Практикуващи педагогическо захранване (част 6)

  • 19 162
  • 441
  •   1
Отговори
  • Мнения: 731
Добре дошли в новата тема  Simple Smile

Стари теми:
Практикуващи педагогическо захранване - част 1
Практикуващи педагогическо захранване - част 2
Практикуващи педагогическо захранване - част 3
Практикуващи педагогическо захранване - част 4
Практикуващи педагогическо захранване - част 5

ПЗ на практика (рецепти и менюта):
В кухнята на педагогически захранващите - част 1
В кухнята на педагогически захранващите - част 2
В кухнята на педагогически захранващите - част 3

Статии:
Естествено въвеждане на твърди храни
Педагогическо захранване - руската схема на захранване
Захранване на кърмачето - педагогическо захранване
Хранене на деца с нарушен хранителен интерес
Как не трябва да храним детето си
Пюретата са неестествени и ненужни за бебетата
Как да научим детето да се храни само - програма за педагогическо захранване
Педагогическо захранване 1
Педагогическо захранване 2

Други теми, засягащи ПЗ:
Тотално обърках захранването! Има ли шанс ПЗ?!
Късно захранване по схема или педагогическо захранване?

Материали без превод:
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/films-bijvoeden/z … pley-methode.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/blw/engels.html
http://www.borstvoeding.com/voedselintroductie/schema/engels.html

# 1
  • Мнения: 2 640
Ехей! Даже съм и първа май!

Дано наарам бебко да започне да яде сам...май позакъсняхме.

# 2
  • Мнения: 420
Питах в предишната тема има ли и други деца дето не ядат плодове и зеленчуци-ха дано някой ми отговори,да сподели опит,че вече взех да се тревожа.

# 3
  • Мнения: 6 868
Тук съм Mr. Green
Моята Лили яде всичко. Според мен просто е на такъв етап, че слага всичко в устата, но въпреки, че на почти всяка храна се мръщи нищо не отказва.

# 4
  • Мнения: 925
liu jo, моето дете е няколко месеца по-малко и не мога да ти дам релевантно мнение. Той яде всичко, което му предложа, макар че си има предпочитания. А и много зависи дали това, което ядем, ми харесва и на мен и съответно дали и аз го ям с апетит. Макар че, като ядохме елда, аз се ослушвах, а той си хапна добре, така че теорията ми издиша май... Thinking
Else,   bouquet

# 5
  • Мнения: 405
Liu jo, а какво си хапва детето с апетит? А вие ядете ли плодове и зеленчуци? Ако някой покрай него непрекъснато яде такива работи няма начин да не му стане интересно и да започне и той. (То така и мъжът ми прояде де Simple Smile )

Синът ми е горе-долу на вашата възраст. С него използвахме периода, когато искаше всичко да слага в устата. Нямаше тогава храна, която да откаже и сега май му е като навик, макар че някои неща си личи, че ги обича повече от други. Но ако ме види че ям нещо без него задължително пристига, пусто любопитство. Simple Smile

# 6
  • Мнения: 6 868
Евридика, елдата как я приготви?

# 7
  • Мнения: 925
Накиснах я във вода (ужасно много вода поема и набъбва, имай предвид), след няколко часа я изплакнах хубаво и добавих още вода, в която я сварих.
След това добавих нарязани на парчета моркови, праз лук и зелена чушка. Изсушен джоджен и мъъъничко сол и така я ядохме и двамата.

# 8
  • Мнения: 420
Atty,вкъщи ядем много плодове,аз не прекъснато му предлагам,но...интерес никъкъв.С апетит хапва единствено супи-и то изяжда по 7-8 лъжички най-много-тогава казваме,че е ял"много".Например от много време не иска никаква закуска да яде,дори и да опита-правя овесени ядки,макарони-кус-кус,попара,филийки със сирене и кашкавал-нищо,не му привлича вниманието-задължително сядам и аз да закусвам,а когато таткото е вкъщи -и тримата.Днес например единственото,което е ял-освен кърмата е едно парче геврек-което по-голямата част го изплю.А и докопа на сестра си една пудра и се беше наканил да я опита,ама аз му я взех! JoyТа това е общо взето при нас-все сеуспокоявам,че няма човек дето да не е проял и друга храна !

# 9
  • Мнения: 6 868
Накиснах я във вода (ужасно много вода поема и набъбва, имай предвид), след няколко часа я изплакнах хубаво и добавих още вода, в която я сварих.
След това добавих нарязани на парчета моркови, праз лук и зелена чушка. Изсушен джоджен и мъъъничко сол и така я ядохме и двамата.
Аха, аз я правих по рецептата на Донка, интересуваше ме основно дали си я пасирала накрая, понеже аз не я направих така. И нищо не й сложих, не се сетих, че може. То не че яз праз, лук или зелени чушки де ooooh! Пак хапнах малко, но не останах очарована. Лили бърка в чинията и близа от лъжицата.

# 10
  • варна
  • Мнения: 1 395
 Да се запиша и аз.
 Нашето захранване бавно се придвижва, освен че почнах да ям картофено пюре, за да давам пример ,няма какнво да се похваля. Той изяжда точно 2 лъж. от него. Но аз упорито всеки ден готвя по една паничка манджичка с месце или само зеленчуци с масло и го ям пред него.

# 11
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 И аз се записвам, макар че диването все още нищо почти не яде ( изключвам тестените тук).

# 12
  • Мнения: 146
И аз се записвам, макар че диването все още нищо почти не яде ( изключвам тестените тук).
Същият случай!   Cry

# 13
  • Мнения: 925
Що така около годинка-годинка и нещо хлапетата спират да ядат? Thinking
А вашите преди ядяха ли повечко?
То какво значи повечко, ама все пак поне по 7-8-10 дозички (Никола в момента по толкова изяжда, понякога и малко повечко може би).

# 14
  • на плажа
  • Мнения: 1 866
 Уф. Не знам. Преди това - преди два месеца и нещо си похапваше почти всичко. Супи недолюбваше много, но не отказваше няколко лъжички, но изведнъж отказа всичко готвено. Днес напипах два кътника пробили горе, но докато се покажат целите ще ме побърка сигурно. Много е кисел.

Общи условия

Активация на акаунт