
Намери някой да се грижи за бандита, щом не разбира, че мама е болна и трябва да почива и да не я ядосва. Прехвърли изцяло грижите на някой друг. Моята дъщеря разбира и почти не ме ядосва. Високото кръвно е много опасно! Много бели стават от него.
Цитирай

А ето и моя списък за болницата:
СПИСЪК ЗА МАЙКАТА - НА ПЪТ ЗА РОДИЛНОТО:
•   Документи:
1. Лична и обменна карта
2. Направление за хоспитализация
2. Документи и изследвания, които са Ви правени

•   Принадлежности:
1. Тоалетна хартия
2. Сапун със сапунерка
3. Хавлиена кърпа
4. Мокри кърпички
5. Джапанки
6. Нощници - 2 броя с копчета
7. Бельо
8. Превръзки - силно абсорбиращи, нощни за препоръчване, превръзки за родилки ?
9. Лигнин
10. Чаша, виличка, лъжица (в повечето болници го искат)
11. Мобилен телефон
12.Четка за зъби и паста
13. Ластик за коса
14. Очила (ако имате такива)
15. Чаршафи за еднократна употреба

•   Списък с нещата, които да ми донесат на първото посещение:

За мен:
1. Зарядно за телефона
2. Подплънки за кърма
3. Сутиени за кърмачки - 2 броя
4. Помпа за цедене
5. Минерална вода
6. Чорапи
7. Халат или подобна връхна дреха
8. Химикалка, тефтерче
9. Дребни пари - монети
10. Козметика, грим, шампоан, сешоар
11. Отвара от смрадлика 1,5 литра (много полезно за подмиване, противовъзпалително), йод
12. Акт за граждански брак
13. Кърпи за гърди
14.Книга/списание

За бебето:
1. Мокри кърпи бебешки - 1 пакет, които ще Ви го вземат, за да правят тоалета на бебето и 1 пакет си оставете при Вас.
2. Носни кърпички, салфетки, клинекс - неароматизирани
3. Памперси - 20 броя - също ги взимат за тоалета (по 6 на ден)
4. Оставете си при Вас да имате допълнително памперси, в случай, че бебето има нужда от тоалет.
5. Крем за дупето на бебето - остава си във Вас - не го давате. Това е в случай, че се наложи да го преповивате Вие.
6. Лигавник - 1-2 броя, или техзухени кърпи за да го забърсвате

Списък за изписване:

За мен:
1. Дрехи - може и за бременни
2. Обувки
3. Превръзки (ако са Ви свършили)
4. Не забравяйте да сложите малко грим
5. Сутиен, бикини
6. Връхна дреха - ако студено.
========================================
Доста е подробен, но ще подготвя всичко предварително така в торби и ще надпиша, че предния път имаше някой недоразумения. Все не може да разбере мъжът ми какво да ми донесе, въпреки, че му обяснявах точно къде вкъщи стои. За изписването беше забравил чорапогащник да ми донесе, може би си мислеше, че сукман ще нося на босо с ботуши Whistling Същата работа и с дрехите на бебето за изписване-като ги донесоха с майка ми се оказа, че има само ританки за карчетата, без чорапи, без терлички ooooh! а температурата вън беше около нулата. Та акушерката се сети да използва за тази цел ръкавичките Smile
Цитирай

Добро утро и от мен!

Да се включа и аз в отбора със запушения нос и аз имам малко кръв като го издухам,  но знам, че е нормално. Освен това се лигавя като санбернар  newsm78 и хъркам като мечка стравница  Embarassed Иначе цялостното ми състояние нощем е като на кит на сухо-обръщам се на 4 оборота в леглото, но пак не се чувствам удобно  Blush

Какво да се прави, още много мъничко остана, стискайте кълки и се пазете  Hug
Цитирай

Здравейте момичета  Hug
Хрема и аз я имам но не е сутрешна а целодневна  Embarassed ту се появява ту изчезва  Crazy луда работа
Аз пък тази вечер както никога спах като къпана  Flutter будих се но просто за секунди заспивах наново  Laughing ставах само 2 пъти да пишкам  Mr. Green
Иначе бебка си ме ритка и  си е сравнитлно активна тези дни  Wink
very nice и аз имам горе долу същия списък според теб има ли нещо излишно от него  newsm78
и се чудя да почвам ли да го приготвям вече  Rolling Eyes

Айде сега лек ден от нас с бебка и да се пазите  Hug
Цитирай

very nice благодаря за подробния списък. /Досега го приписвах  Laughing/. Колко незначителни на вид неща, а толкова важни в действителност.
Цитирай

Здравейте.
Да се похваля и аз с хремата и секретите от гърлото. Особено вечер ми се събира толкова слюнка, че чак киселини ми излизат от нея. Знае ли някоя мама, която ще ражда в ТК какви и колко на брой трябва да бъдат памперсите за бебето? А нещо друго трябва ли да се носи? Моята чантичка е почти готова само памперси още никакви не съм купила и се чудя при това разнообразие на пазара към какви да се насоча. Майките с опит да помагат. Smile
След 2 дена съм на ЖК и тогава ще пиша какво е казала лекарката. Последния път всичко било наред, но тегло не може да ми каже, защото ехографа не тегли.
Цитирай

Още един в отбора на запушеният нос.  Crossing Arms  Особенно нощем положнието е направо непоносимо. И аз имах 3 поредни тежки ноще - неспокоен сън, болки тук и там (бе направо навсякъде), много почна да ми тежи коремчето вече, особенно вечер. Бебе се научи, като легна да си навре я главичката я дупето на мястото, където попринцип ми седи стомаха  Crazy и направо не ми стига въздуха... Аз попринцип съм с тахикардия и пролапс на митралната клапа и ми става тежко само като попреям леко, а сега...  ooooh! Пия вечер едни капки валериан+маточина. Ама така е ще се потърпи още малко. Днес много ми прилоша в Супермаркета, едвам се измъкнах и се докопах до вкъщи. Пльоснах се на леглото на лявата страна. Кръвното ми беше 95/45  Rolling Eyes но не се оплаквам от него, защото и аз понякога (преди бременността) имам склонност да го вдигам и предпочитам към по-ниските стойности да се придържам сега.
Дръжте се момичета, не остана  bouquet
Цитирай

Честита Баба Марта!!! Да сте живички и здравички и на пролет да бъдете ощастливени с усмихнати бебчовци  Party
Жабче, аз също си ги харесвам именцата, особено се вдъхнових след като измислих мадамското име и то се оказа че го има, а на всичкото отгоре е и с традиция и със значение  Crazy
рони, благодаря ти за помощта по отношение на традициите за прошка... Мама беше доволна  Love
Благодаря на zelenoto oko, за списъка за Бургаската болница, както и на всичко останали мами, които споделиха техните  bouquet

Исках да ви попитам за шапчиците за бебчовците, в началото трябва да са непрекъснато със такава нали? Нямам впредвид дебела, от тъничките...
Както и за спалното чувалче, с него ли е по-добре да спинка бебчо или то се препоръчва на по-късен етап и в началото е само одеялце?
Като спинкат бебковците винаги ли трябва да са настрани (заради връщането на храна)?
При къпането във ваничка, се пази пъпчето да не се намокри докато падне нали така? Удобни ли са тези поставчици дето се слагат във ваничката... някак не мога да си го представя хем да не се потапя във водата, а да е на течаща, хем да стои на поставчицата... може би не съм разбрала...
Имам още много да ви питам...главно маминките с опит  Hug

Започнах вече да си мисля, ЖЗ, какво предстои след прибирането от болницата и много въпроси и неясни неща ми се събраха...  Blush

Да ви пожелая и аз весели и спокойни празници!  Hug
... тук хич не е за излизане, разходихме се де, но временцето не е от приятните, вкъщи на топло...

П.П.: Маминки от Бургас, пак пиша тук, че нашата темичка не върви много... Вие откъде си взехте комплектчетата за изписване? На мен ми се ще да има и одеялце вътре или пеленка, вашите от колко части са?  bouquet
Цитирай

ben78, мога да кажа от моя опит, другите мами да допълват Love
1. За шапчица. Моята дъщеря е също априлка (21.04), шапчица й сложих на исписването, защото беше в комплект. В къщи шапка каквато да е според мен излишна. а когато започнах ме да излизаме, беше направо жега! Ни то за шапчица ,ни то за одеялце!
2. Спалното чувалче нямах, завивах ме бебето в одеялце, но свободно
3. Вначалото по-добре да спят само на страни, за целта слагах взглавничка отзад, да не се обърне. И постоянно сменях от една страна на друга. Сега мисля да поръчам тази взглавничка: http://store.picbg.net/pubpic/34/3C/533f1e3442a9343c.jpg
Ако някой ползвал, моля да споделете опита Peace
4. За къпането слагах ме специални лепенки за пъпчето. Те са продават в аптека. На втория ден в къщи пъпчето падна. Подставчици са удобни, но не в началото. В началото держиш бебето в ръка. При мен дошла лекарка да покаже как. В болница бебока къпят сестри направо на чешма Smile (Не знам как при другите, аз просто не бях подвижна затова ми помагаха).
Цитирай

ben78 и аз съм така, колкото повече наближава, толкова по- неясни ми стават нещата newsm78 Станала съм толкова различна- само за това мисля и говоря, за друго изобщо не ми се говори Naughty Избягвам да съм в компания, защото не ме интересува нищо друго освен темата за бебета, а не искам да отегчавам хората Tired направо не знам... Само с мъжа ми, майка ми и приятелки с деца мога да споделям какво ме тревожи и да ги разпитвам. Сигурно им досаждам, ама Mr. Green
В моя комплект за изписване има шапчица, боди с дълъг ръкав, горна блузка, ританка, възглавничка и пелена/ мисля, че е достатъчно, има и по-големи комплекти с повече дрехи, но не знам има ли пелени/. Аз си го взех от "М. Рудник", марката e Вис Виталис/  Peace
Цитирай

