Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Бъдещи майки
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 253 отговора
Пере?
Чисти?
Готви?
Сменя папмерси?
Сменя ви в нощните ставания?
Оставяте ли ги сами с бебто да пиете едно кафе с приятелки?

А с какво бихте искали да ви помогне още?

Благодаря!
Цитирай

Пловдив

С домашна работа почти не помага. Обаче гледа  детето, нощните ставания са за него, както и смяната на памперса беше... какво друго - приготвя й храната, играят си, ходят по разходки, поради което имам достатъчно време за кафета и за други лични неща.
  С какво бих искала да ми помага още.. ами аз не искам да ми помага с домакинството, предпочитам да си свърша нещата както аз си знам.
Цитирай

в илюзия

С нищо не ми помага в домакинството , но аз и не искам.
Храни дъщеря ни в 6 часа сутринта с АМ и то само когато се събуди и играе с нея , когато не е изморен , защото нека да не забравяме , че все пак той ходи на работа.
Цитирай

Домашна - Пазарува (или заедно пазаруваме), готви, чисти (освен прах, мрази да бърше прах и това си е мое занимание), пуска пералня (сменяме се кой да простира, но аз го сгъвам винаги). Разходките са ни почти винаги заедно.

С детето - Играе с нея, занимава я, храни я понякога с пюретата (главно сутрин за да си доспя), прави пюретата и кашите, сменя памперси, приспива когато не може да заспи на гърда, нощем ми я подава да я кърмя и после я слага обратно да спи.

Нямам никакви забележки (освен, че много играе на компа и го окупирва)
 hahaha

Редактирам да обясня, че той не ходи на работа затова е и толкова активен вкъщи. Аз работя от вкъщи по няколко часа на ден.
Цитирай
Вярно е, че е трудно татковците да ни отменят с нощните ставания, когато ходят на работа.
Но ние не работим ли по цял ден?
И какво става, когато и майките тръгнат на работа - кой ще става тогава?
Цитирай

Испания и Стара Загора

домашна работа-готви,чисти,ако трябва и пералнята пуска.Но като е на работа,аз върша повечето неща.
с детето-досега не го е хранил или къпал,това го правя аз.Иначе е сменял памперси,играе си с него,води го на разходки и 1-2 пъти на детско кино. Peace
мисля,че достатъчно ми помага.няма какво повече да искам.
Цитирай

Редактирам да обясня, че той не ходи на работа затова е и толкова активен вкъщи. Аз работя от вкъщи по няколко часа на ден.

Тъкмо се хванах за главата какъв е този мъж?! Laughing
Но с редакцията стана ясно. Wink
Цитирай

Асеновград

Нашия татко прави всичко което си изредила смятам че детето е и на двамата и задълженията трябва да се разпределят по равно според възможностите на родителя, а това че ходи на работа не смятам че пречи за да помага както с детето така и с домакинството важното е да има желание а има ли желание има и начин Smile
Цитирай

Прави всичко от избореното. Нямаме точно разпредлени задължения, естествено аз върша повечето неща, но когато го помоля да свърши нещо, никога не ми отказва.
Цитирай

София

За децата - единствено не ги е кърмил!
За дома  
-пералнята - тя пере сама, нужно е само да я натъпчеш, да сложиш препарат и да натиснеш копчето. Не му давам дори да припари до този уред, защото веднага ще направи някоя мешавица.
- чистене - да, чисти понякога.
- готвене - да, включва се, когато е аламинути.
- пазар - основно той пазарува /все пак е доста по-едър и му е по-лесно да носи торбите/

Какво искам още - ммм, да не разбърква целия гардероб, когато си вади чифт чорапи от там.
Цитирай

Бургас

Основно той пазарува,понякога прибира дрехите от простора,
занимава се с малката когато е в къщи .
Нощем не става защото е на смени и не е в къщи Very Happy
Домакинствам си аз,защото той все не прави нещата както аз ги искам Very Happy
Много хубаво готви като мине покрай денонощние или някоя пицария Very Happy

Иска ми се да е малко по-подреден,но ще преживея и ако не стане Very Happy
Цитирай

Sofia, Bulgaria

Помага ми много!
Гледаме да си поделяме задълженията и да живеем равноправно.
Опитвам се да отмятам повечето домашни задължения, докато той е на работа, докато малкия слуша или си играе, но с което не успявам- винаги мога да разчитам, че ще ми помогне.
В готвенето- той е царят, аз съм едва асистент на майстора  Wink.
Нощните ставания гледам да поемем аз, тъй като предполагам, че едно е да се дигнеш да ходиш на работа на другия ден, друго е да си си вкъщи- макар и недоспал. Rolling Eyes
Като тръгна аз на работа- ще видим, дано до тогава приключим с безсънните нощи. Praynig
Важното е да се грижим един за друг- останалото си идва от самосебе си!
Цитирай

Варна

Докато бяхме заедно почти с нищо. Вечер изливаше водата от ваната след като изкъпех малката. От памперсите му ставаше гнусно, особено когато беше наакана.  Shocked
Цитирай

Русе

Пере? Пуска пералня и пере на ръка дрехите на бебка.
Чисти? Прахосмукачка, миене на под-пълна програма.
Готви? Би го правил, но готвенето ми доставя голямо удоволствие и ми го предоставя.
Сменя папмерси? От както ни изписаха от родилния, мен ме беше страх Embarassed
Сменя ви в нощните ставания? Това беше единственото, за което каза-не ме търси.
Оставяте ли ги сами с бебто да пиете едно кафе с приятелки?
Най-съм спокойна, когато бебка е с баща си.
А с какво бихте искали да ви помогне още? С нищо повече-каквото го помоля го прави Peace

Цитирай

Пловдив

От всичко изброено само гледа малкия,за да пия кафе с приятелка.
Не,че е малко,но все пак  можеше да сменя памперса отвреме-на време или да ме сменя праз нощта(не всеки ден разбира се).
Но аз не се сърдя,защото работата му е тежка и трябва да се наспива,а и си е мое задължение да гледам детето повече от него.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
1-14 от 253 отговора