Импланти – заместители на зъби

  • 230 728
  • 541
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 64
аз от всичко прочетено до сега разбрах , че базалтни импланти се поставят когато липсва достатъчно кост и е невъзможно да се поставят класически импланти веднага
може би и затова базалните импланти са по-тънки и се поставят по-дълбоко ,т.е. говорим не за лекарска грешка , самата техника си е такава
от друга страна , аз много вярвам на всичко швейцарско , живяла съм там и знам , че е невъзможно да произвеждат импланти ,които да са много рискови ,те залагат на сигурното , щом още ги произвеждат значи ,че имат бъдеще

# 256
  • Sofia
  • Мнения: 2 357
аз от всичко прочетено до сега разбрах , че базалтни импланти се поставят когато липсва достатъчно кост и е невъзможно да се поставят класически импланти веднага
може би и затова базалните импланти са по-тънки и се поставят по-дълбоко ,т.е. говорим не за лекарска грешка , самата техника си е такава
От въпросния линк, който беше пуснат по-горе се цитират следните предимства:

- не е нужно да се чака базалните импланти да се „интегрират“ в костта, те със самото си поставяне вече са интегрирани в най-здравата налична кост.
Това означава, че всеки пациент лекуван с базални импланти, незабавно възстановява дъвкателната си функция. клиничен случай БЛ

- не е нужно наличието на големи обеми кост за поставянето на BOI® имплантите
Това означава , че дори пациенти със „стопена“ кост са подходящи за това лечение без да е необходимо прилагането на каквито и да е инвазивни, скъпи и времеемки  костозаместителни техники.  Клиничен случай

- не е нужно да се чака заздравявянето на костта, след изваждането на неспасяеми    силно разрушени зъби, за поставянето на базалните дентални импланти.
Това е възможно защото тези импланти намират опора в костни области, които са   извън мястото на болните зъби.  клиничен случай МБ
 
- при пациенти с много напреднало пародонтално заболяване (заболяване на    структурите и тъканите, които поддържат зъба в костта, оставен без лечение пародонтита води до разклащане и изпадане на зъбите), базалните импланти могат да се поставят веднага след изваждането на болните зъби, т.е. пациентът идва с болни зъби, а си тръгва със здрави стабилно фиксирани върху импланти зъби. клиничен случай УК

Освен това се споменава, че нужната хигиена на зъбите е като при нормалните, здрави зъби, тъй като няма вероятнот да се получи инфекция.

Т.е. изглежда на "хартия" като МНОГО по-добрия вариант и би било логично да се ползват като първи избор. Да не говорим, че е и по-евтино заради това, че процедурата е една, а не се правят две операции.

За това е и важно да се разбере кое точно не е доброто и какъв е риска. Дали риска зависи от лекаря, дали от самия имплант или от нещо друго!

# 257
  • Мнения: 3
Има принципи в денталната медицина, в частност оралната хирургия и имплантология. Не е възможно при големи, хронични, генерализирани костни и мекотъканни дефекти да се постави имплант, който да не е застрашен от инфекции и невъзможност от интеграция. В случая говорим не за лекарска грешка или некомпетентност, а за предпоставки, които биха компрометирали подобни процедури.
Всички зъбни импланти се нуждаят от време. Време за интеграция. Къде по-малко, къде повече. Връзката между един имплант и костта е много сложен процес. Т.нар. базални импланти също се нуждаят от време за интеграция. А обещанието за невъзможност от инфекции е меко казано налудничево  Joy. Сами си правете изводите.

# 258
  • Там, където ме обичат
  • Мнения: 3 676
implantanalog, бихте ли направили сравнение между немски и израелски импланти.

# 259
  • Мнения: 10
Здравейте, тъй като виждам, че в темата има специалисти, и реших да попитам.... Имам перфектни зъби, но точно един горе вляво ми е проблемен. Първо се разцепи на две, после една част от него падна, а в момента вече започна да се клати и изпитвам непоносима болка при дъвчене на каквото и да е.

И тук идват проблемите - ходих на зъболекар, направиха ми снимка, като чух да коментират, че корените на зъба минават близо до синусите... А по ирония на съдбата аз преди 3 дни си прочиствах синусите и след това се получи този проблем. Де факто зъболекарят каза, че венецът покрай зъба е възпален и той ме боли, а не самият зъб.

Чудя се дали мислите, че, след като зъбът вече се клати при опит за дъвчене, има шанс нещата да утихнат след няколко дни, и всъщност да се е получил някакъв проблем покрай чистенето на синусите? Също така, трябва да призная, че съм с ХИВ. Провеждат ми успешно лечение с терапия и имунитетът ми е на прилично ниво, но би ли могъл този факт да попречи на успешното поставяне на имплант? И въобще, какво да направя, след като ми извадят зъба, какво бихте ме посъветвали (съседните са здрави и нямат грам проблеми)?  И дали все пак да изчакам известно време, преди да ходя да го вадят? Просто се чудя какво да правя и темата е много деликатна...

