SOS - ДА СПАСИМ ТОРТЕНАТА ТЕМА

  • 7 464
  • 106
  •   1
Отговори
# 15
  • Czech Republic
  • Мнения: 2 777
Здравейте!

Ванче надявам се, това за отхода да не го мислиш сериозно!!!!
Вчера бях от рано сутринта до вечерта на работа и още не съм изчела всичко - не знам какво е ставало...
Пак ще напиша това което вече писах:

За честитките - аз приемам нещата така - ако пиша пост и знам, че някой има празник - поздравявам, НО без картинка и без много словоизлияния - за това си има наистина отделен форум както и ЛС. Другия вариант е някой модератор после да мести честитките в съответния форум, но мисля, че с това само създаваме главоболия и излишна работа на модераторите. нека се научим да бъдем малко по-самодисциплинирани!

За коментарите на тортите също вече писах - МНОГО СА НУЖНИ! Особено за новодошлите - всеки има нужда от насърчаване, похвала и подкрепа. ясно е, че коментарите за едни торти ще са много повече отколкото за други, но нека следваме поне едно условие (което аз се опитвам да спазвам надявам се) - коментирам поне тортите, които са в превюто при писане на поста ми. Критиките са също според мен желателни, но с добър тон и градивни. Ето последната ми торта почти никой не я коментира - разбрах не се хареса, но можеше да напишете какво не ви харесва, за да мога да наблегна на това следващия път (това само като пример го давам). Peace

За поста в първата страница - съгласна съм, че е достатъчно да се даде линка към Библиотеката(най-задаваните въпроси и т.н) или да се пуснат линкове към различни постове в Библиотеката. НО мисля, че линковете към старите теми трябва да останат! За Библиотеката мисля, че се разбрахме, че постепенно ще подобряваме изгледа и. Предлагам обаче да се напише ясно ако някой задава въпрос да го подчертае с червен цвят, за отговорите - в син!

Адреси за пазаруване в Библиотеката има но само в БГ. Който има нека ми пусне и адреси за он-лайн пазаруване чрез чужди сайтове и теми към тях - ще ги допълня.

За питанията на  новодошлите - когато видя въпроса и знам и имам време - отговарям. Мисля - по-скоро надявам се, че същото важи за всяка една от вас! Да, има повтарящи се и дразнещи въпроси, но това е неизменно във всяка по-голяма и раздвижена тема!


Абсолютно съм съгласна - чела съм в тортената библиотека, но половината термини там не са ми познати... още повече - някои неща няма как да ги знам ако не питам... например, в библиотеката са дадени покрития и теста за моделиране на фигурки... от гледната точка на новак, аз няма как да знам че фонданът става за фигурки... винаги съм мислела че е само за покритие... и ми се налага да питам... или пък "покрития които стават за под чаршафа" ... иди разбери какво е чаршаф (добре че съм досетлива)...

Ами в Библиотеката с големи сини букви е написано Подходящи смеси за покриване на торти и прaвене на фигурки: и под този надпис има рецепти за фондан - значи става за фигурки. Краставичка, това не е някакво заяждане или нещо(много се радвам даже, че въпреки дърлянията, не се изплаши и продължи да пишеш в темата Hug) - само искам да посоча, че много често човек подсъзнателно прескача някои неща. Както и самата Библиотека - сигурна съм, че както и да я направим пак ще има нещо неясно и хора, на които подредбата няма да им харесва или ще смятат други неща за по-важни! (Това разбира се не означава, че няма нужда от промени там).

