Импланти – заместители на зъби

  • 230 800
  • 541
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 7 605
Мерси. Импланта е от титан, забравих на коя фирма. Заместител имам, временен, но той е само залепен и е буквално само за красота - не мога да дъвча на тази страна. Сложиха ми го след като зарастна раната от поставянето на импланта, т.е. след няколко дена, когато ми вадиха конците. Не се стряскай за усложнениета ми, зъболекарката ми от 1990год. е имплантолог и поставя по 1-2 импланта всяка седмица от тогава, т.е. има голяма опит, но такъв случай като мен не е имала  Crazy

# 106
  • Мнения: 397
си Д-р Ралев!

Да се похваля и аз, че преди 6 седмици ми поставиха импланта. За съжаление пак имаше усложнения при мен, но те се дължиха пак на съсирането на кръвта (демек, не спирах да кървя  Rolling Eyes). Самата операция беше странна, в стерилна среда, бях закрита с един чаршаф с една дупка на устата, но болки нямаше. След операцията имах болки и дори се завърна синузита ми, което хвърли в ужас не само мен, но и зъболекарката ми  Laughing За щастие се оказа, че просто главния лицев нерв, тригеминус, е бил раздразнен. С мануална терапия спасих положението и сега съм екстра  Peace
                                                                                                                                                             Интересно ми е как изглежда мануалната терапия на тригеминус?

# 107
  • Мнения: 7 605
Лаик съм, не мога да ти го обясня, един мануален терапевт би могъл  Wink

Да се похваля вече окончателно, сагата свърши, имам си нов зъб-имплант  Party

# 108
  • Мнения: 397
Aко можеш да опиташ да ми обясниш какво ти правиха,че имам и аз проблем.Обаче мануална тер.се прави на стави...,пък този нерв е черепно-мозъчен-нещо тука ли не са на ясно  newsm78

# 109
  • Мнения: 7 605
Мануалната терапия не се прави само на стави, а и на мускули и нерви!  Peace

# 110
  • Мнения: 397
Аз пък ходя да питам за импланти и не знам какво да правя-един ми казва,че може,друг че не може.Този джойнт синдром и аз го имам и ми тормози нерва.Viliko,как се справяш с него?

# 111
  • Мнения: 7 947
Аз пък ходя да питам за импланти и не знам какво да правя-един ми казва,че може,друг че не може.Този джойнт синдром и аз го имам и ми тормози нерва. Viliko,как се справяш с него?
newsm78

Какъв е този синдром?

Да вметна само, че ми предложиха поставяне на пластични протези - били от вид пластмаса, махали се и се слагали, без видими скоби и тн и цената на един зъб липсващ била около 600лв - това при положение, че не може да се сложи мост. Някой знае ли нещо?

# 112
  • Мнения: 397
Това не е ли малко скъпо на зъб за протеза???И то при положение ,че този Валпласт се съсипва много бързо и не може да бъде ремонтиран  Rolling Eyes    Синдрома е със ставите.

# 113
  • Мнения: 7 947
На мен не ми се е случвало да ме боли става или каквото и да било - заради зъб. Иначе не зная почти нищо за тия протези. НО имплант само за сравнение под 2000лв на зъб няма, хирургична операция е - тоест има риск и то доста голям - вече двама познати имат отхвърлени импланти и невероятни проблеми около това. Според зъболекаря тия пластични протези нямат срок на годност - тоест изкарват достатъчно дълго, поне 15-20 години.

# 114
  • Мнения: 397
Не знам защо всеки получава различна информация за едно и също нещо  Thinking Моя позната напр. си направи цялостни еластични протези и то с керамични зъби общо за 1800лв- и горна и долна челюст.Ако пуши с тях напр. след 6м това което имитира венец ставало черно ,и няма как да бъде почистено - абе нещо като силиконовите презрамки за сутиени...Иначе едностранните протези нямало как да бъдат стабилно закрепени и се местели  newsm78.Имплантите пък са доста рискови  newsm78.Може ли да споделиш за проблемите на твоите познати?

# 115
  • Мнения: 7 947
Е, не знам подробности. Едната жена ни е съседка от старото жилище. Скоро се засякохме в центъра и като питах как е - тя само ми каза - оф, остави, имам проблеми, нали си слагах имплант - ама не стана нещо и сега ходя в Мед.Академия. Другият е колега на мъжа ми и си беше взел отпуска 2 месеца - заради зъбна операция, проблем с импланти. Само това знам.
А за тия протези...възможно е и ти да си  права, аз затова питам - нищо не знам. Не съм разпитвала подробно зъболекара, защото още, но и това ще направя.

# 116
  • Мнения: 397
Сигурно е ужасно,затова се въздържам още.Иначе най-добре се консултирай и с други за протезата.Иначе познавам двама с импланти и то от евтините,които нямат никакъв проблем.Явно си е до организъм и нервна система.При мен единия проблем е,че имам ниски синуси отгоре,а долу имам огромен канал където влиза нерва...И така-един ми казва,че мога да сложа,друг че не мога...

# 117
  • Мнения: 7 947
Ооо, аз дори не съм ходила на консултация такава подробна, ще се поинтересувам - разбира се. Но сега се замислям нещо - понеже трябва да ми се извадят двата последни зъба горе - зъболекаря ми отказа и каза, че трябва на хирург - нещо заради синусите...може и същото като теб да е  Thinking

# 118
  • Мнения: 397
Не,те тези два зъба при всички хора са в синуса.Редно си е хирург да ги вади.А няма ли как да се спасят?

# 119
  • Мнения: 7 947
Е, няма, така е - като от години ме боли, пия аулини - но не ходех на зъболекар  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт