Как приспивате децата като се събудят през нощта?

  • 2 231
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 713
Здравейте,
Искам да попитам как приспивате децата като се събудат през нощта?
Бебка заспива на ръце, но някой път успява да се отпусне и заспива в леглото си, докато я галя - това е на приспиване. Но като се събуди през нощта винаги автоматично я хващам на ръце и май това веднага прекратява достигнатото до момента  за отучване от заспиване на ръце.
Въпросът ми е към мами, които не кърмят - защото при кърмене бебета заспиват на гърда, което не е нашия случай. Wink


Мамите, които не приспиват на ръце - МОЛЯ да не спамят темата! Stop

# 1
  • Мнения: 9 973
не позволявам да се надигне от леглото.Давам вода или мляко според сезона и зоспива с шишето

# 2
  • Мнения: 6 713
не позволявам да се надигне от леглото.Давам вода или мляко според сезона и зоспива с шишето

Деси, ми аз не я чувам, докато не нададе глас Rolling Eyes и вече обикновено се е изправила! Случвало се е да я приспя както описваш, но много рядко. Confused

# 3
  • Мнения: 7 723
Лурдес, и аз моята голяма щерка я пристпивах само и единствено на ръце.
Пробвах какви ли не тактики и трикове-
е, не ставаше и не ставаше...
Само си губех от съня и тормозех детето.
Накрая се предадох. Щом се събудеше-
веднага я гушках при мене и така.
Може и да ти прозвучи банално,
но това беше период.
Е, верно- доста дълъг, но отмина от само себе си.
Успокоих те, нема що!
...но съветът ми е да си я гушкаш.
Сега сигурно някой ще скокне с нападки,
че не бива да оставяме бебетата да ни манипулират,
обаче се почуствах длъжна да си изкажа мнението... Simple Smile

# 4
  • Мнения: 645
ние заспиваме нощем на шишето даже спи и се уригва Mr. Greenи после в леглото

# 5
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Докато си спеше в неговото легло (понеже сега спиме 3-та) като му дам водичка, залъгалката и като го погаля по главичката заспиваша.

# 6
  • Мнения: 4 335
И аз го преспивам само на рьце или,ако още е сьнен и в количката минава номера.
Някьде от втория месец не е заспивал сам в леглото си.

# 7
  • Мнения: 95
Слагам я при мен и баща и.Заспива на втората секунда.Може за някои да е лошо но само това помага.

# 8
  • Мнения: 4 433
Давам водичка,ако се събуди или между нас.

# 9
  • София
  • Мнения: 1 343
Ако не заспи сам, го галя.Още от бебе по някакъв начин се научи,че неговото легло си е само негово и нашето си е само наше!Не съм го и приспивала на ръце,но за сметка на това съм галила с часове,особено в периода на зъбоникнене!

# 10
  • Мнения: 336
Аз съм от кърмещите майки, но напоследък замисляме нови начини за приспиване през нощта. Слагам го между нас с баща му и когато синът ми види, че и двамата спим (в случая играем малък театър пред него) задремва и след това го местим в легълцето му. Не е правилно, но е начин за наспиване. За съжалениие при нас всеки нов метод е временен.

Руска аватара ти е умопомрачителен както винаги!  Wink

# 11
  • Мнения: 543
Понеже не ми се разнася и дундурка по нощите, я взимам при мене на спалнята. Като ме гушне и ми почопка косата (много обича), веднага се унася. Слад това на спалнята, като тръгне да се събужда, ведна я усещам и пъхам бибката, още преди да се е разпищяла. Напоследък се събужда, долазва до мен и ми се стоварва върху бузата и така заспива върху мен и после се изхлузва пи някое време. Нямам претенции как ще спи и къде ще спи, само да спи. Наистина всичко е период, няма защо де си травмират децата с някакви дресировки да си спят по креватчетата и да си реват самички. Ето, доскоро през деня много трудно заспиваше и я джурках в една количка. От няколко дни започна да си заспива в леглото. За всичко си идва времето.

# 12
  • Мнения: 194
Спи при нас и като се събуди (мноого рядко се случва) само я погалвам и гушвам, като беше по-малка й давах мляко или вода, но вече не - само ако поиска вода. Биберони почти не сме не ползвали - тя ги отказа сама много рано.
Когато не спи при мен, обаче, се буди винаги, идва сама, гушва се и заспива, явно просто си иска мама...Не знам до кога ще спи с мен Thinking newsm78

# 13
  • Мнения: 352
При синът ми още от самото начало ставаше само с носене на ръце. Случвало се е по 2 часа, за да не реве. Някакъв кошмар беше. По едно време пробвахме и на шезлонга да го люляме. Е, люлеели сме по 3 часа на смени. След годинка се пренесе при нас на спалнята-само това помагаше. Сега с малката нямам такъв проблем още. Малко вода, обръщам на другата страна -и заспива. Ако заплаче-не я вдигам в никакъв случай. Помрънква 2-3 мин. и заспива. Според мен си е до дете.

# 14
  • Мнения: 183
Лурдес, и аз моята голяма щерка я пристпивах само и единствено на ръце.
Пробвах какви ли не тактики и трикове-
е, не ставаше и не ставаше...
Само си губех от съня и тормозех детето.
Накрая се предадох. Щом се събудеше-
веднага я гушках при мене и така.
Може и да ти прозвучи банално,
но това беше период.
Е, верно- доста дълъг, но отмина от само себе си.
Успокоих те, нема що!
...но съветът ми е да си я гушкаш.
Сега сигурно някой ще скокне с нападки,
че не бива да оставяме бебетата да ни манипулират,
обаче се почуствах длъжна да си изкажа мнението... Simple Smile

 Peace Абсолютно по същия начин, докато не стана на 6 месеца и по цяла нощ пищеше от зъби. Тогава направо я сложих да спи при мен (тогава таткото спеше в другата стая, за да се наспива поне той) и така беше допреди половин година. След това уж свикна да спи в леглото си, а аз при мъжа ми, но сега нещо ревнува и вечер направо си ляга между нас и като заспи мъжът ми я пренася в леглото си. Аз също съм на мнение, че децата не са кучета, които трябва да се дресират. За едни деца е лесно да заспиват сами, за други е мисия невъзможна. Не мисля да насилвам дъщеря си да спи сама, при условие, че все още има нужда от близосттта ни, после когато порасне ние ще я търсим.

Общи условия

Активация на акаунт