Както е писала Мамочка
1. Шапчица с каката и аз не съм използвала - беше лятно бебе. Но и сега предполагам ще слагам за кратко, само след баня (евентуално) и за навън естественно - когато е хладно.
2. Според мен на спалното чувалче му идва ред, когато почнат бебчетата да шават повечко и да се отвиват. И понеже се задава лято, на нас ще ни трябват чак на есен. Поне аз така ще действам. Имам от каката разни.
3. За спането - винаги моята  дъщеричка я оставях на една страна да спинка - така ако повърне, няма да се задуши (недай си боже). На всяко кърмене сменях посоките на лежане.  Подпирала съм я с нагъната на руло бархетна пеленка. Възглавничките са много сладки, може да си купя, че едно време нямаше такива  Crazy
4. За пъпчето - и аз в началото къпех бебето, държейки го на ръце за гърдичките (така ги къпят в родилното). Лепенки не съм ползвала - поставях на коремчето  една тензухена пеленка  и я придържах с длан, за всеки случай, да не се намокри пъпчето. След като падна почнах да я поставям легнала на възглавничка, но се съдираше да реве  Rolling Eyes. Сега имам ваничка със стойка, ще видим, дано не плачка това бебче. Но така или иначе, докато не падне пъпчето няма да го слагам легнало.
Цитирай

Здравейте Мами,

Честита баба Марта, да сме здрави, усмихнати и спокойно да прекараме последните дни от бременността си newsm51.
Пожелавам много сила и кураж на ksd_g, tolinka, kenga. bouquet

Искам да ви питам, дали някой от вас се е сблъсквал с подобен случай. Бих искала да дам на детето си друга фамилия, а не фамилията на мъжа ми. То е ясно, че детето ще носи неговото име като второ, но дали фамилията бих могла да сменя. И трябва ли когато го записват да нося някакви документи на мъжа си. Не ми се ще да го моля за нищо. Знам, че питам за странни неща, но дано  някой знае нещо. Не съм предполагала, че и с това ще трябва да се сблъскам.

Иначе както си вървяхме една седмица назад с бебо по размери, така на последната консултация доктора ми казва:" Ама каква 31 седмица, ти си в 34 и пети ден, на всичкото отгоре ръцете на бебко не се развивали newsm09. Ще се побъркам докато отида на доплер в сряда. И така. Дано и за имената някой ми помогне. Извинявайте за тъжния пост ама трябваше да попитам защото времето си минава. Благодаря предварително. Hug
Цитирай

И аз да се включа с някой др въпрос.Благодаря на Бен,че се е сетила да пита за тези неща и на мен са ми полезни.

Мен ме интересува,колко често трябва да се преоблича бебчето?Ако днес е било с едно бодинце и ританки които са се запазили чисти мога ли да му ги сложа и на др ден или всеки ден е нова сменена дешка newsm78А за къпането-нали в началото/поне така съм чела и чувала/ се миели само с водичка,ама колко време така една седмица ли,по-малко ли повечен ли?Кога всъщност мога да го къпя с препарат за бебе?

И аз да се похваля,вече имам първите дрешки за бебка.Не съм ги купувала подари ми ги една приятелка на майка която роди дек.м. второ бебе и понеже не иска да имат повече деца ,дрешките са и излишни.Тя имам момченце.Е подбрала е в бежови и бели,но си имаме и няколко сини цвята.Много са сладки и предполагам хубави понеже жената живее в Италия и има възможност за по така засукани нещица.Няма как сега да ги кача за да ги видите,понеже са в майка/тя ми ги показа на скайпа/когато са в мен ще ги снимам.Също така чакам дрешки и от сестрата на моя приятел която е у щатско да ми ги прати.Тя е с момиченце и нейните също са мн сладурски.Ох,нямам търпение да са при мен вече да си изпера и изгладя и да си ги подредя.Ще видя какво ще ми остане да накупя аз.То е ясно,че няма да минем само с тези.Нали и аз трябва да си начеша крастата в магазините Crazy

Иначе засега с бебка сме добре,тя е по-шавливичка днес,което мн ме радва Love,че вчера се беше поокротила и се притеснявам така Rolling Eyes

Ами друго няма засега оставям ви и ви желая хубав дне и мн ритничета Hug

Маминки гледам,че мн от вас ходят на Доплер.Всъщност кой го преценява това,лекарят или вие сте решили така?Питам,че да знам ако трябва и аз да ходя Thinking

Зинаида ми се губи дано всичко е наред с нея и бебка
Цитирай

Здравейте мами!
Аз днес ходих да си купя нещата които ще са ми нужни за болницата,че вече време не остана!
За къпането докато подна пъпчето къпех бебето над едно легенче като я държах за гърдичките без спун,само дупето.След това ваничката с поставката ми беше супер удобна!Сега също си взех такава!За мамите от Бургас в магазин Щъркел цената на ваничката с поставкатаа е 37лв иначе навсякъде са над 60 лв.
шапка в къщи не съм й слагала,но на вън да защото ние започнахме разходките още март месец,сега ще видим как ще е,според времето!
Дрешките ги сменях,дори и чисти сутрин и вечер!
За спането и аз след всяко кърмене я слагах на различна страна!Обаче този път май ще си взема възглавничка защото първия път нямах и ми се струва ,че ще е удобна!
Да попитам мамите които не са забравили като мен  Crazy по колко пъти се слагаше прахче на пъпчето дакато падне аз   си взех Топоцин!
marianasto дано всичко с бебчо е наред!
Цитирай

Мен ме интересува,колко често трябва да се преоблича бебчето?Ако днес е било с едно бодинце и ританки които са се запазили чисти мога ли да му ги сложа и на др ден или всеки ден е нова сменена дешка newsm78
След къпането вечер слагах нова дрешка, с която си спи и, ако не се е изцапала вкъщи може да си стои с нея и на другия ден. Ако излизаме, преобличам с нещо по-дебело или слагам отгоре.
А за къпането-нали в началото/поне така съм чела и чувала/ се миели само с водичка,ама колко време така една седмица ли,по-малко ли повечен ли?Кога всъщност мога да го къпя с препарат за бебе? От първия ден вкъщи къпех с шампоан за коса и тяло.

Маминки гледам,че мн от вас ходят на Доплер.Всъщност кой го преценява това,лекарят или вие сте решили така?Питам,че да знам ако трябва и аз да ходя Thinking
Моя доктор прецени, че трябва да ходя, заради кръвното ми и затова, че бебето е по-малко. Да види дали се кръвноснабдява достатъчно.

А иначе за пъпчето и къпане не знам, защото на Габи пъпчето й падна на 7-я ден още в болницата. Бях си взела предния път лепенки за пъпче, но не ги използвах.
Цитирай

На курса ни казаха, че в началото (около месец) може да се къпе само с водичка бебето - препарат се слага само през няколко дни, а косичката се мие с препарат веднъж седмично, максимум 2 пъти. Също така при смяната на нощния памперс, ако не се е наакало, а само напишкало, може да не се бърше с влажни кърпички, все пак са си химия...

За пъпчето и аз съм чела, че не трябва да се мокри, но на курса ни казаха, че е остряло схващане - в смисъл не е фатално ако се понамокри, то и без това в началото бебето не се потапя изцяло във водата. Лепенки за пъпче не съм взимала, пак от курса ни казаха че са излишни и без тях ще зарасне по-бързо.

Възглавничка за спане настрани няма да взимам, пак според акушерката, която ни водеше курса, това е излишен разход... Според нея няма проблем бебчето да спи и по гръб стига разбира се да не е с рефлукс, така или иначе главичките на новородените се извъртат сами настрани както и да ги поставиш.

Спални чувалчета според мен сега не са нужни, бебчетата са много малки и няма опасност да се отвият нощем. Виж наесен може и да се сдобия с таквоз чудо.

Шапки за вкъщи имам от племенницата, но май няма да ги ползвам...

Доплер има лекарят, който ме следи така че ме гледа всеки път и с него. Много полезно чудо на науката и техниката.  Peace
Цитирай

Честита Баба Марта на всички мами ! newsm68 Малко със закъснение ви честитя .Пожелавам ви да сте живи и здрави , румени ,засмени  и след няколко седмици да си гушкате най- обичаните и исканите малки красиви бебоци !Успешно да родим и да си ги мачкаме мачкаме  smile3508 smile3508 smile3508

ben78 да ти кажа от голямото обикаляне накрая си купих един тъп комплект от един склад на центъра ,всичко е бяло и поръчах още един от интернет , но от гледане ще ти препоръчам да отидеш на магазин Бебино в зорница .Там има голямо разнообразие и едни от най- добрите са на фирма азисбебе или вис виталис ,по- качествени са !Дано да ти помогна с нещо ! newsm51

Още не съм стегнала багажа , и така съм се шашнала ,че не искам да си го стягам искам още да съм си с коремче     preggo newsm62 Оле като говорим за тези неща ,за къпане и обличане ,хич ама хич не съм уверена в себе си ,че ще се справя , изобщо от това май най- много се притеснявам , пък и няма кой даа дойде в къщи да помага като акушерка например  и ще разчитам на близките да показват  newsm47
Цитирай

