Детски нефролози и уролози - 14

  • 68 623
  • 207
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2
за моя личен това е нормално тъй като след раждането е наддавал доста /по 1 кг/ и сега компенсирал Shocked
за мен този отговор е от незние а Момчилов не съм търсила

# 91
  • Мнения: 5 531
Обади се на Момчилов и попитай?
Мария когато беше малка, също наддаваше бавно и на периоди - първите месеци си наддаваше, към 7м спря да наддава и така до годинката се вътряхме около 9,500кг. Едва на 1.3м стихнахме и минахме с малко 10те кг. По късно се закова на едни 18кг и така си седя на тях много време - около 2години си беше 18кг. Едва след като махнахме сливиците - първо третата, без резултат и по - късно и другите две, тя сякаш се стабилизира здравословно, навакса килограми , понапълня, и минахме 20 те кг. Така че, може би на организма му трябва време да се стабилизира. Но ако бях на твое място бих се консултиралаи с Момчилов, вие при всяко положение ходите на контролни прегледи, попитай и за килограмите.

# 92
  • Мнения: 796
jdimitrova, и моето момченце спря да качва добре след операцията. Преди операцията през ноември, беше на почти 7м.  беше 7200, като ни изписаха след три седмици беше 6800, а сега е 7800.  Rolling Eyes Значи за три месеца почти нищо не беше качил.  Sad Иначе всичко, което трябва да прави за възрастта си го прави, пролази и се изправи на крачета даже по-рано, яде си, има апетит, но не наддава добре, а преди операцията си качваше стабилно.

# 93
  • Мнения: 595
Майчета, моето дете и без операция нищо не качваше.
На 1 г. беше 9,5 кг,
на 2 г.- 12 кг,
на 3 г.- 13 кг.,
на 4 г. - 13,5-14 кг.
В момента е на 5 г. и е 15 кг. На височина си расте, но кг. не мърдат особено. За 3 г. да качи 3 кг как ви се виждат, при усилен растеж и т.н.? Всичко е специфично и всяко дете е различно, затова се консултирайте с лекаря, който е водил операцията или най-малко личния лекар.
А, това с компенсирането, просто ме разби!

# 94
  • Мнения: 5 531
Момичета, доц. Кънчев в понеделник ще преглежда в Зелената къща. Мисля и до него да отидеме след Лилова, и с пълният набор документи вече да изчакам д-р Панчев да видя какво ще кажеи той.

# 95
  • Мнения: 595
Стискам ви палци за понеделник!  Hug

# 96
  • Русе
  • Мнения: 99
Здравейте отново!Наистина тук се научават много неща,които лекарите понякога пропускат да обеснят или ние да ги питаме.
Моето момче е с хидронефроза и ВУР 3-4степен(бях писала за това).От миналата сряда започна Фуролин.За сега го понася добре.Нещо ,което прочетох тук,сега ме накара да пиша.Пишете,че това лекарство е възможно да понижава имунитета!Васил не спира да боледува.Преди да започне Фуролин пи Нелидикс и точно преди да започне предното се наложи лечение с Зинат,защото му се възпали ухото и се появиха херпеси в устата.И седмица след като спря Зинат-а,от снощи е с температура и червено гърло.Така ли ще продължава???Ужас!!!
А някой наясно ли е какво е точно действието на Фуролин?И с какво точно се очаква да помогне на заболяването,за да избегнем операцията?

# 97
  • Мнения: 796
uili, фуролинът не може да оправи хидронефроза и ВУР 3-4 степен! Той се дава в профилактични дози всеки ден с цел да прочиства пикочните пътища от бактерии, защото задържането на урина в бъбрека и ВУР са идеални предпоставки за развитие на бактерии. Как така са ви казали да пиете фуролин за преодоляване на проблема? А и той, както всяко лекарство, не може да се пие неопределен срок от време, дава се преди операцията и няколко месеца след това - все пак това е лекарство и черният дроб непрекъснато се товари с него. Две са възможностите в такива случаи  - или израстване на проблема (при лека хидронефроза или ниска степен ВУР), или оперативна намеса. Не ви ли казаха какво да предприемете?!
По-горе коментирахме не точно действието на фуролина, а че постоянният прием на лекарства и в частност антибиотици действиетлно отслабва имунитета на човек.

