За добрата козметика - 2

  • 132 820
  • 943
  •   1
Отговори
# 45
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Mia Mia, това си е "чисто" гелче. Едивствено hidrolyzed wheat protein е над 1% (предполагам 1-3%), но тази съставка не е кой знае колко скъпа. За останалите активки - на мен ми е много странен начинът, по който са изписани. В смисъл като се влага екстракт от някоя билка, растение,..., мисля, че се пише не само растението, ами че е екстракт. Както и да е. Може и да бъркам.  newsm78 Половината от съдържанието е консерванти и алергени. Предполагам, че поне активките са от качествените, но колкото и да са качествени едва ли масата на продукта ще струва над 50 ст. за 30-50 гр.
Та от това нещо не може да се очаква да ти подмлади кожата според мен. И как и кога се използва? Защото  кожа, която има нужда от подмладяване 99 % има нужда от емулсия, а не само от гелчета.
Лично аз не бих дала 129 лв за това, даже и 20 не бих дала. Пък производителят щом може да го продава - евала.  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 670
Здравейте на всички,искам да си взема серум с лифтинг ефект -Power Lift and Repair Serum by Bieux Skin.На пръв поглед много ми хареса това,че не съдържа парабени,силикони и аромат,освен това е и без мазнини.Може ли да ми кажете активните съставки в добър процент ли са и заслужава ли си цената от 125 долара за 45 мл?


Purified Water, Algae Extract/Pullulan, PEG/PPG-8/3 Laurate, Oleth-10, Camellia Sinensis Leaf (Green Tea) Extract, Sodium Carboxymethyl BetaGlucan, Allantoin, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Ascorbic Acid (Vitamin C), Titanium Dioxide, Tromethamine, Carbomer, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea/Iodopropynyl Butylcarbamate.

# 47
  • Мнения: 1 324
Моля специалистите за мнение относно сухите матиращи продукти за коса. Много харесвам сухия шампоан на Клоран. Когато работех го ползвах понякога, ако нямах време да измия косата си. Вярно почиства косата и прави страхотен обем, но четох, че „запечатвал” скалпа и не било хубаво да се ползва. Само в краен случай. Не пишеше конкретно кое води до това запечатващо скалпа действие, а и нямам такива наблюдения. Съвсем малко от шампоана се впръсква от около 20-30см разстояние върху горната част на косата и ми се струва, че не попада голямо количество директно върху скалпа. Четох, че сухите шампоани са голям хит по цял свят.

Другият вече широко популярен матиращ продукт е пудрата на Шварцкопф. И тя има ефект, но не такъв като Клоран. Не съм чела, дали тази пудра е вредна или не.

Та, моля за вашето мнение, вредни ли са тези два продукта и кой от тях е по-малкото зло. Предварително благодаря!

KLORANE DRY SEBOREGULATING SHAMPOO WITH NETTLE EXTRACT 
Butane, Propane, Isobutane, Oryza sativa (rice) starch (oryza sativa), SD alcohol 39-C (alcohol denat), Aluminium starch octenylsuccinate, Urtica dioica (nettle) extract (urtica dioica), Cyclodextrin, Cyclomethicone, Fragrance (parfum), Isopropyl myristate, Silica.

SCHWARZKOPF MATTIFYING POWDER
Aqua, Silica silylate, VP/VA Copolymer, Sodium bezoate

Последна редакция: чт, 12 мар 2009, 14:24 от letsgo

# 48
  • Мнения: 1
Ползвам крем, който май е доста вреден. Някой от по - разбиращите може ли да каже своето мнение плс  bouquet
aqua; glicerine; steath-2; peg-8 distearate; isopropyl myristate; steareth-21; dikaprylyl ether; ppg-15 stearyl ether; ethylhexyl methoxycinnamate; retinyl palmitate;tricaprylin; polymethyl methacrylate; bht; citric acid; tartaric acid; lactic acid; malic acid; gluconic acid; askorbic acid; glycolic acid; salicylic acid; sodium ascorbyl phosphate; sodium hydroxide; parfum; acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer; disodium edta; dichlorobenzyl alcohol; 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol; lilia; citronellol; hexyl cinnamal; limonene; linalool
Според вас трябва ли да го хвърля???

# 49
  • Мнения: 1 572
Съвсем се обърках с тези 2 еднакви теми

# 50
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Здравейте на всички,искам да си взема серум с лифтинг ефект -Power Lift and Repair Serum by Bieux Skin.На пръв поглед много ми хареса това,че не съдържа парабени,силикони и аромат,освен това е и без мазнини.Може ли да ми кажете активните съставки в добър процент ли са и заслужава ли си цената от 125 долара за 45 мл?