Още не съм стегнала багажа , и така съм се шашнала ,че не искам да си го стягам искам още да съм си с коремче     preggo newsm62 Оле като говорим за тези неща ,за къпане и обличане ,хич ама хич не съм уверена в себе си ,че ще се справя , изобщо от това май най- много се притеснявам , пък и няма кой даа дойде в къщи да помага като акушерка например  и ще разчитам на близките да показват  newsm47
ще се справиш! няма страшно. и на мен никоя акушерка не ми е помагала. в началото направо ме беше страх да го взема това бебе-толкова малко и слабо. добре, че беше майка ми-поне една седмица тя я къпеше.
аз пък вече нямам търпение да раждам и да си гушкам бебчето. и понеже вкъщи постоянно се оплаквам и пъшкам, Габи постоянно повтаря: хайде да се ражда това бебе, да не те измъчва толкова Very Happy
Жабче, нощния памперс даже, ако не е напикан много може и да не се сменя въобще. Няма какво да се разсънва бебето.
Такава възглавничка за бебе и аз няма да ползвам, предния път навивах една пелена, защото Габи повръщаше-много беше лакома, сучеше по много и после излишното го връщаше. Слагах я постоянно настрани, даже бях повдигнала и матрака й.
Цитирай

Наистина бебе не се потапя в вода, само леко крачета, и така се плиска лекичко. В началото ползвах бебешки сапун на Чико, после вече всякакви шампуанчета. Главичка 2 пъти седмично с сапун, но поливах всеки ден за освежаване. А телце мих всеки ден с сапунче, понеже аках ме до уши!  Laughing Love Blush
very nice , и моята красавица вече няма търпение. За да не пита много кога се роди, казах й , че зимата трябва да стои бебето в корема. И сега зимата свърши... И питанки започнали отново Crazy

Някой питаше за памперси. Пробвах ми ги различни марки, но "памперс" като качество и цена са най-добрите. "Хаггис" добро качество ,но по-висока цена, няма смисъл. И да се надявам ,че покрай каката ще успеем по-рано да се приобщим към гърнето. Party

За спалното чувалче по-нататък може би. Но моята девойка беше толкова кротка и такава поспалана, че в която поза я сложиш, в тая сутринта и намираш. Така беше до "зъбомъчителния период" ooooh!

Цитирай

Hug Hug Hug
Забелязвам, по-различни теми сте захванали... следродилни, че време не остана. Та и аз да се включа: smile3521
За пъпчето и аз знам, че не е фатално ако се намокри леко, просто не трябва да се кисне във ваничка в началото. Лепенка за пъпчето ползвах веднъж, но после много трудно я махнах, направо му се отпечата на кожата. После разбрах, че сама падала след няколко къпания, но не мисля, че е хигиенично да седи с нея, още повече, че трябва и да се почиства, пудри и т.н.
desi054224 и аз ползвах Топоцин, дали не беше само веднъж след баня... newsm78 ... но доки като дойде вкъщи ще ми припомни за него, както и за Вигантола. Peace
Възглавничка за подпиране си имаме от баткото, удобна е, но както казвате и други неща биха могли да се приспособят за същата цел.
Дани честичко връщаше след хранене, не по много, но въпреки това му бяхме повдигнали матрачето в горната част, откъм главичката с едно одеало мушнато отдолу.
Относно пампите, незнам тези Пуфис, дето ги рекламират дали са хубави. Иначе на нас Памперс много ни изпускаха и минахме на Либеро. Еластичните ушички за залепване отстрани наистина са много удобни. Един единствен път попаднахме на Памперс с еластични ушички, но повече не ги срещнахме. Crossing Arms Така и не разбрах откъде бяха внесени...
ssillvvi, лично аз след вечерната баня не повтарях да обличам носени дрешки, без значение дали са били чисти. То не, че и през деня не се налагаше да ги сменям...  Peace
marianasto , не ми е ясно как стои въпроса с фамилиите. Дано всичко с бебчето ти е наред! Praynig

Хайде, лека и безаварийна от мен! smile3502
Цитирай

Жабче, мерси за мнението за контракциите. Аз не пия магнезий, но днес ми се появи една Smile)) колкото да ми подскаже, че всичко е ок! Smile
Аз тази нощ сънувах ужааааасен сън - събуждах се няколко пъти от кошмарните видения, заспивах пак и пак продължавах да го сънувам..... егати наглия сън.............  #Cussing out  Цял ден ми беше едно криво от него, но пък бебчо бая се разшава да ми покаже, че е добре и да не им се връзвам на тея сънища!!!
За да си пооправя настроението се заех да поподредя дрешките на моя сладур, да ги сортирам, отделих по големите да не ми се пречкат сега. И скоро ще се заемам и аз с пране и гладене.
Утре съм на доплер - такова чудо до сега не съм посещавала. Smile
Следващата седмица имам среща с анестизиолог и за последен път с моята док да ми комплектова изследванията, да ми напише направление и след това каза че ще ме чакат да раждам вече! Като си помисля колко наближи и ме хваща малко страх, но в същото време нямам търпение да се появи бебчо.
Аз още не съм стегнала багажа за родилното, ама то тук и нищо не ти искат - освен лична козметика и gsm. Момичета да не забравите фотоапаратите или камера да включите към списъците! Smile)))

marianasto, мисля че фамилия можеш да сложиш каквато искаш на бебчо. Моя мъж например е с коренно различна фамилия от родителите си. А за документи мисля, че трябжа самия той да се появи с лична карта, ако ще признава детето. Не знам дали може само да се занесе неговата ЛК или само да му се кажат имената.
Дано с бебчо всичко е наред и пиши после как е минал прегледа.

ами засега това е от мен, утре пак Smile))
Цитирай

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК МОМИЧЕТАbg
Цитирай

ЧЕСТИТ ПРАЗНИК И ОТ НАС!!! bg bg bg
Аз тази нощ спах добре бебка не риташе толкова много като друга нощ.Момичета да споделя с вас опита си относно киселините,ве4ерно време към 8-9 часа изяждам една кофичка кисело мляко и честно казано много ми помага,веднага спират.Дано и на вас да помогне ако решите да пробвате.
Преди малко влязох в мартенските мамита и виште какво прочетох относно чаят от босилек:
"Искам да споделя нещо с мамчетата, които още не са родили...Бях го чувала и преди, но не вярвах. Босилекът предизвиква контракции. Като почнат първите контракции, преди да тръгнете за болницата пиете един чай от босилек и се раждало много лесно".Възможно ли е това според вас?Ако някоя от мамитата го е пробвала нека сподели.
Лек и спокоен ден от нас за сега и да е изпълнен с много емоции.
Цитирай

Честита Баба Марта и от нас! Бели и червени и здрави бебчета за всички да донесат пролетните щъркелчета!
  Честит 3-ти март! bg

По обсъжданите теми да споделя и аз.  Wink
 Памперси взехме на Либеро. Дано нямаме "течове", при Алекс се случваше защото пишлето го вдигахме нагоре когато слагахме памперса. Сега прочетох, че това е отживелица и се е правило едно време заради пелените.

За пъпчето си взех Топоцин и спирт, въпреки, че прочетох, че само със спирта по-бавно падали пъпчетата. На Алекс падна на 4-и ден в болницата, после в къщи не сме го пазили от водата. Отново в лекциите на 9 месеца прочетох, че сега пъпчетата се "връзвали" или защипвали с щипки, които нямали нужда от пазене от вода. Идеята на пазене на пъпчето от вода е била, че на времето са ги връзвали с конец, който се размеквал от водата.
 Първите дни в къщи, основно поливахме Алекс с водичка и чак след 3-4дни започнахме да мием косичката, но не всяка вечер. Та той имаше такъв къс и редичък мъх по главичката, че просто нямаше нужда.

За преобличането, ако няма течове от памперса, през деня е с едни дрешки, вечер след баня съм взела пижамки, Алекс също го обличахме с чисти дрехи след баня.
 За възглавничката против обръщане много се чудих, но накрая и аз реших да навивам пелена.

Аз си приготвих багажа за болницата  Whistling Да чукна на дърво, нямам грам контракция от седмица, чак ми залипсваха  Blush Бебка основно се протяга и хълца, което много ме радва и забавлява. Вече няма май място за други забавления.

brawneye аз имам чай от босилек и листа от малина. Чая от босилек се пие при истински контракции, когато вече раждането започва. Пие се с основна цел да се обезболи, контракции и протичането на раждането. Контракции не мисля, че предизвиква.
 Чай от малина пък прави матката по податлива на контракции и прави раждането по-бързо, но всичко това не е научно доказано. Трябва да се консултира човек с лекар.
 Въпреки, че за чай от малина пише, че се пие от 28 г.с. аз не се престрашавам да го пия. За чая от босилек, ще пийна ЖЗ чаша две, ако има време и за повече преди да отида в болницата.
 Ето линк където четох за това. Пост-а на betunga
 http://forum.bg-mamma.com/index.php?topic=368752.msg10047755#msg10047755

Стискам палци на всички с нежелани контракции и болежки. Gaja, Зинайда  Praynig  Love
« Последна редакция: Вт., 03 Март 2009, 10:31 от Мария_ »
Цитирай

