Нощното хранене - помогнете !

  • 989
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 255
Привет от мен, отново !  Hug Както вече писах в други теми имам близнаци на почти 3 месеца. Вродилния дом са хранени в 3ч. през нощта и до момента още не мога да премахна нощното хранене. Педиатърката ни е категорична, че детското стомахче трябва да почива поне по 6 часа на денонощие. Другите деца не се хранят дори и в 00ч. вече, а ние се храним ли храним по цяла нощ. Няколко нощи не спах - давах вода, чай, преспивах ги на ръце. Децата плачат, обляни в сълци. Повръщат, наляти с чай, но не се отказват. И двамата спят в 00ч., но после си наваксват например в 2ч., после в 5ч. и така. Моля, споделете как отказахте децата си от нощното хранене. Предварително Ви благодаря ! Hug

# 1
  • Мнения: 4 335
Стотици пьти обсьждана тема...
Не сьм отказвала синьт си,той сам се отказа когато беше готов за това.Винаги сьм го хранила,когато иска.И винаги сьм се чудила тез дет викат да се дава чай или вода на гладно дете,що те не пият вода като са гладни Tired

# 2
  • Мнения: 438
Скоро имаше подобна тема : http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=361109.0

# 3
  • Мнения: 344
Сами ще го откажат.Така стана и с моето дете.Като са гладни - храни ги! Да са ти живи и здрави , а пък ще спим като порастнат Laughing

# 4
  • Мнения: 672
Никога не бих отказала храна на детето си, когато се буди и е очевидно, че е гладно. Както вече са те посъветвали - храни ги, те сами ще се откажат, когато са готови. За педиатърката ти нямам думи.

# 5
  • Мнения: 9 481
Бебетата нямат такива нужди- "почиване на стомахчето" Peace Щом са гладни-храни ги, това със сладката вода, бибероните и др подобни глупости са отживелици. Има мн теми по въпроса. Нима подсладената вода не е в стомаха им? По-добра ли е от кърмата? newsm78
Прочети и помисли над нещата и сама реши кое е по-логично и добро за бебета ти Hug
Успех и дълго кърмене! Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 011
И как ги гледате дечицата обляни в сълзи(както пишете),а не се смилите над тях да ги нахраните,та да заспите всички доволни и спокойни?Твърде малки са още,не им отказвайте храна. Има време   Simple Smile

# 7
  • Мнения: 255
Ами точно това правя, продължавам да ги храня с угризенията, че им претоварвам стомасите. Педиатърката казва, че трябва да почиват поне 6 часа. Вече не знам кое е правилно и кое не. В момента чета по темата, защото вече е коментирана в сайта и не знам кои майки са прави. И аз похапвам понякога нощем, не мисля, че е много правилно, а в същото време искам те да спят като воиници  Sad

# 8
  • Мнения: 2 011
Предполагам какви ще са следващите съвети от Вашата педиатърка  Tired  Мога само да Ви пожелая да прочетете колкото може повече информация тук в Библиотеката или други източници(съвременни) и да вземате в бъдеще информирани решения за Вашите деца,било то за сън,захранване,отбиване или друго.И се доверете на интуицията си,успех  Peace

# 9
  • В чуден свят с четири Слънца
  • Мнения: 487
Най-доброто, което можеш да направиш е да кърмиш децата си на поискване, всяко дете си има своите индивидуални нужди, просто откликвай на тях и всичко ще е наред. Имам приятелка с близнаци, кърми ги изключително до 8 месеца, тогава захрани с пюрета, но докато бяха само на кърма, едното ядеше на 1,5ч.-2ч, а другото на 4 часа, явно си е до дете.

# 10
  • Мнения: 2 746
Аз бях изумена, когато моя позната, с бебе на 2 мес., ми сподели, че педиатърката им се карала заради нощното хранене, понеже бебето наддало 1.200 кг за месеца #Crazy. Думите  и били "ами от сега ще ставаме ученици" и да не кърми през нощта, а да учи бебето да спи. Ужас и безумие просто. И знаете ли какъв е резултата? Като стана на 4 месеца бебето минаха на АМ, защото кърмата "свършила".Такива педиатри са за убиване #Cussing out, ама не ме слуша мойта позната.....и сокчета даваше от втория месец и т.н. по старата схема, знаете.

Авторката, не си мъчи бебчетата - храни си ги през ноща, така хем те ще са спокойни, хем и кърма ще има достатъчно.  bouquet

# 11
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
Ако наистина искаш да ги отбиеш, варианта е с вода, чай..
Но ти май се чудиш дали?? Аз не бих. След инфото, което съм изчела.
А може би не е зле да потърсиш и второ мнение от педиатър!??

# 12
  • София
  • Мнения: 2 006
Аз бях изумена, когато моя позната, с бебе на 2 мес., ми сподели, че педиатърката им се карала заради нощното хранене, понеже бебето наддало 1.200 кг за месеца #Crazy.
Брей, това все едно е нашата педиатърка  Twisted Evil Косьо е почти на 4 месеца, но продължава да си яде по два пъти нощем. Дори не правя опити да го "отуча". Щом е гладен, ще си яде човека.

# 13
  • Мнения: 15
Абсолютно съм солидарна с всички мнения, изказани до сега. Аз като млада майка преди доста време по съвет на педиатри и акушерки се мъчих да отуча дъщеря си, след изписването от родилния дом, да не яде в интервала от 00,00ч. до 06,00 ч. и я оставих две нощи да реве, наливайки я с вода. Ама като не се получи, започнах да си я кърмя.  Кърмила съм я, както и сина си и през нощта, когато се пробудят. Тя се отказа сама след 4-я месец, а сина ми- след 5 -я. Малката бебка  е вече в 5-я месец и все още се буди, за да хапва. Явно си огладнява. "Било хубаво да си почива стомахчето", ама пък като е гладно детето...! На глад ли да го учим! Сигурна съм, че бебчетата сами ще спрат да се будят, когато нощното хранене не им е необходимо.  И кърмата вярно намалява. А щом си имаш два бебока, ще ти трябва повечко. Храни си ги спокойно, да са ти живи и здрави!  

# 14
  • Мнения: 3 718
kalianna, самият факт, че през нощта нивата на пролактина са най високи, тоест стимулацията на лактацията е най силна, може да ти отговори на въпроса как го е измислила природата. Докато децата имат нужда от нощното хранене, те ще си го искат и е редно да си го получават. А претоварването на стомахчето е остаряло схващане. По скоро може да е валидно за изкуствено хранене, защото АМ е много по трудно усвоимо от кърмата.
Довери се на бебетата и инстинкта си, те знаят най добре какво им е необходимо.

Общи условия

Активация на акаунт