Моля да ме разберете правилно затова пак ще напиша (като сме започнали да се изповядваме) - тази тема в началото започна наистина като на шега - искаше ми се да споделя рецепти прочетени от мен другаде, защото се бях запалила страшно много по това да правя собствена украса на тортите за децата ми. Сметнах за необходимо и смислено да събера информацията в една тема и ако има съмишленици да разменяме идеи. Не съм и предполагала как ще се развие тази тема, колко много нови и талантливи хора ще започнат да пишат и най-важното - колко огромна е информацията свързана с тортите! В един момент започнах да изоставам от вас в правенето на торти, защото правя предимно само за нашето семейство и празници и освен това като истински Близнак имам много интереси и хобита и обикновено съм на моменти според това какво ми се прави. Embarassed (С това обяснявам, защо е имало периоди в които не съм писала много). Това и причината да не съм постоянна нито във Фотошопа, нито в чешката тема, нито в много други интересни и близки теми за мен. Нямам времето да следя и най-вече да списвам навсякъде. За това и много благодаря на момичетата които с доброто си настроени и хъс за работа поддържат темата (няма да изброявам поименно, защото със сигурност ще изпусна някой). Без вас тази тема нямаше да е толкова динамична и атрактивна за новодошлите!

ПС. За това говоря - докато напиша този пост измина 1.30 час в който, освен че трябваше да следвам препускащите си мисли, трябваше да дам обяд на болния ни дядо и Дани, да преспя последния и да заредя миялната. нямам толкова време за отделяне толкова често за съжаление....

Лек ден на всички! Hug Heart Eyes
Надявам се че тортената тема ще си остане такава както беше и то благодарение на вас мили дами!  bouquet

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 14:35 от natalyna

# 16
  • Мнения: 484
Така,първо да кажа откъде според мен се разбуниха духовете.Някой от новодошлите /няма да кажа кой,за да не се обиди / написа,че неможе да смогне да ни изчете,че много бързо пишем и че много неща се повтарят и т.н. и оттам тръгна всичко.Аз затова и спрях да пиша,като неправя торта поне да не пълня темата с хвалби на торти,въпреки,че е логично когато си получил похвали и ти да отвърнеш със същото.Защото както вече се спомена-"не си ли си показал тортата тук,все едно не си я правил".При мен също е така,в повечето случай цъкат 2-3 мин /въпреки,че тортите ми не са кой знае какво,но тази тема не съм им показала,точно защото това си е моето място / и тортата се изяжда,като непропускат да кажат,че съм луда да стоя до 2-3-4 часа през нощта да я правя.Но вярвайте ми всяко цвете или някаква друга украса съм помислила какво вие ще кажете,или как ще се смеете на някоя тъпа украса,но с вълнение съм си я показала тортата,не за да ме хвалите,а защото ще разберете какво ми е коствало да я направя,защото няма да кажете "ти не си добре","що си се занимавала ,като в магазините е пълно с торти" и други такива.Но синът ми е на 5 г и като отидем на гости и му предложат купена торта той казва-"не благодаря,ние купени торти не ядем,мама прави по-хубави"А това е най-важното за мен.Но пък вие тук няма как да знаете как е на вкус,затова  и повечето ми украса я слагам само за да ви я покажа,защото ми харесва да съм част от вас.
То затова и някой,които влязоха в началото на тази тема и хабер си нямат от това,което пишем тук.Преди време в един друг форум бяха крали някои неща от нашата тема и от един друг форум.Тогава аз ,Ванчето и Силрай се регистрирахме и защитихме нашите си неща/не че имаше мои неща там,но ни стана обидно как крадат труда на другите/.Тогава ни обиждаха,че сме "готвачки"," че само стоим край печката и нямаме социален живот" и разни такива...,но все пак се изтриха мненията и се упомена всичко на кого е.И що ли го направихме,а? Отговорете си сами....
Аз съм съгласна с всичко написано  и предложено от Ванчето  Peace винаги ще има някой неразбрал,но на който не му се отговаря да не отговаря,никой не е задължен да помага на друг.

Дано в тази тема се разреши всичко и темата ни пак да стане любимо място за всички!!!!

Редактирам се,защото прочетох поста на Наталинка-както тя самата пише,е доста заета,но винаги намира време да ни драсне по някой ред и да даде съвет,без да се оплаква,че не е имала време да ни изчете,че много пишем....И коган.то някой спомена,че се усеща нейната липса,тази на Танита и на още някои момичета,някой веднага скочи защо се пълни темата с такива постове "кой на кого е липсвал".ми липсват да,защото дават ценни съвети и има какво да се учи от тях....

