Малкото врачанче е голямо калпазанче (Враца-26)

  • 13 536
  • 291
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 228
Момичета,както винаги тона в темата ви е супер приятелски Hug Hug HugМного приятно четиво сте,макар напоследък само да попрочитам.Желая ви едно много хубаво изкарване на 8ми,ние щяхме да идваме на Враца,ама отпадна.Детенце се разкашля и вдигна Т.Пазете децата,че е тръгнал грип.

За раждането,аз раждах в Самоков,живеем в Сф.Бременността следих в Сф,но за раждането бях категорична,че ще е в Самоков.Все пак не е на конвейр,малко са майките и вниманието е достатъчно.Доволна съм от целия екип.А за лекарите ще кажа,че навсякъде има професионалисти и във Враца и в Самоков и в СФ,да пази господ да няма усложнение(те навсякъде могат да се случат),сигурна съм,че навсякъде се получава адекватна помощ.За врачанската болница преди година някъде гледах репортаж,че нямат оборудване,което е лошото.Спомням си,че имаха само един работещ кувиоз,което за окръжна болница е срамота и БГ Коледата отделяха пари за това.Сега не знам как е,дано са се оправили откъм оборудване.Сигурна съм,че където и да е човек ще получи адекватни грижи,така,че спокойно майчета-бебета да има само!

# 61
  • Мнения: 69
Здравейте , мами Simple Smile)
vesseto_ , добре дошла, колежке  Hug 
Аз отидох при Партовска и й казах, че искам при нея да раждам. Поне да съм в по - сигурни ръце...  Praynig За пари не е ставало на въпрос, но  съм сигурна, че ще стане Simple Smile
За Иванов.... и отношение и компетенция - не съм доволна въобще!!!!!
Изборът на екип не е ли официален? Аз мисля, че е .... затова ще стува 600 лв.... А може и повече вече...  Money  newsm78
Чувала съм и продължавам да чувам за мизерията (от рода на - санитарките минават и оставят светнати лампите през ноща, за да избегнат наглия контакт на хлебарките с детето ти.... ), но колкото и да е трудно и ако не приемаш да си в такава среда - в София е друго...
Онзи ден ме навиваха да раждам в Мездра, но като ми казаха, че ти дават детето на следващия ден .... веднага се отказах, при положение , че искам и ще направя всичко възможно да кърмя... Та , първите часове след раждането,  детето има най - силно развит сукателен рефлекс! Как така ще ми го дадат да го видя на следващия ден..., а може и да е просто поредната глезотия на майките , които ме навиваха....
Съжалявам, ако съм досадила с този пост, но все пак си е гледна точка Simple Smile)   bouquet

# 62
  • Мнения: 228
е как ще си досадила,нали затова сме тук:))) Hug

# 63
  • на тавана в кошницата
  • Мнения: 465
[
Ще изразя лично мнение ,защото собственика ми е приятел ."Торти Дани "
на края на Търговска сладкарницата .
Доволна съм и само оттам си поръчвам.
Но нека и другите да дадат мнение
[/quote]

  Моля за малко по-точен адрес, защото  ми е като в мъгла Враца
 Благодаря

# 64
  • Някъде там
  • Мнения: 110
аз в момента съм при Петкова и съм доволна от нея. Найстина обръща голямо внимание и разяснява, всеки път ме гледа и на 4 д без да ми взема нито една стотинка, но тя изражда само в София и Берковица и не съм я питала лично но съм чула че става секцио (а аз искам по естествен път).
А след като тя не изражда тук във Враца не е ли длъжна да ми даде необходимия документ за хоспитализация или незнам как се води за мед заведение, без да и обяснавам къде ще раждам

# 65
  • Мнения: 69
Щом си по ЗК при нея, абсолютно е длъжна да ти даде картона за хоспитализация, както и болничния по бременност (45 дни преди термина ти ), независино дали при нея ще раждаш или не Simple Smile

# 66
  • Мнения: 0
Благодаря Bubeto*   bouquet

# 67
  • Мнения: 24
Извинявай те, че така нахълтвам в темата, но ако можете да ме насочите за хубави торти, от къде мога да си взема Предварително Ви благодаря

В кафе Ола - на Пробива може да си поръчаш торти Неделя. Бялата Неделя - 40 лева.

