Секцио, кърмене, температура!

  • 2 394
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 187
Приятелката ми роди преди 10 дни със секцио! От втория ден вдига температура, която според лекаракта й не е от операцията! Има кърма ,кърми бебчето си, но температурата която поддържа я съсипва!
От начало си мислех, че е от лактацията и напрегнатите й гърди и я успокоявах, но това продължава вече с дни и започнах да се притеснявам! Температурата варира от 37.5 до 39 градуса!
Можете ли да ми кажете дали е нормално? Някой имал ли е подобен проблем? Някаквеи идеи ?
 Предварително благодаря   bouquet!

Само да спомена ,че ходи на преглед и всичко по операцията изглежда наред!

# 1
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Не разбирам, но не ми се струва нормално да поддържа висока Т. Обаче аз първия месец ту-вдигах, ту свалях, потях се като пор, настинах дори малко в болницата по тоз повод и накрая джипито предписа антибиотик, Оспамокс да е бил, съвместим с кърменето... Та ми мина. Ама дълго се гърчотех, не обръщах много внимание на Т, операцията си беше добре, не знам от какво ще да е...
Дано не е нещо сериозно, скорошно възстановяване на приятелката ти, Стеле!

# 2
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
Ако няма проблеми с твърди и болезнени гърди, ако няма зачервени места и бучки май не става дума за проблем с гърдите Thinking
Възпалителните процеси в гърдата би трябвало да се усетят по някакъв начин преди да се вдигне температурата, така си мисля аз, не че съм много компетентн по въпроса.
Моята сестра например няколко дни ходи с болки в гърдата и мястото беше зачервено и чак след това започна да вдига температура.

# 3
  • Мнения: 2 489
Аз бях така. С идването на кърмата вдигнах температурата - от 38 до 39 поддържах няколко дена. Не беше от раната. Не съм пила антибиотици, оправих се от само себе си. Но гърдите ми щяха да експлоадират.

Имах страхотна треска, през нощта ставах вир вода, ох ужасно беше!

# 4
  • Мнения: 8 459
Нека си прегледа бъбреците твоята приятелка.Понякога от катетъра при секцио се получава бъбречно възпаление.Да си изследва урината.

# 5
  • Мнения: 68
 Щом раната е спокойна, явно пронлема не е от там. Но може би не доизцежда гърдите си хубаво. Може да задържа кърма. Ако  проблемът не е и от това, наистина може да се е получила вътрешна инфекция от катетъра. По принцип високата темпетарура е сигнал за това, че организма се бори с инфекция. Да даде урина за изследване е и моят съвет.

# 6
  • Overijse, Belgie
  • Мнения: 1 131
Нека си прегледа бъбреците твоята приятелка.Понякога от катетъра при секцио се получава бъбречно възпаление.Да си изследва урината.

Това е и моя съвет!

# 7
  • Мнения: 4 187
Благодаря ви много момичета   bouquet! Ще и кажа да си прегледа бъбреците , за това определено не се бях сещала! Тя си има и хронични проблеми с тях, така че определено може да е от това!

# 8
  • София
  • Мнения: 2 952
Стар, момичето трябва да си направи изследвания на левкоцитите, за да се изключи евентуално възпаление. На всяка цена да отиде при поне един лекар, по възможност да вземе две мнения. Ендометритите след секцио през лятото в Бг за съжаление не са рядкост. Аз имах такова възпаление на лигавицата на матката след първото секцио и това ми разказа играта за много дълъг период от време. Състоянието е сериозно и за съжаление често срещано. Каквато и да е температура след секцио трябва да се следи много изкъсо. Навремето д-р Колева, която ме оперира в Тина Киркова не направи така. Аз се лутах може би също докъм десетия ден докато отида при друг лекар, после още дни наред докато разберат какъв антибиотик да назначат. Бях на крачка да остана без матка. С температурата шега не бива - хващай приятелката и я води още утре на лекар. Съжалявам, че звуча толкова негативно, но много си патих от лекарски успокоения по телефона. Не отлагайте нито ден и дано се окаже най-безобидната възможна причина - слизането на кърмата.
Бързо възстановяване на приятелката ти!

# 9
  • Мнения: 4 187
Направи си изследвание - кръвна картина и на урината! Утре като вземем резултатите ще я видим на какъв хал е! Тя вече си приготви кутия с Фризо  Confused, ще визим зо къде ще я докара с кърменето!
Дано всичко е наред!!! Стискайте палци!

# 10
  • София
  • Мнения: 4 381
Дано не е сериозен проблема. Стискаме палци.

# 11
  • Мнения: 127
Родих преди 18 дена секцио, на 4-тия ден започнах да вдигнам температура  - от 36.5 до 39 - постоянно се променяше, най-вероятно заради лекарствата които ми даваха. Кърма имах много , но нямах никакви бучки, болезнени места и т.н. Изписаха ме и след като още 4 дена поддържах температура, имах треска - при 30 градуса в къщи се завивах с две дебели одеала и умирах от студ, после се потях на струи, направих си изследвания на урината - нищо съмнително. Предписаха ми антибиотик, заради съмнения от урологична инфекция(докато излязат резултатите да не стоя без лекарства). В края на краищата на 3-тия ден след началото на антибиотиците ми мина температурата, но така и не стана ясно какъв ми беше проблема и дали падна от лекарствата или просто защото мина време ... Никакви проблеми нямах с операция и т.н. - странна работа беше....

Общи условия

Активация на акаунт