Възпитанието

  • 2 549
  • 35
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Мнения: 12
Надявам се да не досадя с такава тема. Но смятам, че е важна. Възпитанието в последно време май е ничие задължение. Simple Smile

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 12:57 от bluebetty

# 1
  • Мнения: 1 210
Не те разбрах. Питаш чие задължение е възпитанието ли?
Възпитанието на всяко дете е задължение на родителите му. Кой казва, че е ничие?

# 2
  • Мнения: 2 353
  Защо майката и бащата са различни опции?

# 3
  • Мнения: 673
  Защо майката и бащата са различни опции?
  Да? И аз това исках да попитам.
  Смятам ,че и трите страни посочени в анкета би трябвало да се чувстват отговорни за възпитанието.Може би въпросът се отнася до съотношението между тях. Смятам ,че основна роля имат и трябва да имат родителите , а пък учителите са тези ,които социализират и надграждат над това ,което са постигнали първите.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 355
Отказвам да гласувам поради причините, казани по-горе.
А по принцип смятам, че на първо място са родителите.

# 5
  • Мнения: 8 999
Всички, които обкръжават детето, са свързани пряко или непряко с неговото възпитание. Майки, бащи, баби, дядовци, чичовци, лели, каки, батковци, учители, треньори... Основната тежест пада върху плещите на родителите, но те не могат да възпитават без коопериране с останалия свят.

# 6
  • Мнения: 2 132
Естествено, че родителите са първи!

# 7
  • София
  • Мнения: 9 468
И аз това исках да попитам: защо майката и бащата не могат да бъдат дадени като опция заедно?
Или се предполага, че не живеят заедно по дефолт?

# 8
  • Мнения: 258
 newsm78 А къде забравихте обществото? Нашият български вариант кара децата да бъдат някакви фолкгърли, мутри, азисовци.... За съжаление! този модел се натрапва от медии и управляващи.... Защо ли??? smile3560 Май им трябват лесноуправляващи се биологични единици!!! Animal Cow

# 9
  • София
  • Мнения: 1 654
Първите седем години, възпитанието е в ръцете на родителите, след това участват и учителите на нашите деца. Но основна е нашата отговорност.

# 10
  • Мнения: 4 678
Да..анкетата трябва да се промени Peace
..според мен вторите 7 са ..по-важни Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 11 703
Основна роля играят родителите на детето.Но не бива да се омаловажава и значимостта на заобикалящата среда-учители,приятели и т.н.

# 12
  • Мнения: 4 678
Основна роля играят родителите на детето.Но не бива да се омаловажава и значимостта на заобикалящата среда-учители,приятели и т.н.
..разбира се ,че не трябва..но си мисля..че когато има солидна основа възпитанието вкъщи..по-рядко ще има проблеми Hug
..ако щеш..музика..филми...литература...отношение към майката/бащата..тва е Hug

# 13
  • Мнения: 3 804
Родителите-все пак от тях запо4ва вси4ко, и у4ителите могат да помогнат -но едвали вси4ко трябва да им  се прехвърля  Peace

# 14
  • Мнения: 60
Парите също възпитават!
Зависи от начина по който мъж и жена са живели като малки, в какви компании са попаднали, какви възможности за развитие са имали... Та като се съберат и създадат семейство, възпитават и детето си по този начин по който са свикнали да живеят те. Само, че светът се променя непрекъснато и вчерашните неща не са на мода днес и когато детето се осъзнае и започне да схваща за какво става дума /разбира се това би станало, ако не е прекалено самовлюбено и обръща известно внимание на нещата около него/ идва неговият избор дали да остане така възпитано от семейството или да се промени благодарение на външния свят.
Да се отглежда и възпитава дете е сериозна отговорност, която не трябва да е задължение само на майката, бащата или учителите...

# 15
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Отговорни са и двамата родители , както и учителите,
и кръга на семейството и близките.

# 16
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Всички са отговорни, но най-много родителите и семейството.
А теб кой те възпита да отделяш майката и бащата?

# 17
  • Мнения: 1 817
Майката и бащата са едно цяло.
За възпитанието е най-важно семейната среда, отношенията в дома, обстановката, личния приер. Естествено майката и бащата ЗАЕДНО трябва да участват във възпитанието и взаимно да се допълват. Важно е родителите да разбират децата си и да "гледат" с техните очи, за да могат да реагират и да помагат качествено  Wink
На училището аз лично вече НЕ разчитам за възпитание. За съжаление.
Не съм гласувала-няма го моят отговор -родителите.

# 18
  • Мнения: 1 312
Майката и бащата са едно цяло.
За възпитанието е най-важно семейната среда, отношенията в дома, обстановката, личния приер. Естествено майката и бащата ЗАЕДНО трябва да участват във възпитанието и взаимно да се допълват. Важно е родителите да разбират децата си и да "гледат" с техните очи, за да могат да реагират и да помагат качествено  Wink
На училището аз лично вече НЕ разчитам за възпитание. За съжаление.
Не съм гласувала-няма го моят отговор -родителите.

Peace Peace Peace

# 19
  • There I was on a July morning
  • Мнения: 4 575
Естествено - родителите. На второ място остават роднини, учители, приятели, съученици и ... средствата за масова информация.

# 20
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 833
всички ние се грижим за възпитанието на децата

# 21
  • Мнения: 78
Ехо, къде си Бети? Оправи си анкетата, че да можем да гласуваме с повече възможности. Може авторката на темата да е самотна майка и затова да е разделила родителите.  Thinking

# 22
  • Мнения: 2 353
  Родителите се развеждат помежду си, а не с децата си, би трябвало да са отговорни така или иначе. Говорим как БИ трябвало да е.

