93 Пижовци и Пенди в САЩ, в очакване на пролетта и 8-ми март

  • 16 480
  • 296
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 3 988
Клер, недалеч от нас в НДж има, но ние нямаме кола и ни амиши, ни дяволи са ни удобни за пазар. Мисля да ходя по разни фермер маркети в града и да разгледам, но се съмнявам, че ще намеря мляко там. До сега поне не съм виждала, не съм и търсила де...
Надеждата ми е Тандури или някой друг даде идея. А млякото в Хол Фууд и прочие? Или и то е в тетрапак?

# 46
  • Мнения: 2 185
Хехе, не мога да повярвам, че човек може да съществува в САЩ без кола, аз и до магазина не мога да отида без  Wink . Но явно при вас е съвсем различно.
Във фармър'с маркет не съм виждала мляко, но не се знае, някъде може и да има. Органично мляко има в почти всеки магазин, но цените са доста височки. Дано някой даде идея  Peace .
Иначе тук мои близки квасят, но с млякото от Уолмарт  Thinking

# 47
  • Мнения: 3 988
Органично мляко в тетрапак...  Stop Такова купувам от известно време. Аз не го пия и не мога да преценя, но мъжът ми не го различава от Лактейд например. И на цена не се различават много. Чуденката ми е става ли за квасене.

А за колата, не виждам никакъв смисъл, докато живеем в града. Градският транспорт тук е на висота (не бъркай с чистота, мизерия е навсякъде  Joy).

Голям чат врътнахме.  Blush

# 48
  • Мнения: 2 674
Не знам дали сте чували за raw milk.Това е една алтернатива на магазинното мляко.Има такива клубове,където срещу някаква определена сума годишно може да си пазаруваш  необработвано мляко.
За Ню Йорк знам  ,че имаше определени места където можеш да го купиш.Носеха го това въпросното мляко от не знам си къде всеки! ден и го продаваха.Личен опит нямам,защото сборния им пункт беше неудобен за мен, така че за  подобности щракайте в гугъл.

# 49
  • Мнения: 1 800
Биз, Пикси, мерси за отговорите. Утре отивам в Б&Н да видя тази книга. Библиотеката ни е супер скапана, направо депресираща. Съвсем съм забравила за пластелин и бои, но ЕйДж най-вероятно ще ги опита на вкус, така поне изяде графита на всички цветни моливи Simple Smile

И аз сървайвам без кола през седмицата, но винаги намираме апартамент до шопинг център, на уокинг дистънс.

Бубс, Тина, Ю2? новия албум? отзиви?
на мен много ми харесва, върнали са се към корените си, аха края на 80-те-нач. на 90-те. Чакам сега датите за концерти.

# 50
  • Мнения: 1 783
Кюбит и Клер, отидете в местните си коопи и питайте там. Има сайтове на ферми които продават пресни яйца и мляко и евентуално доставят до града, трябва само да се разтърсите. Естествено е много скъпо, което не е за пренебрегване. Защо в тетрапак купувате? Има си и в обикновените пластмасови бутилки органично мляко. Купувах един път ето това http://www.farmersallnaturalcreamery.com/milk.html и беше доста по-хубаво от стандартното, ама и скъпо.

Анет, въпросът ти ще има различен отговор във всеки град предполагам.

# 51
  • Мнения: 3 367
Biz,и да,и не.Разбира се че има разлики,мен като цяло ме интересува,но явно няма много ползващи подобна услуга или искащи да споделят.Мерси че се включи!

# 52
  • Мнения: 7 837
Анет, за цял ден (примерно от 8.00 до 20 часа), $50-60 за двете деца.

# 53
  • Мнения: 405
Anette, а как се намира такава гледачка? Аз все още не мога да се ориентирам. Всъщност на един от класовете гледах масово, че го водеха гледачки, ама те едни момиченца, най-мнгоо в колеж да бяха - като знам аз колко разбирах тогава от деца не би се престращила да ги наема.

За срамотите не знам какво е тетрапак.  newsm78 Аз квася мляко от магазина и не съм имала проблем. Замислям се и за доставки на мляко до вкъщи но поне за сега не консумираме чак толкова мнгоо, че да има смисъл.

Без кола - може, стига да живееш в града и да имаш желание.  Peace

Как се казват тези плувки, дето се слагат на ръцете на детето, вместо пояс?

# 54
  • Мнения: 7 837

Как се казват тези плувки, дето се слагат на ръцете на детето, вместо пояс?

Arm bands, Ати  Simple Smile

# 55
  • Мнения: 2 381
Анет-  $ 10/час - минимум- беше преди 2-3 години в Чикаго. В момента събота и неделя вечер стига до 13-15/час. Имам познати, които работят за $ 13/час и за $ 15 също. Независимо от това колко време спят децата вечер.
Като бивш бейбиситър (ако на някой не му харесва думата да подмине) ми се е случвало да стоя до 3 сутринта. И макар, че децата отдавна са заспали на мен нощта и следващия ден са ми тотално прецакани. Към това също включвам и обилен снеговалеж (прибрали са се навреме да кажем - в 10 както са обещали) и отнемането на 1-2 чАса да се прибера у дома.
Затова рязането от чека ми би ме изкарало извън контрол.

Атти - картонените кутии, в които се продава млякото и някои сокове.

Непастьоризирано мляко не купувам и не желая да консумирам. Закваска се продава, забелязах, в сайтовете за съдовете за подквасяване. Мисля, че точно българската беше.

# 56
  • Мнения: 3 988
Atti, това е тетрапак.


Ти какво/кое купешко мляко квасиш?

Кола - в НЙ специално колата е излишен разход на тоя етап, много проблемно е паркирането и скъпо и много често си по-бавен отколкото с метро. Ние наемаме като искаме да ходим някъде.
Та... зависи от града.

# 57
  • Мнения: 1 783
Biz,и да,и не.Разбира се че има разлики,мен като цяло ме интересува,но явно няма много ползващи подобна услуга или искащи да споделят.Мерси че се включи!
В Мплс вървят $8-12/час, ако са ученички, зависещо от опита.

Aтти - http://www.swimoutlet.com/product_p/8912.htm. Гледачки търси на приятели ваши децата, приятели/съседи които ползват и са доволни.

# 58
  • Мнения: 405
Кюбит, всякакво мляко съм ползвала, и органик и неорганик и нискомаслено и пълномаслено. Изобщо стига да си спазвам инструкциите за квасене на закваската ми става. Не е ставало само като го сваря много или като като го забравя и истине прекалено.

Биз, мерси много за линка, точно това търсех! 
Уф, ама всичките ни приятели са на наша възраст и само едни се престрашиха след нас и на тях им помагат бабите, ако излизат.  Sad

# 59
  • Мнения: 1 777
Аз съм заквасвала мляко 2-3 пъти и използвах млякото на Oberweis не зная дали го продават във всички щати.



На гледачката на моите деца и плащаме $100 на седмица за 2 часа и половина на ден.

Общи условия

Активация на акаунт