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 14:05 от Иринка

# 17
  • Мнения: 1 965
ПРЕДЛОЖЕНИЕ ЗА НАЧАЛНА СТРАНИЦА НА ТЕМАТА:

Добре дошли в новата тортена тема, мили дами!      bouquet

Т О Р Т Е Н А   Б И Б Л И О Т Е К А


А това са линковете към старите темички:

Глазури, марципан, покрития за торти, фондан, фигурки за торти 1 2 3


Моите любими торти 1!!!* 2* 3* 4

Нашите любими торти... глазури, покрития и фигурки за тях 1*2*3*4* 5* 6* 7


Галерия Торти - Тук пускайте само снимки на вашите торти с линкове към тях и по възможност с описание на пълнежа на тортата!



 и така нататък. Ако се приеме за добра идея, ще го довърша докрая.

# 18
  • Мнения: 264
Имаше някъде из нета историята на един форум, как се създал обединил хора с еднакви идеи, как го щурмували други хора, как се появили караници и т.н и т.н Преживяла съм го вече с един форум за кучета. Не го преживявам и тук просто защото съм новодошла, но много добре разбирам за какво говори Ванчето. Не мога да кажа какво да се направи с темата само от опит знам, че колкото повече правила те ограничават толкова по-малко хора ще участват. Според мен е важно да се спазва добрия тон, да няма крайни изказвания и лични обиди и да се остави темата да следва собствения си ход. Така всички ще се чувстват добре без тези които обичат да определят как да се случват нещата( директори аз ги наричам).
За мен тортената библиотека е много добре структурирана и от първи прочит аз се ориентирах за нещата които търсех. Въпроси винаги ще има. И отговори ще се намерят. Важното е да си помагаме и да се разбираме. Аз срешнах много топлина в тази тортена тема и не смятам да я напускам скоро. Както и смятам да пиша това което мисля без да се събразявам дали е важно ( според някой)или спам ( според други).
За да се подредят нещата обаче си е нужен подфорум по теми и ако наистина темата е с висок рейтинг защо все пак да не пратим запитване до управата на форума дали ще ни позволят да организираме подфорум ( винаги може да се направи отделен форум за торти, но идеята е все пак да останем в рамките на бг мама, където информация търсят толкова много хора.)
Така всичко ще е подредено приятно и достъпно, ще си има раздели рецепти, покрития , училище за торти, майсторски клас, тортени предизвикателства и т.н и всеки новодошъл ще може да си отвори и да си чете точно каквото го интересува. Може да пуснем една анкета в самия форум бг мама колко души се интересуват от отделен подфорум за торти и ще се види има ли кворум за такъв.

# 19
  • Мнения: 484
Иглика,всичко това за подфорума е добра идея,но затова трябва да се ангажират хора,а те едва ли имат толкова свободно време.
Аз мисля,че темата така си е добре,но да се въведат предложени от Ванчето и Нат.

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 325
Ванче, това с линковете е най лесно да се направи. Колко му е текста да се смени. Но не в това е проблема според мен. Харесваше ми старият дух на темата. С всичките поздрави, честитки (е не и когато са прекалено много). Не ми харесва, че няма никаква критика, а само хвалби. Напоследък нямам никакво време да следя темата, но много хора ме търсят на лични по някои въпроси. Ако продължим със споровете усещам как темата ще си замре, а който се интересува ще пише ЛС-та на хората, които според него ще му помогнат.
Бяхме помолили като се задава въпрос, ако може да е оцветен за да си личи - най-добре в червено, че привлича погледа, а отговора може би също да е в някакъв цвят за да няма повтаряемост на отговорите.
За жалост нямам време, а имам още какво да напиша, но ще спра до тук. Вие всички сте казали достатъчно.

# 21
  • Мнения: X
Аз не съм много на ти с компютрите,а и имайки малко горчив опит от един друг форум,в който се лутам вече 3-4 седмици,мисля,че подфорум в момента би внесъл повече объркване и хаос,отколкото полза.
Ванче,аз съм ЗА!