# 23
  • Разград
  • Мнения: 2 102
Ами за възпитанието на детето на първо място се грижат родителите. След това всички, които са около него.
Не гласувах. Не можах да си избера опция.

# 24
  • Мнения: 1 217
Аз че съм изкукуригАла,изкукуригАла съм,но ако групите в училище,особено в занималнАта са още по 27 деца,не разчитайте много на учителите,от опит ви съветвам Mr. Green До късни доби после чувах грохот в главата си,гаче някой ми говори Crazy
На семейството комай се пада тази тежка задача,макар,че и други фактори,като училище и общество оказват влияние.

# 25
  • Мнения: 13 512
Родителите на първо място. Бащата дава пример за подражание на момчетата, така че и неговата роля не е по-маловажна от тази на майката .

# 26
  • Мнения: 106
  Защо майката и бащата са различни опции?
и аз с присъединявам към този въпрос. нима майката и бащата не са едно цяло в семейството?
и изобщо нещо ми се губи смисъла на анкетата. а нима учителят не е продължение /понякога по-доброто/ на възпитанието от родителите. зададени така в анкетата 3-те опции са взаимизключващи се. а те са просто взаимодопълващи се

# 27
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
И според мен на първо место са родителите

# 28
  • София
  • Мнения: 1 861
newsm78 А къде забравихте обществото? Нашият български вариант кара децата да бъдат някакви фолкгърли, мутри, азисовци.... За съжаление! този модел се натрапва от медии и управляващи.... Защо ли??? smile3560 Май им трябват лесноуправляващи се биологични единици!!! Animal Cow

Абе обществото... Ценностната система я изграждаме основно ние - родителите! И на кой каво му трябва не знам, ама от моите деца мутри и азисовци няма да излязат, вЕрвай ми, а фоллкгърли пък съвсем - то 'щото нямам момичета! Grinning Grinning

# 29
  • Панагюрище
  • Мнения: 104
Обществото може да има някаква роля,но родителите изграждат ценностната система на децата.

# 30
  • Мнения: 87
Възпитанието до 3-тата година е основно отговорност на родителите. След това би следвало да започва взаимодействие между родители и госпожи от ДГ. Като тръгнат на училище - вече повече време децата остават сами. И пак отговорността е на родителите. Но е важно и възпитанието на обществото.
          А вие какво бихте направили, ако детето ви  - първолаче се прибере и ви заяви, че сте го научили лошо, защото е беззащитно в училище? Ако ревящо пита "Защо да съм добро, възпитано дете, след като еди кой си и еди кой си и още много ме тормозят, обиждат и подиграват за това, че съм добър?" А втория срок на  осми клас класната ви се обади и каже, че не знае какво да прави, защото класа не приема детето ви, тъй като на въпроса й "Защо?" отговора бил дружно: Ами той не говори като нас, не се държи като тинейджър, не ругае и не нарежда /употребява обидни думи/, а се държи като голям."

# 31
  • Мнения: 135
Аз мисля, че анкетата е така поставена защото каквото и да си приказваме има много бащи които твърдят, че възпитанието и като цяло грижите за децата са задължение на майката. Аз познавам много семейства в които само майките ходят на родителски срещи, следят за изпълнението на задачите, водят и прибират децата на и от градина и т.н. Аз също не гласувах.
всички ние се грижим за възпитанието на децата
Напълно подкрепям.

# 32
  • Мнения: 25 597
А, стига бе!
Не стига, че и раждаме деца на тази държава, ами и да и ги възпитаваме!  Crossing Arms

# 33
  • Мнения: 2 803
А, стига бе!
Не стига, че и раждаме деца на тази държава, ами и да и ги възпитаваме!  Crossing Arms

 rotfImbo Това ми хареса!

# 34
  • София
  • Мнения: 1 274
Кой възпитава децата е лесничък въпрос  Laughing Мен ми се ще да разнищим какво/в какво се възпитават от родителите децата. Не мислите ли, че няма общоприети "ценности" в семейното възпитание?
Личният пример - къде е във вашата класация?

# 35
  • Мнения: 1 575
Почти ми взе думата от устата  Laughing!
Като погледнем реално възпитанието е доста сложен процес и като такъв е абсурдно да отговаря за него личност или дори 2.Моите деца са страхотни характери, много своеволни, своенравни и като гледам за момента моята роля (и на тати) е да ги подтиснем.В прав текст го казвам.Никога няма да променя същността на децата си, мога само да ги посмачкам до състояние, в което да бъдат добре понасяни от околните...Що се отнася до общуването - единственото възпитание за мен е личният пример.Колкото и да си приказват родителите, учителите, бабите и всички, които се занимават с детето, ако думите не съответстват на личния пример...забравяш за добрите намерения.Дори наскоро гледах предаване, в което психолози обясняваха, че децата се учат от родителите си дори как и на какво да се ядосват...
А иначе за оцеляването, прехраната, забавленията, трупането на информация (знания) са отговорни родителите, учителите, треньорите.
Естествено от дадена личност могат да се натиснат лошите черти и да се доразвият качествата и това е ролята на родителите.За мен е много важно, за да се развие дисциплината, волята и отговорността в детето и в човек изобщо - да се спортува.
Има различни характери и натури и родителите са тези, които насочват детето насам или натам в зависимост от целта и в този смисъл - главна роля за възпитанието има този, който се занимава с детето.У дома това съм аз основно(като присаствие, но съм забелязала, че е достатъчно мъж ми да каже 2 думи и влиянието е огромно).

Последна редакция: пт, 20 мар 2009, 10:25 от Боби1973

Общи условия

Активация на акаунт