Все още не сте се регистрирали? Направете го сега напълно безплатно!!!

запомни ме Забравена парола Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-8 от 8 отговора
Взех си направление за гинеколог от личният лекар на 30.01.09 г. записах си час понеже нямаше свободни за гинеколог чак на 12.02.2009г. и отидох на преглед. Знам, че на вторичен преглед с направлението мога да отида 30 дни след прегледа, а сега по телефона ми казаха, че нямало такова нещо, а 30-те дни се броели от издаването на направлението?!
Имам ли право на вторичен преглед и в какъв срок?
Благодаря!
Приятна почивка!
Цитирай

Значи направлението е валидно 30 дни - това означава - ако е издадено на 12 март - ще е валидно до 10 април. Т. е. ти можеш за отидеш на специалиста както на 15 март например, така и в точно последния ден от валидността му - 30-ия ден, сега го изчислих по календара и се пада 10 април. И нямат право да ти откажат преглед лекарите по здравна каса заради невалидно направление.
Ти можеш да се явяваш на вторични прегледи в рамките на 45 дни след първичния преглед. Т.е. ако си отишла на първичен преглед на 1 април, ако се налага мошеш да ходиш на вторични прегледи за същия проблем обаче към това направление до 15 май.
Дано съм успяла да го обясня добре!
Цитирай

Да така е,мира правилно е отговорила.
Цитирай

Аз знам,че е 40 дена,последния път така ми казаха.
Цитирай

Аз знам, че имаш право на два прегледа в рамките на 40 дни след издаване на направлението.
Цитирай

Не сте прави. Направлението важи 45 дни след първия преглед. А броя на вторичните прегледи не е фиксиран - по преценка на лекаря според нуждите на пациента. Може и 1 да е, може и 4 да са.
Цитирай

И на мен личната лекарка така ми обясни. Аз мислих че е само за 2 прегледа в рамките на 45 дни, но се оказа, че може да те преглеждат повече от два пъти в рамките на тези дни. Дано и гинекологът да е на това мнение Smile .
До" пълно излекуване " в рамките на тези дни можеш да си ходиш колкото искаш.
Въпреки, че в нашия случай звучи странно горенаписаното  Smile
Цитирай

Току-що звъннах в клиниката, в която се лекувам и ми обясниха, че на повече от два прегледа с това направление не мога да мина.
Плащаш и това е положението.
Цитирай

Не сте прави. Направлението важи 45 дни след първия преглед. А броя на вторичните прегледи не е фиксиран - по преценка на лекаря според нуждите на пациента. Може и 1 да е, може и 4 да са.
и аз така мисля
Цитирай

1-8 от 8 отговора