Не предлагам помощ,защото съм доста боса с компютрите и доста неща не знам как стават.Иначе с удоволствие бих се включила.

# 22
  • Мнения: 310
Аз няма да давам идеи как да се оправи темата, защото съм от новите и не мисля, че е толкова важно моето  мнение.Само исках да кажа, че доста време преди да се регистрирам ви следях и може би 1-2 пъти писах.След като видях каква хармония е в темата и как няма спорове (до миналата седмица), реших да се регистрирам и от тогава на ден влизам по 10 пъти, за да проверя дали някой не е писал.Общо взето съм обсебена от темата.Но от миналата седмица насам си пролича колко хора спряха да пишат и някак се загуби чара на темата.Ако скоро не се оправят нещата, май наистина ще настъпи края на темата  Cry
И честно казано не мога да разбера какъв е проблема с честитките, който не може да следи темата просто да не ги чете.Като види, че поста започва с Ч.Р.Д. би трябвало да се досети, че е честитка   Tired
Ако има с какво да помогна ще го направя с удоволствие за доброто на темата  Hug
Надявам се, че с общи усилия темата ще бъде отново същата. Благодаря ви, че ви има   bouquet

# 23
  • Мнения: 7 091
Чудя се какво да напиша...
Ванче разбирам те и ми е мъчно. И за теб, и за мен.
В началото на предната тема, ти ми каза как нищо няма да се промени. За съжаление мисля, че си много права. Казах го тогава, но и сега пак ще го кажа- темата е такава, каквато я направят хората, пишещи в нея.
Аз се включих в спора тогава след като доста време не се бях включвала именно по тази причина. Иска ми се нещата да са по-добре. Знам, че могат да са по-добре. Може би просто трябва да мине време за да се изгладят нещата, а може и просто да не им е писано да се изгладят във формата, в която бяха до сега.
Каквото и да е, или приемаме промяната, или не.
Всички се оплакват как нямало критика в тази тема. Няма и да има, бих могла да кажа аз. Тази тема за съжаление във формата, в която съществува единствено би се самоунищожила от наличието на критика.
Тя е като отчетните теми, както казваше Кейси, ако някой не е "забелязан и отбелязан" подобаващо, има сърдене. Ако е отбелязан само с критика- пак има сърдене. Ако не е отбелязан с нищо, пак има сърдене.
Въобще няма печеливша комбинация, защото това вече не е учебна тема, където се научват неща, това е тема-седянка, разширена форма на Тортената галерия, където от време на време се научава по нещо, но само ако случайно попиташ за нещо конкретно. Но не дай си Боже да вземеш да дадеш непоискан съвет или пък особено критика ( особено ако някой не е похвалил въпросната торта преди това), тогава цялото световно страдание се излива там.
И на мен не ми е приятно вече в темата. И не коментирам. И не чета като ме дразни, както ме посъветваха многократно.
Само понякога, като много ми домъчнее надниквам вътре и се радвам на това, което сте постигнали всички, и съм горда, че съм била свидетел на това от къде са тръгнали всички и колко много са постигнали с упоритост, талант и желание!
Но...не мога да я напусна темата. Поне не още.
Затова каквато и да стане тази тема, аз я чета и ще ви се радвам. Когато мога ще участвам, но нямам нито сили, нито желание да бъда птичката, която ще прави пролетта.
Всички казвате - хората дето правят Библиотеката, хората дето пускат темата, хората дето събират информацията...ТЕ ХОРАТА да направят това и онова...
Хубаво е един път да се чуе и " АЗ, ЧОВЕКЪТ ще направя нещо за това"...
Ванче, в този смисъл на думата оценявам това, което правиш в момента, дано да помогне.

# 24
  • Мнения: 1 491
Тъй, докато коригирам първият пост съвсем лекинко на тортената и тука се извадили още няколко мнения ...
Ванче преварихте с предложението ти, вече е факт на текущата тема. Дори срещу "Татяната" допълних с червени букви, че блатовете не се сиропирват, сега само чакам въпроса, за да препращам на там  Crazy  Joy Ако има други предложения, очаквам, че ще бъдат споделени и ще бъдат взети под внимание от следващият който пуска темата  Peace

Аз знаех, че можем само 20 стр. за това и пуснах новата тема, а и винаги сме си говорили, че може 20 стр, така че Маме Ц. извини невежеството ми относно 25 стр на тортената тема,  втори път няма да се повтори!

rien, думи като фръцване ме обиждат лично!

