Стъкълце за паразити

  • 14 138
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Имам питанка-пускам за втори път дъщеря си на ясла,понеже беше в къщи 3 месеца,а предният път дадох само контейнерче с изпражнение и за двете изследвания-та сега ме накараха да дам и контейнерче,и стъкълце.Не знам какво да го правя това стъкълце-от аптеката ми продадоха само стъкълце,без нищо друго и дори ме питаха защо аз сама ще го правя това-казах,че грам идея си нямам защо ме карат да го правя.Казаха ми мои познати,че трябва само с мое тиксо да лепна на дупето и после да го лепна на стъкълцето,но ако може някой да ми обясни по-подробно? Praynig

# 1
  • Мнения: 132
Точно както са ви го казали вашите познати е.Ние отидохме в лабораторията като си мислех ,че там ще вземат тази проба,а те ме попитаха стъкълце носите ли си.После научих ,че стъкълцето се купува от аптека и в къщи с парче по дълго тиксо залепвате за дупенцето/ануса/,сутрин като станете без да се миете,и после тази част от тиксото което е имало допир с ануса го залепвате за стъкълцето,като отстрани оставите от тиксото и тези краища се залепват от чистата страна на стъклото или си остават да висят.Това е . Ходили сме в чревен кабинет,там сестрата го прави това нещо,но в лабораториите не.

# 2
# 3
  • Мнения: 2 047
Извинете за първи път чувам такова нещо.. не разбирам тиксото ли се лепи за дупето или стъкълцето и детето спи с тиксо..

# 4
  • Мнения: 7 723
...не разбирам тиксото ли се лепи за дупето или стъкълцето и детето спи с тиксо..
Joy Joy Joy

Тиксото се лепи на дупето сутрин, преди измиване.
После тиксото, заедно с полепналите неща по него
се лепи на стъкълцето и се носи в лабораторията.

(...както, междувпрочем пише и по- горе)

# 5
  • Мнения: 2 047
   Може да ти е смешно, но горе пише
че стъкълцето се купува от аптека и в къщи с парче по дълго тиксо залепвате за ....

   и нищо не разбрах Laughing Сега вече ми е ясно.

# 6
  • Мнения: 2 908
Благодаря много за подробното описание! Hug
За мен това е невероятна глупост да карат майки да го правят това нещо,след като има медицински персонал,знаещ как и какво да прави,ама щом се налага..... Rolling Eyes
Между другото не разбирам защо не може само от контейнерче с изпражнение(ако трябва ще дам две контейнерчета за двете изследвания)да се изследва за паразити,а трябва да се лепят такива неща?Не съм наясно с тези работи,но ми е чудно.... Rolling Eyes

# 7
  • София
  • Мнения: 6 477
Може да звучи глупаво или манипулацията да е странна, но целта е да си види има ли яйца на глисти. А и не виждам кой знае колко сложно да е цялото занимание - отнема между 2 и 5 секунди.

# 8
  • Мнения: 7 723
Може да звучи глупаво или манипулацията да е странна, но целта е да си види има ли яйца на глисти. А и не виждам кой знае колко сложно да е цялото занимание - отнема между 2 и 5 секунди.
Ааааа, не си права. Децата на ССФ нямат глисти, нито пък яйца.
...а и после трябва да се носи в лабораторията,
а имаш ли си представа това колко време отнема, а?  Wink

# 9
  • Мнения: 284
Вчера правих такова изследване на детето- за паразити.В РИОКОЗ долепиха стъкълцето до дупето,не тиксото.
Изследването стана веднага.
Малката не е ходила на градина 2 месеца,но като попитах в ДГ какви изследвания казаха-само изследване за паразити и бележка от личния лекар,че е здрава.

# 10
  • Мнения: 2 908
Няма защо да се подигравате-казах,че е глупаво,че карат майките да го правят това,а не мед.лицата-не съм казала,че е глупаво да се прави въобще StopИ аз не се изживявам като ССФ-ти Руска си си цяла ССФ-наблюдавам те тук от 3 години вече,ама аз не съм никаква ССФ,та да мяташ подигравки.Както казах по-горе-благодаря за първата изчерпателна информация,преди някой да се подиграва нека да чете  Naughty Не ми трябваха обяснения за яйца,химик съм,разбирам и от биология и биохимия. Мнението си ми остава.И както Диана е казала-това не го е правила тя,че някой тук да пуска подигравки.....

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 16:20 от огън момиче

Общи условия

Активация на акаунт