Видеозон- колко пъти?

  • 23 164
  • 41
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 626
Има ли представа някой, колко пъти по време на бременността е разрешено да се гледа плода на видеозон? Бременна съм за втори път, в момента съм 13 седмица и досега съм ходила на 5 консултации и 5-те пъти ме гледат на видеозон. Притеснявам се дали не е опасно, толкова често. През първата ми бременност само три пъти ходих на УЗ.

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
И мен до 12 седмица ме гледаха 7 пъти,нямало страшно.Сега ме гледат всеки месец по веднъж на триизмерен ултразвук.Но всички лекари казаха че в началото трябва да има поне 3-4 дни интервал.Ако е проблемна бременноста,или има съмнения за нещо,по-добре да те наблюдават.

# 2
  • Мнения: 2 479
Според моя лекар дори да ме наблюдавал по 3 пъти на ден през цялата бременност,пак нямало да се отрази на бебето - т.е. от самото начало каза,че било напълно безопасно...и аз доста често си и ходех да ме гледа,особено в първите месеци.

# 3
  • Мнения: 5 539
Поправете ме ако бъркам, но ми се струва, че тези видеозони се правят предимно за да ни вземат паричките. Естествено никой не би правил проблем за 15-20-30 лв., но дали наистина е необходимо, ако бременността се развива нормално Rolling Eyes
И пак ще питам - колко видеозона се поемат от здравната каса?

# 4
Niama nikakuv problem, kolkoto i puti da se gleda bebeto na videozon.
Prez vreme na bremennostta mi me gledaha vseki mesec. Hodeh na chasten kabinet i vseki put si plashtah.
Dokolkoto mi e izvestno, ako se hodi s napravlenie zdravnata kasa poema samo tri pregleda s videozon za cialta bremennost.

# 5
  • Мнения: 1 809
Не вярвам да е вредно да те гледат по- често на видеозон Stuck Out Tongue

Мен лично ме гледаха (безплатно в мед. център)до към 5-тия месец на всеки 20дни .
След това до към 9-тия на всеки 30 дни
и като влязох в 9-тия всяка седмица.
Само дето бебка се криеше през цялото време и когато бях на финала последния месец на прегледите много силно ме риташе, чак болезнено и се въртеше все така , че да не я видим между крачетата  Laughing Искала е да ме изненада явно, понеже аз незнам защо имах усещане за момче , пък и един доктор ме гледа с 3D  и ми каза "...виждам му тестисите..." Видял , ама друг път Stuck Out Tongue

Извинете ме за отклонението от темата  Wink

 АSA , не се притеснявай излишно и  ЛЕКА БРЕМЕННОСТ  Grinning

# 6
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
никакъв проблем. Видеозонът е напълно беезвреден за плода и за майката. Специално съм говорила  по този въпрос с моя гинеколог.

Лично мен ме наблюдаваха всеки месец, и не заради парите смея да кажа, а защото аз така исках, и нямах търпение от видеозон до видеозон да си видя бебенцето, което всеки път го гледах около 40-45 мин. Винаги прегледът при моя гинеколог е бил около 45 мин. Много обстойно и много подробно, смея да кажа, че за 2001/2002г. това беше един от най-добрите видеозони в София,  сега разбира се, съм сигурна, че и в други Гинеколог. Центрове ги има, поне се надявам да е така.

Аз ако имах как щях дад ходя и 2 пъти на месец да гледам малкото същество, това е един от начините да разбереш как се развива бебето - расте ли, с колко е порасноло всеки месец, главичка обиколка, всичко ли си има, да го виждаш как мърда, да чуваш съчицето му как бие, колко гр/кг е станало. и т.н., лично тези неща сега са незабравим спомен за мен, които никога няма да забравя, затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning

# 7
... затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning[/quote]

Това направо си звучи като реклама Grinning

# 8
  • Мнения: 5 241
От 12 г.с. започнаха да ми водят консултациите.Ходих през 20 дена и през консултация ме гледаха на видеозон.Случвало се е и по често да минавам през видеозона понякога  Wink Сега започвам да ходя на консултация всяка седмица и съответно през седмица на видеозон Simple Smile Искам да уточня че в самото начало платих 250 лв. за абонамента в клиниката и от тогава не съм дала 1 лв. като се има предвид че понякога се налага да ходя по спешност  Rolling Eyes И на мен ми казаха че ехографа не е опасен нито за мен нито за бебето  Simple Smile Пък и в книжките които чета го пише  Stuck Out Tongue

Поздрави  Grinning

# 9
# 10
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Dea
... затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning


Това направо си звучи като реклама Grinning[/quote]

ами не знам как ти звучи, но е истина, и други мами от форума ходят там, и могат да го потвърдят.
което си е истина си е истина просто.

# 11
  • Варна
  • Мнения: 440
Kaсата плаща един или два видеозона до 20 г.с. и после един преди раждането . Аз доста се изненадах като отидох последния път и ми казаха  Embarassed Ама предпочитам да знам всеки месец какво става  Sunglasses

# 12
  • Мнения: 285
Цитат на: Liorena
никакъв проблем. Видеозонът е напълно беезвреден за плода и за майката. Специално съм говорила  по този въпрос с моя гинеколог.

Лично мен ме наблюдаваха всеки месец, и не заради парите смея да кажа, а защото аз така исках, и нямах търпение от видеозон до видеозон да си видя бебенцето, което всеки път го гледах около 40-45 мин. Винаги прегледът при моя гинеколог е бил около 45 мин. Много обстойно и много подробно, смея да кажа, че за 2001/2002г. това беше един от най-добрите видеозони в София,  сега разбира се, съм сигурна, че и в други Гинеколог. Центрове ги има, поне се надявам да е така.

Аз ако имах как щях дад ходя и 2 пъти на месец да гледам малкото същество, това е един от начините да разбереш как се развива бебето - расте ли, с колко е порасноло всеки месец, главичка обиколка, всичко ли си има, да го виждаш как мърда, да чуваш съчицето му как бие, колко гр/кг е станало. и т.н., лично тези неща сега са незабравим спомен за мен, които никога няма да забравя, затова и ходех всеки меесец при изключително симпатичен гинеколог в Гинекологичен Център-София. Grinning



Съвсем същото го правя и аз! Имах си притеснения от самото начало и си посещавам редовно по два пъти в месеца модерния видеозон Simple Smile Гледкам си бебчо по 45-50 минути, чувам сърчицето му и сякаш контактувам с него. Отивам с контракции и обезпокоена, а си отивам усмихната и като че ли и мъничкият е по-спокоен. Сигурна съм, пък и от това което съм изчела зная, че видеозоните са напълно безопасни. Точно като Лио смятам, че лично за мен това си е някакъв вид контакт с бебока на този етап, който много ни помага и на двамата, освен че проследяваме развитието на органите му. Докторът при когото ходя е също така обстоен и невероятно оптимистичен по дух, имам чувството че каквото и да ми предпише, само от усмивката и оптимизма му ми минава всеки лош симптом, макар и да съзнавам истинската реалност и чудесата на психиката:)
Леко бременеене и още по-леко раждане и слънчево бебче! Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 938
Аз сигурно съм побъркана, та ме следят 3 лекари  Laughing - частния ми гинеколог, в Тина Киркова, където си платих абонамент и д-р Мазнейкова, при която ще ходя само веднъж месечно...Та до момента имам колекция от 9 снимки..... Общо взето всяка седмица се гледаме....и смятам така да си продължавам Laughing

# 14
tam naistina e dosta star ehografa no mi kazaha 4e praveli dosta dobri drugi izsledvania

Общи условия

Активация на акаунт