Практикуващи педагогическо захранване (част 6)

  • 19 181
  • 441
  •   1
Отговори
# 435
  • Мнения: 384
Относно лъжицата, аз направих следното: понеже често на масата има супи, а и дъщеря ми като цяло ги харесва, "работим" при хранене с две лъжици поне. Едната тя си я държи, върти в  ръцете, бърка в чинията, олива, а с другата аз помагам да влиза някакво количество в устата й. Да си призная, мислех че това не е част от истинското ПЗ  Embarassed , но не намерих друг начин да давам течна храна.

Спомням си Мег, когато сподели, че след като проходил и навършил 9 месеца, бебчо увеличил значително количествата храна. Аз тайно се надявах този момент да настъпи и при нас, но вече е на 10 месеца, проходи от две седмици, а все още изяжда наистина незначителни количества, най-много е изяждала около 50-60 г. за цял ден /например 1 синя слива, 1/2 чушка, няколко лъжици супа/. Малко ме притеснява това. Още повече, че аз не пожелах да направя кръвни изследвания на 6 месеца, но имам някои съмнения за нисък хемоглобин. Та цялото това писание е да попитам - смятате ли, че това количество може да се приеме за нормално и пак да попитам - кога вашите деца започнаха да изяждат по-съществени количества?

Иначе интерес към храната си има, сядаме винаги заедно на масата, но като опита всичко, което си хареса, избутва таблата на стола си и няма начин да задържа още малко да поседи, поне докато аз се нахраня.

# 436
  • Мнения: 2 376
Ние се върнахме да ядем на малката маса.  Тя стои права до нея и всички дружно ядем. Мадам се увлича, защото отстрани изглежда като състезание. Не че яде по много,  но слагам по нещо на масата начесто. Тя като реши, взима и  яде.

# 437
  • Мнения: 3 869
Та цялото това писание е да попитам - смятате ли, че това количество може да се приеме за нормално и пак да попитам - кога вашите деца започнаха да изяждат по-съществени количества?

Ами щом толкова яде детето, значи това Е нормалното ЗА НЕГО (не за статистиката, не за съседчето или братовчедчето). При нас наистина големия скок в количествата дойде на 11 месеца, но и сега има дни, в които се чудя как оцелява на парче плод, 1 бисквита и 3 лъжички нещо си, а в други дни омита по две порции и търси трета  Shocked Но това е нормално именно за този период и не си го слягам на сърце. Та нали самата аз понякога съм много гладана, а друг път нищо не ми се яде без явна причина...
Нито на 6, нито на 12 м. сме пускали изследвания. Не виждам смисъл при положение, че детото се чувства съвсем добре, но ако теб те глождят съмнения - може да пуснеш. Или дори без изследвания, да вкараш зелени водорасли за 2-3 седмици и да видиш има ли разлика. В никакъв случай няма да навредят, но могат да помогна, ако има проблем с хемоглобина.

# 438
  • Мнения: 405
При нас чак след годинката се увеличиха значително количествата, преди това беше точно символично. Simple Smile Но аз и по това време бях го водила на контролен преглед и педиатърката каза, че по това време ядат и растат скообразно. Един ден може да изяде цяла порция, друг ден само една-две хапки и това е нормално.

# 439
  • София
  • Мнения: 12 228
  След годинката, към годинка и два, три месеца моите почнаха да хапват по повече  Simple Smile

# 440
  • Мнения: 425
Реално на година и 3-4месеца започна да яде по-големи количества-и аз се тревожех доста и въобще не вярвах,че ще прояде.И сега има дни в които яденето хич го няма и само се кърмим.

# 441
  • Мнения: 731
Здравейте Simple Smile Пуснах новата тема

Общи условия

Активация на акаунт