До къде стигат компромисите?

  • 4 594
  • 72
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 139
Много гръмки словеса се изписаха за себеуважение, за право на щастие и подобни, но:
Какви са ти реалните алтернативи и възможности? Сама да отглеждаш 2 деца. Да възможно е. Но не е за всеки. Не всеки може. Имаш ли стабилна професия, умения, знания, работа, които и занапред биха ти носили достатъчно средства, за да отглеждаш 2-те Ви деца нормално. Ама те имат нужда както от мно-о-о-го средтсва, така и от време, внимание, посвещение....
Ако да, ок, можеш да си позволиш да се себеуважаваш, да изискваш вярност и прочее. Ако, обаче, не - съпругът ти, казваш, се държи добре, помага..., за другото ще ти се наложи да си затвориш очите. Всичко зависи от алтернативите. Претенциите, както не веднъж съм казвала, са за хората с възможности. За всички останали е: "каквото -такова и колкото-толкова". Има едно изключение - насилието. Тогава без изключение вариантът за всички е един. Но твоят случай не е такъв. Така че, оцени безпристрастно какво можеш и съобрази исканията си с моженията си. И нещата рязко ще си дойдат по местата.
Никой от форума няма да ти гледа и храни децата, това ти го гарантирам. Човек от една възраст натам е сам в решенията си и последствията от тях. Но се случва с решенията си да засегне и други (децата си).
Пожелавам ти успех и най-добрия изход от неприятната ситуация.

# 46
  • Мнения: 2 448
Защо трябва сама да си отглежда децата, те да не са сираци?  Rolling Eyes
В крайна сметка дори и след раздяла на родителите децата не са само на майката, могат да останат да живеят при родителя, който има по големи възможности и да се договарят.
Да ме изнудва чрез децата и да ми се качва на главата е последното нещо, което бих позволила.
А ако ще се цакаме за кръшкане , жените могат повече.  Wink

# 47
  • Мнения: 139
Защо трябва сама да си отглежда децата, те да не са сираци?  Rolling Eyes
В крайна сметка дори и след раздяла на родителите децата не са само на майката, могат да останат да живеят при родителя, който има по големи възможности и да се договарят.
Да ме изнудва чрез децата и да ми се качва на главата е последното нещо, което бих позволила.


Издръжките у нас са смешни, често трудно събираеми. Изключенията са единици, за съжаление.
Често мъжът създава ново семейство и деца и често се развежда/разделя не само с бившата си съпруга, но и децата му стават "бивши". Това и жени го правят, де, ако трябва да сме честни, но значително по-рядко.
Често даже свестни иначе бащи започват да проявяват по-малка загриженост към дечицата си когато бъдат напъдени от семейството си за глупости. Подсъзнателно мислят, че отмъщават на бившата жена, но страдат децата в крайна сметка.
Личното ми мнение (възникнало на основа професионален опит и споделено от приятели и колеги) е, че човек, който е решил осъзнато да продължи напред като родител, самостоятелно отглеждащ децата си, трябва да го прави едва ако се е убедил, че би се справил при най-лошата прогноза за развитието на отношенията между вече бившите партньори (другия родител на децата си). Ако другият родител се окаже "читав" и солидарно помага - чудесно, но ако не го прави нали пак нещата трябва да вървят някак си?

# 48
  • Мнения: 2 448
Жената може да остави децата при мъжа си да живеят, не говоря за издръжка само. Не е длъжна за приема унижение, само защото примерно е бедна и няма да може да си позволи сама да гледа деца, които все пак не са само нейни.
А тук не виждам за какво трябва да отмъщава мъжа, след като жената е в ролята на страдащата от липса на уважение в случая.

# 49
  • Мнения: 139
Pasinet,
Децата не са само мои, твои, нейни, негови. Но децата са мои, твои нейни и негови.
Да изгониш бащата на децата си/да напуснеш децата си е ...(нама да напиша) но в никакъв случай признак на себеуважение.
Акта от горното (което и да било) няма да заличи факта, че съпругът ти/съпругата ти Ти (примерно) изневерява.
Пак опираме до липса на алтернативи и възможности. Колкото толкова, каквото такова, или варианти все пак, но еднакво лоши и предизвикващи страдание.
Едва ли някоя майка си оставя децата с песен на уста, крила в душата и т.н.

# 50
  • Мнения: 804
Даа, ние си разискваме, а авторката вече е взела своето решение. Надявам се никога да не съжалява за това.
Както се казва, въпросът е приключен. За мъжа остават спомените, за жената - децата и грижите.

