ПРОТИВОЗАЧАТЪЧНИ - възможно ли е да е от тях?

  • 3 101
  • 15
  •   1
Отговори
  • Мнения: 593
Малко ми е неудобно да пиша по темата, но имам нужда от съвет.
Ще започна отдалече, за да имате предвид всички факти.
Значи, с мъжа ми бяхме разделени 2 години и половина (той беше в чужбина, а ние с детето - в България). През това време не съм правила  luvbed 
Дойдохме при него в началото на февруари.  1dating  Хубаво.  И така от 15.02 започнах да пия противозачатъчни - NOVYNETTE (пила съм ги преди да забременея в продължение на 2 месеца и ми се отразяваха добре, никакви странични ефекти, добра контрацепция и край на менструалните болки). Но сега ми се появи малък проблем.
По принцип цикъла ми върви 5 дена и на 6-ия съм чиста. А сега след 5-тия ден не се изчистих, а до 14-ия ден продължи да ми зацапва леко.
Помислих си, че се дължи на хапчетата, но възможно ли е да има някаква друга причина?
Моля, споделете, ако сте имали някакъв подобен проблем. Ще се радвам да получа и мнения от гинеколози и акушерки.   doctor
Благодаря предварително.   261uu

Последна редакция: ср, 04 мар 2009, 14:42 от cybercat

# 1
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Не съм специалист, но мисля, че не е от противозачатъчните.
Съветвам те идеш на гинеколог, той ще каже най-точно от какво е.
Успех!

# 2
  • Мнения: 1 335
От противозачатъчните е.
Това е един от неприятните и често срещани нежелани странични ефекти. Ще отмине до третия месец от приема (най-вероятно още следващия). Ако получиш главоболие, болки в гърдите, гадене, това също е от хачетата. Ако зацапването не премине до 3-тия месец, ще е добре да се консултираш с док и да смениш препарата.

# 3
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
Имала съм същото зацапване при прием на Логест. Първите две - три седмици след като ги започнах и след това проблемът отмина.
Виж в листовката на NOVYNETTE не пише ли нещо по въпроса?

# 4
  • Мнения: 1 512
Страничен ефект от противозачатъчните е и се наблюдава до към 2-3 месец от приема им.Ако и след това проблема съществува трябва задължително да се консултираш с гинеколога си.

# 5
  • Мнения: 593
Имала съм същото зацапване при прием на Логест. Първите две - три седмици след като ги започнах и след това проблемът отмина.
Виж в листовката на NOVYNETTE не пише ли нещо по въпроса?

Да, пише: гадене, повръщане, главоболие, напрежение в гърдите, промяна в телесното тегло, влагалищни инфекции,  междуменструални кръвитечения, кожни обриви, дискомфорт при използване на контактни лещи, депресия и промени в настроението. През първите месеци на приложението на Новинет е възможно да се появят неправилни кръвотечения, кървене между две менструации, което може да бъде по-силно (пробивно) и по-слабо (зацапване) или да липсва кървене в очакваното време. Тези промени не означават, че Новинет не е подходящ. ...

Ами, аз съм си взела 3 опаковки Новинет и смятам да ги свърша.  Просто се озадачих, тъй като преди 5 години съм вземала същите хапчета и тогава нямах никакви отклонения.  newsm78. Какво да се прави - старост нерадост  Simple Smile
Благодаря, момичета!  Hug

# 6
  • Мнения: 1 844
определено е от противозачатъчните Peaceв началото,докато организмът свикне с тях,може да се получи такова зацапване и то за дълъг период.това,че преди си ги пила и е нямало такава реакция не значи че и сега трябва да е така..
успех!

# 7
  • Мнения: 21
И аз бих казала ,че е от противозачатъчните,защото и аз съм имала същият проблем,дори имах чувството ,че съм постоянно в цикъл.Ако това продължава и след третият месец Ви съветвам да отидете на гинеколог,за да ви смени противозачатъчните . Желая Ви успех!

# 8
  • Мнения: 686
"Помислих си, че се дължи на хапчетата, но възможно ли е да има някаква друга причина?"

Да възможно е! preggo  love001

# 9
  • Мнения: 593
Да, мама Яни, иска ти се
  fertilization ---->  EFP  ---->  preggo ---->     ylinfant  -----> newsm64 ---->  nuts nuts  ---->smile3538

# 10
# 11
  • Мнения: 2 110
Жените сме много чувствителни същества. При нас всяка промяна- на времето,сезоните ,килограмите,настроението,възобновяване на полов живот, смяна на местожителството и дори приема на хормонални може да се отрази по някакъв начин на цикъла ни.При всяка жена е различен.

# 12
  • Мнения: 2
Здр момичета бих искала да ви попитам за съвет относно моя проблем аз пия ясмин вече една година и нямах никави оплаквания дори зацапване първия месец не съм имала,въпреки че съм чувала мои познати да се оплакват от това.Моят проблем е ,че преди две седмици реших да пазя диета заради наближаващото лято Stuck Out Tongue принципно днес пия последното хапче за месеца и би трябвало да ми дойде в събота както всеки път но от преди два дни се появи едно зацапване което не спира ... .Обадих се на гинеколожката си и тя каза да си продължавам по схемата нямало нищо притеснително от диетата било ? Не разбирам как се е повлиява от диеата и трябва ли да я спра някой от вас да е имал подобен проблем ???

# 13
  • Мнения: 25 571
Напълно възможно е заради диетата ти цикълът ти да стане оскъден и даже да спре, ако е по-драстична.
Характерно за анорексичките е липсата на цикъл, както и на жените, принудени да гладуват - в концлагерите, по време на война и т. н.

# 14
  • Мнения: 593
Леле... от къде ми изровихте темата? Сигурно е била на 30-та сраница  Laughing

Ето ви още няколко теми за противозачатъчни:

Въпрос за тези които взимат противозачатъчни:)

Въпрос за противозачатъчни ?

Още един въпрос за противозачатъчни

От близо месец пия Ясмин и получих зацапване ! Моля Ви помогнете!!!!

Някой ползва ли Ясмин (Yasmin)

silver_shadow, не се смятам за по-компетентна от твоята гинеколожка. Мога само да гадая (на кафе, на боб, на каквото кажеш - ама не познавам много). Затова бих те посъветвала да посетиш още поне двама-трима гинеколози, да чуеш и други мнения или евентуално същото мнение от няколко места. Дано да няма нищо притеснително, желая ти късмет!

Последна редакция: ср, 03 юни 2009, 13:17 от cybercat

Общи условия

Активация на акаунт