# 98
  • Мнения: 595
Уили, миличка, не е от фуролина това. Просто детето си боледува. Фуролинът не е в големи дози, а в терапевтични за профилактика, както и Дона ти е казала, за да не се допуска рецидив на бактериите и организма да се възстанови от инфекциитеи да не се допускат нови след операцията.
Не мога да си представя да как са ви дали само това за лечение, но не се учудвам. Като си тръгвахме от педиатрията с диагноза ВУР ІІ-ІІІ степен само фуролинчето ни дадоха и ни пратиха да си ходим. И да чакаме 6 месеца и тогава ди видим какво ще стане. Е, благодаря на Бога, че попаднах на тоя форум, че се прочетох какви още изследвания са нужни, за да се открие причината и да се назначи адекватно лечение.
Вярно, че сега си го пием поддържащо, но правихме операция и се надявам, че вървим към подобрение, защото една от основните причини е премахната.
Не се плаши от фуролина! Той не влияе на стомашната микрофлора, изключително специализиран е и действа само в отделителната система като убива бактериите, най-вече ешерихия коли. Пием го вече повече от половин година, нямам оплаквания от влошен имунитет. Детето ми ходи на градина и си хваща редовно вирусчета.

# 99
  • Мнения: 5 531
uili честно и аз много се учудих че при ВУР 3-4  степен са ви изписали само Фуролин подържащо, без да ви препратят към детски уролог и да ви назначат допълнителни изследвания newsm78. Иначе детето ти е във възраст в която се боледува - обикновено при по - слаба имунна система се редуват вирус след вирус.

# 100
  • Русе
  • Мнения: 99
Явно аз не съм се доуточнила.Ние лежахме тук в Русе в болница с малкия началото на март,когато той без всякакви видими причини вдигна много висока температура.Имаше само оплакване,че го боли коремчето в ляво,урината му потъмня и излъчваше неприятен мирис.За моя радост или късмет,не знам как да го нарека,попаднахме явно на лекар,който си разбираше от работата и бързо откриха причината.Разбира се след двата вида снимки.От тук ни пратиха в Пирогов и благодарение на тази тема се свързах с Момчилов(т.к.тук открих координатите му и мн.друга информация).От снимките той заключи,че не е за операция и ни насочи към Лилова,която да ни назначи лечение.Понеже и на двамата думите бяха,че можем да избегнем рязането с лечение,аз съм останала с впечатление,че това лекарство ще повлияе самото заболяване.Но явно не е така,а се разчита на израстването.
И понеже вчера четох на сънена глава съм си разтълкувала погрешно някои неща.Благодаря ви за поправката. Simple Smile
А давате ли на децата си някакви витамини,когато приемат Фуролин?Защото сега за това си мисля и се двоумя,но явно трябва да засилим по някакъв начин имунитета.
 Hug