ЧЕСТИТ НАЦИОНАЛЕН ПРАЗНИК   bg bg bg moresmile
Цитирай

Честит празник  bg
Аз да се отчета вчера бях на консултация.Чухме тоновете-ок са,утре ще пусна изследванията дано и те са в норма.Получих и глобулите в случаи ,че тръгне бебчо да се ражда по-рано от термин трябва да се поизчистят пътищата.На 16 пак сме на преглед тогава ще гледаме големината .Иначе си е главично пак в позата в която е винаги ,явно така си му е удобно.Напоследък и аз усещам ,че яко се разтяга ,дупи се направо имам чувството ,че ще ми пробеи корема.
По темите ,които сте отворили:
Аз също вечер съм със запушен нос и изсъхнала лигавица ,сутрин екстрата изчезва.Иначе си спя ,само дето зачестиха ставанията до 00 ,но добре ,че бързо заспивам след това.
Аз също съм доволна от памперсите на Памперс и само такива съм ползвала за Вики,не сме имали проблеми,бяха ми препоръчали някаквине си спомням какви по евтини,но пропущаха и се отказах.Сега мисля пак на тях да заложа.В един магазин наскоро продавачка ми каза ,че не било хубаво да сменяш марката с която си започнал,защото тогава се появявали обриви и алергии.
Nanny Памперс с еластични ушички се внася от Турция.Незнам как е по другите градове ,но при нас се внасят много неща от там,прах,омекотители,вече и памперси,купуват ги от магазините им и пак са по евтини,качеството е същото.Жабче наши роднини два пъти вече ходят до Турция с цел шопинг и снощи разбрах ,че били във фабриката на ТАС цените са доста по-ниски от тези тук.
За смяната на дрешките ,аз винаги съм сменяла след всяка баня ,въпреки ,че са си чисти.А когато започнат пюретата и по-често.
По въпросите за пъпчето и други подобни не се шашкайте никой не се е родил научен,първия ден след изписването ще доиде педиатъра и ще ви каже и покаже всичко ,което не знаете.Гледането на бебе е инстинкт на майката и колкото и сега да е страшно после всичко ще се нареди.
При нас вали и е облачно ,но аз ви пожелавам хубав празничен ден!
Цитирай

Мария,благодаря за инфото.Ще си помисля добре преди да взема решение дали да пия такъв чай!!!
Цитирай

Честит празник! bg bg bg
Благодаря на Майче на зайче за инфото, благодаря и на всички които са споделили за памперсите. Hug Темата за къпането и пъпчето е много полезна. Мен ме интересува и водичката която ще пие бебето, чувала съм че трябва да е подсладена.
Днес се събудих с болки в гърлото и ушите и сега се чудя какво да започна да пия, а взех и да се чувствам малко отпаднала. Sad Последния път бях "лепнала" херп-ангина, а и сега виждам че имам малка бяла точка в гърлото.

Цитирай

Честит празник и от мен!

За чайовете нищо не знам. Под формата на градска легенда съм чувала за действието на ананасите в помощ на раждането. Съвсем не съм сигурна дали е така, а и няма да пробвам, че това май е единствения плод, който не понасям.
За еднократни пелени все още не знам какви ще взема. За болницата най-вероятно ще са на Памперс, но после ще се види как понасят и колко ще пропускат. На първо време може да е и много най-вече заради уменията на поставящите ги в родителско лице.
За къпане не знам дали родителите ни ще се справят по-добре от нас. Вярно,че са гледали деца, но преди ужасно много години. А останки от лепенки по кожата се махат като тези от коломаска - с олио.  Wink
Това за навитата пелена ще трябва да си го представя как точно, когато има инсталирано легло. Иначе съм си мислила за възглавничка против задушаване, че си имам фобии http://shop.danet.bg/product_info.php?cPath=22_139&products_id=577.  
Този петък лекцията в ЦУМ ще бъде посветена на грижите за новороденото у дома. Ще видя дали да не си навия на масрафа и мързела и да отида.

Цитирай

Здравейте и от нас! Hug
Честит празник!
момичета някои слагал ли си е свещички клотримазол?На мен ми ги изписаха без да са ми вземали секрет просто заради течението!Искам да питам така като изтичат тези свещички парят ли ви на вас!На мен не че ми пари много ама има някакъв дискомфорт.И след известно време след като съм сложила свещичката  да се измивам ли или така да стоя.Много тъпи въпроси ама нямам опит.
Цитирай

Честит Празник, мили априлки, бременлинки! bg
Ние с бебинка сме добре, много е палава!Аз да се похваля един път: вчера и днес през нощта спах много добре! newsm44
Дано не чуе дявола само! Praynig
И аз си имам екстрата с кървавите сополки, почти целодневно, но най-вече сутрин!
Още нищо не съм приготвяла за болницата, ще изчакам още малко, че не знам какво ще ми иксат, Ася ника, видях на теб какво са ти казали, ама нещо за бебето не трябва ли? newsm78
Оставям ви, че моя мъж ме тормози и не ми дава вече да пиша, че чака за компа! Crossing Arms
до утре, милички! bouquet
Цитирай

Здравей desi054224
На мен ми изписваха към 6 месец, но по повод гъбички. Да доста неприятно парят. Аз си ги слагах вечер, за да действат цяла нощ и сутрин се миех. При мен имаха ефект, колкото и неприятни да бяха. Но ми ги предписаха след микробиология. Как така без изследване Shocked, аз нямах просто течение, а имах и ужасни сърбежи.
Цитирай

marianasto аз нямам сърбеж,само течение,което между другото си имам през цялата бременност,но сега се засили и като й казах че имам течение и веднага ми ги изписа без микробиология без нищо!Каза-бременните правят гъбички и това е!Предполагам,че ако нямам гъбички няма да ми навредят!Ще последвам съвета ти и ще си ги слагам вечер!Благодаря!
Цитирай

Честит празник!

Диди, не се подслажда водичката.  Ако кърмиш дори няма нужда да даваш вода.

Аз чета лекциите на 9 месеца и ме хваща паниката, че ще си уморя децата...  Rolling Eyes В този ред на мисли лекцията, за която говори Рони, ще е много полезна, ама като едва шавам...  Confused

Ананасът май е градска легенда като се има предвид, че го препоръчват за ядене след ин витро трансфер, когато контракциите са нежелателни и дори се пият лекарства за да се предотвратят.  newsm78

Деси, слагаш глобулките вечер като си лягаш за да не изтича активното вещество, така действат най-добре. Ако ти е некомфортно на сутринта се измиваш, то по мъничко ще си тече цял ден.
Цитирай

Честита Баба Марта на всички!
Честит 3-ти март, българи!
  bg

За протокола Smile, ние с бебо сме добре, поне така се чувстваме!Плацентата ми вече е 3-та степен, биха ми Флостерон , и контракции си имам.Тонове записвахме 4 последователни дни, и лекарите казват , че вс. е ОК!
Ох , и "екстрите", за които пишете си ги имам- и хрема , и блки в костите, дори вповече!Поне от 1 седмица, спя само по 2-3 часа на денонощие и изобщо не ми се спи! Shocked

А за лекциите на "9 месеца", да ви попитам как, къде и и кога се записвате за София, благодаря !

Хубав ден ви пожелавам! bouquet
Цитирай

Ето това е линк към програмата на $На училище с 9 месеца$. http://www.9m-bg.com/?p=rubrik&sub=1&id=5. В горния ъгъл има телефон за записване. 
Didi Bojinova, да ти минава бързо.
Цитирай

Здравейте мамчета, аз ви пиша да знаете че всичко при нас е добре за сега  Praynig
Утре влизам в болницата за изследвания, запис и да ми махат серклажа. Стискайте палци като ми го махнат да не започне раждането , ще ми се да издържа още седмица две и затова като се прибера в къщи лягам на леглото и никакво ставане. Предварително се извинявам че няма да пиша, не се притеснявайте като родя моя приятелка ще ви пише. Пожелавам на всички ви да си износите бебчетата възможно най докрая без много проблеми и безпроблемно раждане  Peace Hug Hug Hug
Приятен ден на всички и ви благодаря за подкрепата
Цитирай

wazse, стискам палци всичко да мине безпроблемно и да стигнеш до 37-38 седмица!  Hug

Моята коремна обиколка чукна 118 см.  #Crazy
Цитирай

Здравейте тумбета Hug

Честит Празник bg

Вчера реших малко да позабърша праха,че вече мн ме дразни.Хем не съм се напрйагала и бързичко свърших и после ,ме хванаха едни котракциййй пих 2 магнерота но по късно чак ми олекан.Мн се шашкам като стане така почват да ми се въртят разни мисли и притеснения #Shocked

Знам,че доки ми беше казвал още в началото че за бебка те не пречат,но как мислите вие дали сега когато са вече по-големи беб4ета и са повече контракцийте не е опасно за тях Rolling EyesОх,само си вкарвам паранои и вече нямам търпение да се прибирам да ми е по-спокойна.Дано най-накрая да тръгнем крайя на семицата,че ще откача от тревоги само.Тука нищо си нямам.Не че там съм подготвила,но поне ще си взема легълце и чаршафчета да ми е по спокойно.

Дано днес ми е по леко.Нама да пипам нищо пък ако ще да затънем в мръсотия Crossing ArmsЗа едното чистене после цяла вечер да гриза нокти Naughty

Хубав ден милички и се пазете Hug

wazse,с теб сме дръж се и се пази пък когато можеш пиши стискаме палци и чакаме радостни новини Hug Peace

Жабче,118 добре го даваш Crazyама нали са две трабвя повече мсетенце.Сега и аз ще измеря моята Party
Цитирай

... Мен ме интересува и водичката която ще пие бебето, чувала съм че трябва да е подсладена...
Мене ако питаш - никаква вода  Naughty, камо ли пък подсладена. Бебчо си набавя всичката му необходима от млякото на мама или АМ.

