Мами в Белгия - 12

  • 15 631
  • 298
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 1 572
Пу първа  Wink
И аз никога не съм отделяла дрехите за пране , нито препаратите , всичко заедно.Нямам нерви  Peace

# 2
  • Мнения: 872
Честита Баба Марта, бели и червени, румени засмени!

Прах за пране - аз покрай този прах в кутията харесах Le Chat  и го ползвам само него за детските дрехи. В течния му вариант за бебешките и детските дрешки. Скъп е, но е доста икономичен. С една капачица се изпира цяла пералня и ухае много приятно.

Жеже, дай и на мен снимки на сутиени, т.е. шкафове..  Laughing

Блонди, ще ми е интересно да разказваш за детската градина, и на нас следващия месец ни предстой /ако махмем пампата/

И сега на края, черпя по случай рождения ден на майка ми  днес, двоен празник у дома ...

# 3
  • Мнения: 1 572
http://www.kapaza.be/detail/15592013/
Така или иначе съм разкрита ето ви панаирите  Laughing
На всичкото отгоре лепнал и цена 800 евро  Crazy

# 4
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Мария, да е жива и здрава майка ти Simple Smile


Ще пробвам и течния вариант, защото при течните препарати поне аромата си остава, а не изветрява като при кутиите с прах.

Аз дрехите на Мартин ги отделях като беше бебе, защото се обриваше от омекотителя...А и защо съм слагала омекотител де  Thinking...Сега вече слагам, когато преполовя голямата кутия прах за пране и ароматът се е поотмирисал. А и дрехите му ги перях на много къса програма, защото с какво може да се изцапа едно бебе Simple Smile А и честно казано не смея да пера бебешки дрехи с нашето бельо, след като жената на брата на мъжа ми беше заразила тяхното бебе с някаква гъбична инфекция без тя да разбере, че има гъбички (т.е. при нея не е имало проявление, че ги носи, явно имунната й система ги е подтискала, но при малкия се разрази доста сериозно).

# 5
  • Мнения: 1 572
Не знам за прах за пране , но ние купуваме омекотител Ленор Енерджи зелен , толкова силно и хубаво мирише , чак на майка в Бг пратих че там го нямало 

# 6
  • Мнения: 90
Блонди ми тя Кората в Брюксел е в Андерлехт И Уолуе ,та затова казах и Андерлехт  ,явно  не е станало ясно

За прах за пране откакто се е родила малката пера всиЧки дрехи(наши ,нейни завивки ,всиЧко,Щото все пак бебето се търка в нас нас ) със савон де марсей ,отделяла съм и отделям оЩе  нашите дрехи  от нейните (bonux съм ползвала ,le chat ,сега вземам лидълските и те не са лоши ,марката на кора съЩо съм ползвала ,само в теЧния вариант вземам и никога на прах .От омекотителя слагам такъв хипоалергиЧен ,заЩото Лина беше с атопиЧна кожа .До годинка всиЧко гладех ,сега веЧе само в сушилнята и веднага сгъвам и са готови застават си като гладени ,един кахър по-малко  Laughing

Ние днес цял ден отнесохме на плоЩадката в парка ,много деца имаше ,весело беше ,въргаляхме се като прасенце в пясъка  Laughing,дано да се задържи слънЧицето ,такива дни са ми любимите .Днес видяхме едно малко бебЧе на няколко дни ,ама така му се радвахме тя нашта като го мисли за кукла и посяга да си слага пръста си в устата му (демек да му дава да яде ,така прави с една говореЩа кукла тука  Laughing) и ооо бебе ,о бебеее


Мария да е жива и здрава майка ти и да се радва дълги години на внуците   bouquet

Последна редакция: нд, 01 мар 2009, 21:10 от Shakira26

# 7
  • Мнения: 305
Честита Баба Марта и от мен!

Ама много сте изписали днес.
Аз също никога не пера наше бельо с това на детето и по принцип гледам да пускам пералня само с нейни дрехи. Навик от бебе. За бяло ползвам Даш,пере фантастично, а за цветно ги сменям. Сега съм с Персил течен и съм доволна.Пробвах на Лидъл ама имам чувството че замазва.

За Кора-Андерлехт, тъй като пазарувам предимно там, да ви кажа напоследък е доста културно положението. Отдавам го на финансовата криза  Laughing  Наистина, доста се поопразни напоследък, но Кора стана доста скъпичка. В Делезе даже има доста неща по-евтино. Хората масово пазаруват в по-евтините магазини. Аз лично предпочитам Кора-Андерлехт, защото е най-богата на асортимент и всичко намирам на едно място,познавам си я,не обикалям да търся продукти. Но е вярно и че в тъпканицата в събота не ходя, така че тогава може би е по-различно положението.

