Април почуква на вратата,на бебчетата вече хич не им се чака!

  • 19 402
  • 292
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 4
Здравейте и от мене!
Влизам набързо защото съм изгубила ума и дума от притеснение.Снощи Стефан го заболя ушенце и днес го водихме на лекар.Личната каза че е много възпалено и трябва специалист защото болката която описва е за по обстоен преглед.Миличкият казва че все едно сърчицето му е в ушенцето и тупка.Личната мисли че може да се наложи някаква интервенция за да се спука и изтече секрета.Казаха ни за някакъв д-р Ламбов от нашите бургаски лекари,бил добър много,но направо съм се ошашкала.Преди 3 год.когато живеехме в Плевен му мяха сложили едни макарички в ушите и така стоя 6 м.Беше много мъничък и му ги слагаха с пълна упойка,сега направо незная.....Ох,извинявайте че ви занимавам,но не сме имали проблеми с тези уши отдавна и сега като се сетя.....

После ще ви прочета как сте,надявам се да сте добре ,без болежки и здрави.На мене ми пуснаха два дена болничен да гледам Стефан и като се приберем след прегледа ще ви прочета .
Целувки от мене!


# 211
  • Мнения: 194
 Desi_D да споделя, че много добър УНГ е и д-р Аврамов, с д-р Ламбов са в един кабинет в клиниката срещу "Космос"
 Ако искаш координати ще ти пиша на ЛС. Стискам палци да не е нещо сериозно.
 И двамата работят и в клиника Оксиком, та ако не са в кабинета са в клиниката.

 dena_klv
първата най-подходяща е като на твоя юнак  Peace с гръбче на ляво. Но аз не мога да спя на ляво и може би за това и двете ми бебчета до сега са все на дясно./ако спането има някакво значение де/  Heart Eyes

Последна редакция: чт, 05 мар 2009, 12:19 от Мария_

# 212
  • София
  • Мнения: 5 079
Обезкосмяването при мен става по слух така да се каже. Първо с косачката. Където се отскубне нещо, все е кяр. После с бръснача по спомен. Ако в болницата нещо не им харесва, ще си го отстранят. Те така или иначе там ще ми теглят един бръснач.  Rolling Eyes

 Joy Joy Joy
Ей, ронка, няма такава терца! Умрях да се хиля с тебе! Heart Eyes

Да докладвам, че сме по - добре, пупуу, да не чуе  Twisted Evil, но от притеснения аз пък сега май се разболявам (не пак ами отново Sick) и вече ми идва да се  #2gunfire...
Desi_D, надявам се малчото да оздравява, че как боли уше... Милото то. Sad
Дано и адашка ти (*dessi* Heart Eyes) да се радва на живо и здраво момченце, че ние с тези по - големи деца и болести сме за окайване. ooooh! Честно казано, бременните ми болежки и тревоги ми се виждат толкова незначителни и маломерни в сравнение с тези за дечкото... Rolling Eyes

# 213
  • София
  • Мнения: 243
Здравейте мили майчета и от мене!
Аз си ви чета много често,но нямам много време да пиша,а сега и компа даде фира вчера и сме до сряда без интернет в нас #Cussing out
мене не ми пречи,защото в службата си имам,ма на мъжо и детето им е много криво. hahaha Joy Joy
Деси-д-за малко да те пратя в Исул,защото там има много добър лекар за уши,но после се светнах,че не си от София. ooooh!
дано всичко с малкия се оправи.  bouquet
Олче,малкия да не прави вече така Shocked и дано бързо да се оправя,че мама и една принцеска ще трябва да гледа. Hug
На преглед съм чак на 16-17 и тогава пак ще се виждаме  с малкия ми принц. Heart Eyes
Иначе докито каза,че от следващия преглед ще ходя до края всяка седмица.
То не че остана ,много до края. #Crazy
Аз искрено ви се радвам на покупките и на пазарите,но за мене се очертава работа и след болничния,който ми е от понеделник,така че утре ми е последния официален ден на работа. bowuu но не и последния фиктивен такъв. Tired
За списък за болницата аз почнах да си се подготвям полека-купих си дезодорант,малка паста за зъби,сапунче и в едно сакче малко ще стегна това,което ще ми е нужно за реанимацията,пък после мъжо ще донесе големия куфар Joy Joy Joy
няма да пропусна в никакъв случай четката и пастат за зъби,че предишния път така ни надигнаха от леглата-"Айде да си миете зъбите" Laughing
Отплеснах се малко,но ме извинете за което. Embarassed
Лек ден на всички мамета и дано болежките и нервите ни да са все по-малко,а положителните емоции повече.  bouquet