Относно глобулите - слагах си такива (ако не се лъжа  newsm78). Както са казали момичетата - вечер се слагат за да се задържът колкото може повече вътре. Против зацапването на бельото - аз си слагах ежедневни превръзки. Междудругото и моето течение се усили, ама нямам гадинки. Whistling

wazse - безпроблемно да мине манипулацията и да успееш да устискаш бебките поне до първа пролет  Praynig
Нама да пипам нищо пък ако ще да затънем в мръсотия Crossing ArmsЗа едното чистене после цяла вечер да гриза нокти Naughty
hahaha Точно така и аз съм на този принцип  Crossing Arms

Цитирай

здравейте момичета Hug
честит празник bg
ssillvvi не се притеснявай за контракциите,няма как да навредят на бебето
wazse дано всичко е наред и издържиш колкото се може повече Hug Hug Hug
аз тези дни се надявам да се видя с една акушерка и да ми каже точно какво ще ми трябва за да си приготвя багажа
ами тези които вече са изпрали бебешките дрешки,слагате ли ги в торбички и тогава в шкафчетата или направо по шкафовете?понеже четох че някой мами ги опаковат за да не се прашат но при положение че ще са в затворен шкаф дрешките колко ще се прашат newsm78
Цитирай

Честит  празник ,милички !   bg  bg  bg
За  памперсите - и ние сме взели Памперс . Всичките ми племенници са отгледани с Памперс  и  не е имало проблем .
За течението - и моето се засили доста ,но  без гадинки .
За чистенето  и домакинстването  - чистя , готвя  редовно , пера  и  всичко . Е , малко   не ми е  съвсем комфортно ...  ooooh! , но   иначе  ме заболява главата  от  лежане . Контракций нямам ,само пусти болки  долу  в срамната кост  ooooh! .
За дрешките - всичко е изпрано ,но  май  днес ще се глади  Sick - много омразно  действие за мен  Mr. Green . Може  да  изнудя  мъжо  Mr. Green . Колко ми беше добре  като беше  мама при мен  Crazy ! Ама  много за кратко  беше  Tired .
wazse, стискам палци   Hug !

Редактирам,че  забравих да попитам ,кое от майчетата  спомена ,че  са купили  количка ABC Design ? И  кой  модел ? Страшно се колебая  между  3 Тек  и  Триото на Чико  newsm78 ... Моля  ,ако някоя  от вас  е купила 3 ТЕК  да  ми каже  Praynig ! Притеснява ме  ,че  коша за новородено е малък , а  летния  кош  е без  легнало положение  Thinking .

Еййй, от днес  съм официално в девети месец  newsm44  ! 
« Последна редакция: Вт., 03 Март 2009, 16:08 от Kafenceto »
Цитирай

bg bg bg Честит Празник на всички Българи!
Пожелавам на всички ни страната ни да се оправи и да създаде условия за приятно живеене!
Мамчета ние с бебка сме добре, много се намества, опъва и по-малко рита, но явно и става тясно  baby_neutral Вчера ни доставиха количката и  милото я сглоби, толкова мило ми стана само като си представих бебка в нея smile3504
Относно памперсите една позната ми каза че най-добрите били на Памперс но с жълта опаковка, те били и по-скъпи newsm78 лично аз нямам опит, но живот и здраве Април ще видим  35
Хей Кафенце честито и аз съм с теб в 9-тия месец!
Относно чистенето и готвенето всичко аз си правя, почвам да се уморявам по-скоро коремчето ми натежава, но иначе да чукна на дърво съм добре. Относно течението аз си го имам от самото начало на бременноста правиха ми изследвания и нищо не показаха та док. смята че е от самата браменност.
Приятен ден ви пожелавам  :bouquet:
Цитирай

аз само се записвам че дълго нямах комп и сега трябва да наваксам.
освен двете двойки близначита няма други бебенца, нали? Very Happy

впрочем, честит празник и от мен.
ще ви чета по-късно...
Цитирай

Аз направо наредих дрешките в шкафа без да ги слагам в торбички. Предварително го изчистихме основно и опаковахме рафтовете във весела хартия с Мечо Пух. Днес пуснах последната пералня, остана да изпера само калъфите на столчетата за кола, олекотените комплекти и двете одеала порт-бебета за изписването. Последните се перат на ръка та да видим как ще се справя... Иначе всеки ден гладя по малко, та почти съм готова и с това.  Very Happy Отделила съм дрешките, които са размер за след 3ия месец и тях не съм ги прала, само ги наредих в един шкаф. Обаче голяма обърквация с размерите - дрешки на различни фирми уж с еднакъв размер, а разлика има от небето до земята.  Rolling Eyes На едно боди пишеше 0-1 месеца, а е по-голямо от друго, на което пише 3-6 месеца...

Тапицерията на количката ще перете ли?  newsm78 Аз мисля да я мина само с влажни кърпички и то като дойде време да ползвам количката, сега ми се вижда безсмислено при положение, че ще се напраши отново.
Разните хигиенни аксесоари как се почистват? Имам предвид аспиратора за нос, ножичката за нокти, гребенчето и четката.
Цитирай

Здравейте и ЧЕСТИТ ПРАЗНИК!
Отново съм пропуснала доста, но така е като съм си непостоянна Blush.
Аз все още се "обзавеждам за малката" и не съм започнала с прането Blush. Но скоро мисля да премина към тази част.
Миналата нощ установих, че съм алергична към ягоди. Хапнах ягодов компот след вечеря и цяла нощ не можах да спя. Сягаш бях глътнала камък, една тежест в гърдите и не мога да дишам ooooh!. В последствие се сетих, че преди няколко седмици ми се случи същото и пак бях яла ягоди. Но пък интересното е, че преди да забременея не помня да съм имала такива оплаквания newsm78. Ще разпитам чичо Гугъл. А някоя от вас да страда от учестен пулс в следствие на бремеността? Моят е над 100.
Цитирай

Аз нали съм реално началото на  май месец термин и още нищо не съм почнала да подготвям. Като изляза в отпуска мисля да започна.
  А сега едно въпросче, има ли мами които още правят секс с татковците  Embarassed Предната бременност ни забраниха още към петия месец, заради близначките, но този път не са и аз го считам като разрешение. Само дето таткото каза, че вече съм много бременна и се притеснява  Smile
Цитирай

Здравейте коремчета Hug

Честита баба Марта и честит национален празник!

Ние през почивните дни направихме ремонта на стаята за бебка, много хубавичко стана Smile
Бебка е доста активна, но на мен ми е много приятно.

Последните две нощи ми се случва нещо много странно-понеже спя наляво, дясната ми ръка изтръпва, явно до нея не достига достатъчно кръв. Имате ли идея дали това може да е показател за някакъв проблем?
Цитирай

Честит праздник!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aila, аз (да чукам на дърво) нито с първа бременост ,нито сега нямам никакви контракции или тежки оплаквания. Обаче и тогава и сега лекар каза,че с навлизането в 8-я месец по-добре да не правим секс. То и доста тежко и неудобно стана, и мъже ми  се притеснява също (да не получи някакъв ритник в неподходящ момент Party Blush)

Жабче, аз всички тея работи измивах с детски сапун и топла вода.
Цитирай

Мамочка, а лекаря казал ли е на какво се дължи тази препоръка?
Цитирай

жабче одеалото порт-бебе защо на ръка?аз си мислех в пералнята
а почистване на хигиенните аксесоари-аспиратор за нос
другите неща може по същия начин
Little-Big Girl и при мен ми е учестен пулса,и за това избягвам да се ядосвам или карам с някого,защото имам чувството че ще ми хвръкне сърцето,но предполагам че ще се оправи живот и здраве като родим
Aila ние не сме спирали,всъщност имаше период след като бях в болница в 4-я месец когато не правихме,но после като се пооправих го възобновихме,вярно не е всеки ден и е доста набързо,колкото да ни мине мерака Mr. Green и мъжо се притеснява,но му обяснявам че ако сме внимателни всичко ще е наред,пък и знаем колко добре ни се отразява Mr. Green
Цитирай

Честит празник и от мен!
Жабче, всички тези неща, които ще пререш на ръка (калъфите на столчетата за кола, олекотените комплекти и двете одеала порт-бебета за изписването) , аз пера в пералня на 30гр. и на 400-500 оборота.
А другите работи (аспиратора за нос, ножичката за нокти, гребенчето и четката)се почистват първо със съпунена вода и после с 90 градусов спирт.
И аз не смятам, че е нужно да се слагат дрехите в торби, ами те така се запарват.

sharlot, и на мен ми изтръпват и двете и ме болят костите по ръката. Увеличих млечните продукти и от вчера съм по-добре.

Мамочка, аз знам, че точно накрая най-много се препоръчва секса, стига да има желание.

И накрая да се похваля-днес си купихме сушилня. От утре почвам прането на бебешките дрешки, даже няма да ги гладя newsm44
Цитирай

Обаче и тогава и сега лекар каза,че с навлизането в 8-я месец по-добре да не правим секс.
по принцип съм чела мнения че спермата може по някакъв начин да предизвика раждане,но това може да стане само ако са налице и други фактори,като готовност на матката и други.ние затова ползваме презерватив Peace,по скоро за успокоение май Wink
а доколкото знам за оргазмите,те са различни от контракциите,въпреки че и двете се изразяват в свиване на матката,оргазмите са свиване навътре за приемане на сперматозоидите,а контракциите са навън за изгонване на бебето
в крайна сметка всеки си преценява,но според мен бременната ако много се притеснява няма смисъл от секса,губи се удоволствието и само се товари жената
Цитирай

Честит празник и от мен!

Аз съм присъствала на лекцията която ще е в петък в ЦУМ. За мен беше полезна, все пак ще ми е за първи път. Някой ако се интересува мога да му пусна на лични какво обясняваха.

Io io, обикновено не се допуска присъствие на таткото на раждане в МД - залата е обща и в повечето случаи се водят няколко раждания едновременно. Иначе има опция и е 35 лв., но е неосъществима. Дори на отворените врати не допускат татковците, защото и предродилното помещение е едне хале с прозорци и гледката не е за всички. Моя позната ражда януари и тогава са раждали 12 едновременно.

