Махане на сливици:ЗА и ПРОТИВ

  • 11 908
  • 15
  •   1
Отговори
Здравейте!
Имам следния проблем на голямата ми дъщеричка, категорично казаха, че трябва да и махнем сливиците. AST e 400, моля за мнение всеки преминал през тази дилема.Благодаря  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 12 550
Ами тук не виждам никаква дилема. Ти не си лекар, както и аз, както и 99 процента от съфорумките. Така че щом лекарите са казали, че трябва да се вадят, значи трябва.
Моят опит е следният - извадиха ми сливиците чак на 16 години. Дотогава всяка зима карах безчетен брой ангини, бронхити и задължително по 1-2 пневмонии. Когато ми извадиха сливиците, професорът беше направил майка ми на бъз и коприва, че чак тогава ме води, защото гнойта, която се събира в тях се разпространява из цялото тяло и като резултат от това сега си имам ревматизъм.
Отделно може да повлияе и на сърцето и така.
Затова не мисля, че при категорично становище от страна на лекарите може да се чудиш какво да правиш.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 10 493
Щом се двоумиш отиваш на още 2-3 доктора УНГ.
Няма как да ти кажа ЗА съм или ПРОТИВ съм.По принцип съм против всякакви операции,но като се налага... Confused

# 3
  • Мнения: 1 163
Щом се двоумиш отиваш на още 2-3 доктора УНГ.
Няма как да ти кажа ЗА съм или ПРОТИВ съм.По принцип съм против всякакви операции,но като се налага... Confused
Peace Peace Peace

# 4
  • Мнения: 21
Когато дъщеря ми беше на 3г.и половина,вдигаше постоянно температура и правеше в месеца по дава-три пъти гнойни ангини.Пие седем дни антибиотик след това отива в детската градина и след три четири дни отново,налепи по сливиците ,висока темепература и пак антибиотик,така приблизително половин година.Накрая си рекох"Стига съм си тровила детето с тези антибиотици".То личната лекарка само това знаеше да изписва различни антибиотици.Накрая се риших ,записах си час при д-р.Бегов в V та градска болница ,човека ни прегледа и каза ,че след една седмица трябва да постъпим в отделението с необходимите изследвания,защото детето е с болни сливици ,които не могат да се лекуват медикаментозно ,а трябва да се извадят и трите сливици /зашото се установи ,че дъщеря ми има и трета сливица/.Обясни ми ,че сливиците се полезни ,когато са здрави,а когато са болни тогава -напротив са доста вредни,защото болните сливици могат да увредят и други органи като сърце и бъбреци. Просто нямах друга алтернатива .Оперира дъщеря ми ,всичко мина ОК и от тогава дъщеря ми въобще не боледува ,а вече е в първи клас.Затова майки не се замисляйте ,щом лекара е преценил,че трябва да се извадят ,значи трябва! Ако нямате доверие на един лекар винаги може да си направите консултация и с друг специалист. Желая Ви успех и бързо оздравяване!

# 5
  • Мнения: 27 524
Ами тук не виждам никаква дилема. Ти не си лекар, както и аз, както и 99 процента от съфорумките. Така че щом лекарите са казали, че трябва да се вадят, значи трябва.

Подкрепям  Peace
Сливиците са филтър за дробовете, но често са и отрова за организма. Щом са казали, че трябва - махнете ги. Няма За и ПРОТИВ по принцип, има наложително или не за всеки конкретен случай, за който лекарите преценяват, това е  Peace

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Аз съм против!

Има доста неща, които могат да се пробват, преди да се извадят сливиците. Най- лесно е да се извадят /и най- доходоносно за УНГ/.
Може да се пробва с различни алтернативни методи: физиотерапия, фитотерапия, народна медицина, хомеопатия....
Има доста противопоказания за така модерното вадене на сливици. Това не е толкова безобидна операция, колкото се мъчат да я представят лекарите. И крие немалко рискове....

Ако ти трябва повече инфо, може да погледнеш тук: Peace

"Алтернативни методи за лечение на трета сливица":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=274971.0

"Баба каза така":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=54567.0

"Рецепти и процедури за билколечение на всякакви болести!":
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=307428.0

"Изпитаните билкови рецепти на баба Ванга": 
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=197928.msg4186314;topicseen#msg4186314

# 7
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
AST e 400 е два пъти увеличение над нормата от 200.
Но само това не може да е показател за вадене на сливици.
Детето боледува ли често от ангини, бронхити? Спи ли с отворена уста, хърка ли, изпотява ли се, докато спи, говори ли носово? Има и други подобни въпроси, свързани с проблемни сливици, но предполагам, че УНГ доктор вече ви ги е задал.
Ако състоянието на детето го изисква и имаш доверие на лекаря, който го лекува, тогава довери му се. Още повече, че и изследването говори за проблем.