# 68
  • Мнения: 24
Здравейте , мами Simple Smile)
vesseto_ , добре дошла, колежке  Hug 
Аз отидох при Партовска и й казах, че искам при нея да раждам. Поне да съм в по - сигурни ръце...  Praynig За пари не е ставало на въпрос, но  съм сигурна, че ще стане Simple Smile
За Иванов.... и отношение и компетенция - не съм доволна въобще!!!!!
Изборът на екип не е ли официален? Аз мисля, че е .... затова ще стува 600 лв.... А може и повече вече...  Money  newsm78
Чувала съм и продължавам да чувам за мизерията (от рода на - санитарките минават и оставят светнати лампите през ноща, за да избегнат наглия контакт на хлебарките с детето ти.... ), но колкото и да е трудно и ако не приемаш да си в такава среда - в София е друго...
Онзи ден ме навиваха да раждам в Мездра, но като ми казаха, че ти дават детето на следващия ден .... веднага се отказах, при положение , че искам и ще направя всичко възможно да кърмя... Та , първите часове след раждането,  детето има най - силно развит сукателен рефлекс! Как така ще ми го дадат да го видя на следващия ден..., а може и да е просто поредната глезотия на майките , които ме навиваха....
Съжалявам, ако съм досадила с този пост, но все пак си е гледна точка Simple Smile)   bouquet


Наистина в Мездра може да ти дадат детето на следващия ден, но това е само при секцио. На мен така ми го дадоха и до ден днешен си кърмя успешно, без да дохранвам, без да давам вода и на поискване. Кърмата ми слезе сама, важното е детето да се слага на гърдата достатъчно често.
Другите майчета които раждаха заедно с мен по нормален път даже вземаха бабатата си веднага.

# 69
  • Мнения: 1 341
Привет момичета! Hug

Раждането е важен процес, но в Бг където и да се роди е голяма пародия. Желя на всички ни здрави бебета, независимо къде се раждат.
Аз раждах в София и не съм доволна. Бебето ми го дадоха 12ч. след раждането!!!! Shocked Сложиха ме на етажа където са родилите секцио, защото нямаше места по другите етажи. Но това в никакъв случай не попречи да кърмя дъщеря си 2 год.

Аз ще препоръчам торта от 100 Грама Сладки, сладкарничката се намира в блока на полицията. Аз също съм пристрастна, не защото го държи наш познат, а и защото в София често поръчвахме и посещавахме за по пастичка сладкарниците им. Чудни торти правят, мога да дам снимка от първият рд на Ема. Тортите се правят в София и се доставят до Враца.

Момичета, при никненето на зъби отпа имунната система на детето и затова може да има неразположения, дори да се разболее или да лепне вирус. Което не трябва да се подценява, защото си е настинка или вирус.

# 70
  • в полите на.... Балкана
  • Мнения: 129
Здравейте, врачански мамчета!Следя ви най-редовно,но сега реших и аз да драсна някой ред.Да се оплача-с бебчето ми бяхме в болницата 1 седмица,заради кашлица.Баткото се беше разболял и покрай него всички се натръшкахме, много се молих да не прихване малкия, но уви...... Sad.Големия се лекува вкъщи и може да се каже че му мина,но за бебо....ходихме три пъти на преглед да го следят,изписаха му сироп Бромхексин,и накрая в петък доки ми препоръча да ни приемат в детското,че предстояли 4 почивни дни и нямало кой да го наблюдава всеки ден,пък не дай си Боже да се влоши.Та,щем не щем, приеха ни в детското - биха му Урбазон,правихме инхалации, поспря да кашля.Вчера ни  изписаха,но тази сутрин пак кашля и то доста пъти,направо се чудя какво да правя,иначе си е весел,няма Т,няма хрема,но пуста кашлица.... Cry...ох,незнам

Аз си поръчвам торти от едно магазинче на ЕТ"Цено Петров" на Петропавловска и ми харесват.
Тези от сладкарницата на Благоев /забравих как се казва/ също са хубави.