Purified Water, Algae Extract/Pullulan, PEG/PPG-8/3 Laurate, Oleth-10, Camellia Sinensis Leaf (Green Tea) Extract, Sodium Carboxymethyl BetaGlucan, Allantoin, Tocopheryl Acetate (Vitamin E), Ascorbic Acid (Vitamin C), Titanium Dioxide, Tromethamine, Carbomer, Potassium Sorbate, Disodium EDTA, Diazolidinyl Urea/Iodopropynyl Butylcarbamate.

Това като форма прилича на предния продукт. Няма парфюмна композиция - ок. Единият консервант на мен лично ми пари на очите. Няма хумектант, но сигурно наличието на такива в екстрактите компенсират отсъствието му. Този продукт ми харесва повече. Принципно съм си казала мнението за активните съставки, които работят на клетъчно ниво. Та не знам колко ще му е лифтинг ефектът. Но полизахаридите все пак имат водоулавящо действие, образуват филм върху кожата и предпазват наличната там вода да се изпарява. Това води до "експресно" хидратиране и се получава такова изпъване. Сега дали си струва цената...
Пък аз не съм разбрала защо не харесвате силиконите.  newsm78 Аз си ги харесвам - при апликация на продукта доставят "наслада", а пост ефекта при някои изобщо не е за пренебрегване.

За продуктите за коса - избягвам да коментирам, защото там не съм особено информирана.

Ползвам крем, който май е доста вреден. Някой от по - разбиращите може ли да каже своето мнение плс  bouquet
aqua; glicerine; steath-2; peg-8 distearate; isopropyl myristate; steareth-21; dikaprylyl ether; ppg-15 stearyl ether; ethylhexyl methoxycinnamate; retinyl palmitate;tricaprylin; polymethyl methacrylate; bht; citric acid; tartaric acid; lactic acid; malic acid; gluconic acid; askorbic acid; glycolic acid; salicylic acid; sodium ascorbyl phosphate; sodium hydroxide; parfum; acrylates/c 10-30 alkyl acrylate crosspolymer; disodium edta; dichlorobenzyl alcohol; 2-bromo-2-nitropropane-1,3-diol; lilia; citronellol; hexyl cinnamal; limonene; linalool
Според вас трябва ли да го хвърля???
Чак да го хвърлиш... Другия път не си го купувай просто. Има АНА киселини, които действат ексфолиращо, малко ув филтър. Предполага избистря тена и има някаква такава насоченост.
Иначе консервантите не са хубави, парфюмната композиция е алергенна, емулгаторите са етоксилирани. Няма натурални масла, силикони. Ти сама видяла, че не е кой знае колко велик продукт.  Peace

# 51
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Aqua, Sorbitol, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Cloride, Lactic Acid, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Carboxymethyl Betaglucane,Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Glycerin, Zinc Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Parfum

Сега на мен ми се иска да "чуя" мнението на специалистите за цитирания измивен гел. Това е продукт на Хип за  коса и тяло. Вкъщи той е мултифункционален продукт - за бебето, за баткото, а аз само косата не си мия с него, без проблем ми сваля и грима. Изключително доволна съм. И цената му е съвсем разумна - около 9 лв за 400 мл.
Та питането ми е следното: Аз лично не виждам как е консервиран. Но на опаковката има отворено бурканче с 12-ка вътре, което ще рече, че издържа 12 месеца след отварянето си.  newsm78  Афиширано е, че  не съдържа консерванти и други алергени.

# 52
  • Мнения: 1
Иланг-иланг благодаря ти за отговора Hug

# 53
  • Мнения: 1 222
Aqua, Sorbitol, Sodium Cocoamphoacetate, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Sodium Cloride, Lactic Acid, Coco Glucoside, Glyceryl Oleate, Sodium Carboxymethyl Betaglucane,Prunus Amygdalus Dulcis Extract, Glycerin, Zinc Sulfate, Glyceryl Caprylate, Citric Acid, Parfum

Сега на мен ми се иска да "чуя" мнението на специалистите за цитирания измивен гел. Това е продукт на Хип за  коса и тяло. Вкъщи той е мултифункционален продукт - за бебето, за баткото, а аз само косата не си мия с него, без проблем ми сваля и грима. Изключително доволна съм. И цената му е съвсем разумна - около 9 лв за 400 мл.
Та питането ми е следното: Аз лично не виждам как е консервиран. Но на опаковката има отворено бурканче с 12-ка вътре, което ще рече, че издържа 12 месеца след отварянето си.  newsm78  Афиширано е, че  не съдържа консерванти и други алергени.
Ами наистина доста е добър, само меки пенители, даже незнам защо има сол в него - тя не сгъстява, след като няма етокси-пенители.
Консервантите са ти - единия: Glyceryl Caprylate (който всъщност е ПАВ), другия/ите стоят зад: Parfum. Най-вероятно са органични киселини, които са съставки на флейвърите - канелена, анизинова, левулинова, а може и да са бленд от други съставки.
ПП: страхотни познания, наистина се кефя, като те чета!!!

# 54
  • Мнения: 1 222
Моля специалистите за мнение относно сухите матиращи продукти за коса. Много харесвам сухия шампоан на Клоран. Когато работех го ползвах понякога, ако нямах време да измия косата си. Вярно почиства косата и прави страхотен обем, но четох, че „запечатвал” скалпа и не било хубаво да се ползва. Само в краен случай. Не пишеше конкретно кое води до това запечатващо скалпа действие, а и нямам такива наблюдения. Съвсем малко от шампоана се впръсква от около 20-30см разстояние върху горната част на косата и ми се струва, че не попада голямо количество директно върху скалпа. Четох, че сухите шампоани са голям хит по цял свят.

Другият вече широко популярен матиращ продукт е пудрата на Шварцкопф. И тя има ефект, но не такъв като Клоран. Не съм чела, дали тази пудра е вредна или не.

Та, моля за вашето мнение, вредни ли са тези два продукта и кой от тях е по-малкото зло. Предварително благодаря!

KLORANE DRY SEBOREGULATING SHAMPOO WITH NETTLE EXTRACT 
Butane, Propane, Isobutane, Oryza sativa (rice) starch (oryza sativa), SD alcohol 39-C (alcohol denat), Aluminium starch octenylsuccinate, Urtica dioica (nettle) extract (urtica dioica), Cyclodextrin, Cyclomethicone, Fragrance (parfum), Isopropyl myristate, Silica.

SCHWARZKOPF MATTIFYING POWDER
Aqua, Silica silylate, VP/VA Copolymer, Sodium bezoate

Използвани са модифицирани и нативни нищестета, които съвсем не са опасни - има ги за същото приложение и в бяла козметика. Някои други полизахариди - циклодекстрин например, екстракт коприва, който е мн добър за скалпа. Незнам как почиства това чудо, но със сигурност не е вредно.

# 55
  • Пловдив
  • Мнения: 2 415
Мерси, CI.   bouquet
Специалистката по шампоани доста се мъдри, ама и на нея не й дойде на ума как са го консерверали.  Crazy
Пък за питането за шампоана и аз се чудих с какво мие?  Thinking

# 56
  • Мнения: 1 324
Благодаря ти много, CI! Много ме зарадва!
А как мие, ами всъщност не мие. Косата далеч не изглежда като след нормален шампоан. Няма лустро, на пипане стои точно като напудрена, не пада така тежко и свободно. Но определено не изглежда мръсна, мазна, на клечки, залепнала за темето, и всички там отличителни черти на мазната или замърсена коса. И дава супер обем. За спешни случай няма равен този шампоан.

Иланг-иланг, и аз редовно крада от Хипп-а на детето. Скоро взех тестер на бебешкия шампоан за коса и тяло на Weleda, тъй като четох много суперлативи по негов адрес. Ти пробвала ли си го? Няколко пъти си мих лицето с него и доколкото мога да преценя не е никак лош. Не се пени особено и е някак мазен, като тоалетно мляко е. За всеки случай давам съставa:
Aqua, Coco-glucoside, Sweet Almond Oil, Alcohol, Disodium Cocoyl Glutamate, Seasame Seed Oil, Glycerine, Chondrus Crispus /Carrageenan/, Calendula Officinalis Flower Extract, Xanthan Gum, Lactic Acid, Parfum*, Limonene*, Linalool*.
*from natural essential oils
Нормално ли е в бебешки шампоан да има алкохол?
Между другото цената му е двойно, че и повече, по-висока от тази на Хипп.
CI, на теб харесва ли ти?

# 57
  • Sofia
  • Мнения: 9 714
Между другото цената му е двойно, че и повече, по-висока от тази на Хипп.

За този ли става дума?
https://www.naturkosmetik-deutschland.de/catalog/product_info.ph … ;products_id=1911

Или този: https://www.naturkosmetik-deutschland.de/catalog/product_info.ph … ;products_id=3259

# 58
  • Мнения: 670
иланг - иланг ,много благодаря за отговора  bouquet

# 59
  • Мнения: 472
....... И как и кога се използва? Защото  кожа, която има нужда от подмладяване 99 % има нужда от емулсия, а не само от гелчета. .....  Simple Smile
На опаковката пише че се ползва вечер. Рекламирали са го на една колежка и тя го ползва с цел премахване на петънца,бемки,(чак и брадавици лекувал). Тази фирма произвежда хранителни добавки от билки главно(всичко лекуващи  Joy  ) сега явно са започнали и козметика. Продават се с дистрибутори и доста агресивно се рекламират.
Взех си околоочен крем на decleor нахално ли ще е да му пусна състава за мнение  Blush .

Общи условия

Активация на акаунт