Блонди, когато детенце трагваше на училище, всички ни посъветваха, и директорката, и учителката, и педиатъра, и мои приятелки, че е най-добре оставяш го на учителката, казваш му чао, обръщаш се и си тръгваш. Това ме убиваше, но наистина, като че ли бяха прави. Тя ревеше сърцераздирателно докато сме ние там. Мадам я гушваше и като си тръгнем тя спира да плаче. Аз оставих неприятното задължение да се разделя с нея на таткото. На мен ми идваше в повече  Wink Вие разбира се ще направите както си го чувствате. Стискам ти палци за утре   Wink

# 8
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Блонди! Чакаме новини от първия учебен ден Simple Smile  Hug

# 9
  • Мнения: 305
Хайде Блонди, казвай, всички се вълнуваме  Hug

# 10
  • Мнения: 27 524
Ох, просълзихте ме от внимание и съпричастност, благодаря ви от сърце  Hug Heart Eyes Blush
Нищо не мога да кажа още, защото се отложи за сряда  Embarassed Вчера бяхме в Лиеж на РД и бяха 4 дечица почти на една възраст и такива игри му удариха, та се прибрахме чак към 2 и ми дожаля да го бутна в 8  Confused Още спи, а трябваше да сме се прибрали от детската  Laughing Довечера сме пак, та вторник да отмори и в сряда отиваме.  Simple Smile И веднага ще докалдвам, разбира се  Hug

Блонди, когато детенце трагваше на училище, всички ни посъветваха, и директорката, и учителката, и педиатъра, и мои приятелки, че е най-добре оставяш го на учителката, казваш му чао, обръщаш се и си тръгваш. Това ме убиваше, но наистина, като че ли бяха прави. Тя ревеше сърцераздирателно докато сме ние там. Мадам я гушваше и като си тръгнем тя спира да плаче. Аз оставих неприятното задължение да се разделя с нея на таткото. На мен ми идваше в повече  Wink Вие разбира се ще направите както си го чувствате. Стискам ти палци за утре   Wink

Именно  Peace Вчера си говорих за това и с другите родители и те казаха абсолютно същото - да го оставя и да си тръгна с усмивка. Ако оставам с него и показвам, че ми е мъчно, свикването и адаптацията ще са много, много по-трудни и по-бавни, отколкото ако го оставим от раз. Та така и ще направим, първия ден ще идем заедно със Себ, пък после или аз, или ще се редуваме, ще видим. Дано да е всичко ок, но няма как, време му е и е добре за него  Simple Smile

Мария, да е жива и здрава майка ти, на хубав ден е родена   bouquet

Шакира, ние ходим в Кора Уолуе, че тя е съвсем близко до нас. Досега не е имало араби там, затова стълптворението в събота малко ме стресна, но то и ние сме част от чуждите и сигурно и тях пък ние ги дразним  Laughing Няма значение  Simple Smile

Жеже, сега ще гледам и аз снимки и ще пробваме този Ленор, зеленият, аз трудно си харесвам и намирам ароматни омекотители. Иначе за прах ползваме от таблетките - не заемат място, не изветряват (всяка е опакована) и особено на Ариел и Диксан са хипер ароматни, много са хубави  Peace

# 11
  • Мнения: 1 572
Блонди , аз реших че си седнала на някоя пейка с една голяма бира и рИвеш  Laughing
Няма ли да ви трябва пералня за новия апартамент ?

# 12
  • Мнения: 27 524
Блонди , аз реших че си седнала на някоя пейка с една голяма бира и рИвеш  Laughing
Няма ли да ви трябва пералня за новия апартамент ?
   

 Joy Joy Joy Може и така да стане  Simple Smile

В апартамента занесохме нашето Канди, защото сбъркахме и миналата година я купихме с барабан за 5кг пране, което се оказа супер малко и недостатъчно. Та взехме миналия месец за нас новото Канди с 8кг, а с 5-те закарахме там  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 305
Ейййй Блонди, ще ни оставиш още два дена да се притесняваме. Пък и ти. Ама щом на купон сте го ударили - ще ти простим   Party

Жеже, в какво състояние е фурната и какво значи стар модел?

Ние бяхме днес на Батибоу. Страхотни неща видях. Какви кухни, какви бани, а за салони да не говорим.  Изобщо строителството е толкова модерно вече, само да искаш да строиш. Помечтах си малко   smile3531

# 14
  • Мнения: 1 572
Жеже, в какво състояние е фурната и какво значи стар модел?
Фурната работи перфектно , Делукс на АЕГ , 8-9 годишна е , ами от тези дето са с 4 котлона отгоре , с копчета които се въртят / не със сензори например /
Трябва да я снимам и ще я пратя

Общи условия

Активация на акаунт