Аз също спрях да пиша, след обяснението, че постове от сорта на "запис", макар и само с хвалба по дадена торта са нежелателни. Хвалбите - не сме били на Оскари; поздравленията - имало си "Календар на събитията"; критиките - свидетел съм как има и такива, които се обиждат и повече не се връщат в темата, а имаха "ръка" и размах съчетани с вижане...; въпросите с последващите отговори - ако вече е отговорено, какъв е смисълът и аз да пиша същото и още 4-5 човека? Ако знам отговора и вече е отговорено не се обаждам, ако не знам пак мълча засрамена в ъгъла... Ако нямаш торта не се обаждай; ако нямаш нещо конкретно да попиташ или отговориш, не се обаждай ....

Делението на нови, стари и майсторки е изключително смешно и нереално!

Аз съм както казах повече от година член на този форум, специално на тортената тема, защото се регистрирах само заради нея.  Винаги е имало нови попълнения, но в действителност интереса се засили след годишните номинаци ... За мене лично, в един момент се оказа, че момичета които са в тортената общност от месец-два започнаха да ни дават "тон в живота" - тука не е мястото за това, защо не сте направили онова, стига сте спамили, давайте по същество, тортената библиотека е пълен хаос, много е суха, нищо не й се разбира... Постепенно и от по-старите момичета започнаха да негодуват и ето ни тука - ескалирали до степен да си пускаме тема, за да си спасяваме тортената (Ванче нищо лично, знаеш, възхищавам ти се)....  За мене лично е обидно, да ми казват, че библиотеката е суха, объркана и нищо не й се разбира... Това значи, че тези хора не оценяват по абсолютно никакъв начин труда, който сме положили хората създали библиотеката! Искате промени - добре, но включете се и вие, а не само да казвате какво трябва да се направи и как, и съответно ние да козируваме и да изпълняваме.

Никога не съм отказвала помощ, но да дойдеш и на вторият си пост, да започнеш да нападаш вече изградено нещо и да се сърдиш за щяло и нещяло, меко казано ме обижда! Отношението се промени, имам чувството, че се крещи в темата, защото всеки иска да бъде чут, всеки иска да бъде похвален, всеки иска неговото мнение да е структуроопределящо   ooooh! ....

Боли ме главата вече, но щом искате да бъдем делови, нека. Празни постове да нямало ... Какво въобще означава това? Добре няма да има! Преди нямах търпение да влезна в темата и да видя какво става, сега с усилия влизам. Пише се с темпове и по много, защото не сме тези 10-12 момичета отпреди половин до една година... Вече сме много повече и ще идват още и още....

# 25
  • София
  • Мнения: 2 671
Направо на въпросите, без да коментирам колко бях огорчена, като разпознах в описнието на спамаджийята в "оная" тортена тема, себе си и разбрах, че постове, тип моите толкова са пречели:
Ванче, съгласявам се с предложенията ти от първия пост с изключение на едно - "4.   Тези рецепти за торти – са абсолютно безсмислени там – според мен. И те могат да се заменят с обобщаващ линк" и с резерви към "8 Постове от сорта „Запис” са адски влудявящи. Но няма как да се избегнат. " (какво толкова има в едно "запис", не отнема и секунда да го погледнеш и подминеш  Thinking). и "9. Нещо което мене лично ме вбесява доста често. Темата се превръща в американски телешоп. Повтарят се до болка едни и същи линкове, цени, обсъждания за заявки и доставки. Това не е ли също спам? Или побългарените американски фрази целят нещо друго? След като е досадно да четеш рецепта и съвети за марципан Варна, на всяка 3та страница, дали не е досадно да четеш и това на всяка 5та страница? Нека и тези въпроси се обмислят. Ако трябва да сложим един пост с адреси за пазар в библиотеката и да се препращаме там." - американски, анлгийски, пуерторикански - за мен сайтоете с джаджи са много интересни, ако има кой да списва отделна тема - супер, ама се съмнявам, честно казано! та нека не ги заклеймяваме със "Спам".