За секса, ако няма противапоказания дори е полезен! На мен ми е забранен заради контракции и мека шийка, но пък док казва, че има и други начини
Цитирай

Здравйте и от мен! smile3525:bouquet: Първо честит празник! bg bg Много хубава темичка сте си направили-БРАВО! smile3501Как не съм ви намерила до сега newsm78?! Много хубаво ми стана като я видях  smile3521Зарадвах се колко мнооого априлки има тук.....и аз съм една горда априлка pregnantТермитът ми е на 20 април,но ще се ориентираме към по-рана дата(по-нататък ще оточня защо)....В готовност сме за момченце...но с каквото Бог ни зарадва! yesЧакаме го с многооо любов!!!Има много неща които ме вълнуват.....но ще ви пиша по-нататък пак!!!!Чао и танцуващи коремчета ви желая pregnant
Цитирай

Казват, че секса предизвиква контракции, а накрая (по-точно, ако пренасяш бебето) секса се препоръчва точно поради тази причина. Но ,като каза доктора на Arksi има и други начини  Love
Цитирай

За секса знам,че предизвиква контракций и от опит мога да го потвърдя.Ако има забрана за секс сега в 8м.вероятно е заради това,а и до колкото знам с напредване на бременността контаркцийте също зачестяват което си е нормален процес.Но навлезели се в 9 мисля,че даже е препшоръчителен,но всичко е мн идивидуално.

За алергията от ягоди,мила Little-Big Girl не съм лекар,но алергия от ягоди едва ли се изразява в това,което си описала.Попринцип повечето алергий,хранителни са придружени поне от обрив също така сърбеж,подуване,силен задух и е мн опасно.Трябва да се приложи антиалергична инжекция.Аз страдам от алергия към гъби и когато бях малка за пръв път когато съм яла няколко часа след това са ми избили петна,започнала съм да се надувам и да повръщам,майка ми/още помня/извика веднага лекар и ми хакнаха една ужасна инжекция в бедрото.От тогава не знам какъв е вкуса на гъбите,но не ми липсват Wink
Най-вероятно ти е станало тежко от хапването,аз вечер след храна имам чувсвтото,че не мога да си взема въздух и когато легна/особенно по гръб/имам чувството,че ще се задуша.Затова гледам да хапвам малко.И др което правя е винаги плодовете ги приемам поне 30мин преди храна,за да оберат шлаките и да се разградят по-бързо иначе след храна представи си какво става в стомаха ти.Хапнала си ядене,което се усвоява мн по-бавно/особено ако има и месо,което се разгражда за не по малко от 4 часа/и след това си хапнала плод или в случая компот който не може да се разгради и усвои от храната и той започва да ферментира т.е. компота или плода губи свойствата си.Но разбира се това си е избор на всеки как да се храни.Така сме научени,че плодовете и там др неща са за десерт след храна,но мисля,че е грешно понеже съм чела за храните.

Момичета от утре най-вероятно вече ще съм без нет,защото почва новия месец,а аз до няколко дни се надявам вече да тръгвам за Варна така,че няма да го пускам,а когато се прибера ще ми трябва време докато си прекарам.Пиша ви вероятно за последно сега,надявам се всичко да е наред когато пак се включа само хубави новини да заваря.На всички ви стискам палци,пазете се,мн целувки Hug Hug Hug
Цитирай

Честит Празник!!! Smile
Жабче, казваш че си пуснала последна пералня, аз днес пуснах 1вата с бебчовски дрешки  Love Голям кеф Smile Взехме комплекта за изписване (от баба) и заедно с всичко взето до сега я напълнихме... имаме още мнооого неща по списъка, но... мале, като ги гледам и направо... почти е време вече... и само като си помисля че има мамички в 9ти месец... и аз влизам другата седмица и... някак се напрягам Blush Има няма месец и сигурно вече...  Crazy
ЖЗ  Hug
Да ви се пооплача само малко... няма да ви мрънкам за все същите болежки... счупи ми се зъб миналата седмица... и хич и не мисля да ходя сега на зъболекар, страх ме е, че от напрежението и... ще стане по=зле с контракциите... Само че ми е гадничко, то е един зъб с пломба и тя падна и зъба се счупи и сега..., добре че не ме боли... това ме спасява Smile
Другото мрънкане ми е от олиото на Mamma Donna, свърши ми лосиончето, което си ползвах досега против стрии и си взех такова олио, ами за има няма 2-3 дни и цялото коремче ми се изприщи Sad .. Веднага го спрях, ама хич и не очаквах... Сега се чудя каква марка да си взема...
Да ви питам за гладенето на дрешките, мисля че го споменахте преди, но...  Blush забравих... С пара или без? Имаше ли значение?
Благодаря ви на всички за отговорите, които ми дадохте  bouquet Hug
very nice, честита сушилня Smile
Лека и спокойна нощ от нас с коремче, много е шавливо и  Love

П.П.:  ssillvvi , очакваме скорошно включване  Hug
mami09, здравей Smile
« Последна редакция: Вт., 03 Март 2009, 22:27 от ben78 »
Цитирай

ssillvvi , успех и на теб, лек път към Варна и ние също се надяваме само хубави неща да чуем от теб като се включиш отново! Hug bouquetА по въпроса за храненето съм на същото мнение като теб, лошото е че човек не винаги се сеща за тези неща, аз често забравям, че е по-добре преди храна да си хапна плод, ама човек трябва да се замисли повече за тези неща, то и киселините можем да си ги спестим с по-добро хранене, дано покрай бебчовците да ни стане навик да се храним правилно!
За секса, аз мисля, че освен ако няма изрична забрана, на който му се прави - да прави!Че то иначе нервите ще са ни още по-изострени!Така че аз да си призная, мисля скоро да подгоня мъжлето ми! Embarassed Love
Спокойна нощ, и дано всички се наспим добре, утре пак! Wink Hug
Цитирай

Здравейте и честит празник и от мен Smile

Виждам, че сте започнали с прането и подготовките. Аз мисля да изчакам още седмица Smile Но междувременно разучавам в нета и ето на какво попаднах.
http://papa-bebe.com/prane_na_dre6ki.html  Има много статии почти за всичко.

Ягоди и аз хапнах, преди около месец, бяха много красиви, огромни и ... безвкусни. Сега влизам в 9я месец, и съм решила да се въздържам от всякакви алергизиращи храни. Знам , че като малка съм била алергична към ягоди. Така, че мисля да ги пропусна тази година (ако кърмя).

За количка  ABC Design - решили сме да я купим тази или другата седмица. Модела май беше Родео, има кош за новородено Smile

Днес купих още две гаширизончета за бебка, оранжево и зелено. Просто много ми харесаха, влязох в магазина и ги купих. На Сермино са, турски. Някой чувал ли я е тази марка. Реших да изрежа етикетите, да не боцка на бебето.

Силви, успех  Hug

Цитирай

Здравейте
Аз бързичко ще пиша защото не мога да седя  Sad
От снощи съм по зле имам си контракции започнах да пия гинипрала 6*1 но не знам до кога ще ми стигне още няколко дни ако въобще издържа. Кръста сякаш много се е разпънал защото го усещам силно а корема ми е вече много ниско. Да е жив и задрав бебо иначе рита като каратист имам чувството че като момата на very nice се върти постоянно  Very Happy . Извинявайте че влизам само за това но наистина положението стана крайно вече. А ако ви кажа че не сме се прибирали у дома от почти 2 месеца и апартамента няма никаква подготовка за бебо а сега съвсем няамам възможност да правя каквото и да е. Довечера съм на видеозон и ще ви пиша.
Честито на всички в 9-ти месец (аз имам още седмица и половина) дръжте се  Hug
Обещавам да пиша скоро  Very Happy
Цитирай

Добро утро момичета!
С всеки изминал ден ми става по-тежко  ooooh! а къде са още 30-тина дни!
sunny_777 успех ти пожелавам на прегледа!
 ben78 аз гладя с пара,то иначе тоя  бархет няма гладене  ooooh!,иначе другите дрешки може и без пара!Преди години не е имало ютия с пара  Peace!
very nice честита ти сушилня,как искам и аз ама нямам място! Tired
Жабче направо се засрамих като си спомена обиколката на коремчето-моята е 115см Blush.
Цитирай

Добро утро, момичета! Hug

Изпратихме си гостите и днес ще ви изчета и ще пиша по-подробно. Peace

sunny_777, радвам се, че писа. Успех на прегледа и стискай поне още малко бебочето! Praynig

Да се оплача, че от оняден насам ще се побъркам просто - адски ме сърби цялото тяло, все едно ще ми избива някакъв обрив, направо място не мога да си намеря.  Sad И все имам чувствата, че въздух не ми достига, много е гадно... Не знам на какво може да се дължи... newsm78

Леле, има мами, влезли вече в 9-ия! Аз имам още месец дотогава... Confused а се чувствам като хипопотам вече - започнах да подпухвам, лицето ми се промени... Sick
Цитирай

Здравейте,
5 дена ме нямаше и сега имам да чета тема и половина, много пишете

Аз ходих на 3д в Плевен в инвитро клиниката при д-р Стойков, много съм доволна от обслужването.

Доктора каза че със сигурност е момиче, така че тези дни ще започвам да пазаря и да приготвям багажите.
Бебка е 1769 гр, и си отговаряше точно на 32 седмица, всичко и е норамлно с главичнопредлежание е, мног съм доволна, и не я усещам много много, защото съм с предна плацента, но това няма значение.
Ще ви изчета и после ще пиша пак.