# 260
  • Мнения: 7 605
Здравейте, тъй като виждам, че в темата има специалисти, и реших да попитам.... Имам перфектни зъби, но точно един горе вляво ми е проблемен. Първо се разцепи на две, после една част от него падна, а в момента вече започна да се клати и изпитвам непоносима болка при дъвчене на каквото и да е.

И тук идват проблемите - ходих на зъболекар, направиха ми снимка, като чух да коментират, че корените на зъба минават близо до синусите... А по ирония на съдбата аз преди 3 дни си прочиствах синусите и след това се получи този проблем. Де факто зъболекарят каза, че венецът покрай зъба е възпален и той ме боли, а не самият зъб.

Чудя се дали мислите, че, след като зъбът вече се клати при опит за дъвчене, има шанс нещата да утихнат след няколко дни, и всъщност да се е получил някакъв проблем покрай чистенето на синусите? Също така, трябва да призная, че съм с ХИВ. Провеждат ми успешно лечение с терапия и имунитетът ми е на прилично ниво, но би ли могъл този факт да попречи на успешното поставяне на имплант? И въобще, какво да направя, след като ми извадят зъба, какво бихте ме посъветвали (съседните са здрави и нямат грам проблеми)?  И дали все пак да изчакам известно време, преди да ходя да го вадят? Просто се чудя какво да правя и темата е много деликатна...

Не съм зъболекар, но въпреки това ще кажа какво ми минава през ум:
Този зъб не може да остане така, но това вероятно го знаеш. При много хора корените се намират близо до синузите, и аз съм така, което не попречи да ми поставят имплант. От възпалението около корените на зъба, който в последствие заместих с имплант, бях получила хроничен синузит именно поради близостта на синузите. От този синузит няма следа  Grinning

Друго, което ми хрумна като възможност, е възпаление (или неразположение) на лицевия нерв, тригеминус. Имам един зъб който боли когато нервът не е съвсем ок. Бих проверила и в тази насока.

Успех   bouquet

# 261
  • Мнения: 3
implantanalog, бихте ли направили сравнение между немски и израелски импланти.

Сравнение е много трудно да се направи без да се знаят конкретните марки. Въпреки всичко опитът ми ми показва, че швейцарските и немските импланти като цяло са по-надеждни, защото технологично и производствено са по-прецизно и стриктно направени. От там идва и по-високата цена на консумативите. При израелските импланти нещата се "попретупват" още в завода. Наблюдават се и критични ситуации с подобни израелски импланти след тяхното натоварване с коронка и/или мост. Счупени или напукани надстройки; дори фрактури на самият имплант в дълбочина; много често явление при тях е разхлабен вътрешен винт и т.н. и т.н. Именно поради тази причина в практиката си аз поставям предимно швейцарски импланти, защото оправдават високата си производствена цена. Напоследък немските импланти позагубиха тази маркетингова инерция, която имаха и отстъпиха на американските, швейцарските, та дори и на корейските импланти. Лично аз съм с много добри впечатления от повечето корейски импланти-много добра прецизност на изработка и много добри показатели след натоварването. За това, съветът ми е, ако нямате достатъчно средства за швейцарски имплант си поставете корейски, но откажете израелски такъв.  Stop

# 262
  • Мнения: 2
Много ми се иска да пиша в коя клиника да не си слагате импланти, защото хем после падат, хем ти се карат, че падат... не знам дали модераторите няма да ми се скарат... сега от три дни пак съм с нови импланти - май сега всичко е наред.

# 263
  • софия
  • Мнения: 386
Пуснете ги в черния списък,така ще предпазите други.

# 264
  • Мнения: 2 140
Някой слагал ли си е имплант при Д-р Райчев (София)?

# 265
  • Мнения: 74
А аз исках да попитам някой ходил ли е при д-р Александър Лазаров и каква е разликата между обикновени и базални импланти?

# 266
  • Мнения: 7 605
каква е разликата между обикновени и базални импланти?

Скоро беше коментирано, прочети темата малко на зад!

# 267
  • Мнения: 74
Tatjana да права си извинявам се, че не погледнах предварително.

# 268
  • Мнения: 5
Здравейте,
имам изваден зъб края на 2013 г., когато се наложи да се извади заради киста под зъба.
Исках да сложа имплант, след около 9-10 месеца, т.е. някъде сега. Обаче лятото имаше вероятност да съм бременна, а като цяло имам идея да забременя в близката година, т.е. си бях си поставила идея след импланта да забременявам, но нещо се разколебавам Rolling Eyes.
Въпросът ми е - ако отложа слагането на импланта след една бременност, и са минали около 2-3 години - ще имам ли големи проблеми със поставянето на такъв имплант? Чета навсякъде за стопяване на кост и т.н.
Същевременно гледам, че има шансове макар и минимални за проблеми при тези импланти, както и че се налага посещение при имплантолог няколко пъти в рамките на 7-8 месеца че и година.
Rolling Eyes newsm78
А при евентуално кърмене - по-удачно ли е да се поставя имплант, или е противопоказно и там?

# 269
  • Мнения: 7 605
Защо да е противопоказно?

Общи условия

Активация на акаунт