Моля за съвети, мрази количката

  • 574
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 664
Здравейте мами,
от няколко седмици бебето ми категорично отказва да се вози в количката, още в началото почва да нервничи, 15-20 мин. я залъгвам с биберон, после запо4ва да мрънка и накрая изпада в истерия. Като я вдигна на ръце, спира веднага, в кенгуруто и слинга също обожава да я нося. Знам, че иска да разглежда, а в количката скучае, защото е малка за седнало положение, но тя е доста тежка и не мога да я нося повече от половин час, а като си помисля за излизане с количката и косите ми настръхват като знам какво ме чака. И сме като затворници, чакаме уикенда, та да я извежда татито, той има по-здрави нерви Mr. Green Опитах всичко, купих нови играчки за количката, слагам любимите й играчки, всичко върши работа само в началото. Има ли други мами, които са имали този проблем, какви трикове сте ползвали, та да ги позалъжете в количката. и кога преминава този период. Благодаря предварително

# 1
  • Мнения: 672
Малко ми е трудно за образно обяснене, но ще пробвам Simple Smile. Свалям гърба на количката - от към главата на детото и го обръщам да се вози по корем. Вижда всичко и не иска да носи. Но не се надявай и така да искара мнооого дълго. Просто идейка за разнообразяване.

# 2
  • Мнения: 396
Ами като я возиш в количката, тя в каква посока е обърната, към теб или напред? Може да иска да разглежда... Освен това пробвай да й вдигнеш количката не до седнало ниво а до полу-легнало, ако има такава опция количката ти... сигурно са й писнали облаците и листата на дърветата и иска нещо ново да види. Сина ми беше така и аз му обърнах коша на количката, така че да гледа напред а не мен и му вдигнах с една степен количката... веднага мллъкна!

# 3
  • Мнения: 1 425
Моята дъщеря като беше на вашата възраст също не искаше да е в количката. Излезем на разходка, а тя все на ръцете на баща си, но за щастие при нас беше само период, когато започнах да я слагам на 2-ро ниво на количката беше щастлива и обожаваше да излизаме. Така, че мила дерзай, може би и при вас ще е само период. Другите мами са ти дали добри съвети, които при мен също вършеха работа.
Сега проблема ни е, че не иска да седи в количката а да я бута или да се вози права, какво да ти кажа Simple Smile

# 4
  • На небето
  • Мнения: 5 530
О и ние бяхме така, но няколко пъти го оставих да реве в количката без да го вземам и накрая свинка, сега като излизаме и за 1 сек. не го вадя от количката, че пак може да настане ужас. Малко ме беше срам, че всички се обръщаха да видят кое бебе се реве, но свикна. Иначе още много се кефи във кенгуруто, смее се, рита, говори си, закача се с хората, оглежда се, голям кеф пада, но уви, няма начин понякога без количка, с кенгуруто само тати вече може да го носи, за мами тежи.

# 5
  • Мнения: 5 370
Мило маме,погледнах ти лентичката и чак се засмях-долу горе оттогава датират и нашите проблеми с бебонски.И аз бях пускала подобна тема.тук има мами,които могат да потвърдят как в Южен са ми бутали количката,а аз носех на ръце.
Значи,първо,повдигнах седалката.После смъкнах яко гюрука и сложих чадърче. Имам и други правила:
1.Никога не го извеждам,ако не е спал достатъчно преди това.Не може да заспива на шум и изпада в истерия,както си писала и ти.
2.Ако започне да мрънка и да плаче,си намирам една бабунка и почвам да я прескачам с количката,за да се укроти и да заспи.
3.Свикнах да си нося и кенгурото-ако много наистина стане зле,да го сложа там.

# 6
Толкова ми е познат този проблем и то точно на вашата възраст. Какво ли не се опитвах, както са те съветвали другите мами, но само кенгурото ни спасяваше и то трябваше непрекъснато да се разхождам, както седнех на пейка и се почваше отново мрънкане! абе ужас! Всички майки ми казваха, че ще я свикна лошо! Но и това премина за около месец и сега нямаме проблеми. Дано и при вас е така!

# 7
  • Мнения: 46 403
При нас мина към 6 месец Wink

# 8
  • Мнения: 664
Благодаря ви, майчета, вдъхнахте ми надежда! Ще сменя позицията и ще обърна количката към улицата, пък ако нищо не проработи, ще трябва да се надявам този период да премине по-бързо, а дотогава ще си реве. И без това и сега хората ме гледат съжалително по улиците като препускам с количката с дерящо се бебе, а аз само завиждам благородно на мамите, разхождащи се кротко в парка или седнали на кафе с количката ( това пък кога ли ще го доживея #Cussing out )

Общи условия

Активация на акаунт