А и за майките на момичета, доктора каза че мъжете които обичат жените си им правят женски.
Цитирай

Здравейте Априлки  Hug,

аз очаквам близнаци (момче и момиче) и съм с термин 16.04.09, ноо се моля още поне 2 седмици да издържим ...в неделя имах доста болезнени контракции, но сега съм добре  Smile, пия си магнезия и само се местя от леглото на дивана и обратно  Very Happy . Бебоците са доста големи и въпреки че нямат много място доста активно ме посритват. Имам дата за планово секцио на 19.03.09, искам да попитам какво специфично трябва да си нося за болницата...имам в предвид например бельото трябва да е дълбоко за след операцията или по-скоро колкото се може по-плитко? еднократно бельо дали ще ми е полезно?? въобще ако някой ще ражда също секцио и има малко повече инфо,ще се радвам да сподели

Лек и усмихнат ден!

P.S. пускам ви и един линк http://ec.europa.eu/consumers/dyna/rapex/create_rapex_search.cfm където можете да проверите за опасни стоки регистрирани и забранени в европа. Аз бях направо втрещена като открих на страницата продукти на CAM и Brevi, които в нашата мила страна все още се продават. Просто пишете марка продукти и търсите  Thinking
« Последна редакция: Ср., 04 Март 2009, 09:56 от ronilaz »
Цитирай

Здравейте момичета,
имам въпрос към вас (знам, че многократно сигурно сте го обсъждали, но не мога да намеря отговор) - от няколко дни имам подуване на ръцете и краката, усещам и лицето си подпухнало. Вчера обаче беше много странно, защото десният крак ми беше много по-подут от левия, направо глезена ми беше изчезнал. Дигах си краката на високо, но не помогна. През нощта е спаднал десния оток, но когато се опитах да си обуя обувките, едвам успях - явно само привидно са ми спаднали краката. Пуснах си урина днес сутринта и довечера ще ходя на лекар, но не съм много сигурна в него. Моля за съвета ви от какво се получават отоците; не вдигам кръвно? не ям солено? Трябва ли да пия повече вода или да я намаля - средно пия по 2 литра?
Цитирай

Да се оплача, че от оняден насам ще се побъркам просто - адски ме сърби цялото тяло, все едно ще ми избива някакъв обрив, направо място не мога да си намеря.  Sad И все имам чувствата, че въздух не ми достига, много е гадно... Не знам на какво може да се дължи... newsm78
  Чоколина само да спомена, че и аз имах подобен сърбеж няколко дни преди да родя предния път, които се изяви в ужасен обрив веднага след раждането, които ме тормозеше повече отколкото раната от секциото. После се оказа че и други близнашки мами са имали подобен проблем, дори открихме името на заболяването, но сега не си го спомням. Среща се в края на бременността следствие на високите нива на някои хормони и отшумява една, две седмици след раждането. По-често се наблюдава при двуплодни бременностти или при по-голямо бебенце.
Цитирай

Здравейте момичета,
имам въпрос към вас (знам, че многократно сигурно сте го обсъждали, но не мога да намеря отговор) - от няколко дни имам подуване на ръцете и краката, усещам и лицето си подпухнало. Вчера обаче беше много странно, защото десният крак ми беше много по-подут от левия, направо глезена ми беше изчезнал. Дигах си краката на високо, но не помогна. През нощта е спаднал десния оток, но когато се опитах да си обуя обувките, едвам успях - явно само привидно са ми спаднали краката. Пуснах си урина днес сутринта и довечера ще ходя на лекар, но не съм много сигурна в него. Моля за съвета ви от какво се получават отоците; не вдигам кръвно? не ям солено? Трябва ли да пия повече вода или да я намаля - средно пия по 2 литра?

вода трябва да пиеш. но спри солта, газирано, трушии, тестени.
Наблегни на плодове , зеленчуци и Месо-протеините са много важни!
Аз имах същия проблем, изведнъж един ден в работата ми се поду десния крак ужасно. и с диетата ми спадна до сутринта. След това понякога ми се подуваха по малко краката (защото все пак си похапвам и солено Sad но никога като тогава
изследванията ми бяха ок(които се сетих да направя след няколко дни)

За сърбежа - аз имам много рядко, само по корема. И тогава започва едно мазане по 3 пъти на ден и минава.
Днес за първи път не съм на работа. И се чудя какво ще правя по цял ден newsm78 до края на месеца...

ronilaz аз открих един подобен сайт за храни и направо се ужасих. Не е истина какво ядем.
Цитирай

Aila сещам се че беше пуснала инфо за лекция в Майчин дом за кърменето на 07,03. Знаеш ли дали трябва да се запиша предварително? До колкото си спомням беше в 10,00 ч, нали ?

Аз също имам изтръпване и подуване на ръцете, но док ми каза да не се тревожа било нормално и да ги раздвижвам повечко.
С прането още не съм започнала, защото чакаме да ни направят скрина ( в края на месеца). Нямам търпение вече  Smile
А вчера нашата беба така здраво ме риташе, че направо ме болеше всичко- ребра, корем  ooooh! обаче пък ми е по- спокойно като се обажда. Няма угодия, ей !  Embarassed
В петък и аз излизам в 45-дневния преди термина..... малеее, не остана!
Цитирай

Чоколина само да спомена, че и аз имах подобен сърбеж няколко дни преди да родя предния път, които се изяви в ужасен обрив веднага след раждането, които ме тормозеше повече отколкото раната от секциото. После се оказа че и други близнашки мами са имали подобен проблем, дори открихме името на заболяването, но сега не си го спомням. Среща се в края на бременността следствие на високите нива на някои хормони и отшумява една, две седмици след раждането. По-често се наблюдава при двуплодни бременностти или при по-голямо бебенце.

Благодаря ти много! Разтърсих се и открих даже как се нарича заболяването - холестаза. Само дето се стреснах от написаното в нета, за моя радост, не ме сърбят чак толкова дланите и ходилата, колкото останалата част на тялото. Ще поискам да ми пуснат такива изследвания все пак, защото, доколкото прочетох има опасност за плода, ако действително е това. Confused Надявам се да не е, а да е само от разтягането на кожата... Иначе бебчо си върви слонче засега, та може и от това да е, както ти си писала. Thinking

Цитирай

suny78 може да питаш в тази темичка за лекцията. Консултативен кабинет по кърмене към МД (Сф) - Ден на отворените врати!
  Аз също ще питам и после ще пиша  Smile
Доколкото знам няма нужда от предварително записване. Просто отивате в уречения ден и час във фоайето долу на МД и организаторите ви водят в залата  Smile
 Ето и инфото отново  Smile
  На 07.03. Консултативният кабинет по кърмене към Майчин дом - София организира лекция на тема "Начало на кърменето и първи дни с бебето". Ако се интересувате - заповядайте от 10 часа във фоайето на Майчин дом. Цената на лекцията е 5 лв.
 Чоколина не се сещам за името, хем търсих но не успях да открия как беше, но мисля че не е това което ти си открила, а и там нямаше информация да вреди по някакъв начин на бебето, освен че е доста неприятно за майката  Smile
Цитирай

Здравейте и от мен!
Добре дошла на ronilaz !
sunny_777  Clover Clover Clover всичко да е наред и да издържиш още малко.
chockolina и аз имам такива сърбежи понякога по корема,по гърдите ,по ръцете и като започна да се чеша и имам чувството ,че навсякъде почва да ме сърби.В небременно състояние ми се е случвало и казват ,че е на нервна почва Smile,а сега незнам ,но малко ме стресна обяснението на Aila за по-големите бебчовци.Дано не сме толко големи ,че да се налага секцио Clover ,мен все това ме тормози от както казаха ,че вървим по напред.
anel23 и моите крака,ръце и лице се подуват.Който ме срещне и веднага да не би да е албумин,чак звънях на лекарката ми и тя ме успокои да не се вързвам на всички "специалистки",ще изчакам и аз изследванията утре и тогава ще стане ясно.Но с Вики пак си отичах и нямах албумин ,не диета да пазая ами нищо да не ям ,явно е до организъм.Не се шашкай ,изчакай резултатите и те ще покажат.Дори и да имаш само диета се прави и не е толко страшно щом нямаш високо кръвно.
Аз да ви кажа честно не сам по домакинската работа Embarassed Виж в шопинга равна нямам,та в този ред на мисли прането го оставям на мама за докъто съм в болницата.Хем няма да се притеснявам дали било рано и дали нямало да се праши та да прибирам в пликовеи такива,хем ще са "прясно" изпрани Smile
Цитирай

Цитат на: suny78
С прането още не съм започнала, защото чакаме да ни направят скрина ( в края на месеца). Нямам търпение вече 
А вчера нашата беба така здраво ме риташе, че направо ме болеше всичко- ребра, корем   обаче пък ми е по- спокойно като се обажда. Няма угодия, ей ! 
В петък и аз излизам в 45-дневния преди термина..... малеее, не остана!
Ама, че съвпадения... Very Happy И ние си чакаме скрина в края на месеца, затова и още не съм започнала да пера и нареждам.
Тази нощ и нашият мушморок много се въртя, направо като ритнеше имах чувството, че ми избутва органите долу ниско. Дали не се е завъртял седалищно, че иначе предимно горе го усещах. Rolling Eyes
Но утре съм на ЖК, дано ме зарадват с добри новини, дойде време и за моя 45- дневен болничен.
Аз да ви се оплача от мойте пусти гъби, няма отървия,ей! #Cussing out Само не съм прибягвала към стерилизация отдолу Laughing и след 1-2 седмици пак се самонастаняват най-нахално. ooooh! Чудя се кога да започна последното лечение, че да се задържа здрава до раждането, но се страхувам и да не се забавя много. Освен да си направя един по-дълъг курс 1-2 седмичен... newsm78 Досега веднъж Гинопеварил и 3 пъти Гиназол не успяха да ме изчистят. Tired
ronilaz ,mami09  wavey
sunny777 не мисли за апартамента и багажа, всичко ще се нареди... почивай си, да сте добре двамата с бебчо. Това е по- важно! Hug
ssillvvi Ще чакаме новини и от теб! Hug
Цитирай

