Забравена парола?
или
Регистрирай се Активация на акаунт

Ел. поща с която се опитвате да се регистрирате не съвпада
с тази използвана в BG-Mammma

Да Попълнете формата за регистрация Не Продължете с Facebook регистрацията

Училища
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.
Здравейте,моля за съвет всички мами,които могат да ми дадат полезен съвет.От няколко месеца се завърнахме от Испания,сина  ми учи там до 4 клас.Сега го записах в училището в града от където съм аз.Но ще се местим в София за учебната 2009/2010 година.Проблема ми е че детето започва да забравя испанския език,също и английския,а и в училияето където е сега има много агресия.нивото на преподаване е под всяка критика.Иска ми се да намеря добро училище за него в София,по възможност в Люлин,но може и да не.В крайна сметка будещето на детето ми е по важно.Моля ви кажете ми училище, в което има дисциплина (и по-срога за българските представи)
Благодаря на всички предварително.
Цитирай

София

Ако търсиш частно училище, бих ти препоръчала "Еспа". Там учат децата на три мои приятелки и са много доволни. Усилено се изучава английски, по желание и испански. Детото ти ще може да поддържа нивото на знанията си, че и нови да трупа.
Обкръжението е добро, има и превоз към училището.
Честно казано, не бих ти препоръчала да избереш школо в Люлин. Има добри училища в центъра, но детето ти ще пътува доста.
Ако не можете да си позволите частно училище, то е добре да го запишеш в някое реномирано, а отделно да ходи на частни уроци или на курсове за езиците. А вече след 7ми клас да се ориентира към английска или испанска гимназия.
Цитирай
Благодаря ви,а какво значи реномирано.Кажете ми някое такова ако знаете.Наистина не сам сигурна дали ще имаме възможност за частно училище.Нямам на представа какви са таксите тук.
Цитирай
Аз пък, ако можеш ти препоръчвам ААУ - дипломатическото училище на САЩ и Англия. Учим само на английски. Учителите са само англо- говорящи. Български не се учи основно - в гимназията дори го няма. Има два чужди езика - испански и френски. И там учат предимно деца, които са от чужбина, което има значение за средата, в която ще се движи детето. Няма абсолютно никаква агресия. Учи се много.  Peace

Току-що виждам, че докато съм писал, си пуснал отговор. Реномирано знчи училище, в което се уча добре и, в което хората и отношенията между тях са безагресивни (ако може така да се каже). Малко са обаче държавните училища, в които е така. Основни училища с испански не се сещам, обаче. Но и аз съм далечко от там. Съжалявам, но ако те интересува нещо повече от частния сектор по бих могъл да ти помогна Peace
Цитирай
Благодаря ти “Сашо“.Незнаех,че съществува такова в България.Можеш ли да ми дадеш повере инфо за това училище,къде се намира,начин за прием .....
Цитирай
Ами училището се намира в Панчарево и е огромно - 70 000 кв.м. Под упеката на двете посолства е и издава дипломи за тяхното образование, но бългерско не се получава! Българите сме малко. Много се учи. Аз съм учил преди това в бг училище и според мен е доста повечко, но, ако детето ти има желание, би се справило. Таксата, обаче е доста голяма - 16 000 евро на година. Има стипендии, но са след 8 клас чак. Но обикновено, ако например сте ходили по линия на фирмата, в която работи някой от вас и фирмата е голяма, фирмата го плаща. Поне имам такива съученици, чиито родителски фирми го правят. Транспорт има. Учи се от 8.30 до 15.00 или до 16.00. Кандидатстването за малките деца не зная как е точно.  Hug Ако имаш още въпроси питай. Ще отговарям.  Peace
Цитирай
Да разбирам ли ,че ти самият си ученик в момента там. Не нямам повече въпроси.Аз не държа на Бг образованието.Убедих се че не помага с нищо,по скоро искам да си опазя детето от агресията тук, защото вече положението е отчайващо.Чувства се ужасно различен и няма търпение да се махне от тук,от Бг училището и от България.
Цитирай
Да. И аз също учех в едно училище, което се води за едно от най-добрите в България, а се разяжда от агресия и простотия. Сега уча там и съм много щастлив. Просто се чувствам добре. Няма нищо общо с България. Ако можеш, детето ти ще се чувства щастливо.
Цитирай
Благодаря ти.А към кого трябва да се насоча.Влезнах в сайта им,например към Е.Стаевска ли трябва да се обърна за повече инфо.
Цитирай

Eliada , извинявай че не е по темата, но искам да те питам нещо.
Синът ти държа ли някакви приравнителни изпити при завръщавето си в България?Как го записахте в българско училище?
Цитирай
Към Мария Михайлова най-добре да се обърнеш, но мисля и, че г-жа Стаевска също ще ти свърши работа.  Peace
Цитирай
Ами сина ми държа приравнителни изпити по Български език,да,към регионалния инспекторат.Доволна съм,че поне не повтаряме класа. В 5 кл. е както трябваше да е и в Испания.
Някой друг знае ли за добро училище в София.Да ви кажа,това за частните училища го виждам непосилно,каквито и приходи да имаме със съпруга ми.
Цитирай
Няма ли други посетители на форума,които да могат да дадат мнение и да ме насочат.
Цитирай

София

Мога да ти дам само генерална насока. Ако имате пробем с агресията - търси основно училище. Там децата са по-малки и обикновено реда е по-сериозен. Поне такъв беше моят опит дотук. Имам син колкото твоя. Заповядай в темата на петокласниците - поне ще се ориентираш, ние какви теми нищим.
Ако проявяваш интерес ми драсни на ЛС, училището от което съм била доволна е в Западната част на града, Люлин също, но все пак не става дума за 1-2 спирки път.
Успех!
Цитирай

София и там където не се пуши

За гимназия в Люлин добра, където учат и испански училището Индира Ганди. Но за основния курс, по-добре в темата на петокласниците се допитайте.
Цитирай
0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.