Някой пие ли Гинипрал?

  • 4 958
  • 6
  •   1
Отговори
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Здравейте! От 2 седмици съм на Гинипрал заради чувствителна матка, ниска плацента и съвсем леко кървене. Лежах 1 седмица в болница и след системите преминах на Гинипрал, Верапамил и Магнерич. Трябва да ги пия още една седмица., действат ми добре (всчико изчезна).
Засега се опитвам да бъда в покой, стоя си в къщи, не шофирам, често полягам, но...вече не издържам. Никога не съм водила такъв застоял живот. Една семдица и полудявам. Остават ми още 3 седмици, докато вляза в 9-тия месец.
Питам се дали толкова се пазите  newsm78 Дали като спра лекарствата, веднага пак ще се появят контракциите  newsm78 Аз преди това ще отида на преглед де, но все пак ще се радвам, ако споделите!

# 1
 Аз много се пазих с моя бебчо и повярвай ми заслужава си колкото и застоял живот да водиш като видиш твоето бебе определено ще си кажеш че си е струвало. Колкото до Гинипрал-а той ми се отрази много зле и го спрях; започнаха да ми изтръпват крайниците и се подуваха. За магнезия няма страшно пих го в последните 2-3 месеца. Не се тревожи, почивай си и всичко ще бъде наред.

# 2
  • Мнения: 158
Аз съм го пила почти два месеца - седми и осми. Първо на 6 часа по 1 табл. няколко седмици, после го намалявах постепенно и в началото на 9тия го спрях по препоръка на лекарката. Ставаше ми много лошо на моменти - сърцебиене, отпадналост и пр., но важното е, че бебо си остана вътре толкова, колкото трябваше и се появи  на бял свят в деветия месец.
Много е важна почивката щом имаш контракции, аз изкарах  на легло с малки разходки отвреме навреме, последните 2 месеца - трудно е , скучно е, но няма как, издържа се, а и на теб още съвсем малко ти остава.
Стискам палци, пази се и почивай  Simple Smile

# 3
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 535
Аз го пих от 4ти месец нататък,а преди това дуфастон.Налагаше се много да лежа,от шестия месец почти не ставах от леглото,без гинепрала нямаше да износя детето и въпреки всички неудобства съм щастлива че родих здраво дете(предното се роди недоносено с куп отрицателни последствия).Знам колко е трудно и неприятно ,но го направи заради детето.А и имаш компютър,можеш да киснеш във форума или чата,няма да ти е толкова скучно. Grinning

# 4
  • Мнения: 5 228
И аз пих Гинипрал, не си спомням вече колко време беше обаче. СЪщо като теб до тогава бях водила много активен живот, непрекъснато на работа, насам-натам, обаче от четвъртия месец до края трябваше да лежа основно. Трудно е, но това е положението. След като имаш чувствителна матка трябва да си почиваш повече и да не се натоварваш изобщо. Това, че ще спреш лекарствата не означава, че отново ще имаш контракции. Повече почивка и никакви притеснения.

# 5
  • Sofia
  • Мнения: 4 389
Благодаря ви, момичета!  Hug Ще си наложа да почивам. Поне остана мъничко. Все пак следващата седмица трябва да ходя за обменна карта, направление и т.н, а също и на преглед. Дано всичко е наред и да не предизвикам пак някой проблем с ходенето насам-натам  Praynig

# 6
Аз последните 3 месеца го пих. Пазих се през цялото време, но въпреки всичко имах контракции по чести от времето, когато започнаха да ми текат водите.  Родих 5 дни по рано от термина с форцепс, но не мога да се оплача от самото раждане. В началото след раждането си мислех, че вси4ко е минало много тежко, но сега 1 година по-късно се усмихвам и си мисля, 4е всичко е прекрасно. Стискам палци на вси4ки на които им предстои раждане, нека всичко мине с лекота и се радвате на здрави бебчета.

Общи условия

Активация на акаунт