За домашните кучета,тичащи на воля из парковете

  • 8 595
  • 167
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 9 814
Абе хора, какъвто страх се насади на детето като малко, ще си го носи и като голям човек.Ето пример с дъщеря ми, хапана е от чуждо домашно куче, кърпена е, два пъти са и бити инжекции против бяс в корема, но си обича кучетата.Но пък я е страх от паяци и хлебарки и насади същия страх на сина си.Никой друг в семейството няма такъв страх. И никой от двамата неще да разбере, че толкова дребно същество нищо не може да им направи. Пищят и бягат и двамата дори и само да им се е сторило, че има паяк.

Оф с риска да стана досадна вече, но пак да го кажа- имаме две кучета, които живеят на двора при свеки- едното е джобен формат улична превъзходна, другото каракачанка- огромна, мъжка и доста страшна на пръв поглед. С тях обаче детето ми си играе като с играчки- язди ги, бори ги, дърпа им опашките, с две думи няма никакъв страх от тях. За сметка на това обаче изпитва неистов страх от всички останали кучета, макар че, не е хапана.

# 76
  • София
  • Мнения: 12 095
В други страни като Испания, Франция също има практика да си разходиш кучето по улицата и каквото станало станало, но там има служби, които почистват.
Не съм съгласна, че там хората си извеждат любимците за да се изходят и си отминават спокойно, защото има служби за почистване, които са си на местата. Ние нямаме елементарна култура.

И аз не бях съгласна докато живеех във въпросните страни, но е факт. В Париж, в Мадрид, в Южна Испания е пълно с кучешки екскременти по улиците. Във Франция минават с едни уреди като прахосмукачки и събират въпросните неща от тротоарите. Виждала съм хора да почистват след кучетата си само на летища и други подобни места, на които има засилен контрол. В Германия, Австрия и подобен тип държави хората си чистят след дом. Любимци, но не в цяла Европа е така.
Но тук не можем да разчитаме нито на контрол от някакви власти, нито на почистване от някакви служби. С деца, с кучета, с коне, с тиранозаври- налага се да сме културни и да си почистваме сами, защото положението в момента е много л**няно. Peace

# 77
  • Мнения: 14 654
Ох, това е тема, която адски ме тормози. И моето дете има страх от кучета, като беше на годинка и малко един гнусен пудел до хапна леко за пръстенцето и оттогава се стяга като минаваме покрай куче. Това лято една овчарка се хвърли "дружелюбно" към него и горкото дете се разпищя и разтрепери. Освен да се карам със собствениците нищо няма какво да се направи. Не знам как да се боря с тези малоумници, за които законите не означават нищо, няма къде да сигнализирам. Някой ден ще пребия някоя нахалница и ще наритам някое по-дребно куче до смърт - така ми е омръзнало от тях, това не са хора, а по-големи животни от любимците си  #Cussing out  Sick
Да не говорим за лайната, бълхите и болестите, които оставят след себе си, ужасно е.

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 8 221
В други страни като Испания, Франция също има практика да си разходиш кучето по улицата и каквото станало станало, но там има служби, които почистват.
Не съм съгласна, че там хората си извеждат любимците за да се изходят и си отминават спокойно, защото има служби за почистване, които са си на местата. Ние нямаме елементарна култура.

И аз не бях съгласна докато живеех във въпросните страни, но е факт. В Париж, в Мадрид, в Южна Испания е пълно с кучешки екскременти по улиците. Във Франция минават с едни уреди като прахосмукачки и събират въпросните неща от тротоарите. Виждала съм хора да почистват след кучетата си само на летища и други подобни места, на които има засилен контрол.
Ами тогава имам предложение. Тъй като сме бедна държава и няма как да се пуснат специално машини за кучешки екскременти. Собствениците на кучета да плащат яки данъци или такси за да им се почистват мръсотиите. Това може да се приеме ако се предложи.

# 79
  • София
  • Мнения: 12 095
Или наистина всички да си събираме боклуците. И без това държавата е организирана, така че дори кучкарите да плащат големи данъци никой не казва, че парите ще отидат за почистване на кучешки екскременти. Могат да отидат за какво ли не.  Те и данъците от автомобилите не отиват за ремонт на пътищата иначе с 2 милиона коли в София улиците трябваше да са гладки като трасе от Формула1.

# 80
  • Мнения: 22 842


И аз не бях съгласна докато живеех във въпросните страни, но е факт. В Париж, в Мадрид, в Южна Испания е пълно с кучешки екскременти по улиците.

Аз пък не съм забелязала подобно явление в Испания. Thinking


Но тук не можем да разчитаме нито на контрол от някакви власти, нито на почистване от някакви служби. С деца, с кучета, с коне, с тиранозаври- налага се да сме културни и да си почистваме сами, защото положението в момента е много л**няно. Peace
В това си права,но явно целокупния български народ му е добре да живее в лайняна кочина и да псува политиците,че е мръсно. ooooh!