# 214
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 260
Привет и от нас с бебка  Hug Ние още сме две в едно   Peace устискваме фронта ма не мърдаме от леглото вече цяла седмица  Rolling Eyes в резултат на което вече всичко ме боли и незнам как да си намеря място . Новата екстра при мен е че почнах много да се задушавам  ooooh! направо дишам като астматик и въздух не ми стига ма бебка притискала диафрагмата .Другото е че краката ми много отичат хем лежа и като си лепна пръста жълто петно остава ама още малко ще се изтърпи няма как .Сега отивам да ви изчета от последните дни , че не съм чела и после малко ще пошетам , че свекърва ми пристига от Русе утре за 3 дни да ни види  и няма как трябва всичко да е ок . Дано не ме почнат пак онези силни контракций , че едвали ще ми остане време за лежане докато е тук . А между другото има ли още някоя като мен която да продължава с екстрата  Sick Sickи пак Sick
Хайде до скоро и си почивайте повече , че сега сме в най тежкия период  Heart Eyes newsm51  love001

# 215
  • Мнения: 3 211
Desi_D, на Габи слабото място са ушите. Но аз я лекувам само с хомеопатия. Предполагам, че ще ви изпишат АБ. Един път и нейното тъпанче се беше спукало само от хомеоп.л-во-което е добре, гнойта да излиза навън, а не навътре. Не знам с умишлено спукване, как става, предполагам, че резултатът ще е същия. Наистина много ги блоят малчовците ушетата, особено през нощта Tired Нищо не мога да те посъветвам, защото се лекуваме с различни методи, но има и много по-страшни неща, просто трябва да се хванат много в началото нещата и да се лекуват Peace

dream-wish, радвам се, че писа. Като ще идва свекървата тя да чисти, защо ти Mr. Green Аз не повърщам, но при доста силни киселини, усещам гадене, както в началото (и тогава не повръщах).

Рони
, браво на Мръдливката-Шилка-Бодилка Simple Smile

Аз съм вече сигурно +18кг. Без почти да ям, даже мъжът ми каза, че съм ядяла по-малко отпреди.
Айде оставям ви, че ще ходя след малко на ЖК. Да я видим моята Мръдливка в каква поза е.

# 216
  • Мнения: 182
dream-wish по правилно би било свекърва ти като доиде да ти шета,все пак за какво ще идва  Thinking,ти в това състояние недей да се мориш!
Олче недей се разболява,а на малкия бързо да му минава!Моита като е болна и всичко ми е свито на топка,дори забравям че съм бременна и гледам максимално да си я обгрижвам  Heart Eyes не че през другото време не го правя  Mr. Green
Desi_D успех при прегледа и аз съм чувала за Ламбов хубави неща!Аз водя моита при Маличева ама тя много рядко идва в Бургас!
Имамама аз дори и преди болничния не съм си записвала час ама може би си зависи от политиката на доктора,при нашата си отиваш и чакаш!Сега след 16 март ще ходя всяка седмица за да слуша тоновете на бебето!
Nadeto_K радвам се, че бебка е пораснала.
Момичета нещо много ми се губи no nameдано е добре  Praynig
За бръсненето ей много трудна задача!Предния път сама си се обезкосмих и никои не ме закача да ме бръсне ама една циганка не беше си свършила работата,даже не беше си и помисляла и като видях как са я бръснали-не се изисква да е гладко като бебешко дупе,такаче не се притеснявайте!

# 217
  • Враца
  • Мнения: 2 214
аистина ушите болят много, ама много!
аз като бях малка помня как ми е идвало да си отрежа главата...
дано всичко да е ок, олче, защо не опитате с хомеопатия?

вери найс, куклата ти е много красива, аз винаги се кефя на твоята габи, / и на дея на щерката/ че нали ми се искаше момиченце и съм си представяла като вашите красавици да изглежда Heart Eyes

дрийм уиш, това твоето е безобразие- преди свеки да чистиш- направо се откажи и остави ако нещо ни й харесва тя да го оправи Twisted Evil
пък и както не ти е добре- тя какво, ни би ли ти влязла в положението че у вас не е най-чисто и прекрасно?
моята свеки е имала един спонтанен аборт и 2 тежки бременности след него, та доста ме пести, пане на думи де, щото досега не ми се е налагало да прибягвам до услугите й, но я виждам че се притеснява за мен и се чуди как се занимавам от-до с домакинстването, качвам пердета, ремонти правя и т.н.