Тандури, добро попадение е определението "тема-седянка"  Simple Smile без никакви негативни конотации от моя страна поне Simple Smile
Аз чета почти без прекъсване темите 3-та година, (предните не съм ги чела) и доста се замислих за такъв случай
... Но не дай си Боже да вземеш да дадеш непоискан съвет или пък особено критика ( особено ако някой не е похвалил въпросната торта преди това), тогава цялото световно страдание се излива там.
...
и се сетих за само един, та... честно казано ми е трудно да си представя на базата на какво го казваш?

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 16:01 от Rumya

# 26
  • Мнения: 492
Едва ли има какво повече да кажа от всичко казано до тук. Единственото, което искам и се надявам никой да не напуска темата Weary . Какъв ли вид ще има темата без шегите и закачките на Ванчето например. Всички тук станахме едно голямо виртуално семейство. Всеки оставя своя почерк на мисли, творби, експерименти и т.н. Най-хубавото е, че няма тайни, всеки подробно обяснява как и с какво е направил поредната си торта. Когато някой отсъства от темата се усеща и липства присъствието му. Не искам да си представя, сутринта, когато ще вляза в темата, както винаги досега и няма да ви има smile3518 smile3518 smile3518

P.S. Ванче, ако има само един единствен човек, който очаква с нетърпение постинга на van444eto, не би трявало и да се замисляш да оставяш темата! Визирам Ванчето, но се отнася и за всички останали!

Последна редакция: пн, 02 мар 2009, 17:17 от svetlane

# 27
  • София
  • Мнения: 178
Аз съм абсолютен новак и съвсем отскоро се включих в тортената тема, но мисля, че е абсурдно тя да бъде закрита. Защо да се унищожава нещо толкова ценно, полезно и красиво?!?! 50% от всичко, което съм намерила като информация, необходима ми в тортоправенето, съм намерила именно тук. Не мога да не изкажа огромната си благодарност към всички вас, момичета, които споделяте опита, знанията и таланта си. Вие сте необходими на всички, които сега започват - за да им кажете как, за да ги насърчите, за да ги подкрепяте и мотивирате. Не се предавайте и не ни изоставяйте!!!!

# 28
  • Мнения: 1 965
Ще внеса един мой цитат от другата тема.
Цитат
Може ли някой да уточни, какво точно остава да се пише в темата?
1. Торти няма да хвалим........
2. Критиките също отпадат, за да няма обидени.............
3. Поздравите отпадат................
4. Картички няма да има, то е ясно...............
5. Новите, пардон НОВОЗАПИСАЛИТЕ СЕ ги пращаме в библиотеката или и аз незнам къде........ може би в банята - да пият по една студена вода, защото тук вече почти няма кой да им отговори............
6 .То.... остана ли нещо???? / Човеченце може ли да сложа, или да напиша с думички това което мисля???/

Значи става абсолютно безсмислено и тортите да си показваме тук..... По-добре направо в галерията......
Я, да си гледам тогава  ТОРТЕНАТА ГАЛЕРИЯ и албумите в подписите. То е същото.....
...................................... /многоточие вместо емотиконче/

