Използваме "бисквитки" (cookies), за да персонализираме съдържанието и да анализираме трафика си. Повече подробности можете да прочететеТУК

• 28 фев. 2009, 21:53 ч.

Пак проблем с гърдите

• 960
  • 10
  •   1
Отговори
  • Видин
Преди седмица почувствах болки на ареолата точно до зърното ми.Съблякох се да видя,какво става и установих,че мястото беше леко подуто и много чувствително.Болките продължиха през целия ден,но на другия ден изчезнаха и в забързаното ежедневие,така и не отидох на лекар.Но от вчера,пак започнаха ooooh!Когато погледнах и се опипах и понатиснах,излезе малко гной/не от зърното а от страни на него точно/.След обстоен преглед пред огледалото установих,че гърдата ми е леко подута и зърното ми е във форма,която не е типична за гърдите ми.Днес цял ден ходя по една широка и много тънка блузка и дори не си помислям за сутиен,защото и от допира на блузата изпитвам болка.Оказа се обаче,че си напипах топченце,което започва от там дето излезе гнойта до под зърното.При опипване боли още повече ooooh!
Ако някой е имал подобен проблем,моля нека да пише Praynig
Чудя се дали е киста?И да чакам ли работните дни или да се обадя направо да ме погледне хирурга ми newsm78

# 1
  • София/Света на Диска
Недей да чакаш в никакъв случай. Направи изследвания, за да се установи какво е. Дано да не е нищо сериозно.
Успех. Praynig

# 2
  • В тъмната гора.
това не е хубаво, отивай при джипито си, а от там или на мамолог или на гинеколог.

# 3
  • София/Света на Диска
това не е хубаво, отивай при джипито си, а от там или на мамолог или на гинеколог.

На гинеколог пък защо?  newsm78

Искай си направление от личния за мамолог. Искай да ти направят изследвания, не просто да те прегледат и да ти изпишат лекарства. Peace

# 4
  • Видин
Ох,момичета...Тук имаме едни лекари,та няма що....Смятам,че няма смисъл да ходя на гинеколог,защото доста съм ги обиколила и не съм очарована от тях.Мамолог тук няма,в сряда ще запиша час за при Свещаров,но кой знае кога ще дойде...
Аз съм претърпяла две операции сна фиброаденоми,но на другата гърда и не съм усетила никакъв дискомфорт по времето когато ги имах.А туй чудо сега,ме боли...Затова смятам,че единствено мога да се доверя на хирурга,който е в час с мойте проблеми.
Смятам,ако днес не ми премине болката,още утре да му се обадя и да отида при него в болницата,ако е на смяна.

# 5
Щом си имала вече две операции, zначи zнаеШ и при кой да отидеШ на консултация. Мисля, че е най добре да те видят първо на ехограф. А такива болки, каквито описваШ аz имам всеки месец преди да ми дойде. Но пък гной никога не съм имала.

# 6
  • В тъмната гора.
Писах гинеколог, защото при нас в прованса личните правят така, дават направление за гинеколог, а той за мамолог. Правят профилактичния тактически, с един куршум два заека....абе селски тарикати.

# 7
  • Карлово/ Пловдив
Писах гинеколог, защото при нас в прованса личните правят така, дават направление за гинеколог, а той за мамолог. Правят профилактичния тактически, с един куршум два заека....абе селски тарикати.

От 2005-2006 беше променена процедурата за издаване на направления за мамолог понеже касата нямаше пари да плаща на осигурените възможността да отидат при специалист мамолог.Затова и касата усложни процедурата - личен лекар от там при гинеколог или хирург който да издаде направление за мамолог.И в случая по-добрия начин е човек да отиде на частно.
От февруари 2009 се върна правото на личните лекари да дават направления за мамолог директно,като се запазва и правото направление за мамолог да издава и хирург или гинеколог.Така че в случая,че Личният лекар е изчерпал направленията направление за мамолог може да се получи от хирург или гинеколог.Но реално по-добрия случай е ако няма направление личния лекар да се отиде на частно при избран специалист мамолог.
Д-р Свещаров е добър специалист.

# 8
  • Карлово/ Пловдив
Ох,момичета...Тук имаме едни лекари,та няма що....Смятам,че няма смисъл да ходя на гинеколог,защото доста съм ги обиколила и не съм очарована от тях.Мамолог тук няма,в сряда ще запиша час за при Свещаров,но кой знае кога ще дойде...
Аз съм претърпяла две операции сна фиброаденоми,но на другата гърда и не съм усетила никакъв дискомфорт по времето когато ги имах.А туй чудо сега,ме боли...Затова смятам,че единствено мога да се доверя на хирурга,който е в час с мойте проблеми.
Смятам,ако днес не ми премине болката,още утре да му се обадя и да отида при него в болницата,ако е на смяна.

Д-р Свещаров е добър специалист.За кой град става въпрос защото казвате,че незнаете кога ще дойде?Ако нямате как да се консултирате с мамолог се консултирайте с хирурга който ви е оперирал.Но по-добрия вариант е при проблеми с гърдите да се консултира жената директно с мамолог.Да се направи клиничен преглед - опипване на гърдите в различни положения на тялото и ехографско изследване.

# 9
  • Видин
Благодаря ви за съветите Hug
Аз съм от Видин и поради предишните пробеми съм ходила и на мамограв и ехограф.Посетих и Гаврилов,посещавах и гинеколози,само заради снимките,но ми писна заради една снимка,да слушам като малоумна всеки път едно и също-така практикува прословут видински гинеколог Hug
Надявах се,че може би някой е имал подобен проблем и може да предположи какво е това.
Утре ще звъня на хирурга,дано да е дежурен да ме види и ще пиша Hug

# 10
Да използвам темата и да попитам някой знае ли нещо за д-р Попов - мамолог в Токуда. На търсачка ми излизат много лекари с това име и ми е трудно да се ориентирам.
Имам записан час за утре при него, препоръчаха ми го от регистратурата на отделение Обща хирургия.

Редакция на ключовите думи на тема

Общи условия

Активация на акаунт