Здравейте момичета,
Мисля,4е трябва да намалиш водата.Защото когато приемаш плодове в тях също има достатъчно количество вода.Аз приемам вода само когато ми се пие иначе ям много кисело мляко и ябълки.По принцип при прием на повече вода,тялото започва да отича,защото задържа вода.Аз винаги се водя от това какво иска организма ми.
Цитирай

Още малко инфо за отоците:

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/256/37/

http://www.lekar.bg/lek-43/info-439/%D0%9D%D0%B5.%D0%B5.%D0%B4%D … .10.%D0%BA%D0%B3/

http://www.predainatatak.bg/news/about97.html

и на английски:
http://www.babycenter.com/0_swollen-extremities-edema-during-pregnancy_230.bc
http://pregnancy.more4kids.info/148/edema-swelling-during-pregnancy/
http://www.babyhold.com/The_pregnancy_book/Health_Symptoms/Edema … During_Pregnancy/

В последния линк ще прочетеш, че съветват да се пие достатъчно вода. Задържането на вода в организма зависи повече от електролитния баланс, отколкото от приема на вода. Понякога при недостатъчен прием на вода, се задържа водата в организма. По-добре намали солта и кофеина, които доказано задържат вода.
А най-добре се посъветвай с лекаря си!
Цитирай

Добър ден! Laughing
Нямате изчитане, цяла сутрин това правя на работа Embarassed, но така е, като не ми се поглежда комп в почивните дни...
Остава ми и тази седмица работа и вече съм със смесени чувства... Хем ми се остава вкъщи при малчо и се опитвам да се пренастроя на вълна бебка, хем не ми се откъсва от сегашния ми начин на живот, контакта с хора и пр. Много ми е объркано и странно, а като си помислиш, направо си е дошъл Моментът. Голямо шубе ме тресе вече.

Вчера си изкарах един страхотен "празник" - бъдещият батко вдигна през нощта с/у 3 - ти 40 градуса Т и вчера периодично също до 39 и нещо, изкара ни акълите с баща му (или поне каквото е останало от тях  Blush)... Не ми се впуска в подробности какъв ужас изживях, и то защото по принцип дребното досега е боледувало 2-3 пъти, да не говорим, че никога с такава Т, от тревоги, неспане и напрежение така бях ошашкала бебето, че вчера цял ден не смееше да мръдне горкото...  Tired
С две думи - повечето, на които им е за първи път се притесняват и то е напълно основателно, че няма да се справят с грижите за Новия човек, мен ме тресат други страхове - как ще смогвам с грижите за две, като е толкова трудоемко и изтощително, дали едното няма да е пренебрегнато и т.н. "розовки мисли"...  Confused
С името сме доникъде Laughing, надявам се и в моя случай Първата среща от близък вид  Mr. Green да спомогне някой от предварително избраните (от мен  Embarassed) варианти да надделее. Че иначе незнам. Whistling

Стискам палци на всички, нуждаещи се от положителн енергия, по - специално на близнашките мами, още да устискат фронта, Жабче, wazse, ronilar (на последната добре дошла! Hug) И какво щастие да очакваш разнополови близнаци... Това ми е било мечта цял живот. Love Но... както се казва, ЖЗ ще ги докарам шаренки, нищо, че няма да са близнаци, само дано всичко е наред...  Praynig

Целувки на всички! Love
Цитирай

Съгласна съм с asia_nika . Според мен също така това оттичане се дължи и на факта, че в организма ни по време на бременност има много повече течност (кръв и т.н.), чието движение е затруднено. Затова леки масажи, раздвижване също подобряват състоянието. Същото приемам и за причина за сърбежите- все пак кожата се разтяга...доста...да не забравяме и хормоните...за успокоение винаги може да се консултирате с лекаря си..
Цитирай

Здравейте! Hug
Включвам се по темата с отоците: аз също имах, но бях към 6-я месец, нямах албумин, а отоците  се дължаха най-вече на това, че не ставах от стола по цял ден и не излизах никъде!Искам да кажа, че нещата са доста индивидуални и е по-добре да не се предприемат драстични мерки преди да се уточнил конкретния случай, така че е най-добре всеки да потърси лекаря си възможно най-рано и да се вземат адекватни мерки! Naughty
Олче, дано вече нямате такива преживелици, много е гадно това с температурата, дано мъника вече е по-добре!Че 40 градуса си е доста! Praynig
И аз в петък съм на ЖК и ще си взема вече болничния 45-дни преди термин!Сега съм се отдала на чистене и подреждане вкъщи, че то време не остана!Сестра ми ми даде дрешките от племенницата ми, които биха ми влезли в употреба, много са сладички и са си направо нови, стана ми едно миличкоооо Love
Лека работа на работещите мами, а на другите - повече повече почивка и разходки! Hug bouquet
Цитирай

Здравейте и от мен.
Аз също съм от тези влезли в 9 месец,  не знам дали е нормално но хич не съм притеснена.  Имам чувството, че ще съм си вечно бременна. Very Happy И аз още не съм прала и гладила дрехите на бебчо, но май е крайно време да приготвя всичко че знае ли човек.
sunny777 стискай още малко. Hug
Добре дошли на новите априлки. bouquet
Мен ме притеснява това, че не се знае точното тегло на бебето, защото ехографа на моята Доки е стар и се чудя как ще се разбере дали е голямо и дали се налага секцио. newsm78
В 9 месец правят ли се някакви изследвания?
Жабче ти си направо манекен с твоите 118 см, аз съм с обиколка 100 см а уж не съм качила много кг.
Цитирай

Здравейте момичета , след почивните дни и дългото седене в къщи и на мене ми остана време да пиша . Видях по назад в темата че се говори за музикалните играчки на Фишер Прайс. Аз разбрах че тези играчки при нас в България са много по скъпи от колкато в Австрия например. Имам познати които ще ходят там и ми предложиха да ми вземат. Тука по магазините съм гледала едни цени, които са направо  Rolling Eyes Shocked
Бен 78 , не мисля че спалното чувалче ще ти е необходимо още от началото. Аз съм ползвала такова на времето но след 6 месец и не беше купено а бабите го ушиха. Чудя се аз тези които се продават дали няма да запарват newsm78. За къпането имахме една отделна поставка за къпане, но бебето много се страхуваше и въобще не сме я ползвали и в началто идваше акушеркяа да къпе . За мазането на корема и аз съм ползвала Мама Дона лосиона и като ми свърши минах на най обекновенно бебешко олио и то Българско. проблем не съм имала.
Жабче , аз ще гледам да си взема количка, на която тапицерията да може да се пере. Преди време имахме такава. Никаккъв проблем сваляш е и в пералнята.
За гладенето на дрешките , ще гледам направо от простора да са леко влажни . Така мисля че ще е по лесно.
Мимето85 и Ронилиаз,  добре дошли във форума. Тука можете да намерите много полезна информация. А европейския сайт със забранените продукти е много интересен.
А освен топоцина какъв друго може да се ползва за пъпчето на бебето?
Цитирай

Отговор относно лекцията за кърмене в МД

Не е необходимо предварително записване за лекцията. Достатъчно е в събота 7.3.09 да дойдете в 10 ч. във фоайето на Майчин дом. Няма ограничения за придружители на бъдещите майки - това може да бъдат бъдещите татковци, баби или просто приятелка. Цената на лекцията е за семейство. Ако има закъснели за лекцията, може да се обадят на тел. на кабинета  0896418488, за да ги вземем. Лекцията се провежда в зала на 2 ет.

Лекции за кърменето се стараем да има всеки месец. Понякога заради други ангажименти е възможно да има отлагане на лекцията за следващия месец. В тази тема се обявява кога ще има. Може да я следите или да се обаждате на тел.на кабинета 0896418488. Ако раждането ви изненада и не сте успели да посетите лекцията за кърменето, винаги може да се обаждате на телефона на кабинета да си поговорим  Smile
Цитирай

Здравейте момичета,
Чак сега се добрах до компютъра. Мъжът ми след няколко дни излиза в отпуска до 8 юни-около 3 месеца. Има да ползва отпуска, компенсации и 15 дни отпуск при раждане. Ама това не значи, че ми помага в домакинската работа Twisted Evil Но като се роди бебето, ще помага-ще не ще.
Днес пак съм се отдала на кроене и шиене. Пуснах една пералня с дрешки, сигурно ще имам за още 3 Shocked Голяма работа е сушилнята, почти не са измачкани и засега не смятам да ги гладя. Аз не съм по прекалената стерилизация.
Тези дни мъжът ми ще сглобява кошарата, за да нареждам там дрешките. Но понеже сме временно в тази къща, може би до есента, не сме си купили скрин и сега смятам да си купя някакъв пластмасов, за да слагаме дрехите и чаршафите на бебето. А дотогава ги прибирам в един голям плик-от тези за вакуумиране.

А освен топоцина какъв друго може да се ползва за пъпчето на бебето?
Бивацин спрей-по-удобно е според мен.
sunny777, дано още малко удържиш Praynig
ssilvi, вземи някой телефон на вестителка, да знаем как вървят нещата с теб.
chockolina, ти ако си подпухнала в лице, аз какво да кажа Tired
Цитирай