Сега ще поясня тук защо точно го написах. Но първо, ще ви кажа че след като го пуснах този пост, в кутията ми заваляха ЛС. Оттам за пореден път установих, кой ме е разбрал правилно и кой "ГУЗЕН НЕГОНЕН БЯГА".
Ако не сте усетили иронията ми в по-горния "списък", значи или малко сте ме опознали, или аз, ядосана на целия свят не съм се изразила правилно.
 Сега ще обясня защо го написах това нещо по-горе:
Имена няма да цитирам, въпреки че мога да го направя даже и с готови цитати.
След първия пост "да сменим тона" в темата, се надигна вълна, която заля цялата предишна тема с лошо настроение и жлъч.
Не казвам че този първи пост  е неправилен. Стана ми леко кофти, но се съгласих, че напоследък се прекалява с безсмисленото писане. Включително и аз прекалявам понякога. След този пост, общо взето темата се разцепи на две. "ЗА" и "ПРОТИВ" "излишното" писане да го наречем.  Дотук добре...... Една голяма част от дамите, си казаха каквото си мислеха и просто замлъкнаха. Аз бях от тях.
Обаче...... остана една част, която беше твърдо ЗА ПРОМЯНАТА НА ТОНА в темата. И те си пишеха..... Аз през цялото време чета. Отварям си линковете, гледам тортите ви, отговарях на личните запитвания и пишех на тези които ме питаха на ЛС. Просто го раздавах наблюдател и чаках да видя, накъде отива темата. Какво беше учудването ми, 5-6 страници след големите възмущения, същите тези хора, които най-много скачаха срещу "празните приказки" започнаха да пишат едни приказки за лека нощ, за едни коментари към торти /по техните собствени думи сладникави и безсмислени/. Същите тези хора които бяха против честитките - пишеха и честитяха надълго и нашироко......  мисля да не продължавам с примери.... защото там се получи нещо от сорта: СТАНИ, ДА СЕДНА!!!!!! Ами, извинете, но е нагло!!!! Ами, няма да стана!!!
Изведнъж, тук виждам едно мило същество да се чувства обидено и засегнато затова, че е проявило някакво отношение към някого. Визирам Румето, защото точно пък тя, е една от тези, които винаги се държи прилично. Прекалено прилично даже..... за разлика от мен, например.
Не искам да деля темата на нови, стари, можещи неможещи.
Този списък който написах отгоре съдържа много ирония и подигравка..... Защото... напоследък отварям темата за да пиша..... написвам коментари по тортите които не съм виждала... но се сещам, че имаше мрънкане че това е излишно. Решавам да изкритикувам някой..... може пък да се обиди..... следват разни линкове от незнайни държави за всякакви играчки.... прескачам ги, защото не ме интересуват...... срещам рожденник... ами прескачам го - нали вече не е желателно да поздравявам, ще му пиша на ЛС..... разни въпроси към новозаписалите срещам по пътя си..... все някой се е включил преди мен и вече ги е пратил в библиотеката или.... някъде си да пасат..... и в един момент установявам, че съм загубила един час да пиша и драскам , а всъщност няма какво да кажа....и просто тихичко си излизам.....
Руменце, сега разбра ли ме слънчице, защо е този списък отгореы Аз не го НАЛОЖИХ! Просто чрез него си излях яда.....

# 29
  • Мнения: 409
Предложението на Van444eto за първа страница, от моя страна е добро - съкратено и систематизирано. Peace

На мен ми харесва идеята (то това мисля беше идеята на Tandoori) по-натам да се направи Блог и там да се се подредят нещата и на първа страница ще има 2-3 линка. Ще се включа и ще помагам (бройте ме за доброволец, ако Ви трябва) Peace

*Ще помагам ако някой ме пита за нещо, ако не знам ще препращам към знаещите. Не ме дразни начинаещите да питат (може би защото и аз съм от тях Mr. Green), но така съм затвърдила знанията си като violetblue, че блатовете на Татяна не се сиропират. Laughing
Също така, не ме дразни някой като напише ЧРД, ЧБМ, или Честит 3-ти март! Става ми приятно!  Кефя се на критика, ама никой не смее.
Дразня се на запис, но подминавам.  Аз така или иначе крада от времето за сън така че, си пишете аз ще ви чета тихомълком  Hug

Така, хайде не се сърдим и да се изясняваме - да не преекспонираме нещата никой не искал да обиди някого лично, а дайте да се обединим и да "вкарваме" рецепти, ако се одобри идеята да има Блог или някакво друго решение с темите Peace Вижте колко девойки сме всяка да вкарва/подрежда по една рецепта на ден, ще се "подредим" за месец Peace

Общи условия

Активация на акаунт