ама да ви кажа, днес почнах да чистя, ама наистина много се изморявам. 10-ина минути работа и тр. да почина.
преди 2 седмици като чистих бях ок, а сега... дали е просто мързел или това за което вие говорите- че чочи ми притиска диафрагмата- незнам newsm78

като подхванах темата за изморяване и се сетих за странния тип който вчера даваха по мюзик айдъл. незнам дали някоя от вас го е гледала, ние тука с мъжлето се нап...кахме от смях направо.

не можах да го намеря във vbox
ако някоя мама го намери моля да го пусне вместо мен да се посмеем пак Peace

# 218
  • Мнения: 1
Здравейте момичета,
при нас вчерашния преглед не мина много добре. Сестрата ми написа болничния, даде ми направление за хоспитализация, остана на 20-ти да ми даде обменна карта. Като се оплаках на доктора, че имам подуване и той ми премери кръвното - високо 100 на 150. Никога не съм имала високо кръвно и се шашнах - не би ли трябвало да усещам нещо? Аз се чувствах прекрасно, нито ме стягаше, нито нещо ме болеше? Незнам дали и доктора нещо не обърка, че не можа от първия път да премери - караме да си вдигам още ръкава, много помпаше, но предполагам, че са верни стойност. Тоновете на бебка са добре, казаха,че засега щом е инцидентно това кръвно да не взимам някакви специални лекарства, увеличи ми магнерота пак на 3по1 и да ходя през ден да ми мерят кръвното. Изследванията на урината са добре - няма белтък. Вечерта и сутринта кръвното ми беше много добре - 130 на 70, но сега ми е лошо - все едно ми е много ниско кръвно и ще припадам, цялата глава ми я няма. Чакам мъжа ми да дойде и да ме прибира вкъщи да лежа, че въпреки че съм болнични се налага да идвам в офиса. Притеснявам, се че не знам как да различа дали съм вдигнала кръвно?Утре ще ходим и при друг лекар, и той да каже какво да правя и да видим бебка.
Извинявам се за дългия пост, но няма кой друг да ме посъветва.

# 219
  • Мнения: 794
Здравейте!
Вчера бях на 4D и всичко е наред. Момъкът върви с две седмици напред, особено по размери на главата - като за 36 седмица, а аз съм в 32-ра.  #Crazy Но това е характерно за мъжете от рода на мъжа ми, така че не се притеснявам. Тежи около 2150 гр. и е 43 см. Доплерът на ехографа показа нормален кръвопоток на плачентата и пъпната връв. Плацентата е още 1-ва степен на зрялост.
Аз съм вече около 13 кг плюс, но си имам и от предишната бременност достатъчно, така че трябва да внимавам с яденето. Много ми се пие вода, пия сигурно по 2.5 литра на ден, особено вечер. И на мен ми се ще да не ям солено, но то почти няма храни без сол. Сиренето, колбасите, всичко е осолено...
Относно домакинството - и аз си го въртя сама, сама си готвя, чистя, с малко помощ от мъжа ми за по-тежките работи. Не ми тежи. Почивам по-често, никой не ме гони, я! Досега майка ми ми е чистила два пъти - като се нанасяхме в апартамента и за именния ми ден. Аз и не искам да я карам.
Бебчо е вече главично, а дупето му постоянно ми се избучва над пъпа. Коремът ми вече е много голям, всички мислят, че ще раждам всеки момент.
Искам да ви питам нещо: Вие как спите нощем, на коя страна? Аз се опитвам да спя предимно наляво, нали така било по-добре за бебето, но не мога. Несъзнателно се обръщам надясно и само така заспивам. Наляво просто не ми е удобно изобщо. При вас как е?