# 8
  • Мнения: 2 908
На моята дъщеря лекар и каза,че е препоръчително ваденето на третата сливица,но тя нито хърка нощем,нито кара по 2-3 ангини,бронхити на месец,нито говори носово....Е,започнах хомеопатия и се оказа,че това е по-доброто от ваденето-дори хомеопатката ни каза-какво вадене-чакай,не сте тежък случай,дай да видим какво можем да направим тук,и тогава вади....Така,че -момичета-мислете добре,преди да вадите казвам аз,защото не винаги УНГ-тата са прави.Е,при тежки случаи наистина-това е изход и е най-доброто.Но в днешно време виждам,че при всяка увеличена сливица казват-да се вади... Thinking

# 9
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
На моята дъщеря лекар и каза,че е препоръчително ваденето на третата сливица,но тя нито хърка нощем,нито кара по 2-3 ангини,бронхити на месец,нито говори носово....

Тогава въз основа на какво ви казаха да я махате третата сливица? В какво се състои проблемът?

# 10
  • Мнения: 2 908
Две прекарани вирусни ангини,гнойна ангина ,бронхит и пневмония в рамките на 4 месеца общо.Наистина един месец се оказа,че е с ангина и бронхит заедно,ама до сега това и е проблема.3 месеца вече от тогава не ми е правила нищо с хомеопатията...
Естествено  човека и опипа сливицата и заяви,че била "по-голяма отколкото изисква възрастта и" и препоръчва махане Whistling Затова и казвам-родителите не само тъпо и сляпо да слушат какво казва УНГ-то,а и да мислят дали може да е прав.

Последна редакция: вт, 03 мар 2009, 20:02 от огън момиче

# 11
  • Мнения: 175
Поискай второ и дори трето мнение. Защото ние бяхме при един такъв "лекар", при това професор от ИСУЛ, който от 20 секунди преглед каза, че трябва да се вади. Без дори да изслуша оплаквания, история, заболявания. Прегледът струваше 50  Shocked, мога да си представя колко щеше да струва операцията.
Ти сама можеш да сумираш за и против. Ако отговориш с "Да" на повече от два въпроса: Боледува ли повече от 3 пъти годишно от гнойна ангина, хърка ли, има ли постоянна хрема, диша ли с отворена уста?, може би трябва да се замислиш. От другата страна обаче са следните факти: сливиците са естествен защитен механизъм на тялото, операцията все пак крие рискове, не е препоръчителна, ако произходът на проблемите с носоглътката е алергичен 

Иначе аз съм с извадени сливици. Днес постоянно ме боли гърло. Оказа се, че ужасните кашлици от детството ми са били алергични, но едва когато се заговори за алергии, някой обърна внимание и на тази диагноза. От друга страна престанах да боледувам от гнойни ангини. Вероятно лекарите са спасили и сърцето ми. Така че, много за и против. Следвай и майчината си интуиция, тя често дава най-верния отговор. 

# 12
  • София
  • Мнения: 12 550
Следвай и майчината си интуиция, тя често дава най-верния отговор. 

Майчината интуиция не е меродавно средство, когато става въпрос за живота и здравето на детето. Защото майката не е лекар и колкото и да знаем не можем да сме на 100 процента сигурни, че сме прави. Затова има лекари. Иначе всички щяхме да се лекуваме по интуиция.

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
Напротив! Ако майката, дето си познава детето, не знае какво му, та лекар, дето го вижда за пръв път ли ще знае!

Добре е да се чуе и лекарското мнение, но само като един от вариантите, за съжаление, лекарите у нас не дават повече алтернативи за лечение на дадено заболяване...

Майката би трябвало да вземе решение на базата на чутото от лекаря и не само от този лекар, на базата на собствените си знания и майчината си интуиция!  Peace

# 14
Благодаря ви   bouquet момичета.Днес ме зарадваха, 4е АСТ е в нормата и смятам да пробвам хомеопатия! Дано да избегнем операцията...и аз съм против нея baby_neutral

Общи условия

Активация на акаунт