Разрешен ли е секса след трансфер?

  • 23 911
  • 36
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 6 302
Ами това е въпроса. Може ли да се прави секс след трансфера и преди датата на теста? Питали ли сте вашия лекар за това и какво ви отговори той? Благодаря предварително за отговорите

# 1
  • София
  • Мнения: 2 014
По-добре е да се изчака до теста, ако е настъпила бременност ембриона трябва да се закрепи.  Препоръчва се и почивка физическа и емоционална. Все пак забременяването е проблемно а не е станало спонтанно. Всеки си решава кое е по-важно за него.

# 2
  • Мнения: 683
Аз не съм питала,защото след трансфер се получава така че мъжа ми го няма.Но ако е проблем доктора щеше да каже вероятно.Аз си мисля,че не би трябвало да е проблем,както при нормално забременяване обаче с този утрогестан три пъти дневно не знам кк става.Дано някоя девойка да ни осветли,че то си е бая време.

# 3
  • Мнения: 4 589
д-р Стаменов категоричен, че не може да се прави секс. На мен ми каза покой, лежане поне 17 дни до теста и аз го спазих.
Недей да рискуваш за едното нищо.

Последна редакция: сб, 28 фев 2009, 14:29 от nikolina-pikolina

# 4
  • Мнения: 1 951
Не се препоръчва. Дори първите три месеца е хубаво да се иzбягва.

# 5
  • Мнения: 851
Еееее Зази, страшна си! От 3 дена кършех пръсти как да ви попитам същия въпрос. Ние вече сме повече от месец без секс, не съм питала доки, но мисля да го направя в понеделник. Мъжът ми го е страх и каза, че ако трябва до 4ти месец ще чакаме, и аз не знам как да го разубедя. Дай Боже да чуем сърчице в понеделник и тогава ще го мисля, може би ще изчакам до края на март, тогава би трябвало да вляза в 11 седмица, не знам кое е прявилно.
То като се замисля ако има да става след един момент нататък, ще стане и без да правим секс.
Все пак ще следя темата, защото ми е страшно интерсно какво ще посъветват миналите през този път.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 3 193
Секса може да предизвика контракции,които не са желателни в случая.Но изришна забрана не съм получавала от лекаря си.

# 7
  • София
  • Мнения: 6 302
Благодаря на всички за мненията.  Hug
Аз имам няколко трансфера и досега хич не ми е било до секс в такава ситуация. И доктора не съм питала, просто аз сама бях решила, че не трябва. Днес като се разговорихме с милото и му споделих, че това е мое мнение. той обаче смята, че след като докторът не е забранил изрично, значи е позволено. Та затова реших да ви питам. Иначе и на мен не ми се рискува.....  Grinning
Ники, на мен ми казаха (и то не един лекар), че след трансфера не трябва да променям начина си на живот, мога да ходя на работа (все пак аз работя в офис на компютър), мога да шофирам (дори по паветата на Цар Борис - специално питах за това), дори и на по-дълъг път с кола може. Може би лекарят преценява според случая.
Cho_ko, пожелавам ти твоята бременност да е безпроблемна и да нямате забрана за секс. И дано убедиш мъжа си, че няма нищо страшно.....  Laughing

# 8
според мен е много индивидуално и лекеря преценява за всеки пациент по отделно. може да има връзка, може и да няма но със сигурност има успели мами, които са правили секс след трансферите, както и такива които не са. дано се включат и да ни помогнат, въпреки, че за мен няма значение. успех на всички и кураж за мъже ни. Hug

# 9
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
сексът ни беше забранен след трансфера, а след това през цялата бременност Wink

# 10
  • Мнения: 40
да, питала съм, отговорът беше, че си е забранено ...

# 11
  • Мнения: 337
    И в двете клиники в които съм правила опитите след пункцията дават един лист на кйто са написани лекарствата които трябва да вземаш, какво може и неможе да правиш, и датата на която трябва да пуснеш кръвен тест. Та там за секса изрично пише че е забранен до деня на теста.
Зазолинче пишеш че шофираш, но не се препоръчва в следващите 3-4 дни след трансфера, обаче при необходимост се позволява да пътуваш, а четири дни след трансфера даже и със самолет.
   Колкото за след това, след като чухме сърчицето доктора сам каза че вече може. Даже се пошегува таткото само да е по-внимателен, че бебо да не го захапел отвътре Embarassed. Ние така и не се възползвахме от това разрешение, обаче той нашия бебо не благоволи да си стои на мястото девет месеца, но това е друг въпрос.

# 12
  • Мнения: 616
Мацки споко, аз питах док след трансфера, щото милото ми ревна кога можело  newsm03 Док каза, че 10 дни не бива, но после ако внимаваме не е проблем. Колкото до шофирането на втория ден след трансфера тръгнах на работа и си ходих с колата. То по-добре сама да шофирам като карам внимателно отколкото да ме тръскат таксита или градски транспорт. Поне за мен е по-здравословно. До момента нямам проблем, въпреки, че когато много ми се гади ходя с такси. Но май е по-добре да си шофирам, че понякога в такситата миризмите никак не ми понасят.
Та извода е - правете си секс 10 дни след трансфер, ако се притеснявате от контракции преди това може да вземете пофилактично по 2 но-шпа или 2 папаверина.  smile3521 Не може без секс  newsm10

# 13
  • Мнения: 2 382
Лорче, изводът е всеки да си гледа от собствената камбанария Peace.Несериозно е да се раздават такива съвети.Аз прокървих след преглед с вагинален ехограф, който изобщо не усетих.Не ми се помисля какви можеха да са последствията след секс.
Нека всеки сам реши за себе си какъв риск е склонен да поеме.Когато децата са чакани толкова много години и 9м може да се живее без секс Peace.

# 14
  • Мнения: 4 298

Нека всеки сам реши за себе си какъв риск е склонен да поеме.Когато децата са чакани толкова много години и 9м може да се живее без секс Peace.
  202uu Абсолютно подкрепям!

Общи условия

Активация на акаунт