# 220
  • Враца
  • Мнения: 2 214
на мен не само че не ми е удобно да спя наляво, ами и бебо започва д апротестира много буйно- явно нещо не му е удобно и на него- така че спя главно надясно. от време на време се поврътвам налявата си страна, ама това е защото се схващам само надясно да лежа.
а за кг- аз съм качила 17 кг.
знам, че е много, но те просто си се качват.
надявам се всичко да приключи на около +20,  повече от това ми се струва прекалено...
колкото и странно да звучи, но на мен не ми личи особено колко съм качила. незнам на какво се дължи, може би са по-равномерно разположени... абе незнам. но гледайки си д-то и бедрата виждам че положението не е толкова страшно и предполагам че с раждането ще сваля поне 10-ина кг.
дано де... Mr. Green

# 221
  • Бургас
  • Мнения: 230
Здравейте,

моето момиченце ще го кръстим Стефания, на баща ми Стоян
Аз съм +10 кг, надявам се да не кача още многос
Мога да спя само по гръб иначе просто си лежа в леглото, и токувиж заспа и моя ме ръчка "Цунка спиш погръб обръщай се", ужас с това спане.
Искам пак мемия на мамите
Козметика - Чико или Мустела
Шишета, стерилизатор, помпа за кърма - Чико или Авент
Не мога да реша, тъкмо реша коеот двете, тръгвам да копувам и край пак се зачудвам.

# 222
  • Мнения: 52
Здравейте милички,

не ми остава много време за писане, но гледам редовно да ви чета. Аз днес съм се отдала на лежане, че нещо ме боли корем ниско долу и ме е страх да не стане нещо.
На майчетата, които са с висок диоптър искам да ги попитам има ли нещо по специфично в прегледа при офталмолога, защото и аз съм с висок диоптър (-7), а имам голямо желание да си родя нормално.
Аз излизам в майчинство на 11 и смятам тогава да се залавям с прането и гладенето на дрешките, събрала съм доста от зълва ми и една комшийка, та няма да се налага да купувам почти нищо.
Относно килограмите съм +10, основно в корема, но нали съм ниска и всички си мислят, че съм качила доста повече.
Мислех да пиша още доста, но ми изхвръкна от акъла, какво трябваше да питам. Като се сетя ще пиша.

# 223
  • Мнения: 268
Здравейте Simple Smile
Отдавна не съм писала, но ви чета редовно.
Най-накрая преспах малкия, след два часа пеене, четене на приказки ...
А имам да готвя и гладя доста. Пуснах и втора пералня, че пак нямахме вода на 03.03. Всяка седмица ни я спират...ужас за по един ден... А на другия ден тече мръсна. Та чак днес реших да изпера.
Дрешките на бебо още не съм ги изпрала. Повечето от тях са на Горна при майка ми и тя ще ми ги донесе на 21.03, а аз на 25.03 ще влизам в Майчин Дом за секцио. Така че не знам кога ще сколасам да ги изпера и изгладя. Иначе съм купила и нови дрешки. Тях мисля да ги изпера другата седмица и да приготвя и чантата за болницата.
Деси лятото на малкия му пукаха тъпанчето, имаше гноен отит на средното ухо. Пи антибиотик, трябваше доста да го пазим след това...Но за радост оттогава сме нямали проблем с ушенцето. Дано на твоя юнак да му мини бързо и всичко да е наред.
Утре ще ми правят запис на тоновете на бебо.
Аз още се чудя с какво да изпишем бебо. Имаме много одеяла от Кико, дали има смисъл на купувам ново...Или с нещо от рода на космонавт...Много се чудя.Вие с какво мислите, че е най-добре?
Иначе ще използваме количката, столчето за кола, част от дрешките на баткото, ще си купя нови шишета за бебо.
Козметика още се чудя между Себа Мед и Мустела.
Това е засега от мен.
До скоро

# 224
  • Мнения: 80
Здравейте и от нас!От днес вече съм в 45-дневния болничен.НЕ МОГА ДА ПОВЯРВАМ!!!Нашата доки каза,че бебка е добре и тежи към 3-3,200кг.В къщи се  #Crazy,че е бая едричка.Но важното е да е здравичка.Утре ще ходя на изследвания-последни.Аз досега с кг. съм +22 отгоре,но съм убедена,че ще ги сваля бързо.
Иначе аз нощно време не мога да си намеря място в леглото.Много ми е топло.Спя по малко на всички страни,без по корем-любимата ми поза за спане.С покупките за бебка сме почти готови,останаха само дреболийки за мен и слънчицето.Честно да ви кажа колкото повече наближава,толкова повече започва да ме хваща страх от неизвестното.
Това е от нас.Лек ден!!!

Общи условия

Активация на акаунт