Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 7

  • 247 460
  • 1 418
  •   1
Отговори
# 1 410
  • София
  • Мнения: 1 120
Дъщеря ми на 5 г. и половина започна да ходи на частни уроци при една начална учителка. При тази г-жа детето издържаше по един астрономичен час, а понякога и преподавателката я задържаше. Въпреки че цяла учебна година беше в първи клас, знанията са й на почти същото ниво, на което бяха преди година, когато приключихме заниманията с частната учителка. Сега се надявам пак да ни поеме поне през м.юни и да наваксаме.

# 1 411
  • Мнения: 320
Да- хеперактивните или хиперкинетичните  деца  не могат да се контролират,както физически така и емоционално.Казват ,че им липсва мотивация! Затова когато нещо им е интересно те се концентрират!
Но когато трябва да направят нещо не по желание нещата стават трагични.

# 1 412
  • Мнения: 320
 При сугестопедичният подход така да го кажем се включват резервите на мозъка. Това ,което им прави впечатление ,емоционално ги докосва се научава или запаметява като по чудо.Смятам ,че това е един от начините на учене при тези деца.

# 1 413
  • Мнения: 35 873
дами, ще пусне ли някой нова тема или аз да я пусна?

# 1 414
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Здравейте, имам момченце на 6г, което според логопеда при когото го водя е с хиперактивност и дефицит на вниманието.
Говори, но все още не много добре.ходи на градина от 5 годишен, общо взето е послушен там, както и при логопеда. Но в къщи в повечето време побеснява, и не можем да се справим с това. Водих го при невроложка тук в Бургас, която каза че трябва да отидем в Александровска болница да го обследват и диагностицират, като ще може след поставена диагноза да вземаме жълта рецепта за някакво лекарство с анфетамини, само това помагало на такива деца да седят в училище мирни и да слушат 😯. Като чух ми стана лошо, категорични няма да си друсам детето!
Спорвд вам трябва ли да отида да го диагностицират, логопедката каза че няма а смисъл, само ще му лепнат етикет, и това няма да промени нищо.  
 Вие при какви специалисти сте ходили?
Някой опитвал ли е да лекува детето с хранителен режим?
Правили ли сте изследванияци какви, дефицит на  Б12?
Ще съм благодарна на всеки опит и съвет. В момента нямаю ресурс от време за да чета назад, за което се извинявам.
Благодаря!

# 1 415
  • Мнения: 11 658
Здравей Нели,
Моят съвет е да отидеш за диагностика в Александровска болница, детска психиатрия "Св. Никола" за диагностика, след това да подадеш документи за ТЕЛК и СОП - логопед и психолог, при нужда и ресурсен в градината. За лекарства не знам какво ще ви предпишат - ние още чакаме за дата за дневен стационар и изследване в Александровска /вече три месеца/, минахме само първичен преглед там, нашата детска невроложка ни предписа Седивитакс, аз давам и Алора - и двете са на основата на пасифлора, имат известно положително действие, макар и да не е уау ефект. Най-много работа върши работа с детски психолог, който да работи с детето, за да му помогне да контролира поведението си, да приеме, че трябва да спазва граници..., засъжаление аз загубих доста време търсейке адекватна психологическа помощ за детето си, но уви, така и не намерих...

# 1 416
  • Pomorie
  • Мнения: 80
Здравейте Мама ру, благодря за съвета, още се чудя как да постъпя, по принцип нашта логопедка е най добрата в Бургас,и тя работи над всички аспекти с него, дефицит на вниманието, правила, подчинение. Притеснява ме, че той се стресира от всичко неизвестно за него, а тези обследвания са стресиращи.

# 1 417
  • Мнения: 11 658
Нели, поне първият преглед не е стресиращ - ще му дадат играчки, ще го наблюдават, ще му зададат някои въпроси, ще си поговорят с теб... - нищо стресиращо. Може да използвате деня да посетите зоологическата градина, някой музей ... нещо приятно, като екскурзия и така, между другото, да минете и първия преглед. Доколкото разбрах предстоят тестове, а не изследвания, всичко е под формата на игра.

# 1 418
  • София
  • Мнения: 1 120
Неведнъж бяхме подканяни да пуснем нова тема и аз се престраших да го направя.

Заповядайте в новата тема:

Хиперактивност с дефицит на внимание - тема 8

Общи условия

Активация на акаунт