Колкото конкретно по темата:карам се непрекъснато със собствениците на кучета,но безхаберието и невъзпитанието  им е толкова голямо,че изпадам в неловки ситуации пред детето ми,които никак не го учат на добри обноски между хората.Кошмар. #Cussing out

# 81
  • Мнения: 1 155
Трябва да се разхождат вързани, трябва да са с наморници, трябва да се изхождат на определени за целта места, а собствениците им да им почистват изпРъжненията А АКО НЕ ГО ПРАВЯТ , ТРЯБВАТ ДА БЪДАТ ГЛОБЯВАНИ #Cussing out

# 82
  • Пловдив
  • Мнения: 2 202
Каквото и да се изпише тука, промяна няма да има, докато държавата не направи нещо по въпроса, а това няма да стане скоро Mr. Green
Имам впредвид обособени заграждения за кучета и хора, които да глобяват нарушителите, визирам стопаните, които не си събират екстрементите!
А колкото до пускането без повод, ами и кучетата ни имат нужда да потичат, градинките не са само за децата, аз лично се съобразявам и не я пускам по детските площадки, но парка е за всички  Naughty

Общуването с животни е изключително важна част от живота на всяко дете, аз съм убедена, че деца които растат с животни стават по-добри, така че приканвам майките, с негативно отношение да обърнат повече внимание на контакта на детето си с животните Peace
 
Аз взех на моите деца куче и смея да твърдя, че станаха много по отговорни и щастливи деца Wink

# 83
  • София
  • Мнения: 12 554
Общуването с животни е изключително важна част от живота на всяко дете, аз съм убедена, че деца които растат с животни стават по-добри, така че приканвам майките, с негативно отношение да обърнат повече внимание на контакта на детето си с животните Peace
Аз взех на моите деца куче и смея да твърдя, че станаха много по отговорни и щастливи деца Wink

А аз приканвам майките с кучета да обърнат внимание на лайната на любимците си, защото не държа моето дете да има контакт с тях. Както и със самите им любимци. Едва ли ще е нещастно.

# 84
  • Мнения: 22 842
Общуването с животни е изключително важна част от живота на всяко дете, аз съм убедена, че деца които растат с животни стават по-добри, така че приканвам майките, с негативно отношение да обърнат повече внимание на контакта на детето си с животните Peace
Аз взех на моите деца куче и смея да твърдя, че станаха много по отговорни и щастливи деца Wink

А аз приканвам майките с кучета да обърнат внимание на лайната на любимците си, защото не държа моето дете да има контакт с тях. Както и със самите им любимци. Едва ли ще е нещастно.
Peace Бих добавила,че паркът е за всички,но си има определени места за кучета,деца,колоездачи и тн.Аз не мразя кучетата,напротив,имаме куче,но не държа да идват и да ме душат чужди кучета,да ми скачат с мръсни лапи по дрехите,да лигавят играчките на детето ми/защото животинките се радват на подхвърлената топка на площадката/.Затова в цивилизованите страни кучетата се водят на поводи,докато не стигнат до определените за тях места.Там могат да тичат на воля,без да притесняват околните. Peace

# 85
  • Мнения: 2 110
 Кучетата трябва да се разхождат вързани и да бъдат с наморници.Трябва да се изхождат/пишкат  на определени за целта места. И все пак да не е около децата ни който си играят.

# 86
  • София
  • Мнения: 12 095


И аз не бях съгласна докато живеех във въпросните страни, но е факт. В Париж, в Мадрид, в Южна Испания е пълно с кучешки екскременти по улиците.

Аз пък не съм забелязала подобно явление в Испания. Thinking



Къде си живяла в Испания?

# 87
  • Мнения: 22 842


И аз не бях съгласна докато живеех във въпросните страни, но е факт. В Париж, в Мадрид, в Южна Испания е пълно с кучешки екскременти по улиците.

Аз пък не съм забелязала подобно явление в Испания. Thinking



Къде си живяла в Испания?
Мадрид.

# 88
  • Мнения: 230
Аз съм собственик на куче и родител на дете на 2 и половина почти.
Разбирам много добре проблема ти. Моето дете никак не харесва да тичат срещу него и да го закачат животни (и кучета и котки). Въпреки, че израства с куче!
Въпрос на възпитание и разбиране на другия е да си контролираш кучето и нервите Simple Smile.
По въпроса за екскрементите - нескромно е, но аз си ги събирам.

# 89
  • Мнения: 14 654
По въпроса за екскрементите - нескромно е, но аз си ги събирам.
Не е нескромно, а много правилно! Ако всички кучкари го правеха, вместо да се оправдават с общата мръсотия и ако си водеха кучетата на поводи, както са д;лъжни по закон, вместо да изтъкват, че кучетата им имат нужда да потичат, нямаше да има такова напрежение по въпроса с домашните любимци.

Общи условия

Активация на акаунт