# 51
  • Мнения: 142
Цитат
Просто човешката природа е такава и аз смятам че не трябва да се съдим твърде сурово. Въпросът е дали изневярата е начин на живот или моментна слабост.
Откъде знаеш,че човешката природа е такава?Подобни лозунги:всички мъже са такива,а всички жени онакива,на мен са ми смешни.Човекът не е животно,и ако е в добро психическо състояние,той би трябвало да се контролира.Разумът е този,който движи човекът през неговото съществуване.Момент на слабост!Ама какъв е този момент,през който мъжът си сваля панталоните?Без да си даде сметка за последствията.Нека си го кажем простичко-мъжът или жената изневеряват,когато партньорът до тях им е омръзнал до болка.Няма интерес,има секс с друг човек.
От къде знам ли - ами и аз съм човек. Случвали са ми се разни неща и съм си направила съответните изводи. Последното което твърдя е че "всички мъже/жени са такива"!!! Никъде не съм го казала, а ти явно се залавяш за някоя моя дума и търсиш под вола теле. Животът не е приказка, а е ФАКТ че по-скоро верността е изключение. Изневярата не възниква само поради нужда от секс. В дългогодишната връзка, както и в едни по-краткосрочни проблемни отношения винаги възникват моменти на отчуждаване. Моменти когато човек се чувства неразбран, нежелан, разочарован. В тези моменти при подходящи условия много хора се изкушават да изневерят. Дали ще го направят зависи от много неща. Освен това сигурно в 99% от случаите вината е и в двамата партньори. Изключвам варианта когато става дума за изневярата като разнообразие и начин на живот.
А това за мъжа, който си сваля панталоните ме разсмя. Все около мъжката изневяра се въртиш. Обаче жените изневеряват повече, но по-скришно. Това също е доказано. Стига с тия крайни мнения и слагане на етикети. Животът ни мачка във всеки момент и нещата не са само бели или черни. Всяка истина си има поне две страни.
Радвам се че има по-адекватни мнения като на muneca de porcelana   bouquet
French girl, съжалявам много че се е стигнало до там и си взела такова трудно решение. Надявам се скоро животът ти да тръгне в по-добра посока Hug

# 52
  • Мнения: 2 448

Да изгониш бащата на децата си/да напуснеш децата си е ...(нама да напиша) но в никакъв случай признак на себеуважение.

Аз не бих го изгонила заради изневери, просто няма повече да бъдем двойка, а само родители отглеждащи общо децата си докато пораснат. Но нямаше да седя и да го чакам да се смили да ми показва обич. Казвам му, че се чувствам свободна на базата на неговите действия и той да си сърба последствията.

# 53
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
Нека си го кажем простичко-мъжът или жената изневеряват,когато партньорът до тях им е омръзнал до болка.Няма интерес,има секс с друг човек.[/b]

Крайно ограничено изказване. Има мнооого други случаи, при които може да се случи. Не е нужно да разбираш, но просто приеми, че има хора с друго разбиране за изневярата.
Aelia   202uu

# 54
  • Мнения: 197
Много интересно, Пасинет, обаче какво правим , ако мъжа се счита в правото си да изневерява , а жената е длъжна да бъде вярна? Thinking Щото някои мъже така разсъждават, например моя  Whistling

# 55
  • Sofia
  • Мнения: 9 712
Много интересно, Пасинет, обаче какво правим , ако мъжа се счита в правото си да изневерява , а жената е длъжна да бъде вярна? Thinking Щото някои мъже така разсъждават, например моя  Whistling

Във всяка връзка трябва да има равнопоставеност и справедливост. Щом той може, значи и на теб е разрешено. Ти защо се съобразяваш с него в този случай?

# 56
  • Мнения: 10 597
Но нямаше да седя и да го чакам да се смили да ми показва обич. Казвам му, че се чувствам свободна на базата на неговите действия и той да си сърба последствията.
Паси,
в първия си пост тя казва, че той показва обич към нея и помага в къщи.
Съгласна съм с последното ти изречение - в брака правата и задълженията трябва да са равни, въпреки че тя не ми изглежда като човек, който ще тръгне да кръшка - твърде много го обича.
Чудно ми е той дали прави секс и с нея?

# 57
  • Мнения: 15 619
Много интересно, Пасинет, обаче какво правим , ако мъжа се счита в правото си да изневерява , а жената е длъжна да бъде вярна? Thinking Щото някои мъже така разсъждават, например моя  Whistling
Пак има избор жената. И избира. Да я унижава, защото случаят, който описваш е точно това или да му покаже, че ни е много необходим за да е щастлива и доволна от живота. Ама това е моето виждане, а какво е твоето, или нечие друго?!? ...

# 58
  • Мнения: 142
Щото някои мъже така разсъждават, например моя  Whistling
Тия са ми любимите  Joy И какво ще стане ако ти постъпиш както искаш, без да се съобразиш?

# 59
  • Мнения: 2 175
До къде стигат компромисите?:

Докато загубиш достойнство и себеуважението си....(ако го имаш де..)

Иначе пак зависи от прага на търпимост на всеки..

Общи условия

Активация на акаунт