По колко трябва да суче

  • 439
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 513
Моита бебка стана вече на 12дена и незнам поколко трябва да суче на хранене , бяха ми казали по 30гр. , но тя всеки път си хапва различно . Питам най вече защото тази вечер видях че повече от 30гр неможах да изцедя и се притеснявам дали е успяла да си хапне или след малко пак ще иска ,  а пък аз няма да имам .

# 1
  • София
  • Мнения: 10 825
Забрави тия мерки и теглилки! При всяко хранене бебето суче различно.... Това колко си изцедила не е показателно за млякото, което действително имаш, бебето винаги изсуква повече отколокото можеш да изцедиш. Не се притеснявай, не спазвай строг режим, а давай на детенце да суче винаги когато поиска. Така ще стимулираш лактацията.
Заповядай във форума за кърмене. Там ще получиш съвети от опитни кърмещи мами

# 2
  • Сливен
  • Мнения: 382
Моита бебка стана вече на 12дена и незнам поколко трябва да суче на хранене , бяха ми казали по 30гр. , но тя всеки път си хапва различно . Питам най вече защото тази вечер видях че повече от 30гр неможах да изцедя и се притеснявам дали е успяла да си хапне или след малко пак ще иска ,  а пък аз няма да имам .

Ако правилно разбирам от написаното се цедиш и така даваш на детенце, а не направо от гърдата. Така ли е? Не че и това не е начин, но е ужасно уморително и обикновено с кърмата се приключва до месец два. Постарай се да приучиш и себе си и нея към гърдата. Няма по-полезен, лесен и приятен начин за хранене.
А що се отнася до 30те грама, Lady Charm  ти го е казала много правилно - не обръщай внимание на грамовете. Успокоиш ли се всичко ще си дойде на мястото.  Дори детето да иска да суче през половин час, пак ще имаш кърма. И колкото по-често иска, толкова повече кърма ще имаш. Всички тук ще ти го кажат.
Успех!  Simple Smile

# 3
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 911
Остави тези идеи за "колко време" и "какво количество" Wink
Бебетата не познават часовника, не ги интересува и колко цедиш с помпата. За тях най-важното е да получат гърдата винаги, когато имат нужда от нея и да сучат колкото им се иска.

Скоро ще се убедиш, че оставяйки бебето да води парада всъщност нещата се подреждат перфектно Grinning

# 4
  • Мнения: 513

Ако правилно разбирам от написаното се цедиш и така даваш на детенце, а не направо от гърдата. Така ли е? Не че и това не е начин, но е ужасно уморително и обикновено с кърмата се приключва до месец два.
За сега няма как по друг начин доста е изморително , но зърната ми са с такива рани че е направо плашещо сега ги лекувам и се надявам бебка после да иска да суче от тях .
Това за кърмата вярно ли е ?

# 5
  • Мнения: 4 242
Вярно е да!
С която и да е помпа не би могла да стимулираш гърдите така както го прави бечето. Опитай да се върнете към гърдите, изтърпи малко болката (повярвай това е по-малкото зло), скоро всичко ще се оправи. Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 1 121
При нас докато бебка не стана на месец беше типична картинка - ужасни болки, зърната се разраняваха. А сукането продължаваше от 20 мин до час и половина 0 всеки път различно. Можеше да поиска след половин час, можеше и след 4 часа. Затова и по-горе са ти казали да не се притесняваш от такива неща. Зарежи обясненията - "Аууу, да не преяде" или "Дали не ти е малко кърмата". От такива доброжелатели нямаш нужда. Можеш и да прегледаш библиотеката на кърмаческия форум - там момичетата са превели доста неща доброволно от чуждестранни сайтове и ще намериш отговор на много въпроси.

Общи условия

Активация на акаунт