# 101
  • София
  • Мнения: 595
Здравейте, майчета. Включвам се и аз в темата с питанка-молба... Виждам, че тук сте толкова информирани и отзивчиви и вярвам, че ще упътите и мен. Преди половин година след пргелд с ехограф заради друго нещо, се видя, че десния бъбрек на малката не е на обичайното си място и не е с нормални размери, което най-вероятно значи и че не се развива и функционира. Видя го д-р Полина Митева от "Детско здраве". За второ мнение отидохме при доц. Лилова в Токуда, която потвърди и дори каза, че това, което се вижда, всъщност е толкова малко, че дори не може със сигурност да каже, че е десния бъбрек, но формата и местоположението му я карали да го предположи. За щастие левия се развива и функционира нормално, следим редовно урината и за сега всичко е наред. Тя ни предложи сцинтиграфия на бъбреците, но каза, че не е спешно. Нас понеже ни беше страх да я подложим на пълна упойка едва 6-7 месечна, го отложихме. Наканихме се сега да задвижим нещата и днес отново отидохме при доц. Лилова в Токуда. Тя потвърди това, което каза и преди половин година и даде направление за сцинтиграфия, като препоръча Александровска и Университетска болница. Каза обаче да проверим Университетска, защото за Александровска знаела, че няма анестезиолог и трябвало сами да си намерим такъв, да си му платим и той да подготви детето преди снимката. Отидохме в Св. Ив. Рилски, но и там ни казаха същото-трябва да си намерим анестезиолог (напр. в Педиатрията), който да "седира леко" (изинявам се ако не цитирам правилно, но така го запомних) детето, като това го разбирам не като пълна упойка-приспиване, а нещо като успокояване само, и от там ние да я заведем в Университетска за снимката. На мен ми се стори налудничево, безумно и меко казано шокиращо и потресващо да си упоя детето някъде, после с частна кола (илина ръце, защото двете болници са в съседство) да я водя в друга болница, да мине манипулацията и все още под въздействие на упойката да си я взема и да си я карам у дома. Питам се такава ли е процедурата наистина? Не трябва ли за такива манипулации да има екип, който да подготви пациента, да се извърши манипулацията, а после да се наблюдава известно време? Не трябва ли този анестезиолог да е с нея по време на процедурата или най-малкото след това докато излезе напълно от упойката? И как така упоен пациент се разкарва с частен автомобил напред-назад без лекарски контрол?
Въпросите ми са толкова много... Ще съм благодарна ако някой се включи с инфо или мнение по въпроса. И ако някой е правил сцинтиграфия на бъбреци да ми обясни точно къде и как е протекла процедурата... Благодаря предварително на всички, които ще се отзоват...  Hug
Поздрави,
Деси

ПС. Наш познат лекар-педиатър ни препоръча Пирогов и доц. Кюркчиева-там можело да мине цялата процедура на едно място, точно както си го предтставям, че трябва да бъде и дори можело да се остане прим. 1 ден, ако се наложи. Доц. Лилова ни каза, че там не правели сцинтиграфия обаче, а в една от по-старите теми също го прочетох. Някой има ли актуално инфо за Пирогов? Мисля да ида на място или пък в частния кабинет на доц. Кюркчиева за консултация...

Последна редакция: пт, 24 апр 2009, 15:51 от desitka*

# 102
  • Мнения: 1 907
desitka* Аз за Пирогов не знам нищо,но мисля че в Университетската детска болница може да го направите на едно място.Ние не ме правили такова изследване,но пък сме правили там цветната ни снимка,която за щастие протече без упойка както на другите места ни казваха,а детето тогава беше на 1г. и 3 месеца и след тази процедура ни оставиха да спим 1 нощ там.
Желая ви много,много късмет и успех Hug

# 103
  • София
  • Мнения: 595
Ами точно за цветна снимка става дума. Това, прикоето трябва да се инжектира радиокативен изотоп и да се наблюдава под някакъв апарат. Но понеже детето е малко и нямалокак да остане напълно неподвижно по време на снимката, искат да е упоено... Те точно в Университетска така ми го обясниха  Confused Иначе малката сега е на 1 г. и 2 м. но докато ни дойде ред ще мине още един някъде...

# 104
  • Мнения: 1 907
desitka*не съм много наясно,но мисля че при цветната снимка се инжектира контрастно вещество и след това детето го следят през определен интервал на ренгена.Найстина ми беше много трудно да удържа малкия тогава и баща му се наложи да влезе и все пак детето се беше много уплашило и мърдаше и не спираше да реве SadПо времето докато бяхме в ренгена и нас ни заплашиха че ако не спре да мърда ще му сложат упойка,но все пак това не стана.По време на тези снимки детето не трябва да мърда въобще,а за Пирогов знам че там на малките деца ги правят само с упойка.Доктора който ни насочи за снимката макар и късно и въпреки че не съм доволна от нея въобще беше Буева,така че ако искаш се свържи с нея.Тя беше през цялото време с нас в ренгена и ни остави да спим там 1 нощ.

Общи условия

Активация на акаунт