А що се отнася до раждането-аз раждах във Врачанската болница и при двата варианта-първият път с уговорка с Партовска,а втория без никаква уговорка,не съм дала и лев,ей така който ми се падне ,като се надявах да не ми се падне Иванов,не че го познавах но бях чувала не добри отзиви за него, и при двата случая всичко мина добре,дори мога да кажа че като отношение на персонала съм по-доволна втория път,когато бях без уговорка /Мишев ме изражда,беше и славейкова/.Е,за мизерията няма да споменавам,и за гнусните хлебарки,но някакси всичко се преодолява и това стои на по-заден план.В крайна сметка това се забравя.Няма неродено бебе,така че където и да е .....споко,в крайна сметка всеки доктор ще си свърши работата с или без пари.Най-важното е да се роди здраво бебче и мама да е добре.

хайде да не ви досаждам повече.Лек и приятен ден!

# 71
  • Мнения: 68
Всеки има различни отзиви за лекарите които израждат,както за Мездра така и за Враца.Аз не съм имала проблем с отношението на лекари и сестри във Враца.Тук също стимолират кърменето.При нормално раждане бебето си е веднага при теб като те закарат в стаята.Единствения проблем е тук там някоя хлебарка.Аз от друго не мога да се оплача от Врачанската болница и екипи.И в Мездра са ме викали понеже имам познати в болницата,но си реших че няма смисъл да раждам там.Аз лично съм от Мездра.
Иначе за плащането ако се разбереш с някой мисля че преди да те изпишат си даваш парите.Една майка която роди същата вечер се беше разбрала с Партовска и й плати при изписването.

yanchik Управяйте се по скоро  Peace

# 72
  • Мнения: 12
yanchikние преди месец по същия начин кашлица страшна и правим асматични пристъпи отивам на лекар и тя веднага влизаш в отделение а аз  Shocked викам как ще влеза нестава аз малко по самоуверена защото баткото ми правеше тези пристъпи и аз имах представа и тя ок ще идеш на детски специалист той да вземе решение отидохме и тя ами желателно е да останете  в отделение за инхалации аз пак не искам първо даопитам с лекарства и до утре ако не намалее тогава влизам даде ми сиропи и др отиваме на другия ден и тя лелееее все едно нищо ви няма и така се разминахме а относно кашлицата тя продължава малко по дълго но е хубаво да ви наглеждат защото в повечето случай се стига до плевмония

# 73
  • Мнения: 1 341
Yanchik, милото бебе, стана ми мъчно. Бързо да се оправя.

Изрових снимка от първият Рд не Ема с тортата:
http://images18.snimka.bg/003446257.jpg

# 74
  • Мнения: 64
Ронка,страхотна торта! CrazyЧудя се Ема как си удържала Ема да не легне на полянката?!Шегувам се,разбира се!
 Не се стряскайте,бременелки!Болницата ни е пооправена,а като отношение  и кадри също!И набедените за некадърници се справяха добре(става дума за 5 г назад),да не говорим,че Иванов,милия,заничаше язвите на краката ми( избили на нервна почва заради Хлебарките),и не миряса,докато не извика Кожната да ме прегледа.Пък не съм му била никаква newsm78Идваше да пита сърбежите отминават ли ,що ли?Мило ми е ,като си спомня!Е,имало е и по-дръпнато отношение,но пък и работата им е напрегната!Моя позната роди при най-големия Пън в тази професия и го превъзнася.Така,4е вярвайте в късмета си и в доктора!И пари предварително не давайте! Naughty
 П.П.Ако не бяха пустите му хлебарки ,  нямаше да търча до София и до Мездра Mr. Green В Мездра бях единствената родилка( имаше май още 1 жена в другия край на коридора)и ми беше гадно,ама много гадно.Добре,че Вип-стаята е ТV,та не се 4уствах толкоз "изгубена" Laughing
 Янчик,съчувствам ви !С тая кашлица е и каката ни.Пооправим се ,походим малко на градина и сега  пак старата песен на нов глас.Гледам да ги разделям с бебето,че положението ще стане като при вас!
Бързо оздравявайте всички биолнички!
 
 Аз да питам,след раждане имахте ли проблеми с разширени вени и как се лекувахте?

Общи условия

Активация на акаунт