Моля, препоръчайте ми гинеколог

  • 782
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 56
Здравейте! Ситуацията е следната:
Бременна съм в 8-ма седмица и кърмя интензивно дъщеря си, която е на 1г и 3м. Гинеколожката, която следеше предишната ми бременност беше категорична, че трябва да спра да кърмя (както и педиатърката). Аз не искам да отбивам и дори ако всичко е наред и дъщеря ми пожелае, бих я кърмила през цялата бременност а и след това докато сама не е готова да се отбие.
Та въпросът ми е ако знаете някой гинеколог в София, който подкрепя кърменето по време на бременност ще съм ви много благодарна да споделите с мен. (а ако подкрепя и активното раждане, направо се записвам при него)
Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 89
аз бих ти препоръчала моята, много съм доволна от нея, но и тя би те посъветвала да спреш да кърмиш - не знам точно на кой етап от бременноста, но мисля, че е за твое добро и на бебенцето, което носиш. има реална опасност да се предизвикат контракции... аз лично спрях да кърмя, когато бях бременна 7-8 месец

# 2
  • Мнения: 220
И аз знам че кърменето може да предизвика контракции, така че ще е трудно да намериш такова АГ

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Контракции могат да се предизвикат от кърменето едва към 20 седмица. И моля, всички знаем, че съществува тази възможност, ама спрете да препоръчвате задължително отбиване! Аз не съм отбивала, моя син сука до последно, накърмих го и отидох да раждам номер 2 Simple Smile
Гинеколог не мога да препоръчам, защото моя е в Пловдив. Много спокойно прие, че кърмя, само ми изписа витамини.
Предлагам и морална подкрепа за кърмене по време на бременност и кърмене в тандем Simple Smile

# 4
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Лорче, гинеколог не мога да ти препоръчам.
При една нормално протичаща бременност няма причини да отбиваш. Повечето от големите кърмачета сами се отбиват около 5-6 месец на бременността. Това е периодът, в който количеството значително започва да намалява, а и кърмата започва да се превръща в коластра. А тя е по-солено от зрялото мляко. Тези две причини, в повечето случаи, са достатъчни за да спре да суче голямото дете.
Но явно ти си запозната с тези особености. Остава наистина само да си намериш подкрепящ те гинеколог. Не, че без такъв не би се справила  Grinning
Лека бременност!

# 5
  • Мнения: 56
Благодаря много за отговорите!
Miss_Sunshine, защо спря да кърмиш към 7-8 месец? Контракции ли ти се появиха или самичко се отби кърмачето? Знам, че може да се предизвикат контракции и в такъв случай ще взема мерки (чела съм, че понякога е достатъчно само да се ограничи времето на гърда, за да не се предизвикват), но със сигурност в първите месеци това е невъзможно, така че поне до тогава искам да си кърмя спокойно, без да ме притискат да отбивам. Ако успея да кърмя като теб до 7-8м ще съм предоволна даже!  Grinning
Кажи сега твоята лекарка кога те посъветва да спреш? А къде работи?
Янтра, благодаря за подкрепата, имам нужда от нея! Една от главните причини да търся такъв гинеколог е за да не ме тормозят роднините (включително мъжът ми). Така с "лекарско мнение" ще им затворя остите. И аз тайно си мечтая за кърмене в тандем...  Blush
Микки, да чела съм по въпроса, затова наистина се надявам всичко да е наред, за да си караме както досега  Heart Eyes
Дано се включат още майки минали през това и споделят за техните гинеколози...

# 6
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Лорче, и моят мъж беше доста притеснен в началото. Но като му казах, че във форума има и други бременни кърмачки, се поуспокои. А той много вярва на форума. Защото тук такова чудо не бяха виждали. След това като видя, че и аз, и бебето наддаваме добре, а и каката не се е отровила от вредната кърма...той единствен ме подкрепяше.
Сродни души можеш да намериш и в тази тема, макар че малко позамря напоследък.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

# 7
  • Мнения: 56
Микки, благодаря ти  Heart Eyes ! бях чела тази тема, но не докрай. Наистина е замряла, но пуснах и там едно запитване.
За съжаление моят мъж форуми не признава, даже казва че ми пълнят главата с глупости... Ако не чуе лично мнение на лекар не вярва много-много...

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 23 663
Лорче, и моят мъж беше доста притеснен в началото. Но като му казах, че във форума има и други бременни кърмачки, се поуспокои. А той много вярва на форума. Защото тук такова чудо не бяха виждали. След това като видя, че и аз, и бебето наддаваме добре, а и каката не се е отровила от вредната кърма...той единствен ме подкрепяше.
Сродни души можеш да намериш и в тази тема, макар че малко позамря напоследък.
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=140619.0

Моля ти се, като отидох в Карлово, исках направление за изследванията преди раждане (раждах в частна болница, но съм здравно осигурена и реших де не си плащам чак всичко) и се изтървах, че още кърмя. Едва не ме изхвърлиха с крясъци. Хем бях в средата на 9тия месец.

# 9
  • Къде ли не
  • Мнения: 684
Бих ти препоръчала доктор Н.Николов има частен кабинет "Ева Виталис". Преди два месеца бях на преглед при него. Каза ми , че може да се захващаме с правене на второ бебе а аз му отговорих, че може ама като спра да кърмя. Неговия отговор беше : " Че то кърменето какво ти пречи на бременеенето ?" Това е първият човек извън този форум, който казва подобно нещо! Кабинета му е срещу ЦУМ.  Не работи в никоя болница или със здравната каса. Ако искаш ще ти дам по - точни координати.

# 10
  • Мнения: 10
Д-р николова-Тина Киркова,отличен лекар

# 11
  • Мнения: 3 091
препоръчвам ти д-р Димитър Казаков, привърженик е на активното раждане и подкрепя кърменето! отличен лекар и диагностик е. работи с НЗОК, води консултация, но и също така води раждания, оперира.

моб. тел: 0896672218

# 12
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Моля ти се, като отидох в Карлово, исках направление за изследванията преди раждане (раждах в частна болница, но съм здравно осигурена и реших де не си плащам чак всичко) и се изтървах, че още кърмя. Едва не ме изхвърлиха с крясъци. Хем бях в средата на 9тия месец.
М, мче на докторите не съм казвала, че кърмя. Споменах само в началото на бременността и бях посъветвана да отбивам по най-бързия начин. Оттам насетне и дума не съм обелила. Когато родих, си признах. Единствено д-р Маринова каза, че няма проблем да се кърми през бременността. Ама тя е доста напред с материала относно кърменето.

Общи условия

Активация на акаунт