Импланти – заместители на зъби

  • 230 876
  • 541
  •   3
Отговори
# 150
  • Мнения: 351
Аз също съм подобен на последно описаните случаи - почти на 27 години съм и горните ми кучешки зъби все още са млечните. Те не се клатят, не ми създават проблеми, напълно здрави са.

Проблемът е, че имам и напълно здрави постоянни кучешки зъби (правих си снимка, не са зародиши, а цели, непоникнали зъби), за които ми казаха, че не са излезли, защото били твърде големи и нямало място за тях. Миналата седмица бях на консултация при двама ортодонти, но получих 2 коренно различни съвета - единият каза да не пипам млечните и че постоянните може никога да не тръгнат да излизат, докато вторият беше категоричен, че млечните трябва да се извадят възможно най-скоро, а постоянните ми зъби да се изтеглят с брекети, което щяло да отнеме поне 2  години.  Shocked

Въпросът ми е - на кого да вярвам? Възможно ли е наистина постоянните ми зъби никога да не тръгнат да растат (това най го предпочитам като вариант - да не правя нищо)? "Изтеглянето" с брекети какво точно представлява, при положение, че зъбите още са в костта? Единият от специалистите ми каза, че мога да си сложа имплант без да вадя постоянните зъби, докато другият се изсмя и каза, че това било невъзможно. Много съм депресирана, не съм очаквала чак толкова разностранни мнения, не знам на кого да вярвам!
Grinning Mr. Green Grinning Mr. Green Grinning Mr. Green

Пробвай трети , обаче да е общопрактикуващ за който си чула добри отзиви.
 А ето и четвърти  Mr. Green Да възможно е да не тръгнат никога ! "Изтеглянето" е отваряне на прозорче в костта и лепене на брекети върху постоянните кучешки , следва регулярно и дозирано придърпване към нормалното им място. Всичко това е след изваждане на млечните. Малко ме съмнява да успеят за 2 години. В моята уста не бих си направил такова нещо Wink  

Импланти без да се вадят постоянните не е невъзможно а е рисковано (няма да влизам в подробностти).  

В заключение. Ако е моята уста ,  намирам си хирург, вадя и млечните и постоянните, слагам си изкуствена кост и два имплант с временни корони , след 3 -4 месеца си слагам една хубава керамика и воаля. Би трябвало от 4000 лв да ми останат за едно кафе (евентуално с кола)  Wink

Последна редакция: нд, 13 мар 2011, 23:36 от Д-р Вардев

# 151
  • Sofia
  • Мнения: 262
Благодаря Ви, Д-р Вардев! Най-сетне да чуя едно искрено мнение за това какво би направил един стоматолог със себе си, ако е попаднал в такава ситуация и трябва да вземе решение за това кой път да поеме! Обнадеждихте ме, че вариантите са повече от предлаганите ми досега, ще обмисля и Вашия. Поздрави!   bouquet

# 152
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Преди да си сложа имплантите, изчетох темата  - за кураж малко Laughing И сега след като минах през процедурата реших да напиша и аз нещо, и то най-вече заради скептиците тук Grinning
От бременността загубих един зьб, сложих си мост и беше огромна грешка - след 2 години от моста се счипи единият зьб дьржащ го. И мила картинка - без 2 зьба, кьтници, един до друг. След консултация сьс специалист, се реших за имплантите. Ако знаех че е толкова лесно, бьрзо и безболезнено - нямаше да се треса от страх месец преди това Sunglasses Сега зараства, нямаше проблеми след това, дори не се подух и не болеше. Един от най-добрите специалисти тук, казва че по-добро решение за липсващ зьб засега няма Laughing

# 153
  • Мнения: 86
бреи, аz съм като хамстер.  Laughing първият ден ме болеше доста, даже пих успокоително.

# 154
  • Мнения: 19
бреи, аz съм като хамстер.  Laughing първият ден ме болеше доста, даже пих успокоително.

Споко, и аз бях като хамстер, но след някой ден минава.. Който казва, че не боли, не е честен. Боли малко но след като изтече упойката. ooooh!   Но, май секциото боли повече.

# 155
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
Ами аз и секцио имам, там си беше яко болка. А имплантите - ами боли колкото след изваден зьб като пусне упойката, но аз хапнах няколко бруфена и си беше ок Laughing
Изненадах се че не се подух, но кьсмет явно. Сега след месец е последният контролен преглед и отивам при моя си зьболекар после да ми довьрши усмивката сьс зьбки Laughing

# 156
  • Мнения: 700
Сложих си имплант преди 3 дена на мястото на 6ти долен зъб. Зъба липсва от 20 години. Двата съседни са живи, единия даже без пломба. Не исках да ми пилят здрави зъби за мост.
Не знам дали направих правилния избор. Ще видим, но ме боли след операцията и се поду. Отока ме притеснява и отива чак към гърлото. Очаквах по-безболезнено да мине и да няма такъв оток след имплантирането.
Мисля че на втори имплант няма да се навия, ще търся други решения.

# 157
  • Мнения: 19
Мисля че на втори имплант няма да се навия, ще търся други решения.
Ако имаш  избор е добре... Аз нямах голям избор за лечение , и се доверих на Д-р Маринов. Не съжалявам. Вече имам 6 разкрити импланта. УСПЕШНО хванали се! Сега ще надграждаме и чакам да се озъбя  Mr. Green 
Доктора даже ми отби от първоначалната цена. Приятно впечатление ми направи, че по някакъв повод видях "досието" си, където освен снимките, бяха и стикерите на оригиналните импланти, както ще залепи и стикерите със серийните номера на надставките. Така съм сигурна, че имам в устата си оригиналните части за които плащам. Всеки знае какви измами стават обикновено при докторите. Та, от година и половина се лекувам при д-р Маринов и все повече се убеждавам, че не бъркам. Човека работи съвестно, и гони ТРАЙНИ резултати. Прави нещата така, че да си ги представя как е по-добре за след 5, или 10 години, а не само в момента да ти вземе парите. И пак казвам, аз нямах възможност да бъркам , и избрах най-скъпото и най- надеждното. Не съжалявам.

# 158
  • Мнения: 19
Аз също съм подобен на последно описаните случаи - почти на 27 години съм и горните ми кучешки зъби все още са млечните. Те не се клатят, не ми създават проблеми, напълно здрави са.

Проблемът е, че имам и напълно здрави постоянни кучешки зъби (правих си снимка, не са зародиши, а цели, непоникнали зъби), за които ми казаха, че не са излезли, защото били твърде големи и нямало място за тях. Миналата седмица бях на консултация при двама ортодонти, но получих 2 коренно различни съвета - единият каза да не пипам млечните и че постоянните може никога да не тръгнат да излизат, докато вторият беше категоричен, че млечните трябва да се извадят възможно най-скоро, а постоянните ми зъби да се изтеглят с брекети, което щяло да отнеме поне 2  години.  Shocked

Въпросът ми е - на кого да вярвам? Възможно ли е наистина постоянните ми зъби никога да не тръгнат да растат (това най го предпочитам като вариант - да не правя нищо)? "Изтеглянето" с брекети какво точно представлява, при положение, че зъбите още са в костта? Единият от специалистите ми каза, че мога да си сложа имплант без да вадя постоянните зъби, докато другият се изсмя и каза, че това било невъзможно. Много съм депресирана, не съм очаквала чак толкова разностранни мнения, не знам на кого да вярвам!
В сайта на д-р Асен Маринов има подробно описан вашият случай на раздел ортодонтия и инплантология. Събери информация от всички източници и тогава действай! Десет пъти мери , един път режи! успех!

# 159
  • Belgium - BG
  • Мнения: 238
На мен имплантите са си открити от слагането - тоест виждам си едни метални пьнчета. Тук чета сега че ходите на специална процедура да се откриват, или аз не сьм разбрала? Вьзможно ли е да има различни импланти като технология на поставяне?
При мен минаха почти 2 месеца вече, засега нямам оплаквания и след месец сьм на контролен преглед. Имате ли идея зьболекарите ви после какьв период чакат за поставяне на зьбките. Моят е все един предпазлив и иска да минат поне 4-5 месеца след поставянето на импланта

# 160
  • Мнения: 7
Здравейте! Искам да попитам тези, които са си поставяли имплант дали боли по време на процедурата, защото въпреки всички упойки ваденето на зъба ме боля повече от ражданете, чак крещях от болка? Зъболекарката ми твърди, че не боли, но аз не мога да си представя това да ти го забиват в костта и да не боли....

# 161
  • Мнения: 7 605
Не боли, усещането не е много приятно, но болка няма.

# 162
  • Мнения: 19
Вьзможно ли е да има различни импланти като технология на поставяне?

Да, има открито и закрито инплантиране. Откритото, при което ти забиват един винт в костта и венеца зараства отгоре, след 4 мес. го разкриват,и навиват надставката, това е по- трудоемко за доктора, но е по-сигурно за пациента. Другото е по-лесно, инпланта е само от един елемент,и се вижда, но за такъв инплант ти трябва дебела кост ,и рискът за неуспех е по-голям. Лекарят си преценява какво да ти предложи.
Времето за чакане и в двата случая е еднакво, 4-5 мес.

# 163
  • Мнения: 19
Здравейте! Искам да попитам тези, които са си поставяли имплант дали боли по време на процедурата, защото въпреки всички упойки ваденето на зъба ме боля повече от ражданете, чак крещях от болка? Зъболекарката ми твърди, че не боли, но аз не мога да си представя това да ти го забиват в костта и да не боли....
По време на самата операция не боли, но усещаш всичко... дърпане, натиск... но упойката си върши работата. Следващите дни, обаче си боли повече от изваден зъб. Да не ти е сложила калпава упойка?

# 164
  • Мнения: 700
Здравейте! Искам да попитам тези, които са си поставяли имплант дали боли по време на процедурата, защото въпреки всички упойки ваденето на зъба ме боля повече от ражданете, чак крещях от болка? Зъболекарката ми твърди, че не боли, но аз не мога да си представя това да ти го забиват в костта и да не боли....
уж не боли, но като гледаш какво ти правят -бургии, дълбок разрез, много кръв в устата въпреки  аспирацията, навиването на винта с разни чаркове е много неприятно  Mr. Green
. Мислех че издържам на такива неща, но ми дойде в повече. Sad Болката след това не е за пренебрегване. Добре че беше в петък операцията... Не бях работоспособна 2-3 дена. Имах и гаден оток около седмица, а болките ми отшумяха след 10 дни. Боли повече от изваден  зъб. Sad

Общи условия

Активация на акаунт