Уморено сърце

  • 2 577
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 650
Говори ли ви нещо тази диагноза? Поставили са я на майка ми. Имате ли идея какво е това и какво се прави в този случай?

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 307
Floral, аз самата не съм чувала за тази диагноза, но много исках да ти помогна и търсих ли, търсих е нета, но нищо.

Опасявам се, че лекарят е ползвал някакъв негов си термин за проблема. Няма ли майка ти документ с по-точна диагноза?

# 2
  • Мнения: 1 650
Floral, аз самата не съм чувала за тази диагноза, но много исках да ти помогна и търсих ли, търсих е нета, но нищо.

Опасявам се, че лекарят е ползвал някакъв негов си термин за проблема. Няма ли майка ти документ с по-точна диагноза?

Сигурно има, но още не се е върнала от болницата, аз малко избързах, че се притесних. Пак ще пиша.

# 3
  • Мнения: 1 512
Най вероятно става въпрос за сърдечна недостатъчност.

# 4
  • Мнения: 17 546
Тъй като сърцето е мускул, лекарят е имал предвид умора на сърдечният мускул.

Цитат
Какво ще стане с човек, за когото е характерно, че води застоял живот, а трябва да измине бързо 200-300м? Той получава сърцебиене и броя на сърдечните съкращения ще се увеличи до 120-125уднара в минута, а времето за отпускане на сърцето значително намалява. В резултата на това в сърдечните мускули настъпва кислороден глад , който довежда до пълна мускулна умора.

Т.е. майка ти води застоял начин на живот и при физическо усилие, което не е обичайно за нея, сърцето и се изморява в усилието си да прави по-чести мускулни съкращения, т.е. да бие по-бързо. Трябва да подобри начина си на живот като ходи повече пеша, на чист въздух по възможност и да прави физически упражнения, съобразени с възрастта и и възможностите и.

# 5
  • Мнения: 27 524
Какво стана с майка ти, Флорал? Дано да е само описаното от Балу, звучи безобидно. Пиши  Hug

Общи условия

Активация на акаунт