КАК ДА СИ ИЗБЕРА СУШИЛНЯ?

  • 10 348
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Пловдив
  • Мнения: 57
Здравейте на всички!Моята сушилня е AEG с конденз+поставка за сушене на обувки,толкова съм доволна от нея ,че нямам думи да ви опиша,дрехите ми не са намачкани,а и моята има такава функция след като приключи сушенето да ги върти докато ги извадя  bouquet

# 16
  • Мнения: 1 196
Моля те дай линк, или кажи точно модела   Praynig

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 57
модeла е AEG 58840R

# 18
  • София
  • Мнения: 358
Моята е ето тази http://www.gorenje.bg/8170?c=195136
Имам я от 1 година и не мога да си представя вече домакинството без нея.
Както са казали момичетата преди мен - това е много полезен уред, който не мачка и не съсипва дрехите. просто трябва да се научиш да работиш с него.

искам само да уточня нещо, което до тук сякаш не беше споменато.
Сушилните са два вида - според това как отделят парата.
 - по разпространените са със кондензатор - това означава че горещият въздух с парата минава през кондензатор, водата се събира в контейнерче, горещия сух въздух се освобождава в помещението. В този случай имай предвид, че уредът трябва да се постави в добре проветрявано помещение, където по време на сушене ще се повиши температурата. Моята е такава - поставена е в коридора върху пералнята - когато работи отварям вратата към банята и пускам вентилаторчето. Влага в помещението няма Просто кондензатора се почиства от време на време за да е ефективен.
 - без кондензатор - в този случай имат нещо като гофрирана тръба, през която излиза горещия въздух с парата - трябва да се върже към отдушник или да се изкара на вън.
Повечето модели има функция след изсушаване просто да въртят дрехите, за да не се смачкват.
Някои памучни дрехи  може да се свият, ако се сушат на много висока температура, за това е добре ти да можеш да си регулираш температурата на сушене.
Много дълго стана, но дано ти бях полезна   bouquet

# 19
# 20
  • Мнения: 2 957
Ще следя темата, защото и аз искам да си взема сушилня;)

# 21
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Здравейте!
А какво мислите за комбинираните уреди (пералня със сушилня) - просто няма къде да сместим два уреда на скромните ни 40 кв.м.... Благодаря предварително!

# 22
  • София
  • Мнения: 358
Здравейте!
А какво мислите за комбинираните уреди (пералня със сушилня) - просто няма къде да сместим два уреда на скромните ни 40 кв.м.... Благодаря предварително!
Аз също живея в 40 квадрата и моята сушилна е сложена върху пералнята. Ако и този вариант не ти е възможен, смятам че е по-добре да си вземеш от тези уреди 2в1, които са с по-голям капацитет - така ще имаш огромен барабан и няма да ти се мачкат дрехите при сушенето. Пък и ще можеш спокойно са си переш примерно олекотените юргани в пералнята.

# 23
  • София
  • Мнения: 26
Здравейте!
А какво мислите за комбинираните уреди (пералня със сушилня) - просто няма къде да сместим два уреда на скромните ни 40 кв.м.... Благодаря предварително!

За съжаление не мога да похваля моята пералня+сушилня. Пере отлично, но при сушене излиза доста пара от контейнерчето за праха. 2 пъти идваха техници, сменяха платката; 1 път я взеха в сервиза. И  всеки път казват че са я оправили, а проблема си остава. В момента ползвам машината само като пералня, защото вече не виждам смисъл да се обаждаме в сервиза. Също много мачка дрехите при сушене. Нашата машина е Bosch.

# 24
  • на последния етаж
  • Мнения: 8 753
Благодаря ви, момичета!
Уви, над пералнята има място с височина само 60см (а мисля, че височината на стандартните сушилни е 80см?! Освен ако няма умалени варианти...?). Та моля тези от вас, които имат и са доволни от уред 2 в 1 (пералня със сушилня) да сподели марка и модел. Много благодаря за помощта и съдействието:)

# 25
  • София
  • Мнения: 137
Здравейте, от няколко месеца ползвам сушилня за дрехи и съм много доволна. Сушилнята ми е Candy, за 7 кг. Купихме я от Технополис за малко под 700 лв. Много съм доволна, 1 пералня ми е готова за 3 часа - от прането до прибирането в гардероба. Мачка дрехите за не повече, от колкото ако са стояли на простор, но за сметка на това са сухи за 1 час и не се вмирисват на свеж софийски въздух. Ако оставиш дрехите в сушилнята, а не ги извадиш веднага през 15 мин се включва сушилнята и впръсква топъл въздух, за да не се измачкат, въпреки това е по-добър вариант да се вадят веднага. Дрехите са много мекички и ухаят на ароматизатор. Не е вярно,че сушилнята харчи много ток, не сме забелязали драстична разлика в сметките, пък и 10-15 лв. месечно си струват голямото удобство, което имаш. По принцип, за да ти изсъхнат хубаво дрехите трябва количеството парне да е по-малко от пълния обем на сушилнята, това е причина при комбинираните да не изсъхват хубаво дрехите. Аз съм твърдо за сушилня Simple Smile

# 26
  • Мнения: 1 196
Мачка дрехите за не повече, от колкото ако са стояли на простор

Мачка ли ги?  Аз очаквам да не се налага да гладя лед това  ooooh!   
Останах с впечатление от другите момичета че е така   Rolling Eyes

Общи условия

Активация на акаунт