Импланти – заместители на зъби

  • 230 855
  • 541
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 174
Ами виждате че не е толкова зле - успех в лечението!
Поздрави: д-р Ралев

# 91
  • Мнения: 18
Вече всичко свърши-имам си зъбки  newsm44  много се кефя

# 92
  • Мнения: 7 947
Аз да попитам сега - ако зъбите са махнати отдавна и липсват последните 3 кътника - може да се постави имплант на мястото на най-крайния, така щото после другите два липсващи кътника да се закрият с мост, а н ес други импланти? Правилно ли съм се ориентирала? И като гледам Петети - ми то цяла година ли отнема това слагане, до крайния резултат, ужас...И всъщност колко ти излезе общо на теб?

# 93
  • Мнения: 3 891
Петети, Viliko, е особен случай, който не знам дали е удачно да се дава за пример. Първо преди да възразиш отбелязвам само възрастта ú........
Иначе да, естествено, че е по-разумно да се направи мост в тоя описан от теб случай. Доколкото аз зная повече импланти се слагат когато евентуално ще се слага по-дълъг мост (т.е липсват много зъби).
Но винаги си го има вариантът ако те бият много паричките в джоба и напъват да излизат от там... дето се казва и на мястото на всеки липсващ сложи имплант. Rolling Eyes

Тука за рисковете няма да говорим, че пак ще дойде д-р Ралев (П-в), а аз днеска съм много миролюбиво настроена към света и войни не ми се водят.
 smile3558 atwork

# 94
  • Мнения: 7 947
Ами какви войни, аз питам за основните положения. Рискът ми е ясен. Но когато няма зъби и няма начин за прост мост - риск - не риск - какво да се прави, явна е, че това е единствения начин май.

# 95
  • Мнения: 7 605
При мен процедурата е също дълга. Екстрахираха зъба краят на м. юли м.г. След това чакахме няколко месеца да се възстанови костта - това при теб отпада. Краят на м. януари ми поставиха импланта. Чака се 3 месеца да зарастне, минимум. Аз лично предпочитам да чакам по-дълго, бърза работа нямам. На 14.6. ще ми отворят пак венеца и ще се постави винтчето, и ще се изработва коронката - зъботехниците имат нужда от 10 раб. дни. Живот и здраве на 2.7. ще ми поставят коронката, с което приключва сагата за мен.  Praynig

# 96
  • Мнения: 18
Аз да попитам сега - ако зъбите са махнати отдавна и липсват последните 3 кътника - може да се постави имплант на мястото на най-крайния, така щото после другите два липсващи кътника да се закрият с мост, а н ес други импланти? Правилно ли съм се ориентирала? И като гледам Петети - ми то цяла година ли отнема това слагане, до крайния резултат, ужас...И всъщност колко ти излезе общо на теб?

Мога да отговоря само на последните два въпроса.Не отнема една година а някъде 4-5 месеца,при мен се проточи дълго защото събирахме парите. Излезе 5000лв за 2 импланта понеже избрахме  немски материали за операцията,а те са по-скъпи,но зъболекарят ще ви обясни за цените.

# 97
  • Мнения: 7 947
Tatjana ,ти ги правиш в Германия, нали?
Хм, аз четох из нета, че това време от няколко месеца след първоначалното слагане на импланта можело да се съкрати - в зависимост от използваните импланти и технологии.
Също така бях чела, че деформирала ли се е челюстта, венеца - след дълъг период от време така ставало - след вадене на зъб - мост било трудно да се направи. Също така не може да се сложи мост само на един държащ зъб - от едната страна - нали?
Пете - къде казваше, че си ги правила ти? И тия 5000 са общо за всичко или?

# 98
  • Мнения: 18
viliko,правила съм ги в София.Общо за всичко са тези  5000 .

# 99
  • Мнения: 7 605
Да, в Германия го правя. Един зъб имам само за правене.

Също така бях чела, че деформирала ли се е челюстта, венеца - след дълъг период от време така ставало - след вадене на зъб - мост било трудно да се направи.

 Да, когато имаш липсващи зъби, е твърде вероятно да се деформира челюстта. Деформира е силно казано, то не се забелязва с просто око, може и ти самата да не го усещаш, но може да има много различни последици върху целия двигателен апарат. За справка http://en.wikipedia.org/wiki/Temporomandibular_joint_disorder - аз лично страдам от това, всичко дойде от една коронка, която явно не пасваше 100%. От 1.5 години ходя всяка седмица на физиотерапия, а миналата седмица имах голяма криза, бедрото ми беше изкривено, не можах да ходя, ад беше. В момента мога само да облегчавам симптомите, за лечение не може да става дума докато не приключа с импланта. Извинявам се за отклонението, но искам да кажа, че е много важно зъбите да са на ред и на място, и ако има липси, да се слагат заместители.

# 100
  • Мнения: 7 947
Защо не може да се лекува бедро в случая? Каква е връзката?
При мен видимо единия зъб, махнат преди години - там е просто някак вдлъбнато и по-тънко мястото.

# 101
  • Мнения: 7 605
Защо не може да се лекува бедро в случая? Каква е връзката?

Връзката е че в момента още ми липсва един зъб, и докато там не се слага заместител, който да пасва много добре, челюстта продължава да се мести.

# 102
  • Мнения: 7 947
Е, да де - ама защо ми беше изкривено, не можах да ходя, ад беше. В момента мога само да облегчавам симптомите, за лечение не може да става дума докато не приключа с импланта

# 103
  • Мнения: 7 605
Е, да де - ама защо ми беше изкривено, не можах да ходя, ад беше. В момента мога само да облегчавам симптомите, за лечение не може да става дума докато не приключа с импланта


http://www.cmd-dachverband.de/sites/CMD-Patientenbereich/CMD-kurz-gefasst.htm  Проблеми със ставите на челюстта имат ефект върху цялата двигателна система.

# 104
  • Мнения: 7 947
Не разбирам немски, но схванах идеята.
Така, колкото чета и разбирам, че една от най-добрите технологии била Алфа Био, при която можело веднага да с есложи заместител, още при поставяне на импланта, а до два месеца и постоянната корона. Това така ли е?
Твоя какъв е точно? И направо се стряскам как няколко пъти имаш усложнения, много, много ти стискам палци бързо да е всичко ОК   Praynig

Общи условия

Активация на акаунт