Как да скрия тръбата на абсорбатора?

  • 11 151
  • 23
  •   1
Отговори
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Чудя се как мога да прикрия тръбата за абсорбатора? Тя е почти 2 метра и ще бъде над горните шкафове. Тръбата е ПВЦ. В момента правим кухнята и тези дни ще ни  я монтират, но тази пластмасова тръба , която е купил съпруга ми хич не ми харесва да се вижда над шкафовете. Дайте идеи.

# 1
  • Мнения: 5 173
Нашата е в дървена кутия с цвят на кухнята, има си и дръжка и имитира шкаф. Никой не подозира дори какво е.

# 2
  • София
  • Мнения: 843
Това с кутията е много- добро решение. Дори да не правиш кутия може да сложиш затварящи первази над шкафовете/ такива каквито крият крачетата на самите шкафове долу/.Защо е толкова дълга тръбата?

# 3
  • Мнения: 3 830
Това с кутията е много- добро решение. Дори да не правиш кутия може да сложиш затварящи первази над шкафовете/ такива каквито крият крачетата на самите шкафове долу/.Защо е толкова дълга тръбата?

Едното решение е в отделна кутия, а в много случаи въпросната тръба се затваря в самите кухненски шкафове. Peace

# 4
  • София
  • Мнения: 843
Това с кутията е много- добро решение. Дори да не правиш кутия може да сложиш затварящи первази над шкафовете/ такива каквито крият крачетата на самите шкафове долу/.Защо е толкова дълга тръбата?

Едното решение е в отделна кутия, а в много случаи въпросната тръба се затваря в самите кухненски шкафове. Peace

Тя е с 2 метра тръба. При мен минава само през един шкаф и като гледам колко място ми отнема от шкафа..........  Crazy

# 5
  • Мнения: 18 542
Окачен таван само над шкафовете. С кутии стои доста "дървено" според мен.

# 6
  • София
  • Мнения: 8 272
Има едни тесни тръби които като се сложат отгоре не се виждат

# 7
  • Мнения: 5 173
Окачен таван само над шкафовете. С кутии стои доста "дървено" според мен.
Ооо, напротив Stop, при положение, че кухнята е от плоскости, а псевдошкафовете са от същия материал, никой и не предолага, че не са реални шкафове.

# 8
  • Мнения: 3 830
Окачен таван само над шкафовете. С кутии стои доста "дървено" според мен.
Ооо, напротив Stop, при положение, че кухнята е от плоскости, а псевдошкафовете са от същия материал, никой и не предолага, че не са реални шкафове.

 Peace

# 9
  • Мнения: 18 542
Ооо, напротив Stop, при положение, че кухнята е от плоскости, а псевдошкафовете са от същия материал, никой и не предолага, че не са реални шкафове.
Ок де, аз казвам, че на мен не ми харесва  Peace Simple Smile
Освен това авторката не дава да се разбере какви точно са й шкафовете  Wink може да са със стъклени врати... както и да е, важното е идеи да се дават, тя ще си прецени какво да си(не си) сложи.

# 10
  • Мнения: 3 830
Ооо, напротив Stop, при положение, че кухнята е от плоскости, а псевдошкафовете са от същия материал, никой и не предолага, че не са реални шкафове.
Ок де, аз казвам, че на мен не ми харесва  Peace Simple Smile
Освен това авторката не дава да се разбере какви точно са й шкафовете  Wink може да са със стъклени врати... както и да е, важното е идеи да се дават, тя ще си прецени какво да си(не си) сложи.

Мхм, не е лошо да даде снимки някакви, за да могат и съветите ни да са по-адекватни. Wink

# 11
  • Мнения: 2 155
Затова според мен вместо да се правят имитации на шкафове отгоре, просто е трябвало да се направят по-високи кухненски шкафове. Знам, че по този въпрос авторката вече нищо не може да направи, но просто не се сдържах.  Crazy

# 12
  • близо до София
  • Мнения: 1 988
Снимки за съжаление не мога дам ,защото още нямам шкафовете. Съпруга ми е купил тази тръба, но мисля ,че ще се вижда над шкафовете. За по-високи шкафове за съжаление е късно. Вече са готови. Във вторник е монтажа. Те иначе са високи точно до тръбата - 72 см., има и осветление, дано не се вижда много, ама сигурно ще се вижда. Sad
Имам и стъклени врати.

# 13
  • by the sea
  • Мнения: 98
У дома ширма е с плоски тръби - височина 6см и гарантирано нищо от никъде не се забелязва, без да има монтирани защитни первази над шкафовете. Тъй като момичето обаче спомена, че вече имали закупени кръгли търби, за да не стават зян прилагам фото и на друго приемливо за моя вкус решение. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=345372&pid=10813360

# 14
  • Мнения: 672
http://www.snimka.bg/photo.php?photo_id=10813799
Тази снимка съм си запазила като евентуално решение за моята кухня. Твърде е възможно да съм я смъкнала от този форум, не си спомням и предварително моля авторът за извинение